Jau seniai žmonės nustojo galvoti, kad seksas, tai tik būdas naujai gyvybei atsirasti. Juk seksas žmonėms teikia malonumą ir džiaugsmą. Bet egzistuoja priežastys, kurios gali iš jūsų atimti tą džiaugsmą. Sveikatos problemos ar prasti santykiai su partneriu gali paversti seksualinį gyvenimą košmaru. Kaip su tuo kovoti?


Žmogus, tai būtybė, kuriai labai svarbu santykių harmonija. Sveikata taip pat turi didelę reikšmę seksualiniam gyvenimui. Yra keletas didžiausių priešų seksui:


Vienas iš seksualinės sveikatos priešų tai- rūkymas. Ir visai nesvarbu ar jūs dažnai ar retai rūkote. Įkvėpdami tabako dūmą labai kenkiate savo organizmui.


Antra pilnaverčio sekso problema tai- antsvoris. Dėl jo organai dirba netaisyklingai ir tai atsispindi sekso metu. Kaip antsvorio pasekmė gali būti visiškas intymaus gyvenimo atsisakymas. Vitaminų trūkumas, bei netaisyklinga mityba gali  jaunai, hiper seksualiai moteriai padaryti didelę žala ir seksas, laikui bėgant, nustos ją dominti. Dauguma žmonių mano, kad taip nutinka dėl amžiaus, bet tai netiesa. Amžius čia ne prie ko. Vietoje partnerio kaltinimo, pagalvokite apie sveiką mitybą.


Stresai, bei pervargimai neneša sveikatai naudos, o seksui ypač kenkia. Šeimyniniai santykiai nukentės jeigu jūs visas jėgas atiduosite darbui. Darydami karjerą ir stengdamiesi praturtėti, moterys bei vyrai visą laiką patiria stresą ir negalvoja apie savo sveikatą. Laikui bėgant jie visai nebesugeba atsipalaiduoti. Jaunos ir sveikos moterys bei vyrai, dėl nuolatinių stresų, suserga ir nustoja domėtis seksu.


Be visų paminėtų priežasčių yra dar ir sveikatos problemos, kurios trukdo užsiiminėti seksu. Tuomet reikalinga specialisto pagalba. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių susirgimų, tai vaginizmas (orgazmo nebuvimas). O taip pat dispareunija, kurios simptomai, tai skausmas lytinių santykių metu. Šie susirgimai liečia moteris ir 90% atvejų įmanoma išsigydyti. Vyrams būdingas susirgimas- priešlaikinė ejakuliacija. Ją išsigydo 78- 85% sergančių vyrų. Atsiminkite, kad ligos yra išgydomos tik tuomet, kai jūs laiku kreipiatės į gydytoją.


Lytinį gyvenimą labai veikia partnerių santykiai. Jauniems partneriams reikia turėti kantrybės, nesiginčyti dėl smulkmenų: pinigų ar kvailo pavydo.


Deja, dauguma žmonių nemato tikrosios disharmonijos priežasties. Jie mano, kad kalti yra kiti faktoriai. Tik supratimas, bei dėmėsys padės laiku pamatyti problemą ir ją greičiau išspręsti.