Moterys vyrams visada yra apsuptos paslapties. Tačiau kalbant apie moterų orgazmą – jis yra susijęs su daug mitų. Čia yra 5 labiausiai paplitę mitai, kuriuos vyrai laiko tiesa.


1. Moterys gali pasiekti orgazmą tik vaginalinio sekso metu


Tai yra mitas, dėl kurio vyrai ir moterys į seksualinius moterų poreikius ėmė žiūrėti rimtai. Šį mitą faktiškai pradėjo psichoanalizės pradininkas Zigmundas Froidas. Per savo mokslinius tyrimus jis atrado, kad moterys gali lengvai pasiekti orgazmą per klitorio stimuliaciją.


Tačiau Froidas atmetė šio tipo stimuliaciją kaip nebrandžią, kadangi jis manė, jog moteriai svarbu tapti labiau lytiškai subrendusia, o tam reikėjo dėmesį sutelkti vien tik į orgazmo siekimą per makšties stimuliaciją. Problema yra ta, kad makštis nėra skirta orgazmui. Ji neturi koncentruotų nervų galūnėlių, kurių yra klitoryje arba varpos galvutėje.


Dėl Froido idėjų buvo manoma, kad moterys, kurios negali pasiekti orgazmo per vaginalinius lytinius santykius, turi tam tikrą psichologinę negalią. Buvo sukurta daug metodų ir įrenginių, kuriais buvo bandoma „išvaduoti“ moterį nuo jų priklausomybės klitorio teikiamam seksualiniam malonumui, tačiau daugelis iš jų buvo neveiksmingi.


2. Tik moterys imituoja orgazmą


Tiek vyrams, tiek moterims svarbu suprasti, kad orgazmas nenutinka kiekvieno sekso metu. Todėl ne vien moterys apsimetinėja. Tyrimai rodo, kad maždaug penktadalis vyrų pripažįsta vienu ar kitu metu suvaidinę orgazmą.


Jų priežastys buvo tos pačios kaip moterų: jie nenorėjo nuliūdinti partnerės, buvo pavargę ir norėjo baigti. Partnerystėje orgazmai ne visada ateina lengvai. Nors masturbacija dažnai baigiasi orgazmu, svarbu prisiminti, kad tuo metu jūs jau jaučiatės susijaudinę (juk dėl to ir masturbuojatės), jūs žinote savo kūną ir tai, kas jums patinka.


3. Vyrams rūpi tik jų malonumas


Šis mitas tikriausiai buvo tiesa praeityje, tačiau šiandien vis daugiau ir daugiau vyrų jaudinasi dėl savo meilužio vaidmens. Daugelis siekia suteikti savo partnerei tokią seksualinę patirtį, kuri būtų tiek maloni (jei ne daugiau), kiek jie tikisi patirti patys.


Vienintelė priežastis, kodėl šis mitas ir toliau išlieka, tai supratimo apie moterų orgazmą ir žinių trūkumas apie tai, kaip padėti jį pasiekti. Tai nėra tai, ko vyrai ir moterys yra mokomi sekso ugdymo pamokoje. Ir net jei jūs paklaustumėte savo tėvo, tikriausiai liktumėte be atsakymo.


Kiekvienos moters organizmas yra skirtingas, todėl net jei išsiaiškinote, kaip vienai partnerei suteikti iš proto varančius orgazmus, su kita tie patys metodai gali neveikti.


Raktas į žinias apie tai, kas seksualiai stimuliuoja jūsų partnerę, yra bendravimas. Sąžininguose, rūpestinguose santykiuose lengvas dalinimasis savo mintimis ir jausmais, veda į lengviau patiriamus seksualinio gyvenimo malonumus.


4. Dauguma porų kiekvieną kartą mėgaujasi puikiu seksu


Kodėl visų kitų lytinis gyvenimas atrodo geresnis nei jūsų? Tai galėtų būti dėl to, kad esate kitame santykių etape. Jūs negalite palyginti sekso šešių mėnesių santykiuose su šešerių metų santykiais. Mūsų nervų sistema nujautrina save tiems dirgikliams, kuriuos gauname reguliariai. Tačiau tai nereiškia, kad ilgalaikis seksas negali būti malonus – jis tiesiog kitoks.


Jei jūs ir jūsų dama žinote visus teisingus mygtukus, kuriuos reikia spustelti (ir po viso to, jūs turite puikią patirtį!), orgazmas yra dažnai garantuojamas, o seksas vis dar gali būti kupinas meilės ir aistros.


5. Seksas yra svarbiausia santykių dalis


Jei jūs mylite ką nors daugiau nei vien tik dėl sekso, jūs neturite kito pasirinkimo, nei susisieti tarpusavyje ir kituose lygiuose. Seksas, tiesą sakant, yra labai svarbi santykių dalis, tačiau dauguma žmonių (įskaitant vyrus) turi ir kitokius poreikius, paprastai padalintus tolygiai.


Kai žiūrite šiuo požiūriu, nors seksas yra vyro pirmos svarbos poreikis, tai vis dar sudaro tik 25 proc. to, ko jam reikia gyvenime, kad būtų laimingas. Remiantis įvairių apklausų ir tyrimų apie ilgalaikius santykius rezultatais, maždaug 20 proc. vyrų mano, kad iš proto vedantis seksas yra „labai svarbus“, o kiti 80 proc. žiūri į jį kaip į „torto glajų“.