Aplinkoje dažnai girdime apie mitais ir gandais apipintą moterų orgazmą, tačiau su vyrais dažniausiai viskas atrodo kur kas aiškiau. Kartais moterims net pavydu, kad kol jos vargsta ieškodamos tinkamiausios pozos, taško ar būdo patirti orgazmą, vyrams kelias į Everesto viršūnę atrodo toks paprastas. Bet ar iš tikrųjų? Nors moterų ir vyrų orgazmas labai skirtingas, kiekvienas jų turi savo mechanizmus. Jei norite geriau pažinti save ar savo antrą pusę, dalinamės informacija, kurią reikėtų žinoti apie vyrų orgazmą.

Koks yra vyrų orgazmas?

Vyrų orgazmas – tai fizinė kūno reakcija, kurią vyrai patiria lytinio akto ar kitokios lytinės iškrovos (glamonės, masturbacija ir pan.) metu. Orgazmo metu kyla itin malonūs pojūčiai, kuriuos sukelia padidėjusios reprodukcinės liaukos, išstumiančios savo turinį per prostatą einančią šlapės dalį ir taip ją išplėsdamos. Paprastai vyrų orgazmas susideda iš keturių etapų.

Susijaudinimas. Vyras identifikuoja tai, kas skatina jo seksualinį susidomėjimą. Šie vaizdai ar veiksmai skatina smegenis išsiųsti signalą į lytinius organus ir taip sukelia erekciją. Kraujas suplūsta į lytinius organus ir varpa tampa standi. Sėklidės pradeda trauktis, o viso kūno raumenyse didėja įtampa.

Artėjimas prie kulminacijos. Šioje fazėje kūnas pradeda ruoštis orgazmui, kuris gali trukti nuo 30 sek. iki 2 min. Raumenų įtampa didėja, atsiranda nevalingi kūno judesiai, ypač dubens srityje. Vyro širdies ritmas padidėja nuo 150 iki 175 dūžių per minutę. Iš šlaplės išsiskiria prejakuliatas. Tai skaidrus skystis, kurio reikia paruošti šlaplę sėklos praėjimui ir neutralizuoti šlapimo likučių pH. Svarbu turėti omenyje, kad prejakuliate gali būti aktyvių spermatozoidų, galinčių apvaisinti kiaušinėlį. Todėl net ir nutraukus lytinį aktą, nenaudojant kontraceptinių priemonių, moteris gali pastoti.

Orgazmas. Jis susideda iš dviejų fazių – emisijos ir ejakuliacijos. Emisijos metu vyras varpos galvutėje pajunta plintant malonią šilumą, o vėliau ji apima ir visą varpą, gaktą bei tarpvietę. Šios fazės metu sperma pasiekia sėklinį kanalėlį, o vyras pajunta neišvengiamą sėklos išsiveržimą. Ejakuliacijos metu išsiveržia sperma ir juntami stiprūs varpą ir išangę gaubiančių raumenų susitraukimai.

Atoslūgis. Pasibaigus ejakuliacijai, prasideda refrakcinis laikotarpis. Jo metu varpa praranda erekciją, atslūgsta raumenų įtampa, apima atsipalaidavimas, vyrai dažnai jaučia mieguistumą. Po ejakuliacijos vyras tampa nejautrus lytiniams dirgikliams, dažnai refrakciją galima pavadinti lytinio šaltumo ar abejingumo momentu, kuris būdingas daugeliui vyru. Kadangi moterys refrakcijos nepatiria, o atvirkščiai – dažnai po lytinio akto išlieka susijaudinusios, kartais sunku suprasti vyro abejingumą. Tačiau to nereikėtų priimti asmeniškai – tiesiog gamta sudėliojusi taip, kad vyrui refrakcija suteikia laiko pasigaminti naujai sėklai.

Ejakuliacija – aukščiausias vyro orgazmo taškas

Pagrindinis ir didžiausias vyrų malonumo šaltinis yra stipri ejakuliacija. Oficialus vyrų ejakuliacijos apibrėžimas yra „spermos išsiskyrimas iš varpos“. Seksualinės stimuliacijos metu sperma kaupiasi ejakuliaciniame latake, kur prostatos liaukoje ejakuliacinis latakas jungiasi su sėklinėm pūslelėm. Kai vyrui teikiamas lytinis stimuliavimas pasiekia kulminaciją, stuburo refleksai sukelia susitraukimus varpoje, šlaplės raumenyje bei prostatos liaukoje. Šie susitraukimai išvaro spermą per šlaplę ir ji išeina per varpos galiuką. Nors vyrų ejakuliacija ir orgazmas paprastai užplūsta vienu metu, tai nėra visiškai vienas ir tas pats procesas.

Orgazmas yra ritminis raumenų susitraukimas, kuris atpalaiduoja sukauptą seksualinę įtampą, todėl jaučiamas intensyvus malonus jausmas. Ritminiai susitraukimai iš pradžių kartojasi 0,8 sekundžių intervalais ir yra atsakingi už spermos išliejimą ejakuliacijos metu. Intervalas tarp susitraukimų darosi ilgesnis ir susitraukimų intensyvumas mažėja po pirmųjų trijų ar keturių susitraukimų. Priklausomai nuo orgazmo intensyvumo, susitraukimų gali būti nuo 5 iki 12.

Purškiklis Ištvermė
(16)
21.00 €
Purškiklis Super Drakonas
(12)
21.00 €
Purškiklis Super Macho (20 ml)
Purškiklis oraliniam seksui Wow! (10 ml)
Purškiklis Delay (20 ml)
(2)
19.95 €
Ero purškiklis Maratonas (50 ml)
Purškiklis  Delay (50 ml)
(1)
14.95 €
Purškiklis Vyrams Long Time (15 ml)
Purškiklis Pjur Pro Long (20 ml)
Purškiklis Geležinis žmogus (30 ml)

Ar galima patirti orgazmą be ejakuliacijos?

Jau minėjome, kad orgazmas ir ejakuliacija yra atskiri procesai, todėl juos galima patirti vieną be kito. Kaip tai įmanoma?

  • Ejakuliacija be orgazmo. Ji gali pasireikšti dviem atvejais. Pirmu nevalinga ejakuliacija įvyksta miegant ir yra žinoma kaip naktinė emisija, dar kitai vadinama „šlapiais sapnais“. Antru atveju galima priešlaikinė ejakuliacija. Tai nuolat ar periodiškai pasireiškianti ejakuliacija iki varpos penetracijos (patekimo) į makštį esant minimaliai seksualinei stimuliacijai, arba įvykstanti greitai po penetracijos.
  • Orgazmas be ejakuliacijos. Retrogradinė ejakuliacija yra būklė, kai šlapimo pūslės sfinkteris tinkamai neužsidaro ejakuliacijos metu, todėl sperma suteka į šlapimo pūslę. Tai dažniausiai nutinka vyrams, kurie serga išsėtine skleroze, diabetu arba yra prostatos operacijos. Jei susidūrėte su tokio tipo orgazmu, nereikėtų sunerimti – jis gali pasitaikyti ir visiškai sveikiems vyrams. Retrogradinė ejakuliacija nėra fiziškai žalinga, tačiau galite susidurti su kitokiais potyriais ejakuliacijos metu, ji gali signalizuoti apie nevaisingumą.

Ar vyrai gali patirti daugkartinį orgazmą?

Sakoma, kad daugkartiniai orgazmai – gamtos dovana moterims. Tačiau galimybę patirti vieną po kito sekančius sprogimus gali ir vyrai – tereikia šiek tiek kantrybės ir treniruočių. Kaip tai padaryti?

  • Užlaikyti orgazmą ejakuliacija. Vyrai gali išmokti patirti orgazmą be ejakuliacijos. Kai jaučiate, kad artėjate prie kulminacijos – jums jau prasideda emisijos fazė, tačiau tai dar ne aukščiausias taškas – galite specialiai sulaikyti sėklos išsiliejimą ir ją prailginti. Taip malonius nevalingus susitraukimus jausite vėl ir vėl, kol galų gale ejakuliuosite. Tokie pratimai padeda ne tik pasiekti daugkartinius orgazmus, bet ir ilgiau išlaikyti erekciją, o tai suteikia daugiau malonumo abiem partneriams.
  • Treniruoti PC raumenį. Vyrų lytinių organų stiprumą ir stangrumą lemia PC raumuo. Tai raumuo, kuris dirba, kai bandote sulaikyti šlapimą. Raumuo yra išsidėstęs nuo stuburgalio užpakalyje iki gaktikaulio priekio. PC raumenį galima treniruoti kasdien atliekant vyriškuosius Kėgelio pratimus, kurie stiprina dubens dugną. Tiesiog sutraukite PC raumenį taip, lyg norėtumėte sulaikyti šlapimą. Taip jį laikykite 3–5 sekundes ir atpalaiduokite. Pratimą kartokite 10–30 kartų.

Suvaidintas orgazmas – ir vyrų gudrybė

Nors manoma, kad orgazmo imitacija – moteriška gudrybė, atlikus apklausą paaiškėjo, kad 20% vyrų taip pat yra vaidinę orgazmą. Tik vyrams imituoti orgazmą gali būti sunkiau nei moterims. Jei pastarosioms užtenka garsių aimanų ar sutraukti makšties raumenis, vyriškojo orgazmo įrodymu yra laikomas sėklos išsiveržimas. Visgi labai norint tai įmanoma paslėpti. Seksologų duomenimis, kulminacijos metu daugelis moterų negali 100 % tikslumu pasakyti, ar jos partneris patyrė seksualinę iškrovą ar ne – tuo momentu jos labiau susirūpinę savo potyriais. Na, o imituoti kitus orgazmo požymius vyras gali panašiai kaip ir moteris – sukeldamas aistringas dejones, viso kūno virpėjimą ir pan.

Dažniausiai moterys orgazmą imituoja tam, kad partneris pasijustų geriau ir neabejotų savo sugebėjimais lovoje. Vyrai tai daro dėl panašių priežasčių. Be to, vyrai dažnai orgazmą laiko lytinio akto tikslu, todėl kulminacijos nebuvimas indikuoja į tai, kad jie susiduria su problemomis lovoje, o tai itin jautri tema.

Deja, suvaidintas orgazmas neišsprendžia pačios problemos ir dažnai partneriui sukuria netikrus lūkesčius. Jei negalite patirti orgazmo, rekomenduojame apie tai kalbėti iškart. Jei uždelsite, žinia, kad visą laiką imitavote kulminaciją, gali būti priimta dar skaudžiau ir poros santykiuose įnešti nepasitikėjimo. Galbūt po atviro pokalbio identifikuosite priežastis, kurios trukdo pasiekti orgazmą, ir viskas išsispręs. O gal nuspręsite apsilankyti pas seksologą, kuris padės pagerinti miegamojo gyvenimą.

Kodėl vyrams sunku pasiekti orgazmą?

Visuomenėje gajus mitas, kad vyrai gali patirti orgazmą bet kur ir bet kada – neteisingas. Ir nekalbame apie tuos atvejus, kai susiduriama su erekcijos sutrikimais ar kitomis lytinėmis disfunkcijomis. Kodėl fiziškai sveiki vyrai kartais patiria sunkumų norėdami pasiekti orgazmą?

Stresas. Tai viena dažniausių priežasčių, dėl kurių vyrams sunku pasiekti erekciją arba patirti orgazmą. Jei nuolat jaučiate įtampą darbe, asmeniniame gyvenime, patiriate daug streso, negalite susikaupti, skundžiasi prastu miegu, dėl to gali nukentėti ir sekso kokybė. Kai stresas laikinas, reikėtų tiesiog ieškoti būdų atsipalaiduoti – išvažiuokite savaitgaliui į SPA, nueikite į masažą, medituokite, užsiimkite sportu ar kita mėgstama veikla. Jei tai nuolat besitęsiantis stresas, kuris viršija organizmo atsistatymo ribas, pagalbos vertėtų kreiptis į specialistus.

Trūksta įžangos. Kai kuriems vyrams, ypač vėlesniame amžiuje, sunkiau susijaudinti be įžangos ar glamonių. Todėl svarbu padirbėti ne tik vyrui, bet ir antrai pusei. Bučiuokitės, lieskite vienas kitą, persikūnykite į įvairias roles. Kuo daugiau fantazijos – tuo daugiau malonumo!

Spaudimas. Kai kurie vyrai labai nemėgsta spaudimo lovoje. Jei antra pusė pernelyg dominuoja, yra arši, grubi arba reikalauja orgazmo, tai gali atbaidyti. Svarbu pasikalbėti su antra puse ir iškomunikuoti, jei dėl tam tikrų veiksmų jaučiatės nepatogiai ir tai neleidžia atsipalaiduoti sekso metu.

Silpnėjanti erekcija. Kartais pasitaiko, kad lytinio akto pradžioje vyras patyria puikią erekciją, o vėliau ji silpnėja. Tai gali lemti daug įvairių priežasčių, tačiau labai svarbu nepulti į paniką ar negalvoti, kad kažkas negerai. Geriau paprašykite antros pusės stimuliuoti varpą jums patinkančiais būdais, galinčiais „pažadinti“ erekciją – rankomis, lūpomis, keičiant pozą ar pan. Po to paprastai viskas grįžta į normą ir galima toliau tęsti lytinį aktą.