Lengva manyti, kad jei jūs patiriate orgazmą kiekvieno mylėjimosi metu ar bent didžiąją jų dalį, jūsų partnerė lygiai taip pat puikiai leidžia laiką, tačiau statistika rodo, kad tik apie 44 proc. suaugusiųjų yra patenkinti savo lytiniu gyvenimu. Nors jūs greičiausiai būsite labiausiai susirūpinę dėl dažnio – tuo rūpinasi 41 proc. vyrų, jūsų moteris turbūt yra labiau susirūpinusi jausmais. Tik 29 proc. moterų nori daugiau sekso, o tai reiškia, kad yra didelė tikimybė, jog jūsų partnerė yra ne visiškai patenkinta lytinio gyvenimo kokybe, o ne kiekybe.


Kaip ji pasiekia orgazmą? Porų apklausa atskleidžia, kad dažniausia porų naudojama sekso rūšis yra lytinis aktas, tačiau tik 6 proc. moterų nurodo, kad gali patirti orgazmą vien dėl vaginalinės stimuliacijos. Net su klitorio stimuliacija ar vibracija, orgazmą kiekvieną kartą patiria tik 29 proc. moterų. Jūsų rankos greičiausiai nėra geriausias lytinis organas, tačiau mokslas aiškiai parodo, jog 34 proc. moterų, stimuliacija ranka ar trynimasis į kokį objektą yra geriausias būdas pasiekti orgazmą.


Įkaitimo momentu, kai ji siekia daugiau, varpa nėra būtinai tai, ko jai reikia. Tradicija sako, kad įvairovė yra gyvenimo prieskonis. Naujų sekso pozų ir skirtingos stimuliacijos išbandymas išlaiko įdomumą. Tačiau kalbant apie orgazmą – knygose visko neįmanoma išmokti.  Ji turėjo dešimtmečius šių subtilių judesių praktikavimui. Jei neišmoksite atkartoti jos masturbacijos, ji bus palikta tebenorinti.


Ar kalbant apie seksą laikotės viskas arba nieko požiūrio? Ar dėl tvarkaraščio nepanaudojate galimybės nusileisti žemyn ir “susipurvinti”, ar kaip tik žaidžiate atsiradus bet kuriai progai? Mylėjimasis turėtų būti emocinė, bendra patirtis ir neturėtų būti nustumta į laiko tarpsnius, kai jūs galite išnaudoti visą rutiną.


Purvinasis trisdešimtmetis


Nors trisdešimtį pasiekę žmonės yra linkę būti šiek tiek daugiau ieškančiais nuotykių, jie taip pat yra vidutiniškai labiau užimti nei jaunesni (arba vyresni!) žmonės. Maži vaikai yra nepaprastai reiklūs laiko ir energijos atžvilgiu, ir, pasak sekso ekspertės Tracey Cox, vidutinė vaikus auginanti pora mylisi maždaug kartą per mėnesį ir nors dažnis padidėja vaikui augant, keletą pirmų metų jis neauga.


Toks fizinis susvetimėjimas santykiuose gali sukelti ilgalaikių fizinių ir emocinių problemų, kurios persikelia į vėlesnius santuokos etapus, ypač jei laikantis viskas arba nieko požiūrio, dingsta glamonės, bučiniai ir meilės preliudija. Paradoksalu, bet tuo periodu moters orgazmo pajėgumai irgi dramatiškai didėja. Nors tik 23 proc. jaunų moterų patiria reguliarius orgazmus, 90 proc. moterų virš trisdešimt, teigia apie dažnas kulminacijas, daugiausia per masturbaciją.


Kovingas keturiasdešimtmetis


Dėl lytinės funkcijos sutrikimų ankstesniame dešimtmetyje, keturiasdešimtmečiai vyrai ir moterys pradeda leistis sekso ir santykių prasme. Nors tik 23 proc. jaunų moterų reguliariai patiria orgazmą, 90 proc. moterų, kurioms per trisdešimt, kalba apie patiriamus dažnus orgazmus, daugiausia per masturbaciją.


Daugiau nei pusė visų vyrų susiduria su erekcijos disfunkcija, o nuo 40 metų šis skaičius tik stabiliai didėja. Keturiasdešimtmečiai žmonės taip pat patiria seksualinio aktyvumo mažėjimą – 69 kartus per metus, palyginti su 86 kartais ankstesniame dešimtmetyje.


Ištikimybės skaičiai neteikia daug vilčių. Tiesą sakant, apgauti nėra sudėtinga – kažkur tarp 25 – 40 proc. žmonių buvo neištikimi savo partneriui, kai ne visi jų buvo nepatenkinti savo santuoka. Tie, kurie buvo „gana laimingi“ neištikimi buvo du kartus dažniau nei tie, kurie buvo „labai laimingi“, kai tuo tarpu tie, kurie buvo „ne itin laimingi“ buvo tris kartus dažniau neištikimi lyginant su labai laimingais bendraamžiais.