Turėjo praeiti nemažai laiko, kol pagaliau lankymasis pas psichologą ar psichoterapeutą tapo norma mūsų visuomenėje. Anksčiau psichoterapija buvo siejama su žmogaus silpnumu, psichinėmis ligomis ar net dar blogiau – silpnaprotyste. Džiugiu, kad mūsų šalis vakarėja ir natūralų rūpinimąsi emocine sveikata pagaliau priimame kaip normalu, o dažnu atveju netgi sveikintiną dalyką.

Kiek kitaip yra su sekso terapija ir seksologija apskritai. Iškilus bėdoms, susijusiomis su intymumu, žmonės yra linkę jas slėpti netgi nuo savo partnerio, o ką jau kalbėti apie visiškai nepažįstamą seksologą… Kaip teigiama portale Everydayhealth.com, išgyvenančių vienokias ar kitokias seksualinio gyvenimo problemas yra tikrai nemažai: 43 % moterų ir 31 % vyrų kamuoja tam tikros intymaus gyvenimo bėdos. Kaip žinia, su seksu susijusios problemos neretai yra emocinio disbalanso reiškinys, tad ieškoti pagalbos yra svarbu. Šiame straipsnyje papasakosime, kas yra sekso terapija, kada reikėtų ją pradėti ir kuo tai naudinga.

Kas yra sekso terapija?

Kaip teigiama Healthline.com, sekso terapija tai šnekamosios terapijos tipas, kurio tikslas yra padėti žmonėms ir poroms išspręsti įvairias medicinines, psichologines, asmenines, tarpasmenines problemas, trukdančias pilnai mėgautis santykiais ir seksualiniu gyvenimu.

Sekso terapija vyksta lygiai taip pat kaip bet kokio tipo psichologinė terapija. Specialisto kabinete yra kalbamasi apie jausmus, patirtis, nerimastį. Sekso terapeutas išklauso ir remdamasis moksliniu pagrindu bei sukaupta profesine patirtimi pataria, ką reikėtų daryti norint įveikti vienokias ar kitokias problemas. Be abejo, ar tai suveiks, priklauso tik nuo pačio žmogaus ar poros. Sekso terapeutas sesijos metu užduoda tam tikras užduotis (tarsi namų darbus), kurių atlikimo kokybė tiesiogiai koreliuoja su greitesniu problemos įveikimu.

Nenustebkite, jog terapijos metu reikės būti atviriems. Specialistas tikrai gali paklausti ne itin patogių klausimų, susijusių su jūsų fobijomis, nepasitikėjimu savimi, neigiamomis patirtimis. Jūsų seksualinę istoriją svarbu žinoti tam, kad būtų tiksliai identifikuojamos esamos problemos ir būtų parinkti patys tinkamiausi jų sprendimo būdai.

Jeigu terapijos metu specialistas numano, jog jūsų seksualinių problemų priežastys gali būti medicininės, jis nukreips Jus teisinga linkme, duos rekomendacijų, į kuriuos gydytojus reikėtų kreiptis.

Beje, dažnai kyla klausimų, kokie žmonės yra laukiami sekso terapeuto kabinete? Jeigu specialistas kvalifikuotas, jame bus laukiami visi suaugę žmonės: poros, individualūs asmenys, homoseksualai, heteroseksualai, sutuoktiniai ir t.t.

seksologija

Kuo skiriasi seksologas nuo sekso terapeuto?

Kadangi seksologija yra gana stigmatizuojama tema, visuomenė nėra pakankamai gerai įsigilinusi į terminologijos, susijusius su mokslu apie seksualumą, skirtumus. „Ar seksologas atlieka terapiją?“ – dažnai klausiate jūs. Šiame paragrafe pasistengsime atsakyti į šį ir kitus dažnai kylančius klausimus.

Seksologija yra bendras žmogaus seksualumo ir seksualinio elgesio mokslinio tyrimo terminas ir šį lauką analizuojantys žmonės yra vadinami seksologais. Taigi, jeigu kalbant paprastai, seksologas analizuoja įvairius su seksualumu susijusius reiškinius moksliškai, tačiau tiesiogiai su pacientais jis nedirba.

Visgi daugelis seksologų ilgainiui nusprendžia pritaikyti sukauptas žinias praktikoje ir gavę tam tikras licencijas imasi sekso terapeuto veiklos (kitaip tariant, pradeda dirbti tiesiogiai su pacientais klinikinėje aplinkoje).

seksologija

Seksologija yra rimtas mokslas, kurio mokoma akademiniame lygmenyje. Seksologija yra pakankamai plati: daugumoje universitetų seksologijos programos studentai gilinasi į žmogaus reprodukciją, seksualinę sveikatą, meilės, seksualinių emocijų, žmonių santykių, žmogaus seksualinio atsako, nusikalstamo elgesio, seksualinių fantazijų temas. Taip pat analizuojamos teisėtumo, vertybių, įstatymų reformos, prekybos seksu, seksualinių pokyčių per visą gyvenimą, įvairovės, lyties, fetišų, noro, fiksacijų, susijaudinimo, ligų, erotikos, kultūrų klausimus. Seksualinės praktikos temos.

Kaip žinoti, ar specialistas yra kvalifikuotas?

Reikia turėti omenyje, kad seksologijos terminas nėra teisiškai reglamentuojamas, todėl kiekvienas žmogus save gali vadinti seksologu ar sekso terapeutu. Tokiais atvejais, patartume pasidomėti specialisto kvalifikacija, darbo patirtimi, baigtomis studijomis.

Konkrečių seksologijos bakalauro ar magistro studijų yra nedaugelyje universitetų, tačiau tai gali būti gilinimosi laukas studijuojant psichologiją, sociologiją, biologiją, visuomenės sveikatą, antropologiją. Taip pat daugelis rimtų seksologų šį lauką giliai išanalizavo doktorantūros studijose, tad ieškant specialisto, rekomenduojame prioretizuoti aukštąjį išsilavinimą.

Ar seanso metu būna fizinis kontaktas?

Žmonės kartais galvoja, kad klinikiniai seksologai, konsultuodami individualiai ar poras, dirba „praktinį darbą“: liepia nusirengti, čiupinėja intymias zonas, ieško erogeninių taškų – būtent toks įsivaizdavimas neretai atgraso nuo lankymosi sekso terapeuto kabinete. Tad galime patikinti: sekso terapijos metu vyks tik pokalbis, be jokių fizinių veiksmų. Seksologai ir sekso terapeutai nėra sekso treneriai (apie tai kitame paragrafe), tad pagrindinis jų darbo metodas – komunikacija. Jeigu terapeutui reikės paaiškinti ką nors grafiško, jis naudosis savo kabinete turima parodomąja vulva arba schemą iš vadovėlio.

porų terapija

Kas yra seksualinis treniravimas?

Nepaisant to, jog terapeuto kabinete tikrai nesulauksite jokio fizinio kontakto, yra specialistų, kurie praktikuoja tokią veiklą – tai seksualiniai treneriai. Kaip jau ir minėjome, terapeutas sprendžia iškilusias problemas per psichologinę perspektyvą, tuo tarpu sekso treneriai tai daro pasitelkdami praktiką: moko pažinti savo kūną, ieško erogeninių taškų ir pan.

Kaip nuspręsti: į terapeuto kabinetą keliauti vienam ar eiti kartu su partneriu?

Kaip teigia garsi JAV seksologė ir sekso terapeutė Shamyra Howard, lankymasis specialisto kabinete vienam ir poroje skiriasi iš pagrindų. Taigi sprendžiant eisite vienas/a ar su partneriu/e labai svarbu bent minimaliai suvokti problemos kilmę: ar tai yra jūsų traumų, nepasitikėjimo savimi padalinys, ar problemas jaučiate kaip pora kartu? Kuomet klientas ateina vienas į terapeuto kabinetą, visas dėmesys yra sutelkiamas į jo asmenines patirtis, būseną, problemas. Kuomet į specialistus kreipiasi pora – klientu tampa ne jie du, o jų tarpusavio santykiai. Pagrinde kalbama apie juos, kaip apie vieną nedaloma reiškinį – tai reiškia, kad neieškoma kaltų pusių.

Kada reikėtų apsilankyti pas seksologą?

Manoma, kad niekas negali jūsų nukreipti teisinga linkme, kai reikia susitvarkyti su kūniška aistra, tačiau tai netiesa. Yra labai daug problemų, kurių patys be specialisto konsultacijos galite ir neįveikti. Štai, kokios jos gali būti:

Žemas libido. Mažas lytinis potraukis arba žemas libido reiškia, kad norite išvengti fizinio artumo su savo partneriu. To priežastimi gali būti daugybė hormoninių pokyčių (tiek vyrams, tiek moterims) dėl fiziologinių problemų ar tam tikrų vaistų vartojimas, nuovargis ir dar daugiau. Kartais mažas lytinis potraukis gali atsirasti ir dėl laikinos fazės, pavyzdžiui, nėštumo ar žindymo. Tačiau jei tai ši problema kankina ilgai ir jūs bei jūsų partneris dėl to kenčiate, geriau pasikonsultuokite su terapeutu.

Neįprastas ir pernelyg dažnas seksualinis potraukis. Tai yra tikra problema ir tikriausiai susijusi su giliai įsišaknijusia psichologine problema. Tokia būsena gali sukelti kliniškai reikšmingą nerimą socialinėse, profesinėse ir kitose veiklos srityse.

sekso terapija

Negalite pasiekti orgazmo. Dažniausiai tai nutinka moterims, kadangi vyrams ejakuliacija ir orgazmas dažniausiai įvyksta kartu. Taigi, jei orgazmas neįmanomas nepaisant noro ir mylimo, bendradarbiaujančio bei aktyvaus partnerio, vizitas pas seksologą būtinas.

Nesutampa jūsų ir partnerio seksualiniai norai. Gali būti, kad abu partneriai seksą ir seksualumą supranta skirtingai. Be to, bet kuris iš jūsų gali patirti silpną libido dėl streso ar kitų problemų (hormoninių ar tam tikrų vaistų poveikio). Geriausia apie šią problemą kalbėtis tarpusavyje ir apsilankyti pas seksologą kaip pora. Apsilankę seksologo kabinete gausite gydymą ar konsultavimą kaip komandą ir kartu įveiksite problemą.

Esate apsėstas sekso. Jei jus nuolat kankina seksualinės mintys ir tai daro įtaką jūsų darbui ir funkcionavimui, tai gali kilti iš pagrindinės psichologinės problemos, į kurią reikia nedelsiant atkreipti dėmesį ir ją gydyti. Gali padėti pokalbis su seksologu ar terapeutu, kad sužinotumėte apie bėdų šaknį.

Jaučiate kaltę pasimylėjus ar galvodami apie seksą. Kai kuriuos lytiniai santykiai gali nuvesti prie kaltės jausmo ir savigraužos. Tai gali būti dėl blogos seksualinės patirties, buvimo prievartos auka ar kitų panašių problemų. Kad ir kokia yra jūsų problema, pokalbis su terapeutu ar seksologu gali padėti įveikti kaltę ir labiau mėgautis seksu.

Fiziologinės problemos. Vyrams seksą gali apsunkinti erekcijos disfunkcija, priešlaikinė ejakuliacija ar nesugebėjimas įsiskverbti net esant erekcijai. Dauguma jų gali būti gydomi mediciniškai. Tačiau apsilankymas seksualinės terapijos specialistui gali padėti žinoti, kaip pradėti gydymą. Moterims tokios problemos kaip makšties sausumas, makštis, dispareunija, priešmenopauzė, makšties trauma gali būti skausmingo lytinio akto priežastis. Šias problemas gali nustatyti ir gydyti terapeutas ar seksologas.

Populiaru
Nemokamas pristatymas
Populiaru
Nemokamas pristatymas
(7)
32.95 €
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Populiaru
Nemokamas pristatymas
(23)
45.00 €
Populiaru
Populiaru
(58)
12.00 €
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Populiaru
Lizingas
Nemokamas pristatymas
(9)
80.00 €
Populiaru
Populiaru
(42)
21.00 €
Populiaru
Populiaru
(31)
11.95 €
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Populiaru
Nemokamas pristatymas
(2)
42.95 €
Populiaru
Populiaru
(1)
22.95 €
Rodyti daugiau

Nesate tikras, kokia jūsų seksualinė orientacija. Daugelis žmonių vis dar bijo apie tai kalbėti laisvai, todėl yra žmonių, kurie lieka įstrigę ne savo tapatybėje. Jei nežinote, kaip atskleisti šią seksualinės orientacijos temą arba negalite priimti savo tapatybės, pasikalbėkite su ekspertu, kuris gali padėti nutraukti stigmą ir rasti save.

Neramina klausimai dėl lytiškumo. Lyčių revoliucija įgauna pagreitį, nors visuomenėje galima išgirsti daug įvairiausių nuomonių apie lyties keitimą arba apskritai belytiškumą, šis reiškinys egzistuoja, o vakarietiškoje visuomenėje pamažu netgi yra jau ir reglamentuojama. Jeigu susiduriate su savojo lyties identiteto paieškomis ir pats nesugebate atsakyti į gausybę kylančių klausimų, rekomenduojama kreiptis į sekso terapeutą.

Nepaisant noro, negalite užsiimti seksu. Kartais viskas gali atrodyti teisinga, bet vis tiek negalite turėti lytinių santykių arba lytinis aktas gali būti per daug skausmingas. Taigi, apsilankymas pas seksologą padės surasti priežastį ir imtis gydymo.

Ir pabaigai.. Nebūtina būti patyrus gilių traumų susiduriant su seksualinėmis problemomis. Kartais tai tiesiog partnerių tarpusavio nesusikalbėjimas, savo kūno nepažinimas, per greitas gyvenimo tempas.. Tikime, kad sekso terapija vienu ar kitu atveju padės jums identifikuoti iškilusias problemas. Visgi svarbu paminėti, jog kaip ir kiekvienoje savęs pažinimo ir saviugdos kelionėje čia svarbiausias – jūsų noras. Tad jeigu visa širdimi norite pagerinti savo seksualinį gyvenimą, šiame straipsnyje jums prasitarėme, kur kreiptis.