Niekam ne paslaptis, jog kalbos apie masturbatorius, ypač moterų, vis dar dažnai lieka už uždarytų durų. Juk nuo mokyklos laikų prisimename kalbas apie berniukų „šlapius sapnus“ bei jų poreikį seksui. Vis dar vyrauja nuomonė, kad vyrai ir berniukai yra labiau linkę į masturbaciją, o kalbų apie moterų ir žmonių, kurie turi vulvą, solo seksą ir apskritai apie moterų malonumą, girdime retai, arba iš vis jų negirdime. Niekada nepamenu, kad kažkas būtų apie tai kalbėję, todėl ir pati pradėjau užsiiminėti solo seksu gana vėlai.

Pamenu, kai man buvo kažkur 23, mano draugė, kuri visada buvo pozityvaus požiūrio į seksą, man davė išmėginti jos vibratorių. Tikriausiai ne daug kas patikės jog aš, ta, kuri laisvai ir atvirai kalba apie seksą, solo seksą išbandžiau tik 23 metų! Tai yra visiška tiesa, jokio lytinio švietimo niekada neturėjau, nei mokykloje, nei iš tėvų. Visada galvojau, jog seksas yra skirtas vyro malonumui, o moterys privalo jiems tą suteikti. Manau jog esu ne viena, kuri taip galvojo.

_

Populiaru
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Populiaru
Lizingas
Video
(8)
148.95 €
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Video
Populiaru
Video
Nemokamas pristatymas
(8)
39.95 €
-20% Akcija
Populiaru
Nemokamas pristatymas
-20% Akcija
Populiaru
Lizingas
Video
(5)
55.96 € 69.95 €
-20% Akcija
Populiaru
Nemokamas pristatymas
-20% Akcija
Populiaru
Lizingas
Video
(1)
99.96 € 124.95 €
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Video
Populiaru
Video
Nemokamas pristatymas
(3)
29.95 €
-20% Akcija
Populiaru
Nemokamas pristatymas
-20% Akcija
Populiaru
Lizingas
Video
(7)
51.96 € 64.95 €
Rodyti daugiau

Puikus būdas atsipalaiduoti

Kai pirmą karta išbandžiau vibratorių, pirma mintis po to buvo – kodėl aš neturiu vibratoriaus?! Manau tai buvo pirmas kartas, kai aš patyriau orgazmą. Po to karto supratau, jog seksui nebūtinas partneris ir puikiai galima pasitenkinti vienam.

Dar viena tema, kuri dažnai lieka nepaliesta yra emocinė būklė ir psichinė sveikata. Prieš dvejus metus man buvo diagnozuota depresija ir nerimo jausmas. Nuo tada gyvenimas labai pasikeitė, teko pradėti gerti vaistus, kurie iš pradžių sumažino mano libido, bet vėliau viskas susitvarkė. ši liga man buvo kaip atsipeikėjimo jausmas, kad reikia pradėti labiau rūpintis savimi, nes niekas už tave to nepadarys. Man masturbacija yra neatsiejamas dalykas nuo savęs rūpinimosi ir meilės sau. Tai puikus būdas labiau pažinti savo kūną, atsipalaiduoti ir pasinerti į malonumų purslus.

Per pastaruosius pandemijos metus nerimas neabejotinai išaugo ir palietė daugelio gyvenimus. Nerimą kontroliuoti yra neapsakomai sunku, tad svarbu į savo rutiną įtraukti kuo daugiau dalykų, kurie jus ramina ir teikia malonumo.

Masturbacijos nauda emocinei būklei

Tikriausiai ne daug kas žino kiek daug naudos masturbacija turi emocinei būklei.

Visų pirma, kaip ir minėjau tai yra puikus atsipalaidavimo būdas. Antras labai svarbus dalykas yra laimės hormonai. Taip, masturbacijos metu organizme išsiskiria didelis kiekis endorfinų (kitaip vadinamu laimės hormonų), kurie gerina nuotaiką, mažina stresą ir net padeda kovoti su fiziniu skausmu. Kai žmogaus organizme endorfinų lygis žemas, atsiranda didesnė tikimybė susirgti depresija. Endorfinų gaminimą taip pat skatina pasivaikščiojimai gryname ore, mankšta ir joga, apsikabinimai, mėgstamos muzikos klausimas ir žinoma šokoladas. Dar vienas svarbus aspektas – miego kokybė. Niekam nepaslaptis, jog po orgazmo miegame geriau. Taip yra todėl jog orgazmo metu išsiskiria dar vienas hormonas – oksitocinas, kuris natūraliai gerina miego kokybę ir padeda greičiau užmigti.

Oksitocinas taip pat skatina organizmo gynybines reakcijas, palengvina gimdymą ir maitinimą krūtimi, gerina socialinius įgūdžius, tvirtina santykius. Na ir nepamirškime, kaip masturbacija padeda labiau įsimylėti savo kūną! šiais laikais, kai esame apsupti nerialistinių kūno standartų, ypač svarbu prisiminti, jog mylėti savo kūną irgi yra emocinės būklės rūpinimais. Liesdami save ne tik jaučiamės maloniai, bet ir geriau susipažįstame su savo kūnu, labiau suprantame kas mums patinka, šia informacija vėliau galime pasidalinti su savo partneriu.

Masturbacija taip pat gali suteikti didesnį pasitikejimą savimi, masturbuojantis jaučiamės seksualūs.

Ko reikia gerai masturbacijai?

Trumpai ir tiesiai šviesiai pasakius gali užtekti ir 5 minučių laisvo laiko ir poros pirštų, kas nėra nieko blogo jei norite greituko. Aš ir pati tokiems greitukams kartais užsidarydavau tuolete pietų pertraukos metu. Bet jei tikrai nori pajusti ryšį su savimi ir pasiekti geriausius rezultatus aš pamėginsiu tau padėti.

Pradėkime nuo to, jog jei nenori tik greituko, reiktų tam šiek tiek pasiruošti. Susikurk komfortišką aplinką. Prieš tai gali pagulėti vonioje (arba galite tiesiog užsiimti tuo vonioje), užsidek žvakę, smilkalą, užsidėk seksualios muzikos grojaraštį (mano rasi straipsnio apačioje), įsipilk taurę vyno, atlik kvėpavimo pratimų, pamėgink nusiraminti ir atsipalaiduoti. Svarbu nusiteikti taip, kad suprastum jog tu nusipelnei malonumo ir masturbacija nėra gėdinga. Geismo pripažinimas ir sąmoninga masturbacija gali turėti itin didelį poveikį tavo patiriamam malonumui.

Susipažink su savo kūno anatomija. Kaip ir minėjau prieš tai, savo kūno lietimas gali būti labai naudingas. Svarbu po mažu liesti visą kūną, o ne iš karto pulti prie genitalijų. Tam į pagalbą galite įtraukti masažinį kūno aliejų, kuris sustiprins pojūčius. Liesdamas save lėtai įsijausk į kiekvieną kūno potyrį.

Sekso žaislai. Žaislų įvairovė ir pasirinkimas šiomis dienomis yra iš ties didelis, tad kaip išsirinkti tinkamą sau? Man asmeniškai labiausiai patinka išorinį klitorį stimuliuojantys masažuokliai. Apskritai kai „atradau“ klitorį, mano sekso gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Dar nuo mažens kai trindavomės į pagalves (tikrai esi tą daręs) ir jausdavome malonumą ir nesuprasdavome dėl ko, tai žinoma buvo todėl, jog stimuliuodavome klitorį. Berniukai taip pat trindavosi į pagalves stimuliuodami penį. Dabar prisiminus visą tai gali atrodyti juokinga, bet mes tik bandydavom suvokti savo pojūčius ir tai yra absoliučiai normalu.

Koks sekso žaislas yra labiausiai tinkamas tau, suprasi tik ištyrinėjęs savo kūną. Kitiems labiau nei išorinė klitoriaus stimuliacija patinka ir vidinio, kitaip vadinamo G taško, stimuliacija. Atsižvelgus į tai, gali išsirinkti žaislą, kuris stimuliuoja G tašką. Jei patinka analiniai žaidimai (nebūtinai analinis seksas) vertėtų pasidaryti į analinius kaiščius ir kamuoliukus. Penio imitatorius taip pat gali būti puikus sekso žaislas. Tiesa man asmeniškai labiau patinka inovatyvus, o ne realistiškai atrodantys žaislai.

Vyrams puikiai tiks penio žiedai, kurie yra skirti riboti kraujotaką. Jie sukuria papildomą spaudimą genitalijoms ir tai gali suteikti papildomų pojūčių ir išlaikyti ilgesnę erekciją. Taip pat siūlyčiau vyrams drąsiau išmėginti prostatos masažuoklius, kurie gali privesti prie dar niekada nepatirtų pojūčių.

Lubrikantas. Nuomonė jog lubrikantas nėra būtinas seksui yra senai pasenusi, o mėgaujantis solo seksui jis ypač svarbus, ypatingai jei naudoji sekso žaislus. Ne visos moterys natūraliai sudrėksta ir tai yra absoliučiai normalu. Makšties sausumas labai stigmatizuojamas, bet tai yra labia dažnas reiškinys, bet kokiame amžiuje. Tam ir yra draugas lubrikantas. Man labiausiai patinka vandens pagrindo lubrikantai, nors ir silikoniniai malonūs ir ilgiau išliekantys, tik jų negalima naudoti su silikoniniais sekso žaislais.

Orgazmas. Visų pirma norėčiau priminti jog nei sekso, nei solo sekso galutinis tikslas nėra orgazmas. Mėgaukis kelione! Pasiekti orgazmą gali padėti daug įvairių stimuliacijų, kaip klitorio, vidaus, penio, prostatos ar kitų erogeninių zonų. Orgazmai gali būti efektyvi skausmo malšinimo priemonė, kaip kad mėnesinių ar ilgalaikių lėtinių skausmų.

Tikiuosi jog visi šie sąmoningos masturbacijos patarimai padėjo ir nepamirškite, jog masturbuotis galite ir kartu su partneriu.
Masturbacija vienareikšmiškai yra savęs priežiūra. O save prisižiūrėti ir mylėti privalome visi. Tai nėra savanaudiška, o kalbėjimas apie psichinę sveikatą ir masturbaciją nėra gėdingas.

Mano rekomendacijos idealiai masturbacijai:

Straipsnio autorė: @ta_lezbe_feministe

„Visada norėjau jog moterys ir LGBTQ+ žmonės turėtų saugią platformą, kurioje galėtų atvirai kalbėtis svarbiomis temomis ir drąsiai dalintis patirtimis. Manau tą ir išpildžiau sukūrusi Instagram paskyrą @ta_lezbe_feministe, kurioje kalbu apie daug mūsų visuomenėje vis dar tabu temų kaip seksas, kūnas, seksualinis priekabiavimas, psichinė sveikata bei lyčių stereotipai. Su visomis temomis apie kurias kalbu, esu tiesiogiai susijusi, tad kalbu iš savo patirties ir siekiu įkvėpti kitus kalbėti apie tai, tapti drąsesniais ir laisvesniais.”