Priežasčių seksualiniam susilaikymui galima atrasti visą galybę. Pačios populiariausios – tai pastovaus partnerio nebuvimas, atšalę porų santykiai ar įtemptas, aktyvus gyvenimo būdas. Dauguma suaugusiųjų skundžiasi įtemptu gyvenimo ritmu ar nuolat patiriamu stresu, kuris tikrai nesužadina lytinio potraukio. Tačiau ar žinote, kokią įtaką mūsų gyvenimui padaro seksualinis susilaikymas?


Medicinos ekspertai teigia, kad ilgalaikis lytinių santykių neturėjimas naudos tikrai neduoda, veikiau priešingai – yra labai kenksmingas. Kalbant apie jaunus žmones, verta pabrėžti, jog ilgalaikė meilės žaidimų pertrauka jiems gali sukelti rimtas sveikatos problemas ir ne retai psichologines negandas.


Viena iš jų – depresijos grėsmė. Žinoma, jog seksas – puikus antidepresantas, jo metu organizme išsiskiria laimės hormonas, vadinamas endorfinu, kuris pakelia nuotaiką ir sukuria laimės įspūdį. Mokslininkų teigimu, geras lytinis gyvenimas ir seksualinis pasitenkinimas ypač svarbus silpnosios lyties atstovėms. Seksualinis nepasitenkinimas neigiamai veikia jų elgesį ir charakterį.


Gyvenant be lytinių santykių kenčia ne tik moters psichika, bet ir bendra organizmo būklė. Ne paslaptis, jog vos prasidėjus susilaikymo periodui, noras smarkiai pakyla, veržiasi per kraštus, tačiau vėliau jo gali visai nebelikti. Taip pat gali atsirasti tam tikros moteriškos ligos, esant seksualiniam susijaudinimui, į dubenį priplūsta kraujo. Nepatyrus orgazmo jis ten ir lieka, dėl to gali kilti nemažai komplikacijų. Po ilgo abstinencijos laikotarpio, vėl pradėjus lytinius santykius, moteris dažnai jaučia nemalonų skausmą makštyje. Negana to, pats lytinio susijaudinimo ir organizmo pasiekimo procesas gali trukti gerokai ilgiau nei įprastai.


Kalbant apie vyrus, ilgas lytinis susilaikymas gali sukelti erekcijos ir ejakuliacijos problemas. Tačiau viskas priklauso nuo susilaikymo trukmės ir vyriškio amžiaus. Kuo vyras jaunesnis, tuo sekso susilaikymą išverti bus sudėtingiau, o vyresniam vyrui – viskas vyksta priešingai. Jį gali užklupti priešlaikinė ejakuliacija arba prasta erekcija.


Visas problemas galima išspręsti, seksualinio susilaikymo sukeltas negandas pašalinti pavyks vėl intensyviai besimėgaujant meilės žaidimais.