Moterų lytiniai organai yra vidiniai ir išoriniai. Klitoris, gakta, vidinės ir išorinės lūpos bei makštis yra išoriniai organai, kurie kartu vadinami vulva. Apžvelkime kiekvieną jų: 


Varputė/klitoris


Kaip ir varpa, ji pilna jautrių nervų galūnėlių, jai būdinga erekcija ir kraujo priplūdimas stimuliacijos metu; neturi reprodukcinės funkcijos.


Kiaušintakiai


Kiaušintakiai yra labai siauri; pratęsti iš gimdos viršutinės pusės; tai kelias, kuriuo iš kiaušidės keliauja kiaušinėliai.


G-taškas


Tiksli vieta įžiebia dideles diskusijas. Nėra sutarimo apie tai, kur jį rasti. Tačiau daugelis mokslininkų sako, kad tai liaukinis audinys aplink šlaplę (esantis už moterų gaktos kaulo, apie du coliai vidinėje makšties priekinėje dalyje).


Išorinės lytinės lūpos


Išorinės lūpos abiejuose makšties angos šonuose, padengtos gaktos plaukais.


Vidinės lytinės lūpos


Vidinės lūpos yra plikos ir klostuotos, yra tarp išorinių lūpų, eina pagal makšties kraštą.


Gakta


Gakta yra apvalus audinys, kuris yra ant gaktos kaulo ir padengtas gaktos plaukais.


Kiaušidės


Kiaušidės yra maždaug migdolų dydžio; yra kiekvienoje gimdos pusėje; gamina kiaušinėlius ir moteriškus lytinius hormonus: estrogenus ir progesteroną.


Šlaplė


Ji yra maždaug 1½ colio ilgio, ji veda iš šlapimo pūslės į išorę ir yra kelias, per kurį pasišalina šlapimas. Ji yra makšties priekyje.


Gimda


Panaši į apverstą kriaušę ir yra maždaug kumščio dydžio; pagrindinė funkcija yra išlaikyti ir pamaitinti besivystantį vaisių; gimdos kaklelis yra mažytis riestainio formos gimdos kaklas, kuris išsidėstęs makšties viršuje ir yra ta dalis, iš kurios imamas PAP tepinėlis; vidinis gimdos sluoksnis vadinamas endometriumu, kuris yra šalinamas per menstruacijas.


Makštis


Apie 3-4 colių (8 – 10 centimetrų) ilgio koridorius; prasideda makšties pradžioje apačioje ir susijungia su gimdos kakleliu viršuje. Taip pat žinomas kaip gimdymo kanalas.