Oficialus vyrų ejakuliacijos apibrėžimas yra „spermos išsiskyrimas iš varpos“. Seksualinės stimuliacijos metu sperma kaupiasi ejakuliaciniame latake, kur prostatos liaukoje ejakuliacinis latakas jungiasi su sėklinėm pūslelėm. Kai vyrui teikiamas lytinis stimuliavimas pasiekia kulminaciją, stuburo refleksai sukelia susitraukimus varpoje, šlaplės raumenyje bei prostatos liaukoje. Šie susitraukimai išvaro spermą per šlaplę ir ji išeina per varpos galiuką. Nors vyrų ejakuliacija ir orgazmas paprastai būna vienu metu, tai ne tas pats procesas. Orgazmas, konkrečiai, yra ritminis raumenų susitraukimas, kuris atpalaiduoja sukauptą seksualinę įtampą ir to pasekoje jaučiamas intensyvus malonus jausmas.

Ritminiai susitraukimai iš pradžių atsiranda 0,8 sekundžių intervalais, kaip ir moterų, ir yra atsakingi už spermos išliejimą ejakuliacijos metu. Intervalas tarp susitraukimų darosi ilgesnis ir susitraukimų intensyvumas mažėja po pirmųjų trijų ar keturių susitraukimų. Paprastai prireikia šiek tiek laiko kol sperma pasirodo. Per ejakuliaciją, šlapimo pūslės sfinkteris yra sandariai uždarytas, kad šlapimas nesusimaišytų su sperma, taip užtikrinant, kad skystis keliauja pirmyn ar lauk.

Spermatozoidai

Viename mililitre sėklinio skysčio yra stebėtinai daug, net 20 mln. spermatozoidų, o vidutinę ejakuliaciją sudaro 1,5-5ml skysčio. Sperma sudaryta iš askorbo rūgšties, kraujo grupių antigeno, kalcio, chloro, cholesterolio, cholino, citrinos rūgšties, kreatino, dezoksiribonukleino rūgšties, fruktozės, glutationo, hialuronidazės, inozitolio, pieno rūgšties, magnio, azoto, fosforo, kalio, purino, pirimidino, piruvo rūgšties, natrio, sorbitolio, spermidino, spermino, karbamido, šlapimo rūgšties, vitamino B12 ir cinko – bet viskas labai mažomis dozėmis. Kai kurios sudedamosios dalys yra skirtos puoselėti spermos maršrutą, o kitos sudedamosios dalys skirtos rūgščios makšties terpės neutralizavimui (kuri paprastai yra nesvetinga spermai). Jei jums įdomu, dauguma šių ingredientų iš tiesų yra labai naudingi, o vidutinė ejakuliacija turi tik apie 15 kalorijų.

Populiaru
Populiaru
(3)
14.95 €
-37% Akcija
-37% Akcija
(10)
15.09 € 23.95 €
Video
Video
(6)
20.95 €
Populiaru
Populiaru
(1)
12.95 €
-29% Akcija
Populiaru
-29% Akcija
Populiaru
(11)
14.95 € 21.20 €
-17% Akcija
Populiaru
-17% Akcija
Populiaru
(10)
0.29 € 0.35 €
Populiaru
Populiaru
(16)
0.35 €
Video
Video
(1)
34.95 €
Populiaru
Video
Populiaru
Video
(2)
9.95 €
(2)
8.95 €
-9% Akcija
Populiaru
-9% Akcija
Populiaru
(6)
0.29 € 0.32 €
28.95 €
Rodyti daugiau

Orgazmas ir ejakuliacija ne tas pats?

Visų pirma, nevalinga ejakuliacija įvyksta miegant ir yra žinoma kaip naktinė emisija (oficialiai) arba šlapias sapnas (kaip slengas). Antroji pagrindinė priežastis yra žinoma kaip „priešlaikinė ejakuliacija“, kuri yra seksualinė būsena, kai vyras jaučiasi turįs mažai arba neturįs jokios kontrolės ejakuliacijai.

Orgazmas gali įvykti be ejakuliacijos.

Retrogradinė ejakuliacija yra būklė, kai šlapimo pūslės sfinkteris tinkamai neužsidaro ejakuliacijos metu, taigi sperma suteka į šlapimo pūslę. Tai paprastai nutinka vyrams, kurie serga išsėtine skleroze, diabetu arba po prostatos operacijos. Prieš jums sunerimstant, pasakysime, kad taip gali atsitikti ir vyrams, kurie neturi jokių rimtų problemų. Tai nėra fiziškai žalinga, bet tai gali padaryti vyrą nevaisingu ir jis gali turėti kitokius pojūčius ejakuliacijos metu. Ši padėtis taip pat žinoma kaip „sausa baigtis“, nes vyras gali patirti orgazmą, bet sperma neišsiskiria.

Taip pat yra būklė žinoma kaip atsilikusi ejakuliacija, nesugebėjimas ejakuliuoti arba uždelsta ejakuliacija. Tai seksualinė būsena, kai vyras negali ejakuliuoti, nors seksualiai jis labai susijaudinęs.