Nėštumo laikotarpis, ypač laukiantis pirmojo kūdikio, kupinas įvairių nuogąstavimų, dauguma kurių, savaime suprantama, susiję su būsimu vaikeliu. Šiam gimus, rūpesčių atsiranda dar daugiau. Partneriai, norėdami išsaugoti kokybiškus tarpusavio santykius, turi nepamiršti, jog tėvystė neįpareigoja vienam vaidmeniui. Jūs – ne tik tėvai, bei ir draugai, mylimieji bei…aistringi meilužiai. Tereikia prisitaikyti prie pokyčių ir šiuos maksimaliai išnaudoti.


Aistringiems meilės žaidimams pilvukas – ne kliūtis


Nėštumo metu dėl hormonų pokyčių dauguma moterų pajunta didesnį seksualinį poreikį, o besikeičiančios kūno formos neretai suteikia ir daugiau seksualumo (vyrai, nepraleiskite progos pasidžiaugti gerokai padidėjusiomis savo moters krūtimis!). Tad šis laikotarpis neturėtų būti siejamas su štiliu lovoje, priešingai: tai – jaudinančių atradimų ir potyrių metas! Tereikia atsikratyti tokių kvailų stereotipų kaip „o ką pagalvos vaikas“ arba „kas į mane, taip atrodančią, žiūrės“ bei išsirinkti tinkamas sekso pozas. O jų iš tiesų nemažai!


Transformuotas misionierius


Pozos ant nugaros, ypač antrame bei trečiame nėštumo trimestre, nėra rekomenduojamos, tačiau jei tik tokioje padėtyje atkeliauja didysis „O“, malonumo atsisakyti nereikės – užteks pozą šiek tiek transformuoti. Moteriai, atsigulusiai ant nugaros, tereikia šiek tiek pasisukti šonu (prieš tai po užpakaliu rekomenduojama pasidėti pagalvėlę). Tuo tarpu partneris, atsitraukdamas ar priartėdamas, sueities metu gali reguliuoti atstumą. Ypatingo žavesio šiai pozai suteikia galimybė stebėti aistra žaižaruojančias vienas kito akis!


Šuniukas


Tai – viena patogiausių bei aštriausius pojūčius sukeliančių pozų. Norint paįvairinti šią padėtį, užteks pakeisti meilės žaidimų erdvę (tai yra kambarius) ar pasitelkti pagalbinius daiktus, pavyzdžiui, sofos atlošą, tarnausiantį kaip patogi atrama, leidžianti reguliuoti nugaros sulenkimo kampą. Ši poza atveria galimybę moteriai papildomai save stimuliuoti ar šį jaudinantį darbą patikėti vyrui, siekiančiam, jog antroji pusė patirtų karčiausias emocijas.


Šaukštelis


Saugi bei pasyvi, daug energijos iš moters nereikalaujanti, tad tinkama ir paskutiniais nėštumo mėnesiais, poza. Varpos įsiskverbimas nėra gilus, tad išvengiama galimo diskomforto bei, kaip ir šuniuko pozos atveju, paliekamas atviras kelias slapčiausių moters kūno vietelių glamonėms.


Moteris viršuje


Nemažai daliai moterų patirti orgazmą įmanoma tik tada, kai „vadžios“ paimamos į savo rankas, tai yra sekso metu užimant poziciją viršuje. Toks meilės žaidimų variantas leidžia vyrui gėrėtis partnerės kūnu, ši gali kontroliuoti įsiskverbimo gylį bei judėjimo tempą, o, kas svarbu nėštumo metu, pilvas nėra spaudžiamas.Kelias po gimdymo atgal į lovą – tik nugalėjus psichologinį diskomfortą


Natūralaus, nekomplikuoto gimdymo atveju moters organizmas fiziškai intymiems santykiams pasiruošia maždaug per 6-8 savaites. Po Cezario operacijos prireikia šiek tiek daugiau laiko. Tačiau tik nedidelė dalis moterų po minėtų terminų skuba į mylimojo guolį. Hormonų pokyčiai maitinimo metu lemia, jog seksualinis potraukis natūraliai sumažėja, tačiau pagrindinės problemos slypi psichologiniame nusiteikime. Įdomu, ar dar nereikia keisti sauskelnių? Nenoriu, jog jis pamatytų „tą“ vietelę, kur viskas išdraskyta ir platu…O jei skaudės? Savaime suprantama, jog tokios ir panašios mintys neįaudrina, o, priešingai, seksą paverčia kažkuo nemaloniu ar net bauginančiu.


Norint to išvengti, būtina atvirai išsipasakoti, kas neramina abi puses. Vyras turėtų būti supratingas ir prisiimti dalį rūpesčių, susijusių su vaiko bei namų priežiūra. Pravers ir keli praktiniai patarimai:

• moteriai susigrąžinti prarastą norą mylėtis po gimdymo gali padėti masturbacija;

• jei, dėl tam tikrų priežasčių, po gimdymo mylėtis negalima ilgesnį laiką, derėtų rasti būdų, kaip kitaip seksualiai patenkinti vyrą;

• jei žindymo metu dėl hormonų pokyčių moteriai sunkiau sudrėkti, rekomenduojama naudoti lubrikantą, palengvinsiantį šį procesą.