Tikslas, dėl kurio pastangas deda pora bei tai, ko galbūt atrodo nebelemta patirti, gali nutikti nejučiomis, ramiai suskaičiavus avis ir nukeliavus į miego karalystę. Naktinis orgazmas, kuris fiziologiniu požiūriu sukelia malonius pojūčius, tačiau, iš kitos pusės žvelgiant, gali ir sutrikdyti, yra gana dažnas reiškinys. Šį, pasak apklausų rezultatų, patiria apie 37% moterų.

Naktinis moterų orgazmas – unikalus reiškinys, apimtas daugybės klaustukų: dėl srities intymumo pasigendama nuodugnesnių tyrimų. Akivaizdu tik tai, jog orgazmas miegant – tarsi svečias, mėgstantis malonius, tačiau spontaniškus vizitus. Dažniausiai šis orgazmas nėra tiesiogiai susijęs su masturbacija: taip, tai, dėl ko prakaituojama lovoje, pasąmonės dėka gali nutikti nevalingai! Teigiama, jog lytinį susijaudinimą gali įtakoti erotinio pobūdžio sapnas (kurio dažnai net neprisimenama) arba, priešingai, šį išprovokuoja fiziologinis susijaudinimas į makštį priplūdus daugiau kraujo. Atrodytų, jog tai – galimybė savo fiziologinius poreikius patenkinti moterims, kurios negyvena aktyvaus seksualinio gyvenimo. Nebūtinai: naktimis lytiškai susijaudina ir tos, kurios turi nuolatinį seksualinį partnerį.

Ironiška, tačiau orgazmą naktį kai kuriais atvejais patirti lengviau nei mylintis. Paslaptis paprasta: nakties metu atsipalaiduojama, pamirštamos visos baimės ir kompleksai. Ar begali būti geresnės sąlygos kelionei į aukščiausią palaimos viršūnę? Norite padidinti šansą tai patirti? Teigiama, jog naktinis orgazmas glaudžiai susijęs su miego poza. Remiantis vieno iš tyrimų duomenimis, idealiausia poza – miegojimas ant pilvo. Tokioje padėtyje dažniau aplanko erotinio pobūdžio sapnai, o ir lytiniai organai patiria stipresnį fizinį kontaktą su lova. Erotinis romanas prieš miegą ar atitinkamo tematikos filmas: yra daug receptų, kuriuos galite išbandyti, tačiau, kaip minėta, lytinis susijaudinimas miegant yra sunkiai prognozuojamas.

Pabudote nuo maloniai dilgčiojančios, visą kūną užliejusios orgazmo bangos? Aiškiai prisimenate epizodą iš sapno, kuris tikrai nebuvo pats nekalčiausias? Svarbiausia – nesigėdinti ar juo labiau nesmerkti savęs dėl to, ką pajutote. Orgazmas (tiek sąmoningas, tiek aplankantis miegant) – nuostabus reiškinys, kurį jaučiantiems galima tik baltai pavydėti. Jei galima šį pajusti be jokių pastangų, tiesiog ilsintis – beveik stebuklas!