Vienas nemaloniausių klausimų, kurį galima išgirsti, kai esi įsiaudrinęs ir artėji prie sekso: „Ar turi prezervatyvą?“. Aišku, nemalonus jis tik tuomet, kai jo neturi. Tada lieka du pasirinkimai: atidėti karštą naktį kitam kartui (o to labai nesinorėtų) arba ieškoti, kur nusipirkti „gumyčių“ (tikėtina, kad kol jų nusipirksi, ūpas mylėtis pradings). Yra ir dar vienas variantas – rizikuoti. Tačiau apie jį nė nesinori kalbėti, nes ir patys žinote, kiek viena linksma naktis vėliau gali kainuoti.

Jei nesate ilgalaikiuose santykiuose ir nenaudojate kitų kontraceptinių priemonių, prezervatyvas yra bene geriausia išeitis seksu užsiimti saugiai. Todėl turėti jų kišenėje ar piniginėje visuomet pravartu – juk niekada negali žinoti, koks nuotykis tavęs laukia. O jei su prezervatyvais dar neteko susidraugauti, papasakosime daugiau apie juos ir padėsime pasirinkti tinkamai.

Kaip prezervatyvai atsirado?

Turbūt nustebsite sužinoję, kad prezervatyvai nėra šių laikų apsisaugojimo priemonė. Jų naudojimo pradžia datuojama dar 1000 m. prieš Kristų. Kad apsisaugotų nuo ligų, senovės egiptiečiai naudojo lininį apvalkalą (tuometinį prezervatyvą). Anksčiausią prezervatyvų naudojimą Europoje įrodo paveikslai Combarelles olose, Prancūzijoje. Taip pat yra įrodymų, kad tam tikros formos prezervatyvai buvo naudojami ir Romos imperijoje.

Pirmąsias rimtas kalbas apie prezervatyvus paskatino apie 1500 metais visoje Europoje paplitusi sifilio epidemija. Italų katalikų kunigas ir anatomas Gabrielle Fallopius aprašė lino apvalkalą, kuris, jo tvirtinimu, turėjo saugoti vyrus nuo sifilio. Svarbu paminėti, kad apsauga buvo naudinga tik siekiant užkirsti kelią infekcijoms. Prezervatyvo nauda nėštumo prevencijoje buvo pripažinta tik vėliau.

Pirmas spausdintas žodžio „prezervatyvas“ naudojimas datuojamas 1706 metų poemoje. Taip pat teigiama, kad Condom (anglų k.– prezervatyvas) buvo Čarlzo II laikų gydytojas. Manoma, kad jis išrado prietaisą, kuris padėjo karaliui išvengti daugiau nesantuokinių vaikų. Net garsiausias meilužis Kazanova prezervatyvus naudojo, kaip nuo pastojimo ir nuo infekcijų saugančią priemonę. Tuo metu buvo pradėti gaminti prezervatyvai iš gyvūnų žarnų. Deja, jie buvo gana brangūs, todėl žmonės juos dažnai naudojo pakartotinai.

Antroje 1700 metų pusėje Londone suklestėjo prekyba rankų darbo prezervatyvais, o kai kurios parduotuvės gamino jų reklaminius lankstinukus ir skelbimus. Prezervatyvų gamybos revoliucija įvyko kai padangų gamybos bendrovės „Goodyear“ ir „Hankook“ išrado gumos vulkanizaciją. Tai procesas, kuris gumą paverčią į ploną, tvirtą ir elastingą medžiagą. Šis išradimas reiškė, kad buvo galima masiškai gaminti gumos gaminius, įskaitant prezervatyvus, ir tai daryti greitai ir pigiai.

1861 metais Amerikos laikraštyje „The New York Times“ buvo patalpinta pirmoji prezervatyvų reklama. Tačiau 1873 metais buvo priimtas „Comstock“ įstatymas, kuris pašto tarnybai suteikė įgaliojimą cenzūruoti laiškus, kurie yra „nešvankūs, nepatogūs ir (arba) nepatogūs“. Šis įstatymas draudė bet kokios kontracepcijos reklamą ir leido pašto paslaugų tiekėjams konfiskuoti paštu parduodamus prezervatyvus.

1919 metais Frederick Killian pradėjo prezervatyvų gamybą iš natūralaus kaučiuko latekso. Latekso prezervatyvai buvo pranašesni tuo, kad lėčiau seno ir buvo plonesni, bekvapiai. Šie naujo tipo prezervatyvai turėjo kur kas didesnes pardavimų apimtis. Iki 1930 metų vidurio 15 didžiausių JAV gamintojų pagamindavo apie 1,5 milijono prezervatyvų per dieną.

1957 metais Jungtinėje Karalystėje buvo pagamintas lubrikantu suteptas „Durex“ prezervatyvas. 1960-ųjų pradžioje prezervatyvų kaip kontraceptinės priemonės naudojimas gerokai sumažėjo, nes išaugo kontraceptinių tablečių, spiralės ir sterilizacijos panaudojimas. Tačiau jų populiarumas grįžo po ŽIV ir AIDS ligų identifikavimo 1980-aisiais metais. Nuo tada prezervatyvai tapo prieinami kavinėse, baruose, parduotuvėse ir prekybos centruose.

1990 metais į rinką buvo įvesti spalvoti ir aromatizuoti prezervatyvai. 1992-aisiais Europoje pasirodė pirmasis moteriškas prezervatyvas, kuris 1993 metais buvo patvirtintas JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA). 1994 metais JAV pradėti gaminti pirmieji pasaulyje poliuretano prezervatyvai. Šiandien prezervatyvų gamybos technologija patobulėjusi taip, kad rinkoje galima rasti ir itin plonų, įvairių dydžių, spalvų ir formų prezervatyvų.

Kokia prezervatyvų nauda?

Prezervatyvai padeda išvengti nepageidaujamo nėštumo. Metus trukusio klinikinio tyrimo metu iš prezervatyvus naudojančių 100 porų tik 2 % patyrė nepageidaujamą nėštumą. Tai buvo tik 2 nėštumai iš maždaug 8300 lytinių aktų. Priklausomai nuo prekės ženklo, prezervatyvų efektyvumas gali siekti iki 99,8 %. Šis skaičius yra bene didžiausias palyginus su kitais apsisaugojimo būdais.

Tinkamai naudojami prezervatyvai užkerta kelią ŽIV perdavimui. ŽIV perdavimas vyksta tuomet, kai infekuota sperma, makšties ar kiti kūno skysčiai susiliečia su gleivinės paviršiumi, pavyzdžiui, vyrų šlaple, makštimi ar išange. 2 metų tyrime, kuriame vienas partneris buvo infekuotas ŽIV, o kitas nebuvo infekuotas (ŽIV neigiamas), kai prezervatyvas buvo naudojamas tinkamai ir nuosekliai kiekvieno vaginalinio, analinio ir oralinio akto metu, sveikas partneris virusu neužsikrėtė. Panašus dviejų metų tyrimas parodė, kad naudojant prezervatyvus ŽIV susirgo 2 % neinfekuotų partnerių.

Populiaru
Populiaru
(32)
0.24 - 0.35 €
Populiaru
Populiaru
(24)
0.24 - 0.35 €
-17% Akcija
Populiaru
-17% Akcija
Populiaru
(14)
0.29 € 0.35 €
Populiaru
Populiaru
(13)
0.23 - 0.32 €
Populiaru
Populiaru
(32)
0.27 - 0.38 €
(4)
26.95 €
Populiaru
Populiaru
(8)
0.24 - 0.35 €
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas
(1)
29.95 €
Populiaru
Populiaru
(16)
0.24 - 0.35 €
Populiaru
Populiaru
(23)
0.24 - 0.35 €
Rodyti daugiau

Prezervatyvai apsaugo nuo lytiškai plintančių ligų. Chlamidiozė, gonorėja ir trichomonozė perduodamos per užkrėstą spermą arba makšties išskyras, šioms liečiantis su gleivine. Prezervatyvai blokuoja spermos išsiliejimą ir apsaugo vyrų šlaplę nuo kontakto su makšties išskyromis. Prezervatyvai apsaugo nuo lytinių organų LPI, pavyzdžiui, lyties organų pūslelinės, sifilio ir minkštosios opos, kurios plinta per gleivinę arba užkrėstą odą.

Prezervatyvai sumažina riziką susirgti gimdos kaklelio vėžiu. Nuolatinis jų naudojimas gali padėti žmonėms pašalinti ŽPV (žmogaus papilomos viruso) infekciją ir / arba sumažinti pakartotinio užsikėtimo riziką. Beveik visus gimdos kaklelio vėžio atvejus sukelia ŽPV. Daugiau nei 3 milijonai moterų Jungtinėse Valstijose kasmet užsikrečia ŽPV, iš kurių 51 000 išsivysto į gimdos kaklelio vėžį. 28 mėnesių tyrime, kuriame dalyvavo 123 studentės, mokslininkai nustatė, kad lytiškai aktyvi moteris, kuri nuolat naudojo prezervatyvus, buvo daug mažiau linkusi susirgti ŽPV nei moteris, kuri prezervatyvų nenaudojo. Vieno tyrimo metu buvo nustatyta, kad tie vyrai, kurie nuosekliai naudojo prezervatyvus, sumažino varpos ŽPV infekcijos riziką. Kitas tyrimas parodė, kad nuoseklus prezervatyvų naudojimas sumažino išangės ŽPV infekcijų kiekį tarp vyrų.

Kaip pasirinkti prezervatyvą?

Nors atrodo, kad prezervatyvo pasirinkimas – ne raketų mokslas, griebti pirmą pasitaikiusią pakuotę vaistinėje ar prie kasos nėra išeitis. Jei norite mėgautis kokybišku seksu ir džiaugtis visais jo teikiamais privalumais, labai svarbu atrasti tinkamą dydį, formą, prekės ženklą. Pavyzdžiui, kai naudojamas netinkamo dydžio prezervatyvas, jis gali plyšti ir sukelti nepageidaujamą nėštumą ar neapsaugoti nuo lytinių keliu plintančių ligų. Jei norite pasirinkti teisingai, dalinamės keletu patarimų, į ką atsižvelgti perkant prezervatyvus.

Aptempimas. Pirmiausia reikėtų įsitikinti, kad prezervatyvas yra tiek aptemptas, kiek jums reikia. Prezervatyvas neturėtų būti pernelyg aptemptas, kad sukeltų diskomfortą, kai jūs jį dėvite. Kai jis pernelyg aptemptas, nežymus judesys gali jį suplėšyti. Jei prezervatyvas yra per laisvas, jis nebus savo vietoje ir naudojimo metu gali nusimauti. Kaip išvengti šių problemų? Pasirinkti tinkamą dydį. Nors kai kurie vyrai mėgsta įsivaizduoti, kad jų pasididžiavimas yra XXL dydžio, verčiau prezervatyvus pirkti pagal realią situaciją. Išmatuokite savo penio plotį, ilgį ir apsaugos priemonių ieškokite pagal tai;

Lubrikacija. Ieškokite lubrikantu suteptų prezervatyvų. Beveik visos prezervatyvų rūšys yra bent šiek tiek suteptos lubrikantu, kuris lengvina prezervatyvo dėvėjimą ir padeda sekso metu. Jei lubrikanto vis tiek trūksta, visuomet jo galite įsigyti atskirai ir naudoti kaip papildomą sekso priemonę.

Prezervatyvo užmovimo technika. Jei norite išsiaiškinti, ar prezervatyvo dydis jums tinka, uždėkite jį ant varpos ir suimkite jo galiuką. Tada prezervatyvą leiskite varpa žemyn. Tai padaryti turėtų būti paprasta. Jei ne, tada jums reikės šiek tiek didesnio prezervatyvo. Jei jis nusileidžia per lengvai – ieškokite mažesnio dydžio.

Bandymų kelias. Jei esate pradedantieji prezervatyvų vartotojai, turėkite omenyje, kad prireiks laiko, kol atrasite jums geriausiai tinkančias prekes. Gali būti, kad su vienais prezervatyvais netiks dydis, kiti sumažins pojūčius, treti turės per daug ar per mažai lubrikanto, o ketvirti nepatiks antrai pusei. Tai visiškai natūralus procesas. Pradžiai rekomenduojame įsigyti keleto prekės ženklų ir rūšių pakuočių, kurios leis išsirinkti, kas jums tinka labiausiai.

Prezervatyvų tipas. Atradus savo dydį ar mėgstamą gamintoją, verta paieškas paįvairinti dar labiau. Rinkoje galima rasti įvairiausių tipų prezervatyvų, kurie ne tik atliks apsauginę funkciją, bet ir padės patirti daugiau malonių pojūčių. Kokie prezervatyvų tipai populiariausi?

Stimuliuojantys prezervatyvai. Tai prezervatyvai su specialiomis bangelėmis, taškeliais, grioveliais ar spygliukais. Jie suteikia papildomą stimuliaciją antrai pusei. Nelygus reljefas masažuoja vaginos sieneles, todėl moteris patiria dar intensyvesnius pojūčius.

Įvairių skonių ir kvapų prezervatyvai. Jų pasirinkimas išties platus – pradedant nuo kramtomos gumos skonio ir baigiant egzotiškais vaisiais. Jie gali pašalinti nemalonų lytinių organų kvapą ir seksui suteikia daugiau žaismingumo. Rinkoje yra ir specialių prezervatyvų su skoniais, skirtų oraliniam seksui.

Šildantys / šaldantys prezervatyvai. Jie suteikia papildomą šilumos arba gaivos efektą. Jis stimuliuoja lytinius organus, padaro juos jautresnius, todėl lovos žaidimai tampa dar įdomesni.

Ypač ploni prezervatyvai. Jie skirti tiems, kurie nori pajusti kuo realesnius potyrius ir nė nejusti, kad ant penio užmauta „gumytė“.

Ypatingai saugūs. Tai storesni prezervatyvai, skirti tiems, kurie sekso metu nori atsipalaiduoti ir nesukti galvos dėl saugumo.

Didelių dydžių prezervatyvai. Tai išskirtinio dydžio apsaugos priemonės, sukurtos vyrams, kuriuos gamta apdovanojo išskirtiniu pasididžiavimu.

Kaip užsidėti prezervatyvą?

Kiekvieno vaginalinio ar analinio sekso metu visada naudokite naują latekso arba poliuretano prezervatyvą. Prezervatyvai taip pat rekomenduojami oraliniam seksui su partneriu, kuris serga ŽIV, arba kurio ŽIV statusas yra nežinomas.

 • Atsargiai atidarykite pakuotę, nepažeiskite prezervatyvo;
 • Prezervatyvą dėkite ant stačios varpos galvutės, gale palikdami apie pusės colio dydžio erdvę. Jei esate neapipjaustytas, prieš dėdami prezervatyvą ant varpos galvutės, atitraukite apyvarpę;
 • Prezervatyvas turėtų tilpti ant galvutės kaip maža guminė kepurėlė su atlenktais kraštais – tada jis lengvai nusileis žemyn;
 • Švelniai suspauskite prezervatyvo galiuką ir pašalinkite visą likusį orą;
 • Laikykite prezervatyvo galiuką ir išvyniokite jį visą žemyn, iki pat varpos pagrindo;
 • Prezervatyvo išorėje esantis lubrikantas palengvins skverbtį. Seksui su prezervatyvais naudokite TIK vandens pagrindo lubrikantą;
 • Jei jaučiate, kad prezervatyvas įplyšo arba manote, kad jis gali būti suplyšęs – iš karto nuimkite. Išmeskite prezervatyvą ir naudokite naują;
 • Po ejakuliacijos prezervatyvą laikykite ties varpos pagrindu ir nepaleiskite tol, kol neištrauksite jo iš savo partnerės makšties, išangės ar burnos. Atsargiai nuimkite panaudotą prezervatyvą nuo varpos galiuko ir jį išmeskite;
 • Niekada prezervatyvo nenaudokite daugiau nei vieną kartą.

  O šiame vaizdo įraše pamatysite kaip tai daroma:
 

Moteriški prezervatyvai

Daugeliui įprasta, kad prezervatyvai – tai vyrams skirta priemonė ir jais turėtų pasirūpinti vyriškoji lytis. O ar žinojote, kad rinkoje daugiau nei 20 metų egzistuoja ir moteriški prezervatyvai?

Moteriški prezervatyvai makštyje naudojami kaip diafragma ir apima vulvos dalį. Naudojimo pranašumas yra tas, kad vyrui nereikia išlaikyti erekcijos. Tokie prezervatyvai yra puiki alternatyva moteriai, kuri nori užkirsti kelią lytiniu keliu plintančioms infekcijoms ar neplanuotam nėštumui. Kaip naudoti moterišką prezervatyvą?

 • Atsargiai atidarykite pakuotę. Pasirinkite įterpimui patogią poziciją – pritūpus, iškėlus vieną koją, sėdint ar gulint. Įsitikinkite, kad prezervatyvas yra pakankamai suteptas lubrikantu;
 • Jei naudojate FC2 moterišką prezervatyvą, įsitikinkite, kad vidinis žiedas yra prezervatyvo uždaroje dalyje ir laikykite prezervatyvą atviru galu žemyn. Vidinį žiedą suspauskite nykščiu ir didžiuoju pirštu (kol taps ilgas ir siauras) ir tada vidinį žiedą ir prezervatyvą įdėkite į makštį. Atsargiai įterpkite vidinį žiedą, kol pajusite, kaip jis juda aukštyn. Įterpkite pirštą į prezervatyvo vidų ir kiek galite stumkite vidinį žiedą. Įsitikinkite, kad prezervatyvas yra įterptas tiesiai ir makštyje nėra susisukęs. Išorinis žiedas turėtų likti makšties išorėje;
 • Varpa turėtų būti nukreipiama į moterišką prezervatyvą taip, kad nenuslystų į makštį už prezervatyvo ribų. Naudokite pakankamai lubrikanto, kad prezervatyvas sekso metu liktų savo vietoje. Moteriškas prezervatyvas neturėtų būti naudojamas kartu su vyrišku prezervatyvu, nes dėl dviejų prezervatyvų trinties, jie gali plyšti;
 • Jei prezervatyvas lytinių santykių metu nuslysta arba patenka į makštį, turėtumėte nedelsiant nutraukti aktą ir prezervatyvą išimti. Nesijaudinkite – tiesiog įterpkite naują moterišką prezervatyvą ir ant jo atvirojo galo arba varpos uždėkite daugiau lubrikanto;
 • Jei norite išimti prezervatyvą, pasukite išorinį žiedą ar rėmą ir švelniai ištraukite taip, kad spermatozoidai liktų viduje. Suvyniokite prezervatyvą į pakuotę arba audinį ir išmeskite. Nemeskite į tualetą. Rekomenduojama moteriško prezervatyvo pakartotinai nenaudoti.

Kokie prezervatyvų moterims privalumai?

 • Jie suteikia galimybę moteriai dalintis atsakomybe už prezervatyvus su savo partneriais.
 • Teisingai naudojamas moteriškas prezervatyvas apsaugo nuo daugumos lytiniu būdu plintančių ligų ir nėštumo.
 • FC2 moteriškas prezervatyvas gali būti įterpiamas iš anksto prieš lytinį aktą, kad netrukdytų preliudijos.
 • FC2 moteriškas prezervatyvas yra pagamintas iš nitrilo, kuris gali būti naudojamas su aliejaus ir vandens pagrindo lubrikantais. Kadangi nitrilo neveikia temperatūros ir drėgmės pokyčiai, specialių laikymo reikalavimų nėra. Be to, nitrilas sulaiko šilumą, todėl išlaikomi malonūs pojūčiai.

Kokie yra moteriškų prezervatyvų trūkumai?

 • Išorinis žiedas arba rėmas yra matomas (išlindęs iš makšties), o kai kurios moterys gali dėl to jausti diskomfortą.
 • FC2 moteriškas prezervatyvas lytinių santykių metu gali skleisti garsus (daugiau lubrikanto problemą sumažintų).
 • Kai kurios moterys mano, kad moteriškas prezervatyvas yra sunkiai įdedamas ir išimamas.
 • Statistiškai tai nėra tokia sėkminga priemonė nuo nėštumo kaip kontraceptinės tabletės.
 • Kai kuriose šalyse jie gali būti gana brangūs ir sunkiai prieinami.

10 mitų apie prezervatyvus

Turbūt teko išgirsti ne vieną keistą ar juokingą priežastį, kodėl vyras nenori dėvėti prezervatyvo. Klausyti jų nerekomenduojame, tačiau dalinamės mitų TOP 10, kuris padės juos greičiau atpažinti ir atremti.

Prezervatyvai sumažina pojūčiu sekso metu. Tai galėjo būti tiesa, kai juos dėvėjo jūsų senelis, bet šiandien prezervatyvai yra sukurti taip, kad stiprintų pojūčius ir didintų jautrumą. Jie pagaminti iš patvarios ir itin plonos medžiagos, todėl galite drąsiai mėgautis seksu. Problemų gali kilti tuomet, jei partneris nepatyręs prezervatyvų vartotojas ir dar neatrado sau tinkamos ir pojūčių netrikdančios rūšies. Tad pasiūlykite kartu išbandyti keletą prezervatyvų tipų ir būtinai išbandykite itin plonus prezervatyvus – jie turėtų išspręsti problemą.

Prezervatyvo užsidėjimo procesas pašalina erekciją. Šis punktas kai kuriems vyrams nėra mitas ir iš tiesų gali sukelti sunkumų. Tačiau didžioji dauguma vyrų erekciją gali išlaikyti 15 sekundžių – jų pilnai pakanka prezervatyvo užmovimui. Jei partneris turi problemų su erekcija, yra būdų jų išvengti. Prezervatyvą uždėkite pati, kalbėdama nepadorius žodelius, kurie sumažins įtampą. Arba atsidarykite pakuotę iš anksto ir pasidėkite prezervatyvą ant lovos spintelės dar prieš lytinį aktą.

Prezervatyvai piniginėje gali gulėti amžinai. Tai netiesa. Kaip ir maistas ar kiti terminuoto galiojimo produktai, prezervatyvai turi galiojimo laiką. Be to, piniginėse laikomi prezervatyvai yra linkę džiūti, tapti trapūs ir užsidėjimo ar panaudojimo metu gali plyšti. Tad geriau nesijuokite iš draugo, kuris vis dar laiko pirmąjį įsigytą prezervatyvą, o patarkite jam jį išmesti ir nusipirkti naujų.

Prezervatyvai yra sunkiai prieinami. Jei gyvenate išsivysčiusioje šalyje, o ne negyvenamoje saloje, prezervatyvų galite įsigyti bet kurioje vaistinėje, parduotuvėje ar net naktiniuose klubuose ir baruose. Jei partneris sako, kad jis neturi prezervatyvų, nes nebuvo, kur jų nusipirkti – tai tik gudrybė, nes jis nenori jo naudoti. Verčiau neklausykite ir vykite jį į artimiausią parduotuvę ar vaistinę!

Prezervatyvai yra prieš religiją. Katalikų bažnyčia modernėja ir jau nebesmerkia kontracepcijos naudojimo taip, kaip anksčiau. Be to, religija taip pat nurodo, kad prokreacija turėtų būti vienintelis lytinių santykių tikslas. Mes visi žinome, kad seksas vyksta iki vedybų ir mes visi žinome, kad nesisaugant galima užsikrėsti labai rimtomis, kartais net mirtinomis ligomis. Jokiu būdu nesakome, kad turite nepaisyti savo religijos, tačiau svarbu išlikti sąmoningiems ir saugoti save bei kitus.

Prezervatyvai per brangūs. Taip, prezervatyvai kainuoja ne dešimt centų, bet ir ne tiek daug, kiek kainuotų lytiškai plintančių ligų gydymas ar nepageidaujamo nėštumo sukeltos pasekmės.

Aš esu alergiškas prezervatyvui. Daugelis prezervatyvų yra pagaminti iš latekso. Tačiau tik 1–3 % gyventojų yra alergiški šiai medžiagai. Statistika padidėja tiems asmenims, kurie kasdien dirba su lateksu arba anksčiau gyvenime turėjo daug operacijų. Nors latekso alergija yra reali, tai dar ne priežastis nedėvėti prezervatyvo. Prezervatyvai dabar gaminami ir iš poliuretano, ir jie yra tiek pat saugūs bei veiksmingi kaip pagaminti iš latekso.

Nerandu tų, kurie man tiktų. Tai reiškia, kad nebuvo gerai ieškota. Šiandien prezervatyvai turi tiek rūšių, dydžių, tipų, spalvų ir visko, kad pasirinkti galėtų net ir pats išrankiausias ar nestandartinio dydžio lytinius organus turintis vyras. Jei tinkamo pasirinkimo nerandate parduotuvėse ir vaistinėse, prezervatyvų ieškokite internete. Ten jų – visa galybė!

Man jie nepatinka, nes varžo. Vėlgi varžyti gali nebent netinkamai pasirinktas prezervatyvas arba žmogaus psichologinės priežastys, kurios niekuo nesusiję su pačiu prezervatyvu. Geriau nepasiduokite tokiam pasiteisinimui ir siūlykite alternatyvą – neužsiimti seksu iš viso. Tai turėtų partnerį motyvuoti imtis veiksmų ir susidraugauti su prezervatyvais.

Aš ištrauksiu. Tai pati kvailiausia priežastis nedėvėti prezervatyvo. Šis metodas kartais gali padėti išvengti nėštumo, tačiau tikrai ne 100 %. Turėkite omenyje, kad kiekvienas toks lytinis aktas yra tarsi žaidimas loterijoje ir vieną dieną jums gali labai nepasisekti. Be to, tai tik pusė problemos. Yra lytiniu keliu plintančios ligos, kurios gali sukelti sveikatos sutrikimus. Jei gyvenate aktyvų lytinį gyvenimą ir neturite vieno pastovaus partnerio ar nenaudojate alternatyvių apsisaugojimo priemonių, prezervatyvai yra ta išeitis, kuri padės išvengti ir nėštumo, ir ligų.