Žinoma, jau praėjo tie laikai, kaip buvo manoma, kad tik vyrai gali imtis iniciatyvos, jei nori sekso. Šiandien tai gali daryti tiek vyrai, tiek moterys, tačiau norėtųsi, kad ne visada reikėtų iniciatyvą rodyti tik vienam partneriui. Kartais moterys skundžiasi, kad vyrai pernelyg apatiški ir pasyvūs, taigi, ką daryti, kad taip nebūtų?


Agnė, 22 m: „Mes esame kartu vienerius metus, tačiau aš jau pavargau nuolat rodyti iniciatyvą. Žinoma, kartais man tai patinka, bet tikrai ne visą laiką…“


Goda, 25 m.: „Visada buvau gana drovi, tačiau sutikau vaikiną, kuris atrodo dar drovesnis nei aš. Taigi, man tenka imtis iniciatyvos pačiai, ir, žinokit, tai jau tikrai atsibodo…“


Tai nėra vien tik Jūsų partnerio problema. Kadangi jūs esate kartu, tai tampa jau jūsų abiejų problema. Bet, visų pirma, problemos reikėtų ieškoti ne miegamajame. Galbūt Jūsų partneris pasyvus ir kitose srityse? Tokiu atveju jo „perauklėti“ nepavyks. Ne kiekvienam pavyksta persilaužti ir būti aktyvesniam bent jau lovoje. Tai priklauso nuo daugelio charakterio savybių. Kartais priversti kitą žmogų imtis iniciatyvos tiesiog neįmanoma.


Jūs kartu turėtumėte ieškoti būdų, kaip išspręsti šią problemą. Svarbiausia – kalbėtis apie tai. Išsiaiškinkite, galbūt Jūsų vaikinas kažko tiesiog bijo, ir dėl to nedrįsta imtis iniciatyvos. Kartais baimės išlieka dar nuo vaikystės: gali būti, kad jo baimes lėmė tėvų auklėjimas. Kai kuriems tėvai vaikystėje kalė į galvą, kad seksas yra kažkas nepadoraus, ir kad tuo reikėtų užsiimti tik po vestuvių. Nors dabar ir suvokiama, kad tai – visiškai natūralus ir santykiams svarbus dalykas, tačiau pasąmonėje apdorojama visai kitokia informacija.


Išsiaiškinkite, kodėl jis niekada nežengia pirmo žingsnio. Galbūt jis bijo būti atstumtas? Galbūt praeityje jį buvo atstūmusi moteris, ir jis dėl to skaudžiai išgyveno? Galbūt jis bijo būti kritikuojamas, o su tuo kartais susiduria? Kai kurie vyrai bijo moterų kritikos, nepriklausomai nuo jų amžiaus, ir tai gali lemti jo pasyvumą miegamajame.


Kartais problema slypi ir tame, kad vyrui paprasčiausiai trūksta žinių ir patirties, todėl jis pats bijo imtis iniciatyvos, nes bijo pasirodyti „nemokša“. Nors dauguma moterų mano, kad vyrai „automatiškai žino, ką reikia daryti“, tačiau iš tiesų taip nėra. Jauni vaikinai dažniausiai baiminasi, kad kažką padarys ne taip. Didžiajai jų daliai tereikia padrąsinimo.


Pirmas dalykas, ką galite padaryti – tai atvirai pasikalbėti su partneriu. Išsiaiškinti, kodėl jis nesiima iniciatyvos: galbūt tiesiog bijo ir nedrįsta to daryti? Nekritikuokite jo ir neužsipulkite, būkite švelni ir supratinga.


Jei pokalbis nepadės išspręsti problemos, galite pagalbos prašyti specialistų. Dažnai nutinka taip, kad problema slypi kažkur pasąmonėje, ir ją nėra taip paprasta išspręsti, todėl reikėtų apsišarvuoti kantrybe.


Sėkmės!