Visas mūsų gyvenimas, ypač intymus, yra pripildytas mitais. Pats populiariausias vienas iš jų – tai susilaikymo nuo sekso mitas. Pasak jo, susilaikymas nuo sekso gali gadinti nuotaiką ir sukelti įvairias ligas.


Susilaikymo nuo sekso priežastys gali būti įvairios:


1. Viena iš susilaikymo nuo sekso priežasčių, tai vienatvė (ypač tai būdinga moterims). Ne kiekvienas žmogus ryšis atsitiktiniam seksui.


2. Dar viena susilaikymo priežastis, tai komandiruotės, kai vyras ar žmona negalvoja apie išdavystę.


3. Tai pat susilaikymas nuo sekso, gali būti dėl įvairių ligų.


4. Dėl šeimyninių problemų. Dažnai, kai sutuoktiniai susipyksta, jie nesimyli.


5. Skirtingas žmonių temperamentas. Vienam gali užtekti per savaitę vieną kartą pasimylėti, o kitam reikia sekso kiekvieną dieną.


6. Yra ir tokių susilaikymo priežasčių, kaip kariuomenė, bei kalėjimas (šios priežasties rekomenduojame vengti).


Dar galima minėti daug įvairių priežasčių, bet mus domina klausimas: turi susilaikymas nuo sekso neigiamą poveikį ar ne?


Atsakyti į šį klausimą yra labai sunku, nes viskas priklauso nuo situacijos ir žmogaus organizmo. Yra žmonių, kurie po sutuoktinio mirties neieškojo sekso partnerio ir puikiai jaučiasi.


Mokslininkai teigia, kad reguliarus seksas ne tik pagerina lytinių organų darbą, bet ir yra puikus būdas nuimti stresą, bei pakelti savigarbą. Bet taip būna tik tada, kai sekso partneriai gerbia ir pasitiki vienas kitu.


Atsitiktinis seksas gali atnešti mažai naudos. Nors tuo metu jūs pasitenkinsite, bet ženkliai padidėja rizika susirgti lytiniu keliu plintančiomis ligomis.


Jeigu jūs, dėl kažkokių priežasčių, turite susilaikyti nuo sekso, pasistenkite sukaupti dėmėsį į darbą arba pomėgius. Tokiu būdu išvengsite ne tik depresijos, bet ir turėsite galimybę išmokti kažką naujo.