Vakarų kultūroje kamasutra daugiausiai siejama su neįprastomis sekso pozomis, kurioms reikia tam tikrų įgūdžių – lankstumo, išradingumo ir akrobatikos. Na, tai iš dalies atitinka tikrovę, tačiau tik iš dalies.

Tiesą sakant, Kamasutra yra kur kas daugiau, nei atrodo vakariečiams.

Kamasutra – kas tai?

Iš tiesų, įmantrios pozos nepaverčia paprasto, kasdienio sekso tantriniu. Tikras, nuoširdus, „šventas“ mylėjimasis dažniausiai siejamas su dvasingumu ir tarpusavio ryšiu, būtent todėl sekso pozos sudaro tik apie 20% Kamasutros knygos. Likusi šio švento teksto dalis yra meilės meno ir doro gyvenimo vadovas, įskaitant, tačiau neapsiribojant šiais dalykais:

  • Meilės ir gamtos filosofija;
  • Šeimos gyvenimu;
  • Kas sukelia aistrą ir kas ją palaiko;
  • Etiketu;
  • Rūpesčiu savimi;
  • Viliojimo menu;
  • Įvairiomis meno praktikomis, pavyzdžiui, kvepalų gamyba, poezija bei maisto ruošimu;
  • Moteriškosios ir vyriškosios energijų balansu savyje ir poroje;
  • Daugybę kitų gyvenimo malonumų, nesusijusių su seksu.

Taigi, ką iš tikrųjų reiškia Kamasutra? Žodis „Kamasutra“ kilęs iš dviejų sanskrito žodžių „kama“ ir „sutra“. Kiekvienas žodi turi skirtingą prasmę, o abiejų žodžių prasmės kartu, sukuria knygos prielaidą.

Kama

Žodis „kama“ sanskrite reiškia aistrą ir naudojamas tiek seksualinei, tiek estetinei aistrai apibūdinti. Tačiau žodyje Kamasutra turima omenyje seksualinę aistrą.

Lubrikantas All Natural (200 ml)
Lubrikantas Pjur Kokybė (100 ml)
Analinis lubrikantas Atsipalaiduok (200 ml)
Lubrikantas Silky TLC (75 ml)
Lubrikantas All Natural (50 ml)
Analinis lubrikantas Saugusis (100 ml)
Lubrikantas Gentle Light (75 ml)
-3%
Lubrikantas Slidžius (100 ml)
(6)
16.80 € 16.22 €
Lubrikantas Bio (40 ml)
(7)
7.95 €
Lubrikantas Slidumas (200 ml)
Lubrikantas Slidumas (100 ml)

Žodis „kama“ yra sanskrito kalba gali reikšti „meilė“, „aistra“ ar „malonumas“. Šis malonumas neapsiriboja seksualiniu potraukiu, jis yra plati sąvoka, apimanti visus gyvenimo malonumus.
Daugelyje pasaulio religijų seksualinė aistra laikoma tabu, tačiau induizme „kama“ yra vienas iš keturių Hindu gyvenimo tikslų. Savo gyvenimo tikslais, be „kama“ induistai laiko „artha“ (gausa, sėkmė), „dharma“ (dorybė, tiesa) ir „moksha“ (išlaisvinimas).

Sutra

„Sutra“ sanskrito kalba reiškia liniją arba siūlą. Šis žodis turi tą pačią šaknį kaip angliškas suture, reiškiantis siūlą, naudojamą medicinoje žaizdoms siūti. Tačiau Kamasutros knygoje „sutra“ yra nuoroda į eilutes, formuojančias knygą.

Kamasutros kilmė

Kamasutros knyga parašyta III – IV amžiuje, ją parašė indų filosofas ir išminčius Vātsyāyana Mallanaga. Jis manė, jog seksualinis mokymas ir išmintis yra meditacijos forma. Vātsyāyana Mallanaga buvo vienuolis, todėl laikėsi celibao, tad šių mokymų neskelbė, remdamasis asmenine patirtimi. Vietoje to išminčius rėmėsi mokymu iš anksčiau parašytos knygos „Kamashastra“ (meilės taisyklių pamokos).

Kamasutros knyga

Kamasutros knyga buvo parašyta labai abstrakčiai ir neaiškia sanskrito forma. Kai kurios knygos dalys mūsų laikams liko visiškai nepritaikomos ir gana sunkiai suvokiamos net išverstos į anglų kalbą.
Vātsyāyana Mallanaga cituodamas įvairių autorių kūrybą ir pasitelkęs daug senesnių tekstų, sudarė tai, ką mes šiandien žinome kaip Kamasutra. Knyga buvo parašyta labai sudėtinga sanskrito forma. Joje yra 1250 eilučių, kurios yra padalintos į 36 skyrius ir išdėstytos į 7 skirtingas dalis:

-25%
Aromatinių masažo aliejų rinkinys Let Me Touch You (3 x 30 ml)
-25%
Masažo aliejus DONA Vanilla Buttercream (110 ml)
-25%
Masažo aliejus- žvakė Žalia žolė
(3)
25.20 € 18.90 €
-25%
Masažinė žvakė Magoon (Indija)
(1)
9.95 € 7.46 €
-25%
Masažo aliejus Indija
(1)
12.16 € 9.12 €
-25%
Masažo gelis Nuru (500 ml)
28.95 € 21.71 €
-25%
Masažo aliejus Magoon Love (100ml)
(3)
11.58 € 8.69 €
-25%
Masažo aliejus DONA Blushing Berry (110 ml)
-25%
Lubrikantas – masažo gelis Hot Silky Touch
-25%
Masažo aliejus Meilės fantazijos
(1)
12.16 € 9.12 €
-25%
Nuru masažo gelis (250 ml)
(1)
15.95 € 11.96 €
-25%
Lubrikantas – masažo gelis Hot Strawberry

1. Dattaka – pagrindiniai principai
Pirmoje knygos dalyje kalbama apie keturis induizmo gyvenimo tikslus, tačiau šioje dalyje svarbiausias Kama (meilės) tikslas. Pirma dalis yra visos knygos įžanga. Joje pateikiama daug filosofinių pamokymų apie tai kaip įgyti žinių ir gyventi garbingai.

2. Suvarnanabha – meilė ir seksualinė sąjunga
Antrojoje knygos dalyje randama pirmykštės pornografijos idėjos, kurias daugelis vakariečių sieja su Kamasutra. Šioje dalyje išsamiai aprašomi 64 skirtingi seksualinių aktų tipai, tokie kaip apkabinimas, bučiavimas, dejonės, pliaukštelėjimas, sekso pozos ir įvairios kitos erotikos formos.

3. Ghotakamukha – žmonos „įsigijimas“
Trečiajame skyriuje kalbama apie viengungio gyvenimą ir žmonos paiešką. Aprašyti metodai nėra visiškai tinkami mūsų laikams ir dažniausiai yra pagrįsti astrologiniu suderinamumu ir santuokos nauda dalyvaujančioms šeimoms (kastų sistemoms).

4. Gonardiya – žmonos pareigos ir privilegijos
Čia aptariamos žmonos pareigos – maisto gaminimas ir namų valymas. Šie vienpusiai lyčių vaidmenys galėjo būti prasmingi prieš 3000 metų, tačiau jie nėra tinkami dabartiniams santykiams.

5. Gonikaputra – kitų vyrų žmonosPenktoje dalyje aprašomi vyrų ir moterų santykiai, nesusiję su seksualiniu artumu. Tai apima emocinių jausmų supratimą ir emocinio ryšio gilinimą.

6. Charayana – kurtizanės
Šeštojoje dalyje gilinamasi į kurtizanes, arba kitaip – prostitutes, kurios padeda vyrui sukurti pasitikėjimą savimi, prieš vedybas. Čia taip pat pateikiami patarimai kaip susitaikyti su buvusiomis meilužėmis ar draugais, su kuriais keliai išsiskyrė, kad padėtumėte sau įgyti turtų ir rastumėte atsidavusį partnerį.

7. Kuchumara – okultinės praktikos
Kamasutros knyga baigiama skyriumi apie okultines sekso praktikas, mitus ir legendas. Šiame skyriuje rašoma apie viliojimą, kvepalų kūrimą, jų panaudojimą, priemones seksualinei disfunkcijai gydyti ir dar daugiau.

Kamasutros pozos pradedantiesiems

Jei norite išmėginti Kamasuros sekso pozas, jums nebūtina išmanyti akrobatikos. Nemaža dalis Kamasutros pozų yra puikiai pritaikomos pradedantiesiems.

Ir nors Kamasutros pozos skirtos penetracijai, tos pačios lyties poros taip pat gali išbandyti Kamasutrą. Bet kuri pora, trokštanti pagilinti savo emocinį ryšį ir pagerinti seksą, gali semtis įkvėpimo ir modifikuoti pozas.

Stovimos pozos

Sammukha
Iš pirmo žvilgsnio, ši poza neatrodo paprastai, tačiau iš tiesų, ji puikiai tinka pradedantiesiems. Partnerė atsiremia į sieną, plačiai praskėčia kojas, o partneris į ją skverbiasi, būdamas priešais. Ši poza kiek „sumažina“ moters ūgį, todėl gali prireikti atsistoti ant pakylos, pavyzdžiui, galite panaudoti pagalvėlę ar pufą.

Nors iš pradžių ši poza gali pasirodyti kiek nepatogi, iš tikrųjų ji yra nepaprastai aistringa dėl akių kontakto, be to, mylintis šia poza galima labai gilus įsiskverbimas.

Sammukha

Janukurpara
Seksas atsistojus dažnai vertinamas kaip labai nepatogus, tačiau sekso poza „Janukurpara“ tikrai yra to verta. Paimkite partnerę, pakeldamas ją už sėdmenų, tegu ji apsikabina jūsų kaklą. Ši poza leidžia patirti itin gilų įsiskverbimą ir akių kontaktą, todėl ji nepaprastai seksuali ir padeda kurti intymų ryšį.

Daugybė akrobatinių sugebėjimų reikalaujančių pozų tik atrodo gerai, tačiau ši poza ne tik atrodo įspūdingai, bet leidžia patirti ir nepaprastą malonumą. „Janukurpara“ sekso poza tikrai atpirks visas valandas, praleistas sporto klube.

Janukurpara

Tripadam
Sekso poza „Tripidam“ tiesiog ideali, kai seksui neturite daug laiko. Ši poza nesuteikia tokios gilios skverbties, tačiau leidžia patirti trumpą ir greitą malonumą.

Abu partneriai atsistoja vienas priešais kitą. Suimkite partnerės kelį ir pakelkite jį – tegu ji apsiveja jūsų liemenį su koja, o jūs prilaikykite partnerės klubus. Tuomet įsiskverbkite. Beje, ši poza labiausiai tinka panašaus ūgio partneriams.

Tripadam

Apsikabinimas „pienas ir vanduo“
Atsisiklaupkite ant kėdės, lovos krašto ar taburetės, tuomet partnerė turi atsisėsti ant jūsų, atsukusi nugarą.

Ši poza ideali bet kokio kūno sudėjimo žmonėms, taip pat čia nesvarbus partnerių ūgių skirtumas. Jei jūsų partnerė moteris, mylėdamiesi šia poza galėsite papildomai stimuliuoti jai klitorį, krūtis ar vidines šlaunų puses.

Apsikabinimas pienas ir vanduo

Sėdimos Kamasutros pozos

Piditaka
Reiktų paminėti, jog seksas su akrobatikos elementais nebūtinai bus malonus. Sekso poza „Piditaka“ yra labai patogi, kuri suteikia nepaprastą malonumą abiem partneriams.

Gaunantis partneris atsigula ant nugaros ir prisitraukia kelius prie krūtinės, pėdomis remdamasis į duodančiojo krūtinę. Duodantis partneris atsiklaupia priešais, pakelia partnerio klubus ir skverbiasi.

Jei trokštate patirti didesnį artumą, suimkite partnerio klubus ir prisitraukite arčiau, tada galėsite liesti partnerio burną ir kaktą, bučiuoti – taip perteiksite meilę ir švelnumą.

Piditaka

Virsha
Ši sekso poza turi ir kitokį pavadinimą – atbula kaubojė. Partneris gulasi ant nugaros, tuo metu partnerė apsižergia jį, atsukusi nugarą. Partnerė gali pasilenkti ir laikytis už partnerio kulkšnių.

Ši poza skamba tikrai paprastai, tačiau nustebsite kiek iš tikro ji reikalauja jėgų. Verčiant iš sanskrito „virsha“ reiškia bulių. Net geriausieji neįvaldys šios pozos nesipraktikuodami – patikėkite!

Virsha

Indrani
Ši sekso poza pavadinta gražuolės Indros – aukščiausios induistų dievybės žmonos vardu. Partnerė gulasi ant nugaros, pritrukdama kelius prie krūtinės. Tada jūs atsiklaupiate priešais partnerė ir skverbiatės. Jei jaučiatės nepatogiai, papildomos atramos suteiks rankos.
Ši poza leidžia labai giliai įsiskverbti, todėl nepamirškite stebėti partnerės reakcijos.

Indrani

O jei norite išbandyti ką nors sudėtingesnio, šiame trumpame video rasite kur kas daugiau pasiruošimo reikalaujančias Kamasutros pozas:

Kamasutra kine

Kamasutra išties įdomi ir svarbi tema, ypač šiuolaikiniam žmogui, todėl nenuostabu, jog pasiremiant šia meilės knyga, sukurta nemažai kino juostų. Vienas populiariausių ir didžiausios sėkmės sulaukusių filmų apie Kamasutros meną – „Kama Sutra: meilės sakmė“. Filmas sukurtas, žinoma, Indijoje, sulaukė didžiulės sėkmės ir buvo puikiai įvertintas tiek žiūrovų, tiek kritikų.

Juostoje vaizduojama XVI amžiaus Indija. Veiksmas sukasi apie šokėjos dukterį Mają, augančią ištaiginguose maharadžos rūmuose, nešiojančią išaugtinius princesės Taros drabužius ir kartu su ja lankančios šokių pamokas. Abi mergaitės elgiasi viena su kita draugiškai, tačiau princesė neleidžia Majai pamiršti, jog ši nėra kilminga.

Mergaitėms užaugus, į rūmu atvyksta princas Radžas, norėdamas pasipiršti princesei. Princesė pastebi, jog Maja susižavėjo vaikinu ir negali nu jo atplėšti akių, todėl ją apspjauna ir išvaro iš kambario. Mają įsižeidžia ir naktį ateina į princo kambarį bei jam atsiduoda, o ryte pareiškia princesei, jog ši turės tenkintis tuo, ką jau turėjo kita moteris. Išaiškėjus tiesai, Maja ištremiama iš rūmų.

Už rūmų ribų Maja susipažįsta su jaunu skulptoriumi vardu Kumaras ir apsistoja Kamasutros mokytojos Rasos Devi namuose, kur pradeda mokytis meilės meno. Princas Radžas niekaip negali pamiršti nepaprastos merginos Majos ir netikėtai atpažįsta ją vienoje iš Kumaro skulptūrų bei pasiryžta ją surasti…

Tai nuostabi erotinė, istorinė drama, tad, jei norite puikiai praleisti vakarą su mylimuoju, bei pasimokyti Kamasutros meno, rekomenduojame pasižiūrėti šį legendinį kūrinį.

Kamasutra jus išmokys ne tik kaip geriau mylėtis, bet ir kaip labiau vienas kitą suprasti, leis suartėti ir sustiprinti meilės ryšį. Pasinerkite į šį nuostabų meilės meną ir patirkite neapsakomą malonumą bei artumą!