Ko tikėtis iš prostatos tyrimo? Prostatos tyrimas yra svarbus norint nustatyti ankstyvąją prostatos vėžio ir/ar kitų prostatos ligų stadiją. Čia pateikiami visi žingsniai, kuriais galite tikėtis iš savo metinio tiesiosios žarnos tyrimo.


-Prostata yra citrinos dydžio liauka šalia šlapimo pūslės, kuri gamina sėklinio skysčio pagrindą. Gydytojui reikės pažvelgti į tiesiąją žarną ir įterpti į ją pirštą. Tai vadinama tiesiosios žarnos tyrimu pirštu (DRE – Digital rectal exam). Taip, jis/ji tikrai turi tai padaryti.


-Tyrimo metu gali būti paprašyta dėvėti standartinį chirurginį chalatą ir palinkus virš apžiūros stalo stovėti išskėstomis kojomis arba gulėti ant stalo su prie krūtinės pritrauktais keliais.


-Kai gydytojas užsidės chirurgines pirštines ir užteps lubrikanto, žemyn einančiu kampu į išangę įterps pirštą. Reikės atpalaiduoti sfinkterio raumenis. Kuo labiau atsipalaiduosite, tuo lengviau bus.


-Pajusite lengvą spaudimą, tačiau jis neturėtų būti skausmingas. Jei skauda, pasakykite gydytojui, nes tai galėtų reikšti prostatitą.


-Gydytojas pajudins pirštą ir patikrins prostatos dydį, formą ir tekstūrą. Tyrimas užtruks tik kelias minutes.


-Jei gydytojas nustato kokių nukrypimų, jis gali atlikti hemorojaus ar polipų tyrimą arba jums gali tekti duoti kraujo PSA (prostatos specifinio antigeno) tyrimo mėginį. PSA lygis kraujyje gali nurodyti problemas, įskaitant prostatos vėžį. Jei yra infekcija, kaip pavyzdžiui šlapimo takų infekcija, gydytojas Jums paskirs antibiotikų.


Taigi ir viskas. Taip, tai kelios nepatogumo minutės, tačiau ankstyva diagnostika, geresnė sveikata ir ramybė gali būti verta daugiau. Gali  taip neatrodyti, tačiau tyrimą atlikti būtina.