Rūšiuoti

Prezervatyvai

Prezervatyvai - vienas efektyviausių ir lengviausiai prieinamų būdų apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo arba lytiškai plintančių ligų. Šiandien jų ...pasirinkimas yra itin platus ir gali pasiūlyti skirtingų dydžių, kvapų, skonių ir tipų prezervatyvus. Tai stimuliuojantys, kaitinantys, šaldantys seksą prailginantys ar ypač ploni prezervatyvai, skirti ne tik saugiam, bet ir malonesniam, ypatingų pojūčių suteikiančiam seksui.

Visgi, bendrai prezervatyvai yra skirstomi į kelias rūšis: lateksinius, be latekso ir moteriškus. Iš latekso gaminami prezervatyvai yra patys populiariausi, kadangi jie puikiai priglunda, yra gerai lubrikuoti ir itin saugūs. Tuo tarpu be latekso prezervatyvai yra pagaminti iš hipoalerginės medžiagos, tad tai yra puikus pasirinkimas nuo alergijų kenčiantiems žmonėms. Galiausiai moteriški prezervatyvai skirti dailiosios lyties atstovėms, kurios nori kontrolę turėti savo rankose. Šie prezervatyvai yra įskverbiami tiesiai į makštį, tad jie gali būti įsidedami dar prieš meilės žaidimus. Pasirinkimas tikrai didelis, todėl sau tinkamiausią prekę neabejotinai ras kiekvienas.

Kitos populiarios kategorijos: vibratoriaimasturbatoriai, sekso lėlėspenio žiedas, vaginaliniai kamuoliukaiafrodiziakaistrapon

Daugiau
Pasante
Pasante
Durex
Durex
 vienetais
vienetais
 pakuotėmis
pakuotėmis
Klasikiniai
Klasikiniai
Stimuliuojantys
Stimuliuojantys
Aromatizuoti
Aromatizuoti
Ejakuliaciją atitolinantys
Ejakuliaciją atitolinantys
Plonesni
Plonesni
Itin saugūs
Itin saugūs
XXL dydžio
XXL dydžio
Moteriški
Moteriški
 be latekso
be latekso
22.95 €
Durex Fun Explosion (40 vnt.)
(2)
19.00 €
Pasante Xtra Sensitive
(11)
0.24 - 0.35 €
Durex Surprise Me (22 vnt.)
(1)
17.95 €
Pasante Silk Thin
(10)
0.32 - 0.40 €
Pasante Ribs & Dots
(7)
0.24 - 0.35 €
Egzo prezervatyvas Eržilas
(5)
2.89 €
-29%
Prezervatyvai be latekso SKYN Original (20 vnt.)
(8)
14.95 € 21.20 €
13.95 €
Pasante Cooling
(14)
0.24 - 0.35 €
Egzo prezervatyvas Aguona
(5)
2.89 €
Durex Fruity Fun (14 vnt.)
(1)
12.95 €
Egzo prezervatyvas Peliukas
(4)
2.89 €
Egzo prezervatyvas Sūkurys
(2)
2.89 €
Pasante Black Velvet
(9)
0.24 - 0.35 €
8.45 €
Durex Real Feel (16 vnt.)
(1)
13.95 €
Prezervatyvai Lelo Hex Original (36 vnt.)
(1)
34.95 €
-35%
8.50 € 13.10 €
Egzo prezervatyvas Uraganas
(4)
2.89 €
Durex Pleasure Me (10 vnt.)
(2)
6.95 €
-16%
Prezervatyvai be latekso SKYN Intense Feel (10 vnt.)
(1)
8.50 € 10.10 €
Egzo prezervatyvas Kirminukas
(3)
2.89 €
Prezervatyvai Lelo Hex Original (12 vnt.)
(4)
19.95 €
Pasante Tropical
(10)
0.24 - 0.35 €
Pasante Mixed Flavours
(6)
0.24 - 0.35 €
Pasante Extra
(7)
0.24 - 0.35 €
Pasante Adore Ribbed
(8)
0.15 - 0.23 €
Pasante King Size
(5)
0.24 - 0.35 €
Egzo prezervatyvas Pirmūnas
(2)
2.89 €
9.95 €
-39%
Prezervatyvai be latekso SKYN Original (10 vnt.)
(1)
7.95 € 13.00 €
9.00 €
Pasante Regular
(2)
0.24 - 0.35 €
16.95 €
Pasante Naturelle
(2)
0.24 - 0.35 €

Populiariausi prekiniai ženklai


durex
egzo
mates
pasante
secura
skyn

Jeigu reikėtų spėti, kokia gi sekso prekė yra pati populiariausia pasaulyje, turbūt daugelis atsakytumėte teisingai. Tai – prezervatyvai. Juos per savo gyvenimą panaudojame turbūt kiekvienas, todėl šio žaisliuko pristatinėti neverta. Visgi, yra tam tikrų prezervatyvų tipų, tokių kaip jautrumą didinantys prezervatyvai, šaldantys prezervatyvai ir daug kitų, apie kuriuos galbūt neturite daug informacijos arba dar neteko jų išbandyti. Jums pasisekė, nes čia rasite visokiausių sargių už prieinamą kainą!


Kas yra prezervatyvas?


Nors prezervatyvą daug kas matome kaip savaime suprantamą dalyką, tačiau, jeigu reikėtų tinkamai jį apibūdinti – tikriausiai susidurtume šiokiais tokiais sunkumais renkant žodžius.

Techniškai kalbant – prezervatyvai yra barjerinės kontracepcijos priemonės, gaminamos iš įvairių medžiagų. Jie skirti tam, kad besimylinčius asmenis apsaugotų nuo lytiniu būdu plintančių ligų bei sumažintų neplanuoto nėštumo riziką. Prezervatyvas yra viena iš efektyviausių ne tik barjerinės, bet ir apskritai, kontracepcijos priemonių visame pasaulyje.

Prezervatyvas gali būti vyriškas ir moteriškas, pastarieji – gerokai retesni. Vyriški prezervatyvai yra vienkartinio naudojimo, o moteriški gali būti panaudoti daug kartų. Dažniausiai kada kalbama apie prezervatyvus, turima omenyje vyrišką gumos ar latekso priemonę, kuri maunama ant sukietėjusios varpos ir sulaiko sėklos ištekėjimą bei mažina sąlytį tarp lytinių organų, tuo pat metu mažindama ir LPL riziką.

Tai yra labai senas ir gana paprastas apsaugos būdas. Galima sakyti, kad geresnio niekas ir nesugalvojo...


Kada prezervatyvai atsirado?


Tikslios prezervatyvo atsiradimo datos nustatyti neįmanoma. Nors turime įrašus, kada pirmą kartą gamyboje buvo panaudota guma, lateksas ar poliuretanas, tačiau apie senovinius prezervatyvus tikslios informacijos nėra. Sunku viską nuspėti dėl to, kad iš Antikos, kur tikėtina, viskas ir prasidėjo, neliko jokių aiškių pėdsakų.

Vėlesni tyrinėjimai mus atvestų į Aziją, kur žmonės nestokojo išradingumo. Kinijoje, dar prieš 1400m. buvo gaminami „mini“ prezervatyvai, kurie uždengdavo tik vyro varpos galvutę. Iš aliejumi ištepto šilkinio popieriaus arba ėriuko žarnos gaminta apsauga būdavo elementarus būdas apsisaugoti nuo nėštumo. Japonai panašias priemones gaminosi iš vėžlio kiauto arba rago medžiagos.

Europoje pirmieji tikrieji prezervatyvai užregistruoti maždaug penkiolikto ir šešiolikto amžių sandūroje. Kada Italiją siaubė didžiulė sifilio epidemija, tai paskatino vietinius mokslininkus bei išradėjus ieškoti sprendimo. Populiariausias ir labiausiai prigijęs sprendimas buvo specialiame chemikale mirkytas lininis, penio formos audeklas. Tai – prezervatyvo prototipas, kuris turėjo apsaugoti nuo sifilio ir nėštumo.

Visgi tuo metu tokias priemones galėjo įsigyti tik patys turtingiausi. Paprastiems žmonėms prezervatyvai tapo prieinami tik devynioliktame amžiuje, o pirmasis guminis prezervatyvas rinkoje atsirado tik 1855 metais. Lateksinis prezervatyvas išrastas maždaug 1925m., o poliuretaninis – 1994m. Dabartinės prezervatyvų gamybos technologijos toliau tobulina seniau padarytus išradimus, kad naudoti būtų saugiau, bet tuo pačiu ir maloniau!

 


Kiek procentų apsaugo prezervatyvai?


Kalbant apie prezervatyvų efektyvumą ir apsaugą, svarbu išskirti tai, kad efektyvumas yra dviejų rūšių:

Naudojant idealiomis sąlygomis
Naudojant įprastai
Naudojant idealiai, efektyvumas gali siekti net 98%, o naudojant įprastai – 85%. Ką šie skaičiai ir ką mūsų minėtos sąvokos reiškia?

Idealus prezervatyvo naudojimas neapima prezervatyvo rūšies, formos, rantelių tipo ar kitų panašių aspektų. Ši sąvoka apima tik žmonių elgesį su prezervatyvu, o labiausiai tai, ar elgesys yra atsakingas. Tam, kad pavyktų apsisaugoti iki 98 procentus kartų, reikia vertinti saugumą ir jo paisyti. Visų pirma – atsargiai išimkite prezervatyvą iš pakuotės. Nors gali būti pats momento įkarštis ir norisi visko kuo greičiau, bet pakuotės jokiu būdu neprakąskite, ją atplėškite rankomis, mat su dantimis galite pažeisti sargio vientisumą. Po to - tinkamai jį už(si)maukite. Prezervatyvas turi apimti kuo didesnę penio dalį. Naudokite papildomą lubrikantą, mat nuo sausos trinties prezervatyvai gali plyšti. ATSARGIAI!!! Kai kurie lubrikantai nedera su tam tikrais prezervatyvo tipais (pvz. aliejaus pagrindo lubrikantas ir latekso prezervatyvas). Jeigu prezervatyvas nusprūdo arba keičiate akto pobūdį, būtinai imkite naują prezervatyvą ir nesinaudokite tuo pačiu.


Kodėl plyšta prezervatyvai?


Prezervatyvai gali plyšti dėl to, kad susidėvi, yra netinkamai naudojami arba dėl gamintojo broko. Pastaroji aplinkybė yra mažiausiai tikėtina ir pasitaiko taip retai, kad dėl to sukti galvą tikrai neverta.

Jeigu prezervatyvas ir plyš, tai tikriausiai įvyks dėl žmogaus kaltės. Nors lateksas, guma ar poliuretanas yra apdirbami taip, kad atlaikytų didžiules apkrovas, tačiau per ilgesnį laiką arba dėl netinkamo elgesio jie gali plyšti. Štai keletas dažniausių priežasčių, dėl ko plyšta prezervatyvai:

Jeigu prezervatyvas ilgai bus piniginėje, jis dažnai lankstysis, ant jo net gali būti atsisėsta. Taip prezervatyvas dėvisi ir po kurio laiko gali įplyšti.
Jeigu prezervatyvas panaudojamas po galiojimo datos pabaigos, jis gali (į)plyšti.
Prezervatyvai plyšta ir dėl to, kad juos žmonės naudoja su netinkamais lubrikantais bei aliejais. Rekomenduojama naudoti tik vandens pagrindo lubrikantus ir nieko daugiau.
Prezervatyvo pakuotė atplėšiama dantimis
Dedamas per mažo dydžio prezervatyvas arba jis uždedamas netinkamai
Tikimybė, kad viską padarius tinkamai, dėl plyšimo bus kaltas gamintojo brokas yra ne didesnė nei 0.001%. Dėl to mes patariame daug didesnį dėmesį kreipti į savo veiksmus!


Nuo kiek metų parduodami prezervatyvai?


Prezervatyvų pardavimo amžius nėra ribojamas. Skirtingai nei alkoholis ar tabako gaminiai, kontraceptines priemones įsigyti gali ir rekomenduojama visiems asmenims, kurie praktikuoja aktyvų lytinį gyvenimą, nepriklausomai nuo jų amžiaus.

Be abejo, prezervatyvus turėtų naudoti tik lytiškai subrendę, abipusiu sutikimu tarpusavyje santykiaujantys asmenys. Amžiaus riba negalioja ir „iš kitos pusės“. Net ir vyresnio amžiaus žmonės, pradėję naujus santykius, turėtų naudoti sargius.


Kaip išsirinkti geriausius prezervatyvus?


Tai – platus klausimas su daugybe įmanomų atsakymų variantų. Kadangi į tokį klausimą vieno atsakymo nėra, mat sekso kokybę visi supranta kiek skirtingai, pasistenkime viską suskaidyti dalimis, kurios padės rasti tinkamiausią sprendimą.


Pradėkite nuo rūšies (ir gamintojo)


Geriausias pasirinkimas prasideda nuo paprasčiausių poreikių išgryninimo. Nesvarbu ar jums patinka pakuotė, turėjote gerų praeitų patirčių, akį patraukė žema prezervatyvų kaina ar kitas aspektas, pradėkite siaurinti paiešką apsistoję ties gamintoju, arba prezervatyvų rūšimi.

Pavyzdys: tik Durex ar Pasante prezervatyvai. Arba tik klasikiniai prezervatyvai, tik prezervatyvai su skoniu ir taip toliau.

Lygiai taip pat, jeigu kažkuri prekė nedomina, turėjote nemalonių patirčių ir/ar nesate nusiteikę eksperimentuoti – kažkurią rūšį ar gamintoją galite atmesti.


Atkreipkite dėmesį į dydį


Nors įprasti sargiai yra ganėtinai elastingi ir patvarūs, tačiau tenka pripažinti, kad jie tinka ne visiems. Vyrai pasinaudoti dydžių lentele ir pasirinkti geriausią produktą. Prekyboje galite rasti įvairių matmenų peniams pritaikytų prezervatyvų.


Išsirinkite tinkamą kiekį


Penki, dešimt, penkiasdešimt, o gal du šimtai? Koks jūsų manymu yra tinkamas prezervatyvų kiekis? Viskas priklauso nuo jūsų seksualinio aktyvumo.

Nepatariame pirkti metams į priekį (mat gali baigtis prezervatyvų galiojimas), tačiau mėnesiui ar dviems „į priekį“ nusipirkti tikrai verta. Juk nieko nėra blogiau, kaip aistros ir glamonių įkarščio metu sužinoti, kad sargių nebeturite.


Nenuvertinkite įvairovės


Nors kalbėjome apie tai, kad patogu rinktis pagal rūšį ar gamintoją, įvairovės, visiškai, neignoruokite. Galite vieną ar kitą prezervatyvą įsigyti pabandymui. Galbūt kažkurie išskirtiniai prezervatyvai pigiau kainuoja (akcija), galbūt norite kažką išbandyti?... Juk visada yra tikimybė, kad geriausi prezervatyvai dar nėra išbandyti.


Papildomas patarimas: Jeigu esate pora – pirkite kartu!


Jeigu sargius perkate ne sau ir esate poroje, pirkimą organizuokite kartu su antrąja puse. Taip ne tik užtikrinsite geresnę sekso kokybę, bet ir sustiprinsite tarpusavio ryšį.


Kodėl naudoti prezervatyvus?


Prezervatyvų pagrindinės naudos yra dvi. Pirmoji ir dažniausiai aptariama – apsauga nuo neplanuoto nėštumo. Šia funkciją prezervatyvai įvykdo bent 98 procentų efektyvumu, tačiau geriausių gamintojų, kaip Pasante ar Durex prezervatyvų rezultatai yra geresni ir siekia 99 ar net daugiau procentų. Antroji prezervatyvų nauda yra mažiau apdainuota, tačiau ne ką mažiau svarbi –lytiniu būdu plintančių ligų prevencija. Pasaulyje kas dieną jomis suserga tūkstančiai žmonių, todėl saugotis – būtina ir naudinga. Saugus seksas yra ne tik malonumo ir gerovės garantas, tačiau ir pagarba sau bei kitam asmeniui.


Kaip naudoti vyriškus prezervatyvus?


Tinkamai naudoti vyriškus prezervatyvus labai svarbu, jeigu norite apsisaugoti nuo nemalonių pojūčių, lytiniu būdu plintančių ligų ir neplanuoto nėštumo. Pradėkite nuo švelnaus prezervatyvo pakuotės atplėšimo. Pakuotės nekąskite dantimis, nekirpkite ir nepjaukite. Jeigu ji slysta ar neatsidaro, imkite kitą arba nušluostykite taip, kad neslystų.

Išimtą prezervatyvą priglauskite prie sukietėjusio penio galvutės ir švelniais judesiais vyniokite iki pat gaktos arba tiek, kiek leidžia prezervatyvo ilgis. Nors apie 98% kartų nuo neplanuoto nėštumo jie apsaugo, tačiau rekomenduojama ejakuliuoti ne partnerės viduje. Dėl malonesnių pojūčių prezervatyvą arba moters erogenines zonas galite patepti vandens pagrindo lubrikantu.

Po to, kai prezervatyvas panaudotas, švelniai suimkite už prezervatyvo galo (ant penio kamieno) ir penį ištraukite. Panaudotą prezervatyvą išmeskite į šiukšlių dėžę (galima jį suvynioti į popierinį rankšluostį ar tualetinį popierių). Į klozetą panaudoto prezervatyvo nenuleidinėkite, nes jis gali užkimšti kanalizaciją arba visai nenusileisti.

Galiausiai prisiminkite, kad vyriški prezervatyvai yra skirti vienkartiniam naudojimui.


Kaip naudoti moteriškus prezervatyvus?


Ieškodami, kokie gi yra karščiausiai parduodami prezervatyvai internetu, tikėtina, jog nerasite moteriškų prezervatyvų. Taip yra todėl, kad ši priemonė yra kiek sudėtingiau naudojama, tačiau ji taip pat padeda apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo bei kai kurių lytiniu būdu plintančių ligų.

Moterišką prezervatyvą moteris turi įsistatyti į savo makštį. Atplėšus pakuotę ir iš jos ištraukus priemonę, ją reikia suimti rankoje, o geriausia apsivynioti aplink vieną ar du pirštus ir švelniai įkišti į makštį, iki kol galas lieka vos matomas iš išorės. Po to kai aktas baigiamas, prezervatyvą reikia suimti už iš makšties kyšančios dalies ir jį palengva ištraukti bei išmesti į šiukšlių dėžę.

Techniškai kalbant, moteriški prezervatyvai turėtų būti daugkartinio naudojimo, tačiau saugiau ir paprasčiau bus juos naudoti vieną kartą.


Prezervatyvus internetu pirkti pigiau 


Fantazijos.lt sex shop internetinėje parduotuvėje galite įsigyti labai daug įvairių prezervatyvų rūšių. Tai yra patikimų gamintojų produkcija, kurią naudoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Linksmas faktas, per dieną pasaulyje sunaudojama per 10 milijonų prezervatyvų. Ar šiandien prisijungsite prie statistikos?

Pirkdami prezervatyvus internetu neretai sutaupysite labai nemenką pinigų sumą. Iš trijų vienetų sudaryta pakuotė parduotuvėje kainuoja du, kartais tris eurus, o pirkdami tiek pat vienetų iš Fantazijos.lt, sumokėsite pusantro, du ar net tris kartus mažiau. Čia galite patogiai nusipirkti ir didesnį sargių kiekį, kas yra aktualu, jeigu esate naujuose santykiuose arba mėgaujatės vienos nakties nuotykių malonumais, turite kelis partnerius. Svarbiausia – saugumas!

Pasirinkti, vėlgi, bus iš ko. Prezervatyvai su dygliukais, uždelsiantys prezervatyvai ilgesniam seksui, dideli, mažesni, ploni, storesni... Naudodamiesi patogia filtravimo sistema galite rasti ir susiskirstyti prekes taip, kad matytumėte tik tuos prezervatyvus, kurie jums patinka.


Kaip išsirinkti geriausius prezervatyvus Jums?


Pasakyti kokie prezervatyvai jums bus geriausi – sudėtinga. Kiekvienam vyrui ir kiekvienai moteriai svarbu tiek prezervatyvo tekstūra, tiek dydis, kvapas, skonis, medžiaga. Vieni dalykai prioritetų skalėje užima aukštesnę vietą, kiti – žemesnę. Tai yra labai individualu.

Mūsų pareiga – jums pasiūlyti kuo platesnę kokybiškų sargių pasiūlą, kad turėtumėte iš ko pasirinkti. Fantazijos.lt parduotuvėje – prezervatyvai gera kaina, o akcija ženklu pažymėti produktai dar sulaukia ir nuolaidų, kad malonumo nebūtų per mažai. Jeigu norite patarimo – drąsiai kreipkitės spausdami pagalbos mygtuką puslapio apačioje.

Supažindinkime jus su pagrindiniais bei populiariausiais prezervatyvų tipais.

Paprasti – tai standartiniai, iš latekso, gumos ar kitos medžiagos pagaminti prezervatyvai, kurie neturi ypatingos paviršiaus tekstūros, formos, nėra ištepti ypatingais lubrikantais. Jie yra skirti maloniai sueičiai, be jokių pašalinių stimuliacijų ar blaškymosi.

Uždelsiantys – šie prezervatyvai atrodo kaip paprasti, tačiau iš vidaus yra ištepti su ypatingu geliu. Šis gelis mažina varpos jautrumą ir padeda mylėtis ilgiau, tuo pat metu atitolinantis vyro ejakuliaciją.

Šildantys – šildantis prezervatyvas iš vidaus yra išteptas tokiu lubrikantu, kuris sukuria malonų ir atpalaiduojantį pojūtį, tarsi penis būtų šildomas. Jauku.

Šaldantys – tam tikru geliu išteptas prezervatyvas sukuria šaldantį poveikį. Ką daro šaldymas? Ogi ypatingai suaštrina pojūčius sekso metu, gali atitolinti „baigimą“.

Su iškilumais – gali būti prezervatyvai su ūsiukais, prezervatyvai su spygliukais bei gumbuoti prezervatyvai ar kitu specialiu, moters vaginalinę angą stimuliuojančiu raštu padengti prezervatyvai. Dėl jų moterys eina iš proto. Dailiosios lyties atstovėms patinka papildoma stimuliaciją, kurią suteikiate jūs, įsiskverbę vidun.

Vaisiniai arba skoniniai – šie prezervatyvai yra ištepti specialiais lubrikantais, kurie kvepia arba turi malonų skonį (arba abu). Juos galima naudoti tiek vaginalinio, tiek oralinio akto metu, kad malonu būtų abiem pusėms.

Įvairių dydžių prezervatyvai – jeigu jūsų draugužiui reikia didesnės gumytės, rinkitės Large arba XL ženklu pažymėtus prezervatyvus. Na, o jei įprasti prezervatyvai jums nėra labai patogūs, bet nesate užtikrinti dėl matmenų arba dėl to, ką rinktis pasitarkite su konsultantais, kad jie jums galėtų patarti.

Moteriški prezervatyvai – šiuos prezervatyvus naudoja ne vyras, o moteris. Jis yra įstatomas į makštį ir sulaiko išsiliejusią spermą, neleidžia jai pasiekti kiaušidės. Tiesa, jie kiek brangesni, bet malonumo tikrai nestabdo.

Analiniai prezervatyvai – tokio tipo prezervatyvai bus ypatingai daug lubrikuoti. Kadangi analiniam seksui reikia slidaus ir švelnaus pojūčio, šie prezervatyvai pasižymės būtent šiomis savybėmis. Tikriems išdykėliams – tikrai slidūs prezervatyvai.

Išskirtiniai prezervatyvai bei aksesuarai – yra ir daugkartiniai prezervatyvai, skirti ne vienam kartui, o keliems. Yra ir šviečiančių tamsoje prezervatyvų ar labai įdomios tekstūros bei spalvos vienetų. Jeigu ieškote dovanos ar paįvairinimo savo seksualiniam gyvenimui – ši kategorija yra būtent tai, ko jums reikia. Tarp aksesuarų randami ir prezervatyvų dėkliukai, kurie leis patogiai nešiotis ir keliauti su savo apsauga.


Dažniausiai užduodami klausimai


Kiek kainuoja prezervatyvai?

Prezervatyvų kainos yra labai įvairios. Įprastoje parduotuvėje, vaistinėje ar degalinėje, kur jie parduodami prie kasų, 3vnt. kainuoja kelis eurus, tad vieno vieneto kaina yra apie 1 eurą.

Prezervatyvai, perkami internetu kainuoja pigiau. Tai – faktas. Ypač, jeigu matote žodžius „Prezervatyvai akcija“, tai už vieną vienetą galite mokėti mažiau nei 30 euro centų, kas yra tris kartus mažesnė kaina nei parduotuvėse. Įprastų klasikinių prezervatyvų kainos parduotuvėje Fantazijos.lt yra 0,30-0,40 euro už 1vnt.

Ar prezervatyvai visiškai apsaugo nuo LPL ir neplanuoto nėštumo?

Deja yra tik vienintelė priemonė, kuri apsaugo nuo tų dalykų. Tai yra susilaikymas.

Tačiau, jeigu prezervatyvus naudojate atsakingai, o moteris dar galbūt ir vartoja papildomas kontraceptines priemones – tikimybė pastoti yra be galo maža. Lytinių ligų plitimui galioja tas pats.

Kaip dažnai reikia keisti prezervatyvą?

Vyriški prezervatyvai yra vienkartiniai, todėl jo tikrai negalima naudoti du kartus. Moteriški prezervatyvai gali būti daugkartiniai, tačiau vis tiek patariama po kiekvieno akto keisti jį nauju. Vyrišką prezervatyvą taip pat reikėtų pakeisti kas 30 minučių, jeigu akto trukmė viršija šį laiko tarpą.

Iš ko pagaminti prezervatyvai yra geriausi?

Nėra vienos medžiagos, kuri turėtų visus įmanomus pranašumus. Lateksas yra vien saugiausių medžiagų (tačiau yra jam alergiškų žmonių). Plastiko atmainų (pvz. poliuretano) gaminiai taip pat turėtų būti tokie pat saugūs, tačiau jų veiksmingumas nėra taip gerai ištyrinėtas. Na, o iš natūralių medžiagų gaminti prezervatyvai yra mažiau efektyvūs saugant jus nuo ligų ir neplanuoto nėštumo.

Jeigu užsidėsiu du ar tris prezervatyvus, ar geriau apsisaugosiu?

Deja, bet nėra tą įrodančių faktų. Ant penio gali būti du, penki ar dešimt prezervatyvų – apsisaugojimo tikimybė neišauga. Priešingai, prezervatyvai gali trintis tarpusavyje ir suirti bei suplyšti, todėl mautis kelis – nerekomenduojama.

Ar prezervatyvų reikia analiniam seksui?

Tikrai taip. Analinį seksą praktikuojantiems asmenims rekomenduojama įsigyti specialius, itin lubrikuotus prezervatyvus ir dar papildomai naudoti lubrikantą. Analinis seksas be apsaugos priemonių kelia didelę LPL riziką.

Ar prezervatyvų reikia oraliniam seksui?

Juos naudoti galima, bet nėra būtina. Prezervatyvas su skoniu gali paversti minetą atliekančio asmens potyrius oralinio sekso metu. Tiesa, labai nepatariama po vaginalinio arba analinio akto, tą patį prezervatyvą naudoti oraliniam seksui.

Kaip patikrinti ar prezervatyvas nepažeistas?

Patikrą pradėkite nuo galiojimo datos patikrinimo. Po to apžiūrėkite pakuotę, pasirūpinkite, kad ji nebūtų vizualiai pažeista. Tada prezervatyvą per pakuotę pastumdykite į šalis. Jeigu jis slysta ir paklūsta judesiams – viskas gerai, reiškia lubrikantas dar neišdžiūvo. Po akto galite prezervatyvą pakišti po vandens srove ir patikrinti ar pro jį nebėga vanduo. 

Daugiau informacijos apie prezervatyvus rasite straipsnyje Prezervatyvai - daugiau nei tik saugus seksas. Ką apie juos turi žinoti kiekvienas? 
Jeigu norite sužinoti apie visas galimas kontracepcijos priemones, kviečiame skaityti: Kontracepcija. Kuris metodas geriausiai tinka jums?


Susiję straipsniai