Lytiniai santykiai ir nėštumas. Tai tema, kuria žmonės kalba labai nedrąsiai, dažnai besilaukiančios moterys šio klausimo neišdrįsta užduoti net ir ginekologui. Ar lytinis aktas nepakenks vaisiui ir jo vystymuisi, ar galima mylėtis paskutinėmis nėštumo savaitėmis, kaip šiuo laikotarpiu jaučiasi moteris? Šie ir daugelis kitų klausimų neramina poras, kurios laukiasi pirmagimio. Kad netikėtumėte nepagrįstais mitais ar vyraujančiais gandais, į visus juos atsakome kartą ir visiems laikams!

Ar lytiniai santykiai nėštumo metu yra saugūs?

Jei nėštumo metu jaučiate seksualinį potraukį ir norite lytinių santykių, galite drąsiai jais užsiimti. Tai visiškai saugu ir nekenkia vaisiui. Įsiskverbimas lytinio akto metu negali pažeisti vaisiaus, nes jis yra padengtas storu gleivių sluoksniu, kuris saugo gimdos kaklelį nuo infekcijų. Kūdikį taip pat saugo jį gaubiantis amniotinis maišas bei stiprūs gimdos raumenys.

Populiaru
Populiaru
(75)
10.00 €
Populiaru
Populiaru
(22)
19.95 €
Populiaru
Video
Populiaru
Video
(7)
24.95 €
Populiaru
Populiaru
(1)
9.95 €
Populiaru
Populiaru
(40)
7.95 €
(6)
14.95 €
Nemokamas pristatymas
Video
Video
Nemokamas pristatymas
(3)
29.95 €
Video
Video
(6)
22.95 €
Populiaru
Populiaru
(30)
15.95 €
Populiaru
Video
Populiaru
Video
(13)
17.95 €
Rodyti daugiau

Kartais patiriant orgazmą vaisius gali pradėti labiau judėti. Dėl to jaudintis nereikėtų. Taip nutinka todėl, kad orgazmo metu suaktyvėja kraujotaka, padažnėja širdies plakimas, o vaisius tai pajaučia.

 

Mylėtis galima praktiškai visą gimdymo laikotarpį. Būti atsargesniems gydytojai rekomenduoja paskutinėmis nėštumo savaitėmis. Atlikti moksliniai tyrimai rodo, kad lytiniai santykiai artėjant gimdymui gali jį paskatinti. Tačiau turėkite omenyje, kad gimdymą skatina ne pats seksas kaip veiksmas, o jo metu išsiliejusi sperma. Spermoje yra prostaglandinų. Tai hormonai, kurie padeda gimdos kakleliui suminkštėti, atsiverti ir gali paskatinti sąrėmius. Todėl moterims, kurios vėluoja gimdyti, seksas yra dažnai rekomenduojamas kaip viena iš natūralių priemonių paskatinti gimdymą.

Lytiniai santykiai nėštumo metu nerekomenduojami, jeigu:

  • Prasidėjo kraujavimas;
  • Buvo nustatyta placentos pirmeiga (placenta previa);
  • Atsirado membranos įtrūkimų;
  • Atsirado persileidimą signalizuojančių požymių;
  • Ankstesni nėštumai baigėsi persileidimu arba priešlaikiniu gimdymu;
  • Kai jau nutekėjo vaisiaus vandenys.

Kaip mylėtis nėštumo metu?

Nėštumo metu dėl hormonų pokyčių dauguma moterų pajunta didesnį seksualinį poreikį, o besikeičiančios kūno formos suteikia ir daugiau seksualumo (ypatingai 13–30 savaitėmis). Tad šis laikotarpis gali būti jaudinančių atradimų ir potyrių metas! Vienintelis dalykas, kuris gali trukdyti užsiimant seksu – didėjantis pilvukas, dėl kurio negalėsite mėgautis visomis pozomis. Nors misionierių kuriam laikui teks pamiršti, yra daug kitų pozų, kurias galite išbandyti ir jaustis patogiai.

Transformuotas misionierius. Pozos ant nugaros, ypač antrame bei trečiame nėštumo trimestre, nėra rekomenduojamos, tačiau jei tik tokioje padėtyje atkeliauja didysis „O“, malonumo atsisakyti nereikės – užteks pozą šiek tiek transformuoti. Moteriai, atsigulusiai ant nugaros, reikia šiek tiek pasisukti šonu (prieš tai po užpakaliu rekomenduojama pasidėti pagalvėlę). Tuo tarpu partneris, atsitraukdamas ar priartėdamas, sueities metu gali reguliuoti atstumą. Ypatingo žavesio šiai pozai suteikia galimybė stebėti aistra žaižaruojančias vienas kito akis!

Šuniukas. Tai – viena patogiausių bei aštriausius pojūčius sukeliančių pozų. Norint paįvairinti šią padėtį, užteks pakeisti meilės žaidimų erdvę (kambarius) ar pasitelkti pagalbinius daiktus, pavyzdžiui, sofos atlošą, kuris tarnaus kaip patogi atrama, leidžianti reguliuoti nugaros sulenkimo kampą. Šuniuko poza suteikia galimybę moteriai papildomai save stimuliuoti arba šį darbą patikėti vyrui, kuris antrai pusei nori dovanoti įsimintiną naktį.

Šaukštelis. Saugi bei pasyvi, daug energijos iš moters nereikalaujanti, tad tinkama ir paskutiniais nėštumo mėnesiais. Varpos įsiskverbimas nėra gilus, tad išvengiama galimo diskomforto. Be to, kaip ir mylintis šuniuko poza, paliekamas atviras kelias klitorio glamonėms.

Moteris viršuje. Didelė dalis moterų patirti orgazmą gali tik užimant poziciją viršuje. Toks meilės žaidimų variantas leidžia vyrui gėrėtis partnerės kūnu, o ji gali kontroliuoti įsiskverbimo gylį bei judėjimo tempą. Labai svarbu ir tai, kad nėštumo metu pilvas nėra spaudžiamas.

Seksas po gimdymo

Statistika rodo, kad 50% moterų pirmus tris mėnesius po gimdymo kyla problemų lovoje, o kas penktai moteriai jos tęsiasi visus pirmus metus. Intymiems poros santykiams pogimdyviniu laikotarpiu įtakos turi keletas veiksnių: gimdymo eiga, gimdymo komplikacijos arba pačios moters savijauta.

Paprastai ginekologai-akušeriai rekomenduoja seksualinius santykius atnaujinti praėjus 6–8 savaitėms po gimdymo. Tiek laiko reikia, kad gimda palaipsniui grįžtų į pradinę formą, placentos prisitvirtinimo vieta užgytų. Jei gimdymas vyko su Cezario pjūviu, tiek pat laiko reikia, kad užgytų randas ir mylėtis būtų patogu.

Prieš lytinių santykių atnaujinimą vertėtų apsilankyti pas ginekologą ir įsitikinti, kad jūsų organizmas grįžo į normalią būklę, gydytojas taip pat padėtų pasirinkti šiam periodui tinkamiausią kontracepciją. Tai, kad moteris iškart po gimdymo negali pastoti – mitas. Menstruacijos gali prasidėti jau 28-ą dieną po gimdymo, o gali ir neprasidėti per visą laktacijos periodą. Tačiau jūs vis tiek nesate apsaugota nuo nėštumo.

Per 6–8 savaites po gimdymo į pradinę padėtį grįžta ir makštis. Jei norite šį procesą pagreitinti, galite atlikti populiariuosius Kėgelio pratimus. Taip pat puikus variantas – specialūs vaginaliniai kamuoliukai.

Dažnai po gimdymo lytiniai santykiai tampa retesni ir dėl psichologinių priežasčių. Ką tik pagimdžiusios moterys abejoja savo patrauklumu, kompleksuoja dėl pasikeitusių kūno formų. Atsiminkite, kad jūsų dabartinė figūra – neišvengiamas, tačiau laikinas reiškinys, o kūdikis pateisina visas išvaizdos metamorfozes.

Tokiu atveju daug kas priklauso nuo vyro. Po gimdymo jie patys jaučia diskomfortą, nežino, kada jau galima grįžti į intymų gyvenimą, naujagimis užima visas mintis, todėl nebelieka laiko vietos seksui. Visgi reikėtų sekso temos neatidėlioti ir pabandyti priversti moterį vėl pasijusti seksualia. Tai galima daryti gundančiomis kalbomis, švelniais prisilietimais, masažu, bučiniais, lėtomis, ilgomis įžangomis.

Abiem partneriams svarbu nepamiršti, kad seksualinis gyvenimas nesustoja gimus vaikui. Rūpestis ir švelnumas reikalingas ne tik kūdikiui, bet ir tėvams. Nesiteisinkite vaiku kaip priežastimi nesimylėti ir raskite laiko atgaivinti romantiką ir aistrą. Tai padės nelengvu laikotarpiu nenugrimzti į rutiną ir sustiprinti tarpusavio santykius.