Penio dydis – tai tema, apie kurią tam tikru gyvenimo momentu bent kartą yra pagalvojęs kiekvienas vyras. „Ar mano penis pakankamai ilgas, ar pakankamai storas?“ – tai klausimai, kurį sau išsikėlė ne vienas.

Pagal vieną tyrimą, paskelbtą „British Journal of Urology International“, vidutinis suglebusios varpos ilgis yra 9,16 cm, o vidutinis stačios varpos ilgis – 13,1 cm. Ar penio dydis svarbus? Tiesą pasakius, svarbiausia ne vyro pasididžiavimo dydis, o jo meistriškumas.

Nuo ko priklauso penio dydis?

Trumpas atsakymas į šį klausimą – penio dydis priklauso nuo genetikos, tačiau iš tikro tai yra šiek tiek labiau komplikuota nei požiūris, jog turėsite tokį penį, kokį turėjo jūsų tėvas.

Už tai, kad apskritai turite varpą, turėtumėte dėkoti tam, kuris turi Y chromosomą. Žmonės, kurie gimė vyrais, paveldi Y chromosomą iš tėvo, kaip ir žmonės, kurie gimsta moterimis, paveldi X chromosomą iš motinos. Iš tikrųjų, visi vaisiai iki 7 nėštumo savaitės atrodo vienodai – jų lytiniai organai neišsiskiria. Po to Y chromosomos dėka vystosi lytiniai organai, tačiau ši chromosoma ne visada lemia varpos dydį ir formą.

Yra trys pagrindiniai faktoriai, lemiantys varpos dydį:

  • Genai. Mes visi turime individualių bruožų, kitaip dar vadinamų fenotipais. Šie bruožai gali būti vadinamųjų de novo genų rezultatas. Kiekvienas žmogus turi šias genų mutacijas, nors jų skaičius skiriasi. Šie genai šiek tiek skiriasi nuo jūsų tėvų, reiškia, jog jie yra būdingi tik jums. Tiksliai vis dar nėra aišku kaip atsiranda šios mutacijos, tačiau aišku tai, jog jos turi įtaką žmogaus fizinėms savybėms, įskaitant ir penio dydį;
  • Hormonai. Hormonai nuo pat pradžių turi didelę įtaką penio dydžiui. Androgenai „nustato“ varpos dydį labai ankstyvoje vaisiaus vystymosi stadijoje, o visą brendimo laikotarpį tai reguliuoja testosteronas. Bet varpos dydį lemia ne tik jūsų kūno gaminami hormonai – labai didelę įtaką daro ir hormonai iš aplinkos. Ir šie hormonai ne didina jūsų varpą, o veikia atvirkščiai. Taip pat penį gali sumažinti įvairios cheminės medžiagos, esančios pesticiduose, nesaugiuose plastiko gaminiuose ir kai kuriuose plovikliuose;
  • Prasta mityba. Netinkama mityba gimdoje ir pirmaisiais gyvenimo metais gali paveikti hormonus ir kūdikio augimą bei vystymąsi. Mes kalbame ne tik apie jūsų ūgį ir svorį – tai gali turėti įtakos ir organų vystymuisi, įskaitant jūsų reprodukcinius organus.

Vidutinis penio dydis

Remiantis tyrimu, atliktu 2014 metais, vidutinis standžios baltaodžio vyro varpos ilgis pasaulyje yra 13,1 cm, o suglebusios – 9,16 cm. Vidutinis varpos storis yra apie 13 – 14 cm. Deja, Lietuvoje mokslinių tyrimų apie varpos dydį iki šiol niekas neatliko. Kiekvienos šalies vyrų peniai skiriasi.

Penio pompa Automatas
(1)
59.95 €
Penio pompa Automatinis
(1)
54.95 €
Penio pompa Dydis ir apimtis
Penio pompa Hydromax7
(2)
149.70 €
Penio pompa Toy Joy Classique
Penio Pompa Aukštas Slėgis
Penio pompa Skaidrus oras (skaidri)
Penio pompa Du viename
(1)
49.95 €
Penio pompa Efektas
(3)
44.95 €
Penio pompa Hydro 7 (skaidri)

Mūsų patarimas – stenkitės negalvoti apie centimetrus, tai tiesiog beprasmiška. Galiausiai, tyrimas apžvelgė tik nedidelio vyrų skaičiaus varpas. Be to, dauguma vyrų mano, jog jų penis kur kas mažesnis, nei vidutinis, kai iš tikrųjų taip nėra. Tiesą sakant, maždaug 95 procentai varpą turinčių žmonių patenka į vidutinį diapazoną.

Nėra tokio dalyko kaip „normalus penio dydis“. O svarbiausia yra tai, kad ne dydis svarbiausias, kalbant apie seksą.

Ar verta rūpintis dėl varpos ir erekcijos dydžio?

Tam tikrus jūsų kūno aspektus galima pakeisti taikant dietą, mankštą ar vaistus. Varpos dydis – išskyrus tokius veiksnius kaip erekcijos kokybė – nėra vienas iš jų.

Didžioji dauguma vyrų pervertina vidutinį varpos dydį, o didžioji dauguma moterų tiesiog nesirūpina varpos dydžiu, todėl geriausia yra per daug nesijaudinti. Vietoje to, kad jaudintumėtės dėl per mažo penio, sutelkite laiką ir pastangas į savo seksualinę veiklą ir išvaizdą, nes tai galite kontroliuoti. Prisižiūrėkite, sportuokite, tinkamai maitinkitės ir gerinkite įgūdžius lovoje.

Ar senstant keičiasi ir penis?

Kaip ir viskas gamtoje, jūsų varpa per visą gyvenimą patiria daugybė pokyčių. Tai labiausiai kontroliuoja testosteronas. Kažkur tarp 9 ir 15 metų hipofizė išskiria hormonus, kurie jūsų kūnui liepia pradėti gaminti testosteroną. Tada prasideda brendimas, kuris atneša pokyčius: ima augti sėklidės, kapšelis, gaktos plaukai ir penis. Sulaukus maždaug 20 – ies metų testosterono lygis pasiekia piką.

Tarp 20 ir 40 metų testosterono lygis vyro organizme truputį sumažėja, tačiau pokytis būna labai minimalus. Po 40 – ies testosteronas dar labiau nukrinta, tačiau vėl nežymiai, tačiau jūsų kūnas lėtai pradeda gaminti daugiau baltymų, vadinamų lytinius hormonus surišančiu globulinu. Ši medžiaga „prilimpa“ prie kūne esančio testosterono ir ima mažinti jo kiekį.

Stimuliuojantis kremas vyrams Hot XXL
Stimuliuojantis kremas XXL (80ml)
Gelis vyrams Maximum (50 ml)
Stimuliuojantis kremas XXL (200ml)
Vyriškas kremas Penis Dev (100 ml)
TauriX extra-strong
(3)
26.07 €
Stimuliuojantis kremas Lust Mr. Bang (80 ml)
Kremas Erekcijai Oho kaip stovi! (50 ml)

Krintant testosterono lygiui, pastebime kitus pokyčius:

Gaktos plaukai. Kaip ir likusio kūno plaukai, jie plonėja bei gali papilkėti (pražilti).

Varpos dydis. Galite pastebėti, kad jis neatrodo toks didelis, kaip anksčiau. Tikrasis dydis tikriausiai visiškai nepasikeitė, bet jei ant gaktos kaulo virš varpos turite daugiau riebalų, ši sritis gali suglebti ir atrodyti mažesnė.

Penio forma. Kai kuriems vyrams su amžiumi penis gali kreivėti. Tai gali turėti įtakos jo ilgiui, apimčiai ir funkcijai. Būklę, vadinamą Peyronie liga, sukelia fizinės traumos – dažniausiai sekso metu sulenkto penio. Gydant tokią traumą randinis audinys susidaro palei tunica albuginea – kietas apvalkalas aplink kempinį audinį, kuris užpildomas krauju, kad būtų sukelta erekciją. Randuota dalis negali išsiplėsti, sukeldama išlenktą erekciją. Būklę dažnai galima koreguoti chirurginiu būdu arba gydyti vaistais.

Sėklidės. Šių mažų organų paskirtis yra spermos gamyba. Krintant testosterono lygiui, lėtėja spermos gamyba ir sėklidės mažėja.

Taip pat vyrai, gaunantys pakaitinę hormonų terapiją, gali pastebėti, jog jų sėklidės sumažėjo, nes hipofizė nustoja siųsti sėklidėms signalus, kad pagamintų testosteroną.

Kapšelis. Jo užduotis yra valdyti sėklidžių temperatūrą. Kapšelis išklotas lygiaisiais raumenimis, kurie susitraukia ir atsipalaiduoja, kad jūsų sėklidės būtų prigludusios prie kūno, taip pat, kad jos būtų šiltos arba nusileistų ir atvėstų.

Senstant raumenys neveikia taip gerai ir kapšelis ne taip gerai atlieka savo funkciją. Nepamirškite, kad natūraliai glemba ir viso kūno oda, o lytinių organų oda nėra jokia išimtis.

Varpos funkcija. Senstant penio nervai tampa mažiau jautrūs. Tai gali sukelti problemų dėl susijaudinimo ir orgazmo. Krentant testosterono lygiui, erekcijos disfunkcija tampa vis labiau tikėtina. Galite prarasti kietumą, bet tai nereiškia, jog būtinai prarasite gebėjimą užsiimti seksu.

Bene dažniausias kaltininkas yra organizmo nesugebėjimas sulaikyti kraujo varpoje. Kai tai atsitiks, galbūt pavyks pasiekti erekciją, tačiau jos neišlaikysite. Kraujas teka, tačiau senstantis raumuo, kuris supa penio audinį, jo negali laikyti. Rezultatas: prarastas kietumas.

Nepamirškite, jog tai natūrali gyvenimo dalis, todėl nereikia priimti to itin skaudžiai. Tačiau, jei patiriate sunkumų, nebijokite kreiptis į gydytoją.

Ką moterys mano apie penio dydį?

Kai kuriuos vyrus ypač neramina tai, ar jų varpa seksualiai patinka partnerei. Taip pat daugelis vyrų yra susirūpinę savo fizine išvaizda. Kalbant apie seksą – didesnis ne visada yra geresnis.

Tyrime, atliktame žurnale PLOS „OneTrusted Source“, mokslininkai apklausė 75 seksualiai aktyvias moteris apie varpos dydį, kurios joms labiau patiktų vienos nakties nuotykiui ir ilgalaikiams santykiams. Moterims buvo parodyti 33 skirtingų dydžių 3D varpos modeliai, pagaminti iš mėlynos spalvos plastiko, kad nebūtų galima nusakyti konkrečios rasės.

 

Tyrime dalyvavusios moterys pageidavo vidutiniškai 16,25 cm ilgio ir 12,7 cm apimties penio erekcijos metu. Ilgalaikiams santykiams vidutinis moterų pageidaujamas dydis buvo varpa, kurios ilgis yra 16 cm, o apimtis – 12,2 cm. Taigi, moterys pageidavo kiek didesnio, nei vidutinis, penio.

Kitas panašus moterų pageidavimų tyrimas, paskelbtas „BMC Women’s HealthTrusted Source“, parodė, kad varpos apimtis joms buvo svarbesnė nei ilgis jų seksualiniam pasitenkinimui.

Vyro suvokimas apie savo penio dydį gali turėti įtakos pasitikėjimui ir teigiamam kūno įvaizdžiui. Vyrai per daug besirūpinantys savo pasididžiavimu gali patirti nerimo sukeltą erekcijos disfunkciją ir kitas emocines problemas. Terapeutai, dirbantys su tokiais pacientais, dažnai pastebi, jog vyro suvokimas dažnai neatitinka tikrovės.

Ką moterys sako apie pasididžiavimo dydį

Marija, 31 m.
Taip, tai svarbu, bet tik tuo atveju, jei jis yra per didelis. Juk skauda! Be to, vaikinai su dideliais peniais yra linkę tuo naudotis ir iš tikrųjų nededa daug pastangų, kad įtiktų savo partnerei, nes „Aš turiu didelį penį, ko dar tu nori?“

Erika, 25 m.
Ne, nes geras seksas yra daug daugiau nei kūno dalis. Svarbiausia – emocinis ryšys.

Ieva, 28 m.
Varpos dydis man iš tikrųjų nėra toks svarbus, nes penetracinis seksas malonus, bet tai dar ne viskas. Tiesą sakant, didesnis penis sukelia skausmą. Sakyčiau, kam man labiau rūpi vyro liežuvio miklumas.

Lina, 33 m.
Penio dydis nesvarbu. Pastebėjau, kad vyrai, turintys net mažiausią penį, moka juo dirbti taip, kad nebūtų atsižvelgiama į dydį.

Ana, 30 m.
Tai priklauso nuo to, ko žmogus ieško. Ieškote linksmybių? REIKIA DIDELIO. Ieškote meilės, tada ieškokite kompromiso.

Saulė, 35 m.
Tai tikrai svarbu, bet ne visada taip, kaip galima tikėtis. Pavyzdžiui, kai kurios iš mūsų, mažesnių moterų, bijo didelio penio. Kiekvienas žmogus yra skirtingas ir turi savo pageidavimus. Kai kurie žmonės yra tiesiog nesuderinami fiziškai, bet tikrai nesužinosite, kol nepabandysite, tiesa? Dydis yra šiek tiek svarbus, bet būdas yra svarbiau.

Natalija, 28 m.
Aš turėjau vaikiną, kuris buvo labai apdovanotas, bet per penkerius metus niekada nepatyriau orgazmo sekso metu. Buvau šiek tiek šokiruota, nes pasaulis tiki, kad didžiulis penis turi patenkinti moterį, bet tai neveikia. Man buvo nepatogu su juo mylėtis. Aš taip pat nemėgstu mažų, bet maloniausia, kai varpa yra šiek tiek didesnė nei vidutinė.

Joana, 27 m.
Dydis turi reikšmės, bet tik kraštutiniais atvejais. Jei penis yra kiek mažesnis už vidutinį, bet vyras geras lovoje, tai puiku. O jei vyro penis didesnis už vidutinį, tai nekeičia jo sugebėjimų. Aš susitikinėjau su vaikinu ilgą laiką, kuris turėjo tikrai mažą varpą, o seksas tiesiog nebuvo toks geras, bet buvau su juo, nes jis man rūpėjo. Po to kurį laiką susitikinėjau su vaikinu, kurio varpa buvo tokia didelė, kad daugybė pozicijų pasidarė skausmingos, tai reiškė, kad mes nuolat praradome pagreitį ir turėjome sustoti ir prisitaikyti, o tai yra tarsi nuotaikų žudikas. Tai buvo du kraštutiniai atvejai mano gyvenime, o aš įsitikinau, kad geriausias penis – vidutinis.

Sugebėjimus lovoje, ar bet kur kitur, nusako ne penio dydis, o jūsų elgesys ir pastangos. Neverta jaudintis dėl to, ko negalite pakeisti, verčiau susitelkti į tai, ką galite kontroliuoti.

Išsiaiškinus kas jums ir jūsų partnerei patinka ir pasirinkus teisingą techniką, kuri maksimaliai išnaudotų jūsų varpos tipą, gausite puikų rezultatą, kuris nekels nerimo ir leis mėgautis puikiu seksualiniu gyvenimu.