Chlamidiozė yra lytiškai plintanti, bakterijų sukelta liga. Jūs galite užsikrėsti seksualinio kontakto su užkrėstu žmogumi metu. Persiduoda ir vyrams, ir moterims. Chlamidiozė paprastai nepasireiškia jokiais simptomais. Jei požymiai yra, tuomet tikriausiai pastebėsite deginimo pojūtį kai šlapinatės arba nenormalias išskyras iš makšties ar varpos.


Vyrai ir moterys Chlamidioze gali užkrėsti šlapimo takus. Moterų reprodukcinės sistemos infekcija gali sukelti dubens uždegiminę ligą, kuri gali sukelti nevaisingumą ar rimtų nėštumo problemų. Infekuotų motinų gimę kūdikiai gali gauti akių infekciją ir pneumoniją. Vyrams Chlamidiozė gali sukurti prielipą, vamzdelyje, kuriuo pernešama sperma. Tai gali sukelti skausmą, karščiavimą ir retais atvejais – nevaisingumą.


Chlamidiozė gydymas. Liga yra gydoma antibiotikais. Jei esate lytiškai aktyvus, naudodami prezervatyvus galite sumažinti riziką. Ekspertai rekomenduoja, kad 25 metų ir jaunesnės moterys Chlamidiozė tyrimą atliktų kasmet. Prižiūrint save ir reguliariai išsitiriant nebus jokių problemų.