Jei norite, kad pasimatymas būtų pavykęs, nepamirškite, kad tikrai svarbu tai, ką kalbate. Jei pasimatymas dar tik pirmas, svarbu nekalbėti apie tokius dalykus, dėl kurių antrojo pasimatymo gali ir nebūti. Be to, kartais norisi užkalbinti patinkantį asmenį, tačiau nuo ko pradėti? Skubame Jums į pagalbą ir siūlome vadovautis šiais patarimais:


Neutralus pokalbis


Visų pirma stenkitės kalbėti neutraliomis temomis, tiesiog aptarti bendrus dalykus. Pavyzdžiui, jei užkalbinate jums patinkantį asmenį vakarėlyje, galite pradėti kalbėti apie muziką. Pagrindinė taisyklė – nekalbėti apie asmeniškus dalykus.


Trumpai prisistatykite


Tikrai nereikia pateikti visos savo biografijos, tačiau trumpai prisistatyti tikrai galite. Pavyzdžiui, jei lankotės bendro draugo vakarėlyje, galite prisistatyti, kas esate tam draugui, kurio namuose lankotės.


Per daug nekalbėkite


Niekam nepatinka tokie žmonės, kurie be perstojo šneka. Leiskite kalbėti ir pašnekovui – mokėti klausytis yra dar viena svarbi bendravimo taisyklė.


Atsakinėkite išsamiai


Kai į klausimus atsakote „taip“ arba „ne“, pokalbis baigiasi dar greičiau nei Jūs tikitės. Stenkitės kiek įmanoma labiau išplėsti savo atsakymus, nevenkite užduoti klausimų patys.


Kalbėkite apie tai, kas Jums įdomu


Niekada nekalbėkite apie tokius dalykus, kurie Jums visiškai nerūpi. Kalbėkite tik tokiomis temomis, kokios rūpi jums patiems – kas žino, gal rasite bendrų pomėgių?


Nedarykite ilgų pauzių


Idealiu atveju, pokalbio metu neturėtų būti ilgų pauzių, tad stenkitės, kad taip nenutiktų. Jei neturite numatę kitos temos, stenkitės pratęsti buvusią arba užduokite klausimą.


Įvertinkite situaciją


Pagalvokite, kas daugiau kalbėjo: Jūs ar Jūsų pašnekovas? Jei nuspręsite, kad apie save papasakojote daugiau nei kitas asmuo, ištaisykite šią klaidą ir užduokite kelis klausimus.


„Nepasigrobkite“ pašnekovo visam vakarui


Jei esate vakarėlyje, turite pabendrauti ir su kitais žmonėmis, taigi, jei pokalbis buvo sklandus ir pašnekovui patikote, tikėtina, kad pokalbį galėsite pratęsti ir vėliau. Leiskite jam (jai) pabendrauti ir su kitais žmonėmis.


Kūno kalba taip pat svarbi


Nepamirškite, kad pirmajam įspūdžiui svarbu ne tik jūsų sakomi žodžiai, bet ir kūno kalba. Atkreipkite dėmesį į savo laikyseną, gestikuliavimą, išraišką.


Nesijaudinkite, jei pirmas Jūsų užmegztas pokalbis nebus sėkmingas. Pirmojo pokalbio „meno“ galima išmokti, tiesiog reikia dažniau praktikuotis.