Dauguma suaugusių žmonių užsiima seksu, tačiau kartais ir šioje srityje pasitaiko bėdų. Turbūt ne vienas yra girdėjęs terminą „seksologija“, bet daugelis iš tiesų nežino kuo užsiima šios srities specialistas. Ir taip, jis jums tikrai padės išspręsti lovos bėdas.

Seksologija yra bendras žmogaus seksualumo ir seksualinio elgesio mokslinio tyrimo terminas, o jį tiriantys žmonės vadinami seksologais. Tik nemanykite, jog seksologas ir sekso terapeutas daro tą patį. Nors daugelis seksologų nusprendžia imtis sekso terapeuto veiklos (kitaip tariant, dirbti tiesiogiai su pacientais klinikinėje aplinkoje), kiti tyrinėja seksualumą nedirbdami su pacientais ir užsiima moksliniais tyrimais.

Taigi, tam kad išsamiai paaiškintume jums kas yra seksologija ir ką daro seksologai, sukūrėme šį straipsnį. Skaitykite!

Seksologija – mokslas apie seksą

Kaip jau minėjome, seksologijos mokslas tiria žmogaus seksualumą ir jo seksualinį elgesį. Tai reiškia, jog mokslininkai seksologai ne tik aiškinasi seksualines problemas ir padeda jas spręsti, bet ir tiria kodėl seksualiai aktyvūs žmonės elgiasi būtent vienaip ar kitaip. Na, seksologija yra išties rimtas mokslas apie seksą.

Mokslinis sekso ir seksualumo tyrimas gali būti siejamas bent su klasikiniu graikų laikotarpiu Vakarų pasaulyje, o dar anksčiau – Rytų pasaulyje. Visoje istorijoje seksologinių tyrimų metu daugiausia dėmesio buvo skiriama sekso rezultatams, o ne seksualumo patirčiai tirti.

Maisto papildas Power Tabs vyrams (10 kaps.)
-42%
Stimuliuojantis gelis klitoriui Durex Intense (10 ml)
Erekciją stiprinantis gelis Titan Gel Gold
Purškiklis Ištvermė
(16)
21.00 €
Purškiklis Super Drakonas
(12)
21.00 €
Maisto papildas Extreme Woman Strong (30 ml)
Maisto papildas Power Tabs vyrams (2 kaps.)
Maisto papildas Power Tabs vyrams (20 kaps.)

Konkrečiose seksologijos studijų srityse prioritetas yra žmogaus reprodukcija ir seksualinė sveikata, būtent to mokosi seksologai, o baigę universitetą, tiria. Tačiau tik visai neseniai imta plačiau tyrinėti meilės, seksualinių emocijų, žmonių santykių, žmogaus seksualinio atsako, nusikalstamo seksualinio elgesio, seksualinės funkcijos, seksualinio malonumo ir pasitenkinimo temas.

Daugumoje universitetų seksologijos programos studentai studijuoja visas minėtas temas, taip pat teisėtumo, vertybių, įstatymų reformos, prekybos seksu, seksualinių pokyčių per visą gyvenimą, įvairovės, lyties, fetišų, noro, fiksacijų, susijaudinimo, ligų, erotikos, kultūrų klausimus. seksualinės praktikos ir daug daugiau temų.

Kuo užsiima seksologai?

Kaip tampama seksologu?

Nedaug universitetų siūlo seksologijos ar žmogaus seksualumo laipsnius bakalauro ir magistro lygmenyse. Tačiau dažnai seksologijos besimokantys žmonės turi išsilavinimą tokiose srityse kaip sociologija, psichologija, biologija, visuomenės sveikata ar antropologija, atsižvelgiant į jų specifinius interesus.

Seksologai paprastai turi magistro ar daktaro laipsnį, ar kitokį aukštesnį profesinį išsilavinimą. Nors yra keletas seksologijoje galimų mokymo ir atestavimo programų, jos nėra absoliučiai būtinos norint tapti seksologu.

Paprastai seksologai Lietuvoje įgyja psichologo išsilavinimą, o tada ima gilinti savo žinias būtent seksologijos srityje.

Seksologai žinias gali naudoti įvairiems tikslams

Yra daug būdų būti seksologu. Seksologai, kurie taip pat yra sekso terapeutai, dirba su klientais arba individualiai, arba poroje. Jie siekia pagerinti ir išspręsti seksualinio gyvenimo problemas – nuo mažo libido iki orgazmo sunkumų bei santykių be sekso.

Sekso terapeutai turėtų turėti tam tikrą kvalifikaciją, pavyzdžiui, aukštesnįjį psichologijos, terapijos ar konsultavimo laipsnį, specialų sekso terapijos mokymą ir klinikinę patirtį. Tačiau taip būna ne visais atvejais.

Deja, šie terminai šiuo metu nėra reglamentuojami, todėl kiekvienas gali save vadinti seksologu ar sekso terapeutu. Jei ieškote žmogaus, kuris jums padėtų šioje srityje, iš pradžių verta patikrinti jo kvalifikaciją.

Seanso metu nesitikėkite jokio fizinio kontakto

Žmonės kartais galvoja, kad klinikiniai seksologai, konsultuodami individualiai ar poras, dirba „praktinį darbą“. Deja, taip nėra. Seanso metu vyksta tik pokalbis be jokių veiksmų. Seksologai nėra sekso pakaitalai, o tai yra kitokia profesija, susijusi su tikru seksualiniu kontaktu su klientais.

Seksologų klientams dažnai kyla panašių klausimų ir rūpesčių, kaip iš tikrųjų atrodo sesija su jais. Žinokite, kad tai niekada nebus susiję su nuogybėmis ir seksualine veikla.

Seksologijos sesijos atrodo kaip įprasta terapijos sesija, įtraukiant lytinį švietimą. O jei terapeutui reikės paaiškinti ką nors grafiškesnio, jis naudosis savo kabinete turima parodomąja vulva arba schemą iš vadovėlio.

Priežastys apsilankyti pas seksologą

Vos prieš keletą metų apsilankymas pas seksologą atrodė didelis tabu. Paprastai žmonės niekada nesijaučia patogiai dalindamiesi savo intymiomis akimirkomis. Tačiau pastaruoju metu, kai visuomenė pažengė į priekį, žmonės vis labiau liberalizuojasi tokiais seksualinių problemų klausimais ir pradeda dažniau lankytis pas seksologus.

Dabar seksologai teigia turintys daugiau klientų nei bet kada anksčiau. Įtemptas kasdienis gyvenimas, porų nesuderinamumas ir individualistinis mąstymas labai sumenkina porų galimybes mėgautis intymumu. Taigi šiuo metu seksologų pagalbos reikia labiau nei bet kada anksčiau.

Manoma, kad niekas negali jūsų nukreipti teisinga linkme, kai reikia susitvarkyti su kūniška aistra, tačiau tai netiesa. Tiesą sakant, santykiuose įvyksta daug nesusipratimų, kai seksas yra prastas arba jo visai nelieka. Tačiau dažniausiai nusprendžiame nutylėti šias problemas, užuot kreipęsi pagalbos, o trūkstant sąmoningumo ir žinių, dar sunkiau kreiptis į kvalifikuotą specialistą.

Jei norite sužinoti, ar jums reikia apsilankyti pas seksologą, pateikiame kelis dalykus, kurie gali padėti jums apsispręsti.

Žemas libido
Mažas lytinis potraukis arba žemas libido reiškia, kad norite išvengti fizinio artumo su savo partneriu. To priežastimi gali būti daugybė hormoninių pokyčių (tiek vyrams, tiek moterims) dėl fiziologinių problemų ar tam tikrų vaistų vartojimas, nuovargis ir dar daugiau. Kartais mažas lytinis potraukis gali atsirasti ir dėl laikinos fazės, pavyzdžiui, nėštumo ar žindymo. Tačiau jei tai ši problema kankina ilgai ir jūs bei jūsų partneris dėl to kenčiate, geriau pasikonsultuokite su terapeutu.

Jūs patiriate intensyvų seksualinį potraukį / elgesį / fantazijas, susijusias su neįprastais daiktais, veikla ar situacijomis
Tai yra tikra problema ir tikriausiai susijusi su giliai įsišaknijusia psichologine problema. Tokia būsena gali sukelti kliniškai reikšmingą nerimą socialinėse, profesinėse ir kitose veiklos srityse.

Turite fiziologinių problemų
Vyrams seksą gali apsunkinti erekcijos disfunkcija, priešlaikinė ejakuliacija ar nesugebėjimas įsiskverbti net esant erekcijai. Dauguma jų gali būti gydomi mediciniškai. Tačiau apsilankymas seksualinės terapijos specialistui gali padėti žinoti, kaip pradėti gydymą. Moterims tokios problemos kaip makšties sausumas, makštis, dispareunija, priešmenopauzė, makšties trauma gali būti skausmingo lytinio akto priežastis. Šias problemas gali nustatyti ir gydyti terapeutas ar seksologas.

Jūsų ir partnerio seksualiniai norai nesutampa
Gali būti, kad abu partneriai seksą ir seksualumą supranta skirtingai. Be to, bet kuris iš jūsų gali patirti silpną libido dėl streso ar kitų problemų (hormoninių ar tam tikrų vaistų poveikio). Geriausia apie šią problemą kalbėtis tarpusavyje ir apsilankyti pas seksologą kaip pora. Apsilankę seksologo kabinete gausite gydymą ar konsultavimą kaip komandą ir kartu įveiksite problemą.

Esate apsėstas sekso
Jei jus nuolat kankina seksualinės mintys ir tai daro įtaką jūsų darbui ir funkcionavimui, tai gali kilti iš pagrindinės psichologinės problemos, į kurią reikia nedelsiant atkreipti dėmesį ir ją gydyti. Gali padėti pokalbis su seksologu ar terapeutu, kad sužinotumėte apie bėdų šaknį.

Jaučiate kaltę pasimylėjus ar galvojant apie seksą
Kai kuriuos lytiniai santykiai gali nuvesti prie kaltės jausmo ir savigraužos. Tai gali būti dėl blogos seksualinės patirties, buvimo prievartos auka ar kitų panašių problemų. Kad ir kokia yra jūsų problema, pokalbis su terapeutu ar seksologu gali padėti įveikti kaltę ir labiau mėgautis seksu.

Negalite pasiekti orgazmo
Dažniausiai tai nutinka moterims, kadangi vyrams ejakuliacija ir orgazmas dažniausiai įvyksta kartu. Taigi, jei orgazmas neįmanomas nepaisant noro ir mylimo, bendradarbiaujančio bei aktyvaus partnerio, vizitas pas seksologą būtinas.

Nesate tikras dėl savo seksualinės orientacijos
Daugelis žmonių vis dar bijo apie tai kalbėti laisvai, todėl yra žmonių, kurie lieka įstrigę ne savo tapatybėje. Jei nežinote, kaip atskleisti šią seksualinės orientacijos temą arba negalite priimti savo tapatybės, pasikalbėkite su ekspertu, kuris gali padėti nutraukti stigmą ir rasti save.

Nepaisant noro, negalite užsiimti seksu
Kartais viskas gali atrodyti teisinga, bet vis tiek negalite turėti lytinių santykių arba lytinis aktas gali būti per daug skausmingas. Taigi, apsilankymas pas seksologą padės surasti priežastį ir imtis gydymo.

Seksologija yra visiems mums naudingas ir reikalingas mokslas. Visi užsiimame seksu ir dauguma mūsų anksčiau ar vėliau gali susidurti su bėdomis sekso srityje, o tada seksologas gali ateiti į pagalbą. Nebijokite kreiptis ir gydytis, nes galėsite ir vėl džiaugtis puikiu seksualiniu gyvenimu ir palaikyti sveikus santykius su partneriu.