Turbūt sutiksite, kad seksas – labai svarbi santykių dalis? Deja, ne visada jis džiugina taip, kaip norėtųsi. Viena dažniausia priežasčių – erekcijos sutrikimai. Deja, su šia problema susiduria nemaža dalis vyrų. Šios problemos negalima ignoruoti, ir svarbu išsiaiškinti šio sutrikimo priežastis: jos gali būti fizinės, psichologinės, arba ir tokios, ir tokios. Erekcijos disfunkcija gali atsirasti ir dėl kraujotakos sutrikimų, nerimo, kad lytinis aktas nepavyks taip, kaip norėtųsi ir t.t.


Problemos rimtumas


Nemaža dalis stipriosios lyties atstovų, susiduria su erekcijos disfunkcija ir elgiasi kaip stručiai – slepiasi. Jie jaučiasi sutrikę, praradę savigarbą, gėdijasi apie tai kalbėti ir tiesiog ignoruoja problemą, tarsi jos nė nebūtų. Vyrai pas gydytojus kreipiasi tik maždaug po 2-3 metų nuo problemos atsiradimo. Iš pradžių jie tikisi, kad problema išsispręs savaime, tačiau tik daug vėliau suvokia, kad reikia prašyti specialistų pagalbos. Kartais vyrus atvykti pas gydytoją įkalbą jų partnerės, tačiau tai taip pat nutinka gana retai. Moterys paprastai kaltina save: mano, kad partneriai jomis tiesiog nesidomi, kad turi kitą arba tiesiog jiems negražus partnerės kūnas. Tai ir yra blogiausia – dėl šios priežasties gali iširti santykiai, tačiau sprendimas tikrai yra.


Kaip elgtis moterims?


Nors dauguma vyrų gėdijasi apie tai kalbėti, partnerėms reikėtų bandyti „pralaužti ledus“. Reikėtų būti supratingoms ir neužsipulti klausimais (Ar aš tau patraukli? Ar tu manęs nebemyli? Ar aš stora? Ar tu turi kitą?). Vyrams ši problema tikrai nėra maloni, jie dažnai apie tai nenori kalbėtis arba tiesiog negali paaiškinti, kodėl taip yra.


Pokalbis


Taip, kalbėti apie tai tikrai nėra labai patogu. Vis dėlto, pasikalbėjus pajusite palengvėjimą. Svarbu tai, kad pokalbis būtų pradedamas ramiai, nepateikiant jokių kaltinimų. Partneris gali reaguoti ramiai, tačiau gali ir susierzinti. Kad ir kaip jis reaguotų, moteris turėtų išlikti rami, ir po pokalbio partnerį apsikabinti ar pabučiuoti. Vyrams svarbu jausti, kad partnerei rūpi ir kad gali ja pasitikėti.


Vizitas pas gydytoją


Vyrai jaučiasi nesmagiai, kai reikia pasirodyti gydytojui, ypatingai tuo atveju, jei problemos intymios. Vis dėlto, jam reikėtų paaiškinti, kad apie tokias problemas urologai kalbasi kasdien, ir jiems tai atrodo visiškai natūralu. Gydymas gali būti labai įvairus, priklausomai nuo to, kas sukėlė šią problemą. Tai kali būti kalbėjimo terapija, gydymas vakuuminiu siurbliu, receptiniai vaistai ar kiti gydymo metodai. Gydytojas nuspręs, kokio gydymo reikia būtent Jums, ir galiausiai bus galima pamiršti šią nemalonią problemą.


Seksas po gydymo


Po to, kai gydymas bus baigtas, gali būti jaučiamas nerimas, ar pavyks vėl pasimylėti. Prisiminkite, kad erekcijai gali turėti įtakos ir žalingi įpročiai, valgomas maistas, taip pat ir nuovargis. Jei esate pavargę, tikrai nebūtina mylėtis vien tam, kad „darbas būtų atliktas“ – kartais pakanka tiesiog apkabinimo, kad antroji pusė jaustųsi laiminga. Taip pat pravartu keisti mitybos įpročius – valgykite sveiką maistą, venkite riebaus maisto, valgykite maisto produktus, kurių sudėtyje yra L-arginino, pavyzdžiui, arbūzą, migdolus, žemės riešutus – tai padidins lytinį potraukį.


Nesitikėkite stebuklų, tačiau tikrai nesate bejėgis, ir viskas priklauso tik nuo Jūsų pačių. Nenumokite į problemą ranka ir vėl mėgaukitės meilės teikiamais malonumais!