Dažniausiai žodis „Kamasutra“ siejamas su knygomis, slepiamomis nuo vaikų kur nors miegamajame, kuriose pilna keistų paveikslėlių ir sudėtingų sekso pozų. Vis dėlto „Kamasutra“ reiškia daug daugiau nei tik seksą. Šio žodžio etimologija atkeliauja iš sanskrito kalbos. Kama reiškia „meilė“, „aistra“, o sutra, išvertus tiesiogiai, reiškia „siūlas“, tačiau turi dar ir kitą, platesnę reikšmę – „tekstas“, „aforizmas“. Taigi, galėtume šį pavadinimą išversti kaip „meilės aforizmai“ arba „traktatas apie meilę“.

Daugelyje pasaulio religijų seksualinė aistra laikoma tabu, tačiau hinduizme „kama“ yra vienas iš keturių Hindu gyvenimo tikslų. Savo gyvenimo tikslais, be „kama“, hinduistai laiko „artha“ (gausa, sėkmė), „dharma“ (dorybė, tiesa) ir „moksha“ (išlaisvinimas). Kamasutra laikoma vienu iš esminių tekstų apie meilę sanskrito literatūroje. Nors intymūs fizinis ryšio praktikos knygoje užima svarbią vietą, tuo pačiu tai yra ir kokybiško, laimingo gyvenimo vadovas, mokantis apie meilės prigimtį, gyvenimo partnerio paiešką, santykių kūrimą ir išlaikymą.

Šiek tiek istorijos

Nėra tiksliai žinoma, kad parašyti Kamasutros tekstai, tačiau istorikai ir mokslininkai spėlioja, kad tai galėjo įvykti daugmaž tarp 300 metų pr. Kr. ir 400 metų pr. Kr. Vieta, kurioje knyga parašyta, taip pat nėra aiški, tikėtina, kad tai vyko Indijos šiaurėje, nei vienas originalus puslapis nėra išlikęs iki mūsų dienų. Kamasutros autoriumi visuose šaltiniuose įvardijamas Vatsyayana Mallanaga, jo vardą galima rasti knygos kolofone („kolofonas“ – informacija senovinio rankraščio arba spaudinio gale), tačiau daug informacijos apie jį nėra žinoma.

KamasutraAmerikiečių mokslininkė Wendy Doniger savo knygoje “The Mare’s Trap: Nature and Culture in the Kamasutra” teigia, kad realybėje net ir tuo laikmečiu, kai Kamasutra buvo rašyta, tikriausiai niekas sekso metu neužsiminėjo tokia sudėtinga gimnastika, tačiau į knygą galima žiūrėti kaip į tam tikrą to meto visuomenės antropologinį paveikslą. Mokslininkė įtaria, kad Kamasutra iš pradžių buvo 7 veiksmų pjesė apie meilės meną.

Knygos struktūra

Kamasutra – labai didelės apimties traktatas. Ji buvo surinkta ir sudaryta iš daugybės autorių mokymų, parašyta abstrakčia, painia sanskrito kalba, todėl kai kurias knygos dalis net sunku išversti į anglų ar kitas kalbas. Kamasutra susideda iš 7 didelių dalių, kurios yra suskirstytos į atskirus skyrius (jų yra 36). Iš viso knygoje yra 1250 eilučių.

Paskutinė prekė
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Paskutinė
Populiaru
Lizingas
64.95 €
-25% Akcija
Populiaru
Nemokamas pristatymas
-25% Akcija
Populiaru
Lizingas
Video
(2)
59.96 € 79.95 €
-25% Akcija
Nemokamas pristatymas
Lizingas
-25% Akcija
Lizingas
Video
(1)
52.46 € 69.95 €
Naujiena
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Naujiena
Lizingas
Nemokamas pristatymas
198.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Video
Lizingas
Video
Nemokamas pristatymas
(2)
168.95 €
-20% Akcija
Nemokamas pristatymas
Lizingas
-20% Akcija
Lizingas
Video
127.16 € 158.95 €
-5% Akcija
Nemokamas pristatymas
Lizingas
-5% Akcija
Lizingas
Video
85.45 € 89.95 €
-30% Akcija
Nemokamas pristatymas
Lizingas
-30% Akcija
Lizingas
Video
55.97 € 79.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Video
Lizingas
Video
Nemokamas pristatymas
(3)
139.00 €
Rodyti daugiau

Pagrindinės knygos dalys:

  • Dattaka – pagrindiniai principai

Pirmojoje, įžanginėje knygos dalyje kalbama apie keturis hinduizmo gyvenimo tikslus, tačiau šioje dalyje svarbiausias Kama (meilės) tikslas. Čia pateikiama daug filosofinių pamokymų apie tai, kaip įgyti žinių, išminties ir gyventi garbingai.

  • Suvarnanabha – meilė ir seksualinė sąjunga

Antrojoje knygos dalyje galima rasti tą informaciją ir vaizdinę medžiagą, su kuria dažniausiai Kamasutrą ir sieja vakariečiai. Autorius Vatsyayana manė, kad egzistuoja 8 skirtingi būdai mylėtis ir kiekvienas būdas turi po 8 pozas, todėl čia išsamiai aprašomi 64 skirtingi seksualinių aktų tipai, tokie kaip apkabinimai, bučiniai, įvairios sekso pozos ir kitos erotikos formos.

  • Ghotakamukha – žmonos „įsigijimas“

Trečiajame skyriuje kalbama apie viengungio gyvenimą ir žmonos paiešką. Aprašyti metodai nėra visiškai tinkami mūsų laikams ir dažniausiai yra pagrįsti astrologiniu suderinamumu ir santuokos nauda dalyvaujančioms šeimoms (kastų sistemoms).

  • Gonardiya – žmonos pareigos ir privilegijos

Čia aptariamos žmonos pareigos – maisto gaminimas, namų valymas ir kiti buities darbai. Šie vienpusiai lyčių vaidmenys galėjo būti prasmingi prieš 3000 metų, tačiau juos tikrai reikėtų pamiršti mūsų šiandieniniame pasaulyje.

  • Gonikaputra – draugai ir šeima

Penktoje dalyje aprašomi vyrų ir moterų santykiai, nesusiję su seksualiniu artumu. Tai apima savo ir kito žmogaus jausmų supratimą, emocinio ryšio kūrimą ir stiprinimą

  • Charayana – kurtizanės

Šeštojoje dalyje gilinamasi į vyro naudojimąsi kurtizanių (prostitučių) paslaugomis prieš santuoką tam, kad padidintų pasitikėjimą savimi. Čia taip pat pateikiami patarimai, kaip susitaikyti su buvusiomis meilužėmis ar draugais, kaip padėti sau praturtėti ir ko ieškoti būsimoje partnerėje ar partneryje.

  • Kuchumara – okultinės praktikos

Kamasutros knyga baigiama skyriumi apie okultines sekso praktikas, mitus ir legendas. Šiame skyriuje rašoma apie viliojimą, kvepalų kūrimą, jų panaudojimą, įvairias priemones seksualinei disfunkcijai gydyti ir pan.

Intymumo formų įvairovė

Kamasutros traktatas kviečia į intymumą ir lytinį aktą pažiūrėti daug plačiau ir giliau. Bučinys nėra tik bučinys, apsikabinimas nėra tik apsikabinimas, jie turi daugybę skirtingų formų, gali ateiti iš aistros arba iš draugiško ryšio. Pavyzdžiui, Vatsyayana knygoje aptaria 8 alinganos (apkabinimo) formas: sphrishtaka, viddhaka, udghrishtaka, piditaka, lataveshtitaka, vrikshadhirudha, tilatandula and kshiranira. Pirmos keturios išreiškia abipusę meilę, tačiau neturi seksualinė įkrovos. Likusios keturios skirtos preliudijai ir lytiniam aktui.

Kitas intymumo formų įvairumo pavyzdys – bučiniai (chumbanas). Knygoje įvardinti net 26 skirtingi bučiniai. Pradedama nuo tų, kurie skirti parodyti pagarbai, prieraišumui ir baigiama aistringais mylimųjų bučiniais. Taip pat pasakojama apie kultūrinius bučiavimosi skirtumus skirtingose Indijos vietose.

Kamasutra

Kamasutra kine

Yra keletas filmų, sukurtų atsispiriant nuo garsiojo meilės traktato, vienas iš jų – Kama Sutra: meilės sakmė (1996). Indų filme, sulaukusiame tiek nacionalinės, tiek pasaulinės sėkmės, pasakojama apie dvi merginas, tarnaitę ir princesę, kurios tampa varžovėmis. Tara – kilminga ir turtinga princesė, Maja – beturčių tarnų dukra, pati tarnaujanti princesei, tačiau viduje slepianti įgimtą graciją. Tara nuolat žemina Mają ir jai pavydi vidinio grožio ir ramybės. Viskas staiga pasikeičia atėjus Taros vestuvių dienai. Jos būsimas vyras, princas Radžas pamato Mają ir iš karto ją įsimyli. Naktį prieš vestuves Maja atsiduoda jam ir vėliau pati apie tai papasakoja Tarai. Tarnaitė ištremiama iš rūmų ir pradeda kurti gyvenimą kitur, bet princas negali jos pamiršti ir pradeda paieškas.

Kitas filmas, šiek tiek naujesnis, pavadinimu Kamasutra 3D (2013), sukurtas taip pat Indijoje, savo įtraukiančiais vaizdais žiūrovus žavėjo net ir trimatėje kompiuterinėje grafikoje. Erotinėje dramoje visas veiksmas sukasi aplink jauną Indijos princesę, kuri leidžiasi į kelionę norėdama surasti vyrą, su kuriuo buvo sutuokta vaikystėje. Po pasaulį keliaudama prašmatniu laivu, moteris patiria įvairius pokyčius, kurie transformuoja jos kūną, asmenybę ir sielą.

Pozos pradedantiesiems

Nors Kamasutros sekso pozos gali pasirodyti neįveikiamos kaip sudėtingiausi akrobatiniai triukai, siūlome išbandyti nors kelias. Taip paįvairinsite savo seksualinį gyvenimą, kartu su partneriu atrasite kažką naujo, paeksperimentuosite, o to santykiuose, ypač ilgalaikiuose, dažnai pritrūksta. Čia galite susipažinti su įvairių pozų iliustracijomis, o mes pateikiame platų sąrašą, iš kurio tikrai kažką išsirinksite.

Kamasutra

Stovimos pozos

Sammukha – iš pirmo žvilgsnio ši poza neatrodo paprastai, tačiau ji puikiai tinka pradedantiesiems. Partnerė atsiremia į sieną, plačiai praskečia kojas, o partneris į ją skverbiasi stovėdamas priešais. Ši poza kiek „sumažina“ moters ūgį, todėl gali prireikti atsistoti ant pakylos, pavyzdžiui, galite panaudoti pagalvėlę ar fotelį.

sammukha

Janukurpara – seksas atsistojus dažnai vertinamas kaip labai nepatogus, tačiau ši poza tikrai to verta. Paimkite partnerę pakeldamas ją už sėdmenų, tegu ji apsikabina jūsų kaklą. Ši poza leidžia patirti itin gilų įsiskverbimą ir išlaikyti akių kontaktą, todėl padeda kurti intymų ryšį.

Janukurpara

Tripadam – ši poza ideali, kai seksui neturite daug laiko. Ji nesuteikia tokios gilaus įsiskverbimo, tačiau leidžia patirti trumpą ir greitą malonumą. Abu partneriai atsistoja vienas priešais kitą. Suimkite partnerės kelį ir pakelkite jį – tegu ji apsiveja jūsų liemenį su koja, o jūs prilaikykite partnerės klubus. Tuomet įsiskverbkite. Beje, ši poza labiausiai tinka panašaus ūgio partneriams.

Tripadam

Apsikabinimas „pienas ir vanduo“ – Atsiklaupkite ant kėdės ar lovos krašto, tada partnerė turi atsisėsti ant jūsų atsukusi nugarą. Šioje pozoje visai nesvarbus partnerių ūgių skirtumas. Jei jūsų partnerė moteris, mylėdamiesi šia poza galėsite papildomai stimuliuoti jai klitorį, krūtis ar vidines šlaunų puses.

Apsikabinimas „pienas ir vanduo“

Sėdimos pozos

Piditaka – ši poza yra labai patogi, suteikia nepaprastą malonumą abiem partneriams. Vienas partneris atsigula ant nugaros ir prisitraukia kelius prie krūtinės, pėdomis remdamasis į kito partnerio krūtinę.  Jis atsiklaupia priešais, pakelia partnerio klubus ir skverbiasi. Jei norite sukurti didesnį artumą, suimkite partnerio klubus ir prisitraukite arčiau, tada galėsite liesti partnerio burną ir kaktą, jį bučiuoti.

Piditaka

Virsha – poza turi ir kitokį pavadinimą – atbula raitelė. Partneris gulasi ant nugaros, tuo metu partnerė apsižergia jį, atsukusi nugarą. Ji gali pasilenkti ir laikytis už partnerio kulkšnių. Ši poza skamba tikrai paprastai, tačiau nustebsite, kiek iš tikrųjų ji reikalauja jėgų. Verčiant iš sanskrito „virsha“ reiškia bulių.

Virsha

Indrani – ši sekso poza pavadinta aukščiausios hinduistų dievybės žmonos Indros vardu. Partnerė gulasi ant nugaros, pritraukdama kelius prie krūtinės. Tada jūs atsiklaupiate priešais partnerę ir skverbiatės. Jei jaučiatės nepatogiai, papildomą atramą suteiks rankos. Ši poza leidžia labai giliai įsiskverbti, todėl nepamirškite stebėti partnerės reakcijos.

Indrani

Mitai apie Kamasutrą

Kamasutra yra senovinis tekstas. Pagal Europos standartus Kamasutra yra palyginti modernus tekstas. Jis atsirado 500-600 metų anksčiau nei Vatsayana Philaenis parašė knygą apie meilinimąsi ir seksą. Joje buvo aprašyti gundymo būdai, seksualinių pozų aprašymai, afrodiziakai, abortariumai ir kosmetika.

Tik stiprūs, labai lankstūs žmonės gali atlikti Kamasutros sekso pozas. Nors kai kurios Kamasutros sekso pozos yra gana fiziškai sudėtingos, yra daugybė tokių, kurioms nereikia daugiau nei vidutinio lankstumo.

Kamasutra yra sekso vadovėlis. Kama sanskrito kalba yra malonumas. Ne tik seksualinis, bet ir visi malonumai, patiriami per pojūčius ir emocijas. Rožių aromatas, gerai paruošto patiekalo skonis, šilko prisilietimas prie odos, muzika – visa tai yra kama. Kama Sutra galėtų būti verčiama taip: “Aforizmai apie malonumą”. Autoriaus tikslas buvo apibrėžti visus vyro ir moters santykius. Tai darydamas jis mums siūlo unikalų žvilgsnį į Guptų imperijos kasdienį gyvenimą, kultūrą ir manieras.

Iš 7 Kamasutros knygų tik vienoje kalbama apie fizinį mylėjimąsi. Iš 10 šios knygos skyrių tik viename kalbama apie seksualines pozas. 9-ojo dešimtmečio pabaigoje dėl kibernetinio piratavimo šis vienintelis skyrius buvo plačiai išplatintas internete, todėl dabar daugybė žmonių mano, kad tai yra visa Kamasutra.

 

Klaidinga manyti, kad Kamasutra yra tik apie seksą ir įvairias pozas. Šis traktatas apima visas svarbiausias gyvenimo sritis ir vadovaudamiesi nuorodomis, kurias galima pritaikyti mūsų laikais, pakeisite gyvenimo būdą teigiama linkme. Kitas mitas – pozas gali atlikti tik labai lankstūs ir labai fiziškai tvirti žmonės. Nors pozos, aprašytos knygoje, gali atrodyti neįveikiamos, daugeliui iš jų nereiks didesnio nei vidutinio lankstumo. Svarbiausia, visada klausykitės savo partnerio ir jeigu jaučiate diskomformą ar skausmą –  išbandykite kitą pozą. Be to, dalį pozų galite išmėginti masturbuodamiesi, ypač tam gali pasitarnauti sekso lėlės.