Nėštumas dažniausiai sukelia begalę džiaugsmo ir sumaišties. Nėštumo testas yra dviejų tipų: vienas jų naudoja šlapimo mėginį, kitas kraujo mėginį. Abu testai aptinka hormoną, kuris vadinamas žmogaus chorioniniu gonadotropinu. Šį hormoną, netrukus po to, kai embrionas prisitvirtina prie gimdos gleivinės, pradeda gamina placenta, o jis ima kauptis jūsų kūne jau nuo pirmų nėštumo dienų. Tai ir yra tie greiti hormoniniai pasikeitimai, kurie sukelia daugelį nėštumo simptomų.


Šlapimo tyrimai


Šlapimo tyrimai gali būti atliekami dviem skirtingais būdais ir jie gali būti atliekami namuose ar klinikoje. Vienas iš būdų rinkti šlapimą į puodelį ir panardinti lazdelę į šlapimą, arba talpinti šlapimą į specialų konteinerį su pipete. Kitas variantas laikyti lazdelę nukreiptą į savo šlapimo srovę ir gaudyti savo šlapimą.


Nėštumo testai skiriasi priklausomai nuo to, kiek laiko reikia laukti, kol bus gauti rezultatai. Jums reikės laukti pasikeitusios spalvos, linijos arba simbolio (kaip plius arba minus). Su naujesniais skaitmeniniais nėštumo testais, rezultatų skaitymas yra itin paprastas: langelyje pasirodys žodžiai „ne nėščia“ arba „nėščia“.


Kada galiu atlikti šlapimo tyrimą?


Dauguma gydytojų rekomenduoja palaukti iki pirmos mėnesinių nepasirodymo dienos. Tai yra apie dvi savaitės po apvaisinimo. Tačiau, kai kurie testai yra jautresni nei kiti ir gali būti naudojami anksčiau.


Ar tikslūs yra šlapimo nėštumo testai?


Naudojant teisingai, šlapimo testai arba naminiai nėštumo testai turi maždaug 97% tikslumą.


Naminius nėštumo testus naudoti patogu, nes jie gali būti atliekami namuose, mažai kainuoja, yra privatūs, pateikia greitą rezultatą, yra lengvai naudojami. Tačiau, atliekant netinkamai arba per anksti, rezultatai gali būti netikslūs.


Jeigu parodomas neigiamas rezultatas, o jūs vis dar jaučiate nėštumo simptomus (nėra menstruacijų, pykina, jautrios krūtys, jaučiamas nuovargis), palaukite savaitę ir atlikite testą dar kartą arba kreipkitės į savo gydytoją ir atlikite kraujo tyrimą.


Kraujo tyrimai:


Kraujo tyrimai yra dviejų tipų. Kiekybinis kraujo tyrimas vertina tikslų žCG kiekį kraujyje, o kokybinis žCG kraujo testas duoda paprastą „taip“ arba „ne“ atsakymą, ir patvirtina arba paneigia nėštumą.


Kraujo tyrimo atlikimo privalumai:


• Gali nustatyti nėštumą maždaug 7-12 nėštumo dieną, tai yra anksčiau nei šlapimo tyrimas (jei gautas neigiamas rezultatas, o menstruacijų vis dar nėra, tyrimą reikėtų pakartoti.)


• Išmatuoja žCG hormono koncentraciją kraujyje (sekant nėštumo problemas, jūsų sveikatos priežiūros specialistui ši informacija yra labai naudinga)


Kraujo tyrimo trūkumai:


• Brangesnis nei šlapimo tyrimas (kaina priklauso nuo gydytojo vizito išlaidų ir laboratorijos mokesčių)


• Reikia ilgiau laukti rezultatų


• Turi būti atliekamas gydytojo kabinete