Visi trokštame mylėti ir būti mylimi o kai surandame antrą pusę, neretai iškyla įvairių sunkumų. Dažnai nežinome kaip tuos sunkumus įveikti ir santykiai baigiasi skyrybomis. Tačiau yra daugybė būdų, kurie gali padėti tokios baigties išvengti, žinoma, jei santykiai yra sveiki ir netoksiški.

Santykiai – sunkus darbas. Jie įmanomi tik tada, jei abu partneriai gerbia vienas kitą ir sutinka ieškoti kompromisų. Kartais santykiams nepakanka vien tik stiprios meilės. Taigi, kas santykius stiprina, o kas veda prie skyrybų? Kaip žinoti, kad santykiai yra sveiki? O ką daryti, jei judu skiria didelis atstumas?

Kas griauna santykius?

Santykiai yra labai svarbi mūsų visų gyvenimų dalis. Jie džiugina, tačiau santykiai taip pat gali būti sudėtingi ir kartais nežinome ką tiksliai daryti. Dažnai žmonės skiriasi taip pat greitai kaip įsimyli, ima „šokinėti“ nuo santykių prie kitų santykių, taip bandydami ieškoti „to vienintelio“. Tačiau, jei jūs norite kurti laimingus santykius su kitais žmonėmis, pirmiausia turite sukurti juos su savimi.

Santykius dažniausiai griauna įvairus partnerių elgesys – partneriai ima engti vienas kitą, kyla nuolatiniai konfliktai, kurių du žmonės nesugeba išspręsti. Norint atsisakyti tokio elgesio, visų pirma, reikia jį atpažinti savyje. Tai reikalauja didelių pastangų, tačiau tik taip galėsite džiaugtis laime su partneriu. Taigi, koks elgesys labiausiai griauna santykius?

-25%
Masažo aliejus DONA Vanilla Buttercream (110 ml)
-25%
Masažo aliejus Įkaisk
(2)
14.95 € 11.21 €
-25%
Masažo aliejus Šildanti avietė (150 ml)
-25%
Masažo aliejus Jaudinanti šiluma (100 ml)
-25%
LELO feromoninė masažo žvakė (vanilė/kakavos kremas)
-25%
Masažo aliejus Braškės (50 ml)
(4)
5.95 € 4.46 €
-25%
Masažo losjonas su feromonais Sinful Spring (235 ml)
-25%
SHIATSU Silky Touch gelis ir masažo aliejus (200 ml)
-25%
Masažo losjonas su feromonais Tropical Tease (235 ml)
-25%
Masažo gelis Nuru (500 ml)
28.95 € 21.71 €
-25%
Masažo aliejus Šildanti karamelė (150 ml)
-25%
Masažo gelis Nuru Energija (500 ml)
28.95 € 21.71 €

Nepasitikėjimas savimi
Manote, kad nesate vertas laimingų ir stabilių santykių, o jūsų partneris gali susirasti geresnę(į)? Kuo ilgiau taip galvosite, tuo labiau tai griaus jūsų santykius ir gyvenimą. Juk negalite būti patikimu partneriu, nebūdamas pasitikinčiu savimi. Tam, kad norėtumėte bendrauti su kitais žmonėmis ir kad kiti norėtų bendrauti su jumis, pirmiausia turime gerai apie save galvoti.

Nebuvimas atskirai
Tam, kad augtų jūsų santykiai, pats turite augti ir tobulėti, o tam reikia laiko, praleisto atskirai nuo partnerio. Laikas, kurį praleidžiate atskirai, turi būti skirtas jums – galite susitikti su draugais, medituoti, ar užsiimti bet kokia veikla, kuri teikia jums džiaugsmo. Buvimas atskirai padeda stiprinti santykius, nes stiprinate ryšį su savimi. Be to, praleisdami laiko atskirai, stiprinsite ryšį poroje, nes vėl susitikę tikrai turėsite apie ką pasikalbėti.

Bandymas vienas kitą pakeisti
Jei negalite priimti partnerio tokio, koks jis yra, arba partneris nesugeba priimti jūsų, tada galbūt paprasčiausiai nesate vienas kitam tinkami. Taip, žmonės kartais keičiasi, tačiau taip nutinka tik todėl, kad žmogus to nori pats, o ne todėl, kad jį verčia kitas.

Pavydas
Jei dažnai jaučiate pavydą, laikas pagalvoti kaip tai neigiamai veikia ir keičia ryšį santykiuose. Dažniausiai pavydas kyla dėl nepagrįstų kaltinimų ir įsivaizduojamų scenarijų, o tai sukelia daug rimtesnes problemas ateityje.

Prisiminkite – prieš kurdami scenarijų savo galvoje, pirmiausia pasikalbėkite apie tai su partneriu.

Perdėtas prisirišimas
Turbūt esate girdėję istorijų apie per daug prisirišusias merginas ar vaikinus ir galbūt esate sau pasakęs, kad tokiu niekada netapsite. Na, kartais žmonės nepastebi, kad jie yra tokie apsėsti partnerio ir perdėtai saugo santykius ir „tikrą meilę“, kad santykiai virsta į auksinį narvelį. Suteikite vienas kitam erdvės.

Emocinė manipuliacija
Daugybė žmonių manipuliuoja to net nesuprasdami, o kai kurie apskritai nesuvokia, ką daro. Kai emociškai manipuliuojate partneriu, imate naudoti tokias emocijas kaip liūdesį ar baimę tam, kad iššauktumėte norimą elgesį. Jei verkiate kas kartą, kai partneris parodo susirūpinimą kažkokia situacija, naudojate tik jums žinomą informaciją prieš partnerį, ar keliate balsą kol partneris palūžta, jūs emociškai manipuliuojate.

Nesugebėjimas būti atviriems
Turite laisvai kalbėtis apie savo jausmus su partneriu. Jei partneris daro kažką, kas jus skaudina, tačiau bijote jam tai pasakyti, argi tai nesukels kivirčo? Ar jūsų antroji pusė nesikalba su jumis apie savo jausmus, nes yra tam per daug „vyriškas“? Nedvejokite ir atverkite vienas kitam širdis – išsakykite tai, kas negerai. Komunikacija – raktas į sėkmingus santykius.

Nepakankama meilė sau
Pasaulis sukasi tik aplink partnerį – neleiskite, kad taip nutiktų jums. Turite gyventi gyvenimą ir už romantiškų santykių ribų, kad sumažintumėte riziką prarasti save santykiuose. Jei kiekvieną savo dalį atiduodate santykiams ir partneriui, nemanykite, jog tai – tikra meilė. Sveika, nuoširdi meilės išraiška kitam žmogui galima tik tada, kai pirmiausia mylite save. Naudokite save kaip sunkų inkarą, nes tik taip nepaskęsite.

Kaip kurti sveikesnius santykius?

Nesitikėkite, kad nuodingas elgesys išnyks savaime. Turite aktyviai dirbti, „gydyti“ save ir kurti sveikesnę partnerystę savo vidinės transformacijos pagalba. Pagalvokite apie tai, kas esate ir ko iš tikrųjų norite. Stiprūs ir sveiki santykiai yra įmanomi tik tada, kai stengiamės būti geresniais partneriais.

Visų pirma, susidurkite akis į akį su labiausiai jus slegiančiais dalykais. Laimingiems santykiams reikia laimingų žmonių, tačiau tam reikia „išsikrauti“ tam tikrą sunkų bagažą asmeniniame lygmenyje. Niekas nėra atsakingas už mūsų laimę šiame gyvenime ir niekas neprivers jaustis pilnaverčiais ir užpildytais. Yra dalykai, kuriuos kuriame patys ir tai nutinka tada, kai išmokstame paleisti praeitį.

Šį žingsnį vertėtų žengti dar prieš imant kurti santykius. Susidorokite su vaikystės traumomis ir tuo, kas jums trukdo būti geru partneriu. Kuo esame sveikesni ir ramesni, tuo sveikiau galime mylėti ir palaikyti kitą žmogų.

Kai sugebėsite susidoroti su negatyvu, laikas imtis kito žingsnio – suprasti kas esate šiandien. Tik tada, kai tiksliai suvokiame kas esame, galime partnerį, kurio tikslas sutampa su mūsiškiu. Žmonės, atsirandantys mūsų gyvenimuose yra vienaip ar kitaip svarbūs – jie gali priversti mus augti arba nusitempti žemyn kartu su savimi.

Sužinoję kas esate, skirkite laiko ir gerai apsvarstykite ko tikitės iš jus supančių žmonių. Ar ieškote žmogaus, su kuriuo kartu galėtumėte kurti verslą? O gal trokštate žmogaus, su kuriuo greitai ir patogiai galėtumėte sukurti šeimą?

Komunikacija – raktas į santykius. Būtent ji yra visų stabilių ir sveikų santykius pamatas. Visi įsimylime komunikuojant (tiek fiziškai, tiek žodiškai), taip pat palaikome santykius. Turime komunikuoti su partneriu, jei norime kurti su juo gyvenimą ir tai privalu daryti atvirai ir nuoširdžiai.

Turite išmokti vienas kitam išsakyti poreikius: pagalvokite, ko norite iš partnerio ir ko iš jo negaunate. Taip pat leiskite partneriui išreikšti jums savo norus ir jausmus, bei kaip galima būtų patobulinti judviejų santykius. Tik aiškiai ir nuoširdžiai komunikuodami galime vienas kitą suprasti ir žinoti vienas kito lūkesčius, o tai leis siekti taikių kompromisų.

Dar vienas svarbus faktorius – turite būti pasiruošęs įsipareigoti. Santykiai laimingi nebūna tik todėl, kad judu mėgstate tuos pačius dalykus ar todėl, kad jūsų charakteriai panašūs. Tikri, ilgalaikiai santykiai sukuriami tada, kai sutampa dviejų žmonių požiūriai, bei juos jungia tiesa.

Būkite pasiruošęs įsipareigoti kitam žmogui. Žinokite, kad jis yra toks pat kaip ir jūs – jaučia įvairias emocijas ir patiria tą patį, ką jūs. Būkite užjaučiantis, palaikantis ir pasistenkite būti supratingas. Nemeskite visko, kai reikalai suprastėja. Santykiai – pakilimų ir nuopolių serija, taip į juos ir žiūrėkite.

Jei santykių ieškote tik dėl gerosios jų pusės, būsite nusivylęs ir nuolat šokinėsite nuo santykių prie santykių. Būkite pasiruošęs įvairiems iššūkiams – juk santykiai nebus visada tik juodi ar balti, taip pat jie niekada neina tiesia linija. Įsipareigokite kelionei ir priimkite visą patirtį, o ne tik jos dalį.

Kaip pagyvinti santykius?

Kad ir kaip nesinori pripažinti, bet po kelių metų daugelio santykiai kiek atšąla. Tačiau juk norime, kad mūsų santykiai būtų tokie pat stiprūs po penkerių metų, kaip buvo pradžioje, tiesa?

Deja, su laiku, daugelis porų supranta, kad ta pradinė kibirkštis ima blėsti. Kai kurios poros sugena tą kibirkštį įžiebti iš naujo, o kitos – susigyvena su tuo, kad santykiai niekada nebebus tokie, kokie buvo iš pradžių, dar kitos tiesiog skiriasi. Ką daryti, norint išvengti nuobodulio ar netgi skyrybų?

Komplimentai
Ilgalaikiuose santykiuose partneriai dažnai nustoja vienas kitam sakyti komplimentus. Paprasčiausiai vienas prie kito taip priprantate, kad nebejaučiate poreikio išreikšti traukos. Paprastas komplimentas išvaizdai gali padaryti labai daug.

Seksualinis gyvenimas
Sveikas seksualinis gyvenimas yra ypač svarbi intymaus ryšio dalis. Nesvarbu ar esate vedę 10 metų, ar susitikinėjate vos mėnesį, sveikas seksualinis gyvenimas yra būtinas norint, kad santykiai tęstųsi.

Daugelyje santykių, kai seksas praranda kokybę, tas pats nutinka ir santykiams. Jei judviejų santykiai nesiklosto, gal laikas pažvelgti į seksualinį gyvenimą? Pradėkite nuo paprastos diskusijos.

Mokykitės atsargiai rinkti žodžius
Iš pradžių tai gali atrodyti nekalta, tačiau tai, ką sakote partneriui, tikrai svarbu: tai, kas jums gali skambėti normaliai, partnerį gali skaudinti. Dažnai taip nutinka tada, kai vienas partneris turi bėdą, o kitas bando tai išsakyti. Jei nesirinksite žodžių atsargiai, galite įžeisti partnerį.

Pokyčiai
Rutina – daugybės santykių priešas. Žmonės tiesiog nusibosta tie patys dalykai, galiausiai, viskas atsibosta taip, kad imama ieškoti kaip pakeisti gyvenimą, o dažnai tai baigiasi skyrybomis.

Jei norite to išvengti, pasistenkite būti spontaniški. Jei paprastai valgote namuose, pakvieskite partnerį į pasimatymą restorane ar suplanuokite romantišką savaitgalio išvyką ir nustebinkite partnerį.

Atsisakykite bet kokios toksiškos įtakos
Vienas ar keli toksiški žmonės jūsų gyvenime lengvai gali sugriauti net ir sveikus santykius. Jei pastebite, kad kas nors daro neigiamą įtaką jūsų santykiams, nutraukite santykius su tuo žmogumi.

Žinoma, dažnai tai lengviau pasakyti, nei padaryti, nes dažnai neigiamą įtaką santykiams daro šeimos nariai ar draugai. Jei jūsų santykius neigiamai veikia partnerio artimieji, paaiškinkite tai partneriui.

Bendri interesai
Kaip minėjome, turite sugebėti skirti laiko sau ir savo interesams, tačiau taip pat svarbu ir bendri partnerių pomėgiai. Tai neprivalo būti itin ekstravagantiška veikla, todėl nesisielokite, jei jūsų vienintelis bendras pomėgis – televizijos žiūrėjimas drauge, svarbiausia ne veikla, o tai, kad darote tai kartu.

Išmokite nustatyti ribas
Jei partneris daro ką nors, kas jums nepatinka, svarbu netylėti ir su tuo nesitaikstyti. Turėtumėte nubrėžti griežtą ribą ir leisti partneriui suprasti, jog tai, ką jis daro, nėra priimtina.

Pavyzdžiui, jei partneris savaitgaliais ilgai užsibūna su draugais ir tai kartojasi, pasakykite jam kodėl tai jums nepatinka ir kodėl jam reikia tai keisti. Žinoma, būkite supratingas, tačiau tuo pačiu turite būti ir tvirtas.

Klausykitės
Kai partneris nori nuleisti garą ar išsipasakoti, greičiausiai, jis ateis pas jus (nebent esate jo nerimo priežastimi). Turite išmokti atsisėsti ir ramiai išklausyti partnerio. Jei to nemokėsite, partneris gali jausti, kad jo neužjaučiate ar, kad nesuprantate jo bėdų, o tai gali priversti partnerį nusivilti. Todėl, kai kitą kartą pamatysite partnerį piktą, pasodinkite jį šalia jūsų ir leiskite išsikalbėti.

Santykiai per atstumą – kaip išgyventi?

Kartais gyvenimas su mumis pokštauja: galvojate, kad turite savo antrąją pusę ir tikrai patikimą partnerį, tačiau jūsų santykiuose įvyksta pokytis, dėl kurio jie gali būti tęsiami tik per atstumą. Ir tuomet iškyla dilema: ar santykiai per atstumą yra įmanomi? Vieniems šitoks bendravimas gali tapti dideliu iššūkiu, tuo tarpu kiti atstumą gali matyti kaip reiškinį, kuris sustabdo nuo judėjimo į priekį.

Tačiau tiesa yra ta, kad kiekvieni vyro ir moters santykiai grindžiami tam tikromis prielaidomis, pavyzdžiui, asmenybių supratimu, brandos lygiu, gyvenimo būdu, požiūriu ir panašiai. Visada yra tam tikrų būdų, kurie gali pagerinti dalyvaujančių asmenų bendravimą taip, kad santykiai per atstumą vystytųsi toliau.

Pirmiausia, labai svarbu suprasti asmeninių įsipareigojimų lygį: jei jūs jau buvote nuklydęs ar turėjote tokią pagundą, kol jūsų partneris gyveno tame pačiame mieste, galbūt, jums reikia iš naujo apgalvoti savo įsipareigojimus, nes tai neabejotinai reiškia, kad nesate pasiruošęs įsipareigojimams, kurie būtini bendraujant per atstumą.

Vienas iš geriausių būdų, kuris padeda palaikyti atstumo atskirtus santykius, yra internetas. Ačiū šiuolaikinių technologijų pažangai, kurios dėka galime ne tik siųsti elektroninius laiškus, bet ir tekstines žinutes, matyti partnerį ir kalbėtis su juo.

Norėdami įsitikinti, ar santykiai per atstumą jums tinka, dar prieš strimgalviais šokdami į jų vyksmą, susitarkite dėl pabaigos termino, pavyzdžiui, 6 mėnesių ar metų laikotarpis yra reali trukmė, kuri padės iš naujo išanalizuoti situaciją ir išsiaiškinti, ar norite tų pačių dalykų. Taip išvengsite nusivylimo ir nereikalingos širdgėlos.

Santykių per atstumą klaidos, kurios dažnai baigiasi skyrybomis

Kai su partneriu gyvenate skirtinguose miestuose ar net šalyse, greičiausiai, didžiąją dalį laiko praleidžiate atskirai ir mėginate sukurti ryšį per atstumą. Tačiau darydami tam tikras subtilias klaidas, galite netyčia išsiskirti. Labai svarbu neleisti problemoms santykiuose praslysti nepastebimai. Labai lengva manyti, jog, jei nesate patenkinti būdami atskirai, jums susitikus, viskas išgaruos ir bus nuostabu. Tačiau tai nėra tiesa. Tiesą sakant, greičiausiai nutiks atvirkščiai. Gali būti, jog bus sunku vystyti santykius, pažinti vienam kitą geriau ir sukurti tam tikrus modelius. Todėl turite žinoti, kokios klaidos santykius per atstumą gali paversti skyrybomis.

  • Abejojate santykiais. Jei jūsų draugai sako, kad santykiai per atstumą nesiskaito, kaip skaitytųsi „tikri“ santykiai, jei partneris gyventų tame pačiame mieste, labai lengva leisti tai nuomonei paveikti tai, kaip jūs matote santykius. Net jei jūsų partneris toli, ryšys gali būti toks gilus ir tikras, kaip bet kurios kitos poros. Jei jums santykiai reiškia emocijų išraišką, atsidavimą ir rūpestį vienas kitu, tada santykiai per atstumą yra tokie patys tikri, kaip bet kurie kiti.
  • Sprendžiate ginčus vėlai vakare. Jei kada paklaustumėte vyresnės poros patarimo, jis greičiausiai būtų paprastas: neikite miegoti pikti. Nors šis posakis gali padėti kai kuriose situacijose, tai nėra taisyklė, ypač, jei santykius palaikote ilgą laiką. Bet mėgindami spręsti ginčą vakare, kai esate pavargę, niekada nėra gera mintis, o tai ypač tinka, jei santykius palaikote per atstumą. Kai galite dalintis lova su partneriu, daug paprasčiau susitaikyti po nakties, nei tada, kai partneris gyvena už daugybės kilometrų. Taigi, nespauskite savęs ir partnerio ir skirkite šiek tiek laiko viskam apgalvoti. Pasikalbėkite apie problemas kitą dieną.
  • Kalbatės visą laiką. Žinoma, išlaikyti ryšį visą savaitę yra būtina, tačiau, kai palaikote santykius per atstumą, kartais galite persistengti ir tada kyla bėdos. Jei santykiai ir įpareigojantys, neturėtumėte jausti poreikio nuolatos kalbėtis. Galiausiai, jei būtumėte tame pačiame mieste, nepraleistumėte ištisos paros kartu. Erdvė, tiek fizinė, tiek virtuali, svarbi bet kokiems santykiams. Kai nuolat nesusirašinėjate su partneriu galite likti nepriklausomi ir dar labiau vertinti laiką, praleistą kartu ar tiesiog bendraujant.
  • Neprašote dėmesio, kai jo reikia jums. Dažnai manome, kad partneriai automatiškai turi žinoti, kada reikia skirti laiko santykiams. Tačiau šiuos signalus suprasti nėra lengva ir partneriams dažniausiai to padaryti nepavyksta. Nors nėra protinga nuolatos kalbėtis su partneriu, komunikacija yra gyvybiškai reikalinga sveikiems santykiams per atstumą, todėl, jei neprašysite dėmesio, kai jo reikia, santykiai gali žlugti. Fiziniai signalai dažniausiai matomi tik akis į akį, todėl nenustebkite, jei mylimasis nesupras kaip jaučiatės. Kalbėkite, nes tai vienintelis būdas.
  • Neplanuojate virtualių pasimatymų. Kai santykius palaikote akis į akį, sukuriate daug smagių akimirkų kartu. Tampame artimesni su kitais, kai leidžiame laiką kartu. Santykiai per atstumą gali sudaryti tam tikras kliūtis, bet žiūrėdami filmus kartu, valgydami ar įsijungę vaizdo pokalbį, kol darote bet ką kitą, galite padidinti emocinį intymumą.
  • Nepaisote savo pačių gyvenimo. Per daug gero kartais gali sukelti problemas. Pavyzdžiui, jei dirbate tam, kad sukurtumėte sveikus santykius per atstumą, turite skirti didžiąją dalį savo laisvo laiko pokalbiams, kad liktumėte artimi. Tačiau bet kuriuose santykiuose turite rūpintis ir savimi, kaip ir partneryste. Kartais suku balansuoti tarp santykių, savęs ir draugų. Labai svarbu, kad abu partneriai turėtų savo gyvenimus.
  • Neskiriate laiko intymumui. Skirti laiko pokalbiui yra svarbu, tačiau taip pat svarbu ir skirti laiko virtualiam seksui. Be realaus buvimo drauge labai trūksta intymumo, todėl reikia skirti laiko virtualiems pasimatymams. Nors fiziškai negalite, ryšį galite kurti ir virtualiai. Jei tai atrodo keista, pabandykite pradėti nuo žinučių, o po to galėsite pereiti prie vaizdo skambučių.

  • Kalbatės tik apie tai, kas „svarbu“. Būdami atviri ir reguliariai komunikuodami darote paslaugą santykiams. Tačiau be pokalbių dažnumo, tai apie ką kalbame taip pat yra svarbu norint išlaikyti tvirtą ryšį. Galite manyti, jog tik didelės problemos ar labai intensyvios emocijos yra svarbios pokalbiui su partneriu, tačiau nepamirškite, kad net menkiausios dienos smulkmenos yra reikalingos. Pokalbiai apie smulkmenas yra svarbūs ilgalaikiams santykiams. Jei gyventumėte su partneriu ar dažnai jį matytumėte, papasakotumėte apie savo dieną viską, todėl nepamirškite tuo pasidalinti ir su partneriu, su kuriuo ryšį palaikote per atstumą.

Gali prireikti šiek tiek daugiau iniciatyvos tam, kad santykiai per atstumą būtų intymūs ir stiprūs, tačiau įdėję truputį darbo ir pastangų, judu su partneriu tikrai atrasite sveiką balansą.

Taigi, visiems santykiams reikia darbo ir pastangų. Be to, turime ne tik stengtis būti geru partneriui, bet ir mylėti save. Ir nepamirškite, jog komunikacija – visų santykių pagrindas.