Kiekvienas sveikas, lytiškai aktyvus žmogus bent kartais turi savo galvoje seksualinių fantazijų. Dažnai gali atrodyti, kad mūsų fantazijos gėdingos ar nenormalios, kad tik mes vieni pasaulyje jų turime.

Vis dėlto tai netiesa ir galite lengviau atsikvėpti. Fantazijų turime kiekvienas, o kanadiečių mokslininkų tyrimas parodė, kad mūsų fantazijos dar ir labai panašios, tad nieko nenormalaus čia nėra. Tyrimo metu buvo apklausta daugiau nei pusantro tūkstančio Kvebeko gyventojų ir paaiškėjo, kad žmonės fantazuoja apie beveik tuos pačius dalykus. Pavyzdžiui, daugiau nei 80 proc. žmonių (tiek vyrų, tiek moterų) fantazuoja apie seksą neįprastoje vietoje. Vieną fantazijų pusę įgyvendina ir paslaptinga BDSM praktika. 2016 metų tyrimas, publikuotas žurnale „The Journal of Sex Research“, parodė, kad 47 proc. moterų ir 60 proc. vyrų kelia susijaudinimą mintis dominuoti seksualiniuose santykiuose.

Kas tai?

Akronimas BDSM nurodo į seksualines praktikas ir pomėgius, susijusius su galios santykiais, kontrole ir nuolankumu. Kartais klaidingai galvojama, kad šios praktikos visada nuveda į lytinį aktą. Tai ne visai tiesa, nes užsiimant BDSM sekso gali ir nebūti. Akronimas susideda iš kelių sąvokų:

B – „Bondage“ (liet. surišimas) ir „Discipline“ (liet. disciplina, bausmės)

D –  „Dominance“ (liet. dominavimas) ir „Submission“ (liet. nuolankumas)

S – „Sadism“ (liet. sadizmas)

M – „Mazochism“ (liet. mazochizmas)

BDSM

Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad šie veiksmai atliekami prieš partnerio valią, vienas iš esminių BDSM bruožų – abipusis sutikimas (angl. consent). Ši praktika paremta abipusiu pasitikėjimu ir pagarba, nėra jokios prievartos, visos taisyklės ir ribos būna aptartos iš anksto.

BDSM dalys

Suvaržymai

Ši BDSM dalis apima įvairius surišimus ir suvaržymus, dažniausiai tai atliekama specialiomis virvėmis, pančiais arba antrankiais – surišamos arba surakindamos rankos, o kartais ir kojos. Tokia fantazija populiariausia tarp suaugusių amerikiečių. Japoniškas šios praktikos atitikmuo vadinamas „shibari“ – tai galima būtų pavadinti atskira erotinio meno šaka, profesionalūs shibari meistrų darbai atrodo iš tiesų įspūdingai, o jų sukūrimas reikalauja labai daug laiko.

BDSM suvaržymai

Dominavimas ir nuolankumas

BDSM praktikoje beveik visada vienas partneris užima dominuojančią pozicija, o kitas jam paklūsta. Kitaip jie dar vadinami valdovu(-e), vergu(-e). Tokio pobūdžio santykiai ypatingi ne tik tuo, viskas sukasi aplink labai aiškų galios pasiskirstymą – dominuojančio ir paklusniojo pozicija dažnai tampa ne tik vienkartiniu santykiu paįvairinimu, vaidmenų užėmimu, bet išlieka ir kasdieniame gyvenime. Tai vadinama „Total Power Exchange“ (liet. totalūs galios mainai). Jei žmonės yra tokiuose santykiuose, valdovas visiškai kontroliuoja kiekvieną vergo žingsnį, vergas negali nieko daryti bet valdovo žinios. Šioje praktikoje ypatingai svarbu atvira komunikacija, pasitikėjimas vienas kitu ir aiškių ribų nubrėžimas, nes kitaip 100 proc. paklusnumas kitam žmogui gali baigtis labai liūdnai.

Sadizmas ir mazochizmas

Su šia dalimi turbūt dažniausiai ir yra siejamas BDSM. Sadizmas – mėgavimasis žeminant ir suteikiant skausmą kitam žmogui, o mazochizmas, atvirkščiai – malonumas, kai skauda jums patiems. Šioje dalyje labai svarbu klausytis partnerio, nes peržengus tam tikras ribas galima rimtai susižaloti. Dažnai sadistiniai ir mazochistiniai žaidimai balansuoja ant labai plonos ribos tarp rimtų fizinių sužeidimų ir malonumo. Skausmas gali būti suteikiamas daugybe įvairių būdų: spenelių spaustukais, plakimo mentelėmis, botagais, medicininiais prietaisais ir t.t.

sadizmas, mazochizmas

Abipusis sutikimas ir saugumo žodžiai

Labai svarbu dar kartą pabrėžti anksčiau jau minėto sutikimo svarbą BDSM žaidimuose. Akronimas SSC puikiai apibrėžia svarbiausius šių praktikų principus – Safe, Sane, Consensual (liet. saugu, protinga, sutarta bendrai). Visi BDSM bendruomenės nariai žino, kad saugumo žodis (angl. safe word) užsiimant bet kokia BDSM veikla yra būtinas. Kai šis žodis ištariamas, bet koks veiksmas, daromas tuo metu, privalo būti nutrauktas.

Saugumo žodis gali būti bet koks žodis, nenaudojamas įprastoje BDSM praktikoje. Taip pat nepatartina rinktis žodžio „stop“, nes dažnai jis yra vartojamas erzinant, norint pažaisti. Geriausias variantas – su seksu visiškai nesusiję žodžiai, pavyzdžiui, „medis“ ar pan. Taip pat dažnai naudojama „šviesoforų sistema“. „Žalia“ reiškia, kad tai, ką daro partneris patinka ir jis gali tęsti. „Geltona“ reiškia, kad reikia šiek tiek sustoti ir kad beveik pasiekėte savo ribą. „Raudona“, žinoma, reiškia, kad reikia iš karto sustabdyti veiksmą, kurį atliekate. BDSM taisyklės yra ypač svarbu, todėl prieš imantis bet kokių žaidimų ir praktikų, būtinai aiškiai susitarkite, ką ir kaip darysite. Nereikia pasitikėti implikuotu susitarimu ar numoti ranka į saugumo žodžio pasirinkimą.

Patarimai pradedantiesiems

Jeigu ilgai galvojate, kad norėtumėte su partneriu išbandyti BDSM, visiškai normalu, kad iš pradžių viskas gali pasirodyti labai sudėtinga, painu ir baisu, todėl pateikiame kelias gaires, kuriomis galite vadovautis, pradėdami tyrinėti šį pasaulį.

Kalbėkitės – BDSM prasideda ne fiziniame, bet psichologiniame ir emociniame santykyje, todėl pirmiausia išsiaiškinkite, ar tikrai abu norite to paties. Pasikalbėkite apie savo baimes, troškimus, ir dalykus, kurių daryti nenorite. Atviras pokalbis gali sumažinti įtampą ir nejaukumą, taip pat didina pasitikėjimą vienas kitu, kas BDSM bendruomenėje yra be galo svarbu.

Pasirūpinkite žaislais – nuo BDSM žaislų ir prietaisų įvairovės gali susisukti galva, todėl pradėkite nuo paprastesnio naudojimo žaislų, pavyzdžiui, antrankių, botago ar plunksnelės. Jei pasirenkate sudėtingesnius žaislus, būtinai perskaitykite jų naudojimo instrukciją, o jei aiškiai nesuprantate, kaip su žaislu reikėtų elgtis, nebijokite mokytis. Daug naudingos informacijos galima rasti internete, pavyzdžiui BDSM kultūrai skirtame puslapyje „Rekink“.

BDSM žaislai

Aptarkite scenarijų – daug drąsiau jausitės, jeigu prieš pirmąjį kartą bent minimaliai suplanuosite, kokių veiklų imsitės. Internetiniame žurnale „Bustle“ pateikiamas puikus dalykų, nuo kurių galite pradėti, sąrašas. Pavyzdžiui:

  • Plaukų traukimas
  • Švelnūs pliaukštelėjimai
  • Grubesnė kalba
  • Suvaržymas su skara ar šaliku
  • Pririšimas prie lovos
  • Kandžiojimas
  • Įvairių objektų kaip sekso žaislų naudojimas
  • Karštas vaškas

Svarbiausia saugumas – nepamirškite, kad neprivalote daryti nieko, ko nenorite. BDSM nėra varžytuvės, kas pakels daugiau skausmo ar peržengs daugiau ribų. Tai pasitikėjimu ir tvirtu emociniu ryšiu paremta praktika.

BDSM žaislai

Kaip jau minėta anksčiau, BDSM žaislų pasiūla yra milžiniška ir pirmam kartui nebūtina nusipirkti jų daug – patirties kokybiškumas nepriklauso nuo turimų žaisliukų kiekio. Šie žaislai skirstomi į kelias kategorijas:

Antrankiai – vienas iš pagrindinių BDSM atributų, kurie rekomenduojami ir pradedantiesiems. Galite rinktis iš švelnių ir pūkuotų arba šiek tiek grubesnių klasikinių – metalinių ir odinių.

Suvaržymo žaislai – rimtesniam suvaržymui skirti žaislai, jų yra labai skirtingų, žemiau pateiktos pagrindinės rūšys:

Naujiena
Populiaru
Video
Naujiena
Populiaru
Video
(2)
16.95 €
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Populiaru
Nemokamas pristatymas
(3)
34.95 €
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Populiaru
Nemokamas pristatymas
(6)
34.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Video
Lizingas
Video
Nemokamas pristatymas
(2)
108.95 €
Populiaru
Video
Populiaru
Video
(3)
26.95 €
Populiaru
Populiaru
(9)
18.95 €
Populiaru
Populiaru
(2)
11.95 €
Populiaru
Populiaru
(4)
6.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Lizingas
Nemokamas pristatymas
118.95 €
Populiaru
Video
Populiaru
Video
(3)
19.95 €
-20% Akcija
Populiaru
Nemokamas pristatymas
-20% Akcija
Populiaru
Nemokamas pristatymas
(1)
29.56 € 36.95 €
Rodyti daugiau

Spenelių spaustukai ir spenelių pompos – krūtinės srities stimuliavimui

Penio ir sėklidžių užveržėjai – leidžia suveržti vyro penį, kad būtų pasiekta geresnė erekcija. Sėklidžių užveržėjas yra skirtas sadomazo žaidimų kategorijai.

Skaistybės diržas – žaislas trukdo vyrui pasiekti orgazmą, gali būti naudojamas kaip kankinimo įrankis, absoliuti galia yra perleidžiama partneriui.

Medicininiai prietaisai –  kurie padeda keisti kūno anatomiją (praplėsti makšties kanalą, ištempti, prailginti varpą ir t.t.) arba masažuoti kūną.

Sekso mašinos ir elektrostimuliacija mašinos naudoja elektros energiją tam, kad stimuliuotų, o elektrostimuliacijos įtaisai siunčia elektrinius impulsus ir per lengvą šoką kelia susijaudinimą.

Fetišistinė apranga – BDSM žaidimams pritaikyta apranga vyrams ir moterims, dažniausiai gaminama iš latekso.

BDSM baldai – ekstremalioms veikloms skirti baldai, skirti patyrusiems BDSM praktikuotojams (narvai, sūpynės, kėdės ir t.t.).

bdsm

BDSM žodynas

Kadangi BDSM yra labai plati ir daug aspektų apimanti praktika, verta susipažinti su jos terminais, kad komunikacija su partneriu būtų sklandi. Plačiau su terminais ir sąvokomis galite susipažinti internetinio žurnalo „Everyday Health“ straipsnyje, o pagrindinius BDSM raktažodžius pristatome žemiau:

Tolimesnis rūpestis (angl. aftercare) – kai BDSM aktas baigiamas, būtina vienas kitu pasirūpinti emociškai ir fiziškai, dažniausiai tai daro dominuojantis partneris.

Amžiaus žaidimas (angl. age play)–  kai vienas iš partnerių užima vyresnio žmogaus rolę, o kitas – jaunesnio. Pavyzdžiui, tėvas ir dukra.

Kvėpavimo žaidimai (angl. breath play)– vienas partneris visiškai kontroliuoja kito kvėpavimą (į tai įeina smaugimas, kvėpavimo sulaikymas ir t.t.).

Kritimas (angl. drop) – fizinis ir emocinis išsekimas po BDSM akto. Jį gali patirti tiek dominuojantis, tiek nuolankusis partneris. Gali pasireikšti liūdesiu, verkimu, kūno drebėjimu.

bdsm

Požemis (angl. dungeon) – vieta, kur vyksta BDSM žaidimai. Tai gali būti namai ar klubas.

Lyties žaidimas (angl. gender play) – kai partneriai užima priešingos lyties vaidmenį.

Griežtos ribos (angl. hard limits) – riba, kurios BDSM veiklose žmogus neperžengs, dalykai, kurių tikrai nedarys.

Smūgio žaidimas (angl. impact play) – kai į veiklą yra įtraukti smūgiai į kūną įvairiais įrankiais (ranka, lazda, mentele, botagu ir t.t.).

Vaidmenų žaidimas (angl. role play) – kai žmonės akto metu prisiima kitą tapatybę. Pavyzdžiui, gydytojai, policininkai, studentai, mokytojai ir t.t.

Švelnios ribos (angl. soft limits) – dalykai, kuriuos žmogus galbūt ir norėtų išbandyti BDSM.

24/7 – kai žmonės yra įsitraukę į BDSM aktą ir veiklą nuolat (24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę).

Vanilinis seksas (angl. vanilla sex) – seksualiniai santykiai, į kuriuos neįtraukiama jokia BDSM praktika.

 

Straipsnio autorė: @paleistuves

„Rašydama ir kurdama tekstus galiu kalbėti apie tai, kuo gyvenu, ką matau aplink, ir tai, kas rūpi. Didelę dalį mano domėjimosi lauko užima žmogaus seksualumas ir santykiai, lytiškumas ir lyčių stereotipai, kurie dar vis tokie gajūs mūsų visuomenėje. Būtent todėl ir noriu apie tai kalbėti be jokių išankstinių nuostatų ir baimių. Taip pat rašau „Instagram“ paskyroje „Paleistuvės“, kuri atsirado iš noro papasakoti apie „sex work“ industriją ir patirtį dirbant striptizo šokėja.“