Nepasitenkinimas savo varpos ilgiu ar apimtimi gali būti slegiantis. Tai paveikia pasitikėjimą savimi ne tik miegamajame, bet ir visose gyvenimo srityse. Jei nesaugumas dėl varpos formos užvaldo gyvenimą, verta pasidomėti savo galimybėmis. Pavyzdžiui, chirurgine operacija. Daugiau apie tai pasakoja „GP klinikos” įkūrėjas ir chirurgas Gintaras Papečkys. 

Esate pirmasis chirurgas Lietuvoje, pradėjęs daryti varpos didinimo operacijas. Kaip supratote, kad lietuviams reikalingas chirurgo įsikišimas?

Operuoti pradėjome apie 1998 m. Po to, kai literatūroje atsirado pirmieji straipsniai apie varpos didinimą. Supratau, kad tokia operacija egzistuoja ir poreikį turi nemažai vyrų. Nuo aukščiausios iki žemiausios pozicijos visuomenėje. Tai yra dalykas, kurį nulemia ne tavo išsilavinimas. Ne tavo sąmonė. Bet pasąmonė. Kaip aš vadinu – gamtos šauksmas. Mes, kaip ir visi gyvi organizmai, siekiame daugintis. 

Kas paskatina vyrus pasididinti varpą? Kas labiau lemia šį norą – psichologinės ar fiziologinės problemos?

Tie, kuriems iš tikrųjų reiktų operacijos (turintiems neišsivysčiusią varpą, kitaip vadinamą mikropenį), yra pavieniai. Didžioji dalis vyrų yra su normaliomis varpomis. Jiems problemos kyla iš pasąmonės. Tokiam vyrui atrodo, kad kažko trūksta. Kartais ta motyvacija yra sunkiai suvokiama. Tai nėra liga ar nukrypimas. Paprasčiausi instinktai. 

Minėjote, kad susidomėjimo sulaukiate iš įvairių socialinių sluoksnių. Ar tai – pagrindinis faktorius, kuo skiriasi pacientai?

Kaip minėjau, socialinis statusas čia reikšmės neturi. Manau, kad sutampa tokios pačios socialinės aplinkybės. Bet jos tik paskatina ateiti. Todėl šiuo klausimu pacientų norai nesiskiria. Visi vyrai nori didesnės varpos.  

penio didinimo operacija

Kam tinka penio didinimo operacijos? Kada rekomenduojate atsisakyti procedūros?

Gydytojas turi būti atitinkamai pasiruošęs atlikti šią operaciją. Pirmiausia, jis turi suprasti atėjusį žmogų. Vyrui atskleidus priežastis, kodėl nori pasidaryti šią operaciją, nepasiruošęs gydytojas kartais gali nesuprasti ir neteisingai įvertinti motyvus. Jis gali mėginti atkalbėti pacientą nuo operacijos. Tačiau tada problema neišsprendžiama ir pacientas ieško kito gydytojo. 

Atsisakau atlikti operaciją, jei matau, kad atėjusio žmogaus norai yra nerealūs. Negaliu jų įgyvendinti. Mūsų srityje reikalingas abipusis susitarimas. Aš turiu suprasti, ko pacientas nori. Jis – ką aš galiu padaryti.

Kokie būna nerealūs norai?

Klaidingai įsivaizduoja, kokio dydžio varpa bus po operacijos. Iš tiesų užtenka padidinti varpą keliais centimetrais. Nors mes, chirurgai, juokaujame, kad vyrui atrodys, jog ji padidėjo kilometru. Tai rodo, kokią didelę reikšmę ši operacija turi vyro savivertei. 

Dažnai vyrai ateina po skyrybų. Mano, kad jų varpa yra skyrybų priežastis. Visada paklausiu: „O kodėl nesitvarkėte, kai dar buvote kartu?”. Aiškaus atsakymo negaunu. Tiesą sakant, tokie pacientai yra nepalankūs. Varpos padidinimas problemos, dėl kurios atėjo, neišsprendžia. Tai nesugrąžina buvusio partnerio. 

Kas standartiškai būdinga pacientams?

Kiekvieną pacientą vertinu individualiai. Nelyginu jo su kitais. Būdinga nebent tas, kad žmonėms problema dėl varpos išsivysto brendimo laikotarpyje. Nuo 16 metų jie pradeda apie tai galvoti. Jie netgi vengia pirčių su vyrais, nes lyginasi su kitais ir jaučiasi nepatogiai. Toks vyras gali ateiti, būdamas 30, 50 metų ir daugiau. Jie visi gailisi, kad delsė tiek laiko.

Nuomonės apie varpos didinimą dažniausiai yra neigiamos. Aplinkiniai nepalaiko. Vyrai neturi su kuo pasitarti. Jei ir bando apie tai šnekėtis, sulaukia tik atkalbinėjimo. Todėl nepasiryžta ateiti anksčiau. 

Žmonos taip pat nepalaiko vyro noro pasididinti varpą?

Paskutiniu metu vyrai ateina, pasitarę su žmonomis. Jau daug metų atlieku varpos didinimo operacijas. Įžvelgiu, kad po truputį visuomenė keičia požiūrį į tai. Moterys nemano, kad jų vyrams reikia didesnės varpos. Tačiau jos supranta, kad ši operacija – ne dėl pačios varpos, o dėl to, kad vyras jaustųsi psichologiškai tvirčiau sueities metu. Nustotų kompleksuoti ir labiau atsipalaiduotų. Po to moterys atsiliepia, kad vyras tapo žymiai geresnis lovoje.  

Ar galima teigti, kad varpos didinimo operaciją pagerina lytinę sueitį?

Visos moterys, paklaustos apie tai, atsako, kad seksas – nuostabus. 

varpos didinimo operacija

Šiuo metu žinomi du chirurginiai varpos didinimo būdai: raiščių atskyrimas po gaktikauliu ir savų riebalų pripildymas. Kuris metodas yra geresnis? Kodėl?

Tai yra skirtingos operacijos. Raiščių atskyrimas po gaktikauliu taikomas, jei pacientas nori prailginti varpą. Savų riebalų pripildymas – kai nori padidinti apimtį. Geriausias efektas pasiekiamas, atlikus abi operacijas. 

Po prailginimo operacijos pacientai dažniausiai lieka patenkinti rezultatu. Tie, kurie tik pastorina varpą riebalais, dažnai lieka dalinai nusivylę, nes prigyja 30 – 70 % riebalų. Tokiu atveju reikalingos korekcijos. Tačiau po viso šio pakartotino proceso rezultatas būna efektingas. 

Įvairūs šaltiniai skirtingai teigia, kiek daugiausia galima padidinti varpą. Koks teisingas atsakymas? Kas sąlygoja rezultatus?

Varpą galima padidinti apie 3-4 cm. Tačiau tai nedaroma pagal užsakymą. Varpą didiname pagal pripažintą chirurginę techniką. Rezultatas priklauso nuo varpos dalies, kuri yra po oda. Išorėje matome nuo 50 % iki 60 % varpos. Operacijos metu likusią dalį, dėl kurios pailgėja varpa, traukiame iš po odos. 

Kokios pooperacinės pasekmės gali laukti pacientų? Kiek trunka poprocedūrinis laikotarpis?

Pirminiam žaizdos užgijimui reikalinga savaitė. Poodinis gijimas gali užtrukti iki 3-4 savaičių. Kartais ir ilgiau. Ypač, jei buvo persodinti riebalai. Tose vietose kurį laiką išlieka patinimai. Tokie procesai yra kantriai išlaukiami. Rimtesnės komplikacijos, pavyzdžiui, infekcija ar kraujavimas, atsitinka labai retai.  

Po operacijos turi būti ribojamas krūvis. Tam tikrų pilvo raumenis apsunkinančių veiksmų arba pratimų sportuojant reikėtų vengti porą mėnesių.

Kokios yra nechirurginės alternatyvos varpos prailginimui?

Yra prietaisai, vadinami plėtikliais, anatomiškai pritaikyti varpos ilginimui. Jie tempia patį akytkūnį, į kurį subėga kraujas erekcijos metu. Kruopščiai tempiant galima išgauti apie 1-2 cm prailgėjimą, bet procesas reikalauja daug kantrybės ir laiko. 

Populiaru
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Populiaru
Lizingas
Video
(5)
169.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Video
Lizingas
Video
Nemokamas pristatymas
(2)
229.95 €
Rodyti daugiau

Svetainė: https://gpklinika.lt/