Ar esate girdėję apie feromonus ir jų poveikį seksualumui? Mokslininkai daugybę metų ginčijosi ir tyrė žmonių išskiriamus feromonus, kitaip vadinamus „meilės kvapu“. Ar šios plika akimi nematomos molekulės iš ties tokios galingos ir suteikia patrauklumo? Ar feromonai gali padaryti jus patrauklesniu priešingai lyčiai?

Feromonai – kas tai ir kaip jie veikia

Žodis „feromonas“ iš graikų kalbos yra verčiamas kaip „jaudulio nešėjas“. Feromonai – tai natūralios kilmės cheminiai elementai, kuriuos išskiria žmonių bei gyvūnų kūnai. Feromonai sklinda oru, todėl yra lengvai užuodžiami žmonėms bei gyvūnams. Šios cheminės dalelės yra bekvapės, tačiau joms pakliuvus į nosį, receptoriai „siunčia“ smegenims su lytiniu potraukiu susijusius „signalus“. Tad feromonų paskirtis – siųsti signalus priešingai lyčiai ir iššaukti seksualinę reakciją bei sužadinti trauką.

Įdomus faktas: dauguma vabzdžių komunikuoja naudodami feromonus.

Pirmieji 1959 metais feromonus aprašė mokslininkai P. Karlssonas ir M. Liuteris. Jie įvardijo šias medžiagas kaip „specifines, darančias įtaką aplinkinių elgesiui“. Mokslo pasaulyje šių cheminių elementų tema susilaukė ir vis dar susilaukia didžiulio dėmesio, o jų poveikis yra patvirtintas įvairiais tyrimais.

Feromonų paskirtis ir poveikis

Daugumos gyvūnų santykis tarp feromonų ir poravimosi yra tiesiogiai susijęs. Pavyzdžiui, jūrų ežiai išleidžia feromonus į aplinką ir taip pasiunčia cheminį signalą, kuris paskatina visus kolonijos jūrų ežius iš karto išstumti savo lytines ląsteles.

Kita vertus, žmogaus skleidžiami feromonai yra labai individualūs ir ne kiekvienas priešingos lyties atstovas gali atkreipti dėmesį į konkretaus asmens kvapą. 1986 metais biologas ir gamtos mokslų daktaras Winifredas Cutleris atrado, jog feromonai sklinda ir iš žmogaus pažastų. Mokslininkas ir jo komanda nustatė, kad pašalinus prakaito kvapą, lieka bekvapės medžiagos, kuriose yra feromonų.

Kalbant paprastai, feromonai – tai medžiagos, kurios pasąmoningai siunčia aplinkiniams tam tikrą informaciją apie žmogų. Juk esate patyrę atvejų, kai vakarėlyje ar susitikime vos į kambarį įžengus nepažįstamam asmeniui, jūs kažkokiu stebuklingu būdu jau esate susidaręs apie jį nuomonę. Dar nespėjote nė pasisveikinti, o jau žinote malonus jis jums ar atstumiantis, bendrausite su juo ar ne. Taip nutinka todėl, kad jūsų jautri uoslė užuodžia žmogaus kūno skleidžiamas chemines medžiagas ir pasąmoningai perduoda smegenims informaciją apie šį žmogų.

Įdomu tai, kad feromonų intensyvumas priklauso nuo daugelio faktorių. Ir čia turi reikšmę ne tik tai, kaip dažnai esate įpratę praustis. Dažnai natūralių feromonų poveikio stiprumą lemia tam tikras žmogaus gyvenimo etapas: stipriausius feromonus moters organizmas gamina ovuliacijos metu, tai padaro ją patrauklią ir geidžiamą vyrų akyse ir padidina tikimybę pastoti. Vyrų natūraliai gaminamų feromonų poveikis gali susilpnėti su amžiumi.

Feromonų tipai

Mokslininkai išskiria keturis pagrindinius feromonų tipus:

  • Relezeriniai. Šie feromonai sukelia atsaką greitai ir patikimai. Paprastai šios molekulės siejamos su seksualine trauka;
  • Pirminiai. Šie cheminiai junginiai taip greitai atsako nesukelia. Pavyzdžiui, šie feromonai gali paveikti reprodukcinę veiklą, psichologiją, menstruacijų ciklą ir nėštumą moterims. Šios dalelės taip pat gali imti reguliuoti kai kurių hormonų veiklą. Mokslininkai nustatė, jog kai kurių žinduolių patelės, užuodusios pirminius patino feromonus, būdamos nėščios nuo kito patino, iš karto patirdavo persileidimą;
  • Signaliniai. Šio tipo feromonai teikia informaciją. Pavyzdžiui, jie gali padėti motinai atpažinti kūdikį pagal jo skleidžiamą kvapą;
  • Moduliciniai. Šie feromonai gali pakeisti ar sinchronizuoti kūno funkcijas. Paprastai jų yra prakaite. Atlikdami bandymus su gyvūnais mokslininkai nustatė, kad moduliaciniai feromonai patekę ant patelės lūpų, priversdavo ją atsipalaiduoti. Tokie feromonai taip pat gali turėti įtakos patelės menstruacijoms.

Feromoniniai kvepalai ir jų poveikis

-38%
Feromoniniai kvepalai moterims Sensual (30 ml)
-38%
Feromoniniai kvepalai vyrams Mysterious Man (30 ml)
-38%
Feromoniniai kvepalai vyrams Urban man (30 ml)
Kūno dulksna Bubble Gum (100 ml)
Feromoniniai kvepalai Lemtinga moteris
Feromoninis gelis vyrams Hot
Feromoniniai kvepalai vyrams Muskusas

Feromoniniai kvepalai buvo išrasti XX amžiuje ir tapo didžiule sensacija, bei sulaukė didžiulės paklausos – daug žmonių norėjo įsigyti ir išbandyti priemonę, kuri akimirksniu sugeba padaryti žmogų seksualų ir geidžiamą.

Feromoninių kvepalų poveikis priklauso ne nuo kvapo, o nuo konsistencijos ir stiprumo. Kvapo stiprumas suteikia tik estetinį pasitenkinimą, pakelia nuotaiką – tai yra tarsi papildomas feromoninių kvepalų privalumas. Pačių feromonų poveikio nepajusite rinkdamiesi juos parduotuvėje, efektą pamatysite tik praėjus laikui, kai pasirodysite viešumoje ir pradėsite traukti priešingos lyties dėmesį.

Įdomu tai, kad egzistuoja ir bekvapiai feromoniniai kvepalai. Juos galite naudoti kartu su įprastais, savo mėgstamais kvepalais. Galite purkšti juos ant odos ir plaukų, o taip pat maišyti su savo mėgstama kosmetika: kremais, šampūnais, balzamais ir t.t.

Taigi, feromoniniai kvepalai siunčia aplinkiniams pasąmoningus signalus, kad partneris yra atviras naujoms pažintims, pasiruošęs santykiams ir šeimai. Jie padaro jus seksualiu, geidžiamu ir įdomiu priešingos lyties akyse bei padeda lengviau užmegzti pažintis, atkreipti į save aplinkinių dėmesį.

Kaip naudoti feromoninius kvepalus

Purkškite kvepalus ten, kur geriausiai jaučiamas pulsas (ant riešų, kaklo, už ausų) – taip geriau atsiskleis ne tik jų aromatas, bet ir patys feromonai.

Nepamirškite, kad ši priemonė padeda atkreipti priešingos lyties dėmesį ir sužadinti lytinį geismą, tačiau ji neprivers partnerio įsimylėti. Juk seksas ir meilė – tai du visiškai skirtingi dalykai. Todėl feromonai gali sukelti geismą ir susidomėjimą, bet visa kita priklauso tik nuo Jūsų pačių.

Kartais šių kvepalų poveikis gali būti pavojingas. Ypatingai tais atvejais, kai šalia yra neadekvatus, psichiškai nesveikas arba apsvaigęs žmogus.

Šie hormonai neveikia visų. Arba veikia, bet žmogus ne visada yra linkęs tą parodyti. Priežastys gali būti įvairios: kuklumas, nepasitikėjimas savimi, jis turi šeimą arba porą, kurią myli ir yra ištikimas.

Kaip feromonai veikia vyrus ir moteris?

Šios nepastebimos molekulės – feromonai, veikia mūsų smegenis, norime to ar ne. Tai subtilus būdas pasakyti „aš patrauklus – atkreipk dėmesį“ arba „aš vaisinga“. Vieno tyrimo metu paaiškėjo, jog vyrų, užuodžiančių moters ašaras, testosterono lygis organizme sumažėja. Taigi, kaip feromonai veikia skirtingas lytis?

Kaip reaguoja vyrai?

Ovuliacijos metu moterys siunčia signalus pačios to nesuvokdamos. Be to, jog moters veidas tampa kiek labiau rausvas ir ji labiau traukia vyrus savo išvaizda, moterys į orą skleidžia ir tam tikrą kvapą, pranešantį apie savo vaisingą laikotarpį.

2004 metais buvo atliktas tyrimas, kurio metu buvo pakviestos 39 moterys, nevartojančios hormoninių kontraceptikų, bei 42 moterys, kurioms buvo liepta dvi dienas dėvėti prieš tai nedėvėtus marškinėlius. Tada 31 vyras ir 12 moterų turėjo pauostyti tuos marškinėlius ir nurodyti, kurie jiems patiko. Paaiškėjo, jog vyrams patiko tie marškinėliai, kurių savininkių menstruacijų ciklas buvo ties viduriu, tai yra, ovuliacijos periodu, na, o moterys negalėjo atskirti kvapų ir liko neapsisprendusios.

Pasak menstruacijų ciklo sekimo programėlės „Clue“ kūrėjų, ovuliacijos metu moters organizme atsiranda hormonų, kurie keičia jos kvapą.

Kaip feromonai veikia moteris?

Nėra jokios abejonės, jog kvapas yra svarbi patrauklumo dalis. 1995 metais šveicarų tyrėjai atliko panašų tyrimą – paprašė vyrų dvi dienas dėvėti prieš tai nedėvėtus marškinėlius. Po to marškinėliai buvo įteikti moterims ir jos turėjo įvertinti kvapą. Rezultatai buvo stulbinantys: moterys buvo labiau linkusios prie tų marškinėlių, kurių kvapą įvertino kaip nemalonų.

Įdomus faktas: feromonų poveikis panašus į hormonų, tačiau feromonai veikia ne žmogaus kūno viduje, o už jo ribų.

Poveikis homoseksualioms moterims skiriasi

2006 metais gegužės 8 dieną mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu nustatė, jog heteroseksualios ir homoseksualios moterys skirtingai reaguoja į feromonų siunčiamus signalus. Šį naują tyrimą atliko daktarė Ivanka Savic ir jos komanda, dirbantys Karolinskos institute Stokholme.

Tyrėjai studijavo homoseksualių ir heteroseksualių moterų, bei heteroseksualių vyrų smegenų tomografijų nuotraukas, kai jie uodė įvairius kvapus, įskaitant ir feromonus. Panašiausiai atrodė lesbiečių ir heteroseksualių vyrų smegenų nuotraukos, todėl tyrėjai mano, jog homoseksualias moteris moterų skleidžiami feromonai veikia panašiai kaip heteroseksualius vyrus.

<h2″>Faktai apie feromonus

Feromonai gali padidinti patrauklumą. Tyrimai rodo, kad feromonai gali daryti teigiamą įtaką žmogaus patrauklumui priešingai lyčiai. Tinkamai naudojami, feromonai gali padėti kitiems pamatyti jus patraukliu, aukšto statuso, jaunatviškus ar kaip tuos, su kuriais lengva bendrauti. Jie gali palengvinti pokalbį, padidinti susidomėjimą ir pozityvius jausmus. Visa tai gali padidinti jūsų patrauklumą.

Feromonai nekontroliuoja kitų žmonių. Nėra žinoma įrodymų apie feromonus, kurie sukeltų tam tikrą elgesį. Kita vertus yra daug įrodymų apie žmogų informuojančių feromonų ir nuotaiką įtakojančių feromonų veiksmingumą. Taigi, nors feromonai negali kontroliuoti žmonių, jie gali turėti teigiamos arba neigiamos įtakos

Nėra nustatytos feromonų kiekio ribos kvepaluose. Feromonai traktuojami kaip kvepalai, todėl „legalios ribos“ arba „maksimalios teisingos koncentracijos“ nėra.

Alkoholis nemažina feromonų poveikio. Dauguma feromonų yra mažos molekulės, žinomos kaip steroidai. Steroidai nelinkę tirpti vandenyje, bet jie ištirpsta nepoliniuose skysčiuose, pavyzdžiui, alkoholyje. Alkoholis nepakeičia feromonų struktūros, jų nenukenksmina ir nesukelia jokių kitų pakeitimų ar problemų.

Feromonai neužuodžiami. Feromonai veikia tą pačią minutę, jie yra veiksmingi net ir mažomis dozėmis, kurių neįmanoma užuosti.

Kvapas veikia skirtingai. Feromonai, kurie yra nemalonaus kvapo vyrams, gali patikti moterims, ir atvirkščiai.

Taigi, feromonai išties veikia mūsų pasąmonę ir jų poveikis laba įdomus, tačiau nepamirškite, kad nepriversite žavėtis jumis to, kuriam paprasčiausiai nesate įdomus. Feromonai gali padėti labiau pasitikėti savimi darbo pokalbyje, jaustis ir tapti patrauklesniu vakarėlyje, be to, taps puikiu ginklu gundant mylimąjį!