Sveiki, mielieji! Kokie Jūs? Norite žaisti, ar dar pratinatės prie šios minties? O gal kol kas žiūrite skeptiškai? Mes norime sau ir Jums padėti pasinerti į gilesnius fantazijų vandenis, dalindamiesi savo tyrinėjimais, pastebėjimais bei įvairiomis patirtimis. Esame du tyrinėtojai-seksploreriai: pora Donatas (@damarod66) ir Saulė (@saulebarley). Aktyvią sekspedicinę kelionę pradėjome visai neseniai, tačiau smalsavimas ir patirčių ieškojimas mums niekada nebuvo svetimas. Jautėme, kad visada turėjome bandytoją savyje, tyrinėjome savo pojūčius ir kūnus. 

Dauguma mus pažįsta kaip profesionalius fotografus, kūrėjus. Fotografija mūsų gyvenime svarbia tapo labai anksti. Kiek save prisimename, visuomet domėjomės kūniškumu. O fotografavimas ir autoportretai buvo mūsų natūrali aplinkos ir savęs pažinimo, prisijaukinimo dalis. Savęs fotografavimas padėjo mums labiau priimti save tokius, kokie esame, bei suprasti, kad kiti žmonės mus mato šiek tiek kitaip. Šiais laikais labai daug žmonių darosi selfius. Mes jų nelinkę vadinti autoportretais. Asmenukės dažnai iškreipia mūsų atvaizdą, o slėpdamiesi po įvairiais filtrais žlugdome pasitikėjimą savimi. Suvokdami, kad fotografija padeda mums priimti save tokius, kokie esame, pasakosime Jums apie tai, kaip savęs, savo partnerio fotografavimas arba savęs patikėjimas profesionaliam fotografui gali padėti sutvirtinti ryšį su savimi bei savo partneriu.

Savo santykį kuriame tokį, kuris padėtų drąsiai mėgautis. Kai apsigyvenome kartu ir tapome pora supratome, kad vienas kitam suteikiame saugią aplinką tyrinėti save ir kitą, ko negalėjome padaryti ankstesniuose santykiuose ar vienos nakties nuotykiuose. Mums santykiuose itin svarbu pasitikėjimas vienas kitu, saugumo jausmo kūrimas. Mokomės išklausyti, suprasti ir priimti vienas kitą tokius, kokie esame. Padėti, jei vienas kito prašome pagalbos, nebandome vienas kito keisti, skatiname atsiskleisti. Praktikuojame būtiną sutikimo (angl. consent) davimą ir priėmimą suvokdami, kad tai padeda pasitikėti vienas kitu. Visa tai mums padeda priimti save ir auginti tarpusavio ryšį, todėl ateityje pasidalinsime plačiau, kaip atvirumas gali padėti ir kaip tai praktikuoti.

Eksperimentuojame ir tyrinėjame, kad labiau save pažintume. Seksploriname save fetišo ir BDSM praktikose. Prieš, per ir po akto komunikuojame apie tai, kas patiko ir kas ne, ką norėtume išbandyti. Domimės atvirais santykiais ir poliamorija (poliamorija – romantiškų santykių su daugiau nei vienu partneriu praktika, visiems partneriams žinant, kad esate tokiuose santykiuose). Šias praktikas tyrinėjame labai atsargiai. Jei jaučiame, kad norime išbandyti kažką naujo, būtinai apie tai kalbamės tarpusavyje, o kalbėdami apie naujus poreikius vienas kito nespaudžiame, atrandame tinkamą tempą ir bandome suprasti, ar abu to norime. Suprantame, kaip pradėti eksperimentuoti gali būti nedrąsu, todėl pasidalinsime, kokius, kaip ir kur galite atrasti naujus, Jums tinkamus malonumus ir kaip apie juos komunikuoti su partneriais.

Nesame tobuli. Nors ir kalbame apie seksualumą atvirai, tai nereiškia, kad nesusiduriame su problemomis. Psichologinė ir fizinė sveikata, socialinė aplinka, vaistų vartojimas, nepasitikėjimas savimi, mūsų anatomija, nepakankamas komunikavimas tarpusavyje ir dar daugelis kitų faktorių gali nulemti tai, kaip jaučiamės, kaip veikia mūsų libido, kas mums patinka bei tinka. Kadangi ir mes susiduriame su minėtais aspektais, kurie apsunkina seksualinį gyvenimą, pasidalinsime savo patiriamais sunkumais ir kaip juos bandome spręsti.

Mes norime padėti Jums labiau suprasti ir pažinti save, tačiau primename – mūsų tyrinėjimas gali netikti visiems, pasakojame savo patirtis ir kas veikia mums. Visi esame individualūs, todėl interneto platybėse, knygose randamą informaciją priimkite atsargiai – ji nebūtinai Jums gali tikti. Be to, primename, kad visuomet galite drąsiai kreiptis pagalbos į medicinos specialistus.

Ateityje galėsite sutikti mus kituose mūsų straipsniuose įvairiausiomis temomis, taip pat pateiksime išsamius asmeninius atsiliepimus apie sekso žaisliukus bei kitas priemones. Sutiksite mus ir unboxing’o rubrikoje. O jei nekantraujate ir norite pastebėti mus socialinėse erdvėse, galite tai padaryti mūsų Instagram paskyrose: @damarod66 bei @saulebarley.

Iki kitų kartų ir priminimas – NENUSTOK ŽAISTI! 🐞🤍

Straipsnio autoriai: Donatas Damarodas ir Saulė Barley

Instagram: @damarod66 ir @saulebarley