Viena iš didžiausių pornografijos industrijos padarytų žalų – nerealistiškų kūnų vaizdavimas, per ilgą laiką sukėlęs žmonėms daugybę kompleksų dėl neatitikimo tarp vaizdo, kurį mato kompiuterio ekrane, ir vaizdo, kuris yra prieš juos veidrodyje. Ypač vyrams, kurių pasitikėjimas savimi yra daug lengviau pažeidžiamas nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Trumpas atsakymas į klausimą, ar penio dydis svarbu, yra ne, nesvarbu.

Bent jau ne funkcionavimo ar lytinio pajėgumo prasme, kaip dažniausiai įsivaizduoja vyrai. Nerimavimas dėl savo penio dydžio, atrodo, jau yra kultūriškai mūsų visuomenėje tarp vyrų įsišaknijęs dalykas. Įdomu tai, kad didelė dalis vyrų mano, jog vidutinis penio ilgis yra daugiau nei 15,24 cm (6 coliai). Tiesa yra ta, kad vidutinis ilgis yra beveik coliu mažesnis – 13,61 cm, todėl vyrams reikėtų nustoti rūpintis dėl skaičių, kurie net nėra realūs.

Didelis – nebūtinai gerai, mažas – nebūtinai blogai

Medicinos portalas Health Line taip pat rašo, kad varpos dydis dar nieko savaime nereiškia:

 • Didesnės nei vidutinės varpos yra susijusios su aukštesne traumų ir infekcijų rizika;
 • Kai kurios sekso pozos dėl varpos ilgio gali būti skausmingos;
 • Didelė apimtis gali sukelti įplyšimus, ypač analinio sekso metu;
 • Oralinio sekso metu didesnė varpa gali reikšti užspringimą (angl. gag reflex).
 • Mažesnį penį valdyti paprasčiau, galima išbandyti daugiau sekso pozų;
 • Analinis ir oralinis seksas turint mažesnę varpą yra sklandesnis ir patogesnis;

penio dydis

Kodėl dydžiai skiriasi?

Neverta jaudintis dėl penio dydžio, nes vis tiek niekas nepasikeis, tačiau jei esate juo nepatenkinti, suvokimas, kodėl visų žmonių kūnai yra skirtingi, gali padėti priimti faktą, kad galbūt ne visos jūsų kūno dalys yra tobulos. Portalas Medical News Today pateikia pagrindinius faktorius, kodėl penio dydis pas kiekvieną vyrą yra skirtingas:

Genetika – genai yra tarsi statybiniai blokai, lemiantys kiekvieno gyvo organizmo išvaizdą ir elgesį. Žmonės turi 23 poras chromosomų, iš kurių 1 yra lytinių chromosomų rinkinys, jis lemia žmogaus lytį ir antrines lytines savybes. Y chromosoma turi genus, kurie lemia vyrų lytinių organų vystymąsi ir vaisingumą, bet nebūtinai varpos dydį ar apimtį. Šios savybės gali priklausyti ir nuo X chromosomos. X chromosomoje yra 900–1400 genų, o Y chromosomoje – tik apie 70–200 genų. Šis skirtumas gali paaiškinti, kodėl varpos dydis skiriasi tarp brolių, turinčių tuos pačius biologinius tėvus.

Hormonai – kaip estrogenas ir progesteronas veikia moterų seksualines savybes, taip testosteronas ir kiti vyriški lytiniai hormonai veikia sėklidžių ir varpos augimą. Testosterono lygio svyravimai nėštumo metu gali sukelti varpos anomalijas. Pavyzdžiui, jeigu motinos organizmas negamina pakankamai žmogaus chorioninio gonadotropino hormono, kuris skatina testosterono vystymąsi vaisiui.

Aplinka – įvairūs teršalai, pavyzdžiui, pesticidai ir kitos cheminės medžiagos taip pat gali turėti įtakos varpos dydžiui. Epigenetika yra auganti mokslo sritis, kuri tyrinėja, kaip aplinka gali paveikti mūsų genus. 2019 metais atliktas tyrimas, analizavęs epigenetikos ir mitybos sąryšį nustatė, kad tai gali sulėtinti berniukų lytinių organų progresavimą.

Mityba – netinkama mityba gimdoje gali visam laikui paveikti organų vystymąsi. Be to, mitybos sutrikimai, tokie kaip anoreksija ar bulimija, taip pat turi įtakos normaliam brendimui.

Kiti veiksniai – nors genetika yra daugiausiai lemiantis faktorius, kūno riebalai ir netgi plaukuotumas gali prisidėti prie to, kad varpa atrodo didesnė arba mažesnė.

Įtakos varpos dydžiui neturi:

 • Batų dydis
 • Ūgis
 • Masturbacija

penio dydis

Kada penis pradeda ir nustoja augti?

Penis pradeda augti iš karto po gimimo, tačiau didžiausias augimas įvyksta brendimo metu (12–16 metų amžiaus). Lytinis brendimas dažniausiai vyrams prasideda 10–14 metų amžiaus ir gali trukti iki 4 metų. Varpa pasiekia maksimalų ilgį ir apimtį maždaug 18 ar 19 metų, tačiau kai kurie vyrai jaučia augimą ir iki 20 metų.

2014 metais JAV atliktas tyrimo, skirto vidutiniam penio dydžiui apskaičiuoti, kuriame dalyvavo virš 15 000 vyrų, rezultatai parodė, kad vidutinis penio ilgis yra:

 • 9,16 cm – ramybės būsenoje
 • 13,12 cm – erekcijos būsenoje

Vidutinis penio perimetras:

 • 9,31 cm – ramybės būsenoje
 • 11,66 – erekcijos būsenoje

Penio didinimas

Daugelis vyrų labai kompleksuoja dėl savo penio dydžio ir patiria daug psichologinių sunkumų. Įvairių medikamentų ir operacijų, skirtų varpos didinimui, industrija gali tuo lengvai pasinaudoti, tačiau reikėtų labai gerai apsvarstyti prieš renkantis bet kokį penio didinimo būdą. Portalas Medical News Today įspėja apie galimus pavojus sveikatai.

Urologų organizacija Urology Care Foundation penio didinimo operaciją rekomenduoja tik tiems vyrams, kurie turi retą fizinę kondiciją, vadinamą mikropeniu (trumpesnis nei 7 cm erekcijos būsenoje). Bėda ta, kad nėra pakankamai daug įrodymų, kurie patvirtintų varpos didinimo operacijos arba medikamentų saugumą ir veiksmingumą.

Galimos rizikos:

 • Patinimas, infekcija
 • Randai po operacijos
 • Alerginės reakcijos tablečių sudedamosioms dalims
 • Erekcijos disfunkcija
 • Kontaktinis dermatitas

penio dydis

Ką moterys sako apie penio dydį?

Vyrai dažniausiai nerimauja dėl varpos dydžio pirmiausia galvodami apie esamą ar būsimą partnerę, intymų gyvenimą ir tai, kaip jai įtikti, todėl verta pasidomėti, ką pačios moterys mano apie vyrų penio dydį ir ar iš tiesų tai joms taip svarbu, kaip įsivaizduoja vyrai? Naujienų portale Mens Xp pateikiamos skaitytojų moterų nuomonės apie vyrų penio dydį:

„Tiesą sakant, tai priklauso nuo daugelio veiksnių. Esu žemo ūgio, todėl didelis penis man šiek tiek per daug komplikuotas. Ne todėl, kad vyrui būtų sunku įsiskverbti, bet dėl to, kad man skauda. Man labiausiai patinka vidutinis dydis, kuris tinkamai atlieka savo darbą“. (Ritika, 30)

„Mano buvęs vaikinas turėjo mažą penį, tačiau jo apimtis buvo tinkama. Nors ilgis buvo nedidelis, apimtis leisdavo man pasiekti kulminaciją. Be to, jis mokėjo jį valdyti taip, kad kompensuodavo dydžio trūkumą. Mažos varpos nėra blogos, jei vyrai moka jomis naudotis.“ (Gia, 32)

„Technika yra svarbiau nei dydis. Jei nežinote, kaip mylėtis su moterimi, net ir didžiausia varpa nepadės pasiekti orgazmo. Moterys orgazmą pasiekia visai ne dėl vyro penio dydžio – labai svarbi yra preliudija, skirtingos technikos.“ (Garima, 30)

„Vaikinas, su kuriuo susitikinėjau, nuolat man rodydavo savo didelę varpą ir klausinėdavo, ar ji mane jaudina. Vien dėl to, kad jis visą laiką bandydavo pasirodyti, manęs tai nejaudindavo. Be to, jis buvo prastas lovoje. Taigi, geras ar blogas bus seksas, visiškai nepriklauso nuo dydžio.“ (Nandini, 25)

„Vaikino varpa buvo kaip lazdelė, net negalėjau jos jausti viduje, seksas buvo labai blogas. Jaučiuosi nemaloniai tai sakydama, nes vaikinas buvo labai gražus ir mielas, tačiau man labiau patinka dideli.“ (Aashna, 33)

„Iš savo patirties su vyrais supratau, kad dydis nėra labai svarbu. Vyrai su dideliais peniais kartais įdeda mažiau pastangų ir rezultatas vis tiek būna geras, o vyrai su mažesniais – bando dydį kompensuoti gera technika. Vaikinams tikrai nereikėtų pergyventi dėl savo varpos dydžio, geriau rūpinkitės technika.“ (Malini, 30)

Vaginos pompa Lūpos
(4)
28.96 €
Vaginos pompa Oralinis seksas
(5)
39.95 €
Vaginos pompa Patirk malonumą
(1)
39.94 €
Vaginos čiulpikas Gaubtas
(1)
29.95 €
Vaginos pompa Suck-Her
(1)
105.95 €
Vaginos pompa Katytė
(1)
39.95 €
Klitorio stimuliatorius Pakšt
(3)
22.95 €
Vaginos pompa Mini Pussy Pump
(1)
38.99 €
Vibruojanti vaginos pompa Nutrūktgalvė
(1)
44.95 €
Vaginos pompa Klitorio draugas
(3)
19.95 €

Kartą ir visiems laikams – dydis nėra svarbu

Tiek įvairūs tyrimai, tiek moterų pasidalinimai aiškiai rodo, kad perdėtas nerimavimas dėl savo penio dydžio yra tik vyrų galvose ir nevertėtų tam skirti per daug energijos. Geriau rūpinkitės savo technika miegamajame, aktyviai sportuokite, judėkite, sveikai maitinkitės ir neprireiks jokių varpo didinimo operacijų ar specialių medikamentų, kurių platintojai tik naudojasi vyrų kompleksais.