Genitalijų pūslelinė yra lytiniu keliu plintanti liga (LPL), kurią sukelia paprastasis herpeso virusas (HSV). Jis gali sukelti opas ant lytinių organų ar tiesiosios žarnos srityje, sėdmenų ir šlaunų. Jūs galite užsikrėsti šiuo virusu įprasto sekso ir net oralinio sekso metu. Virusas gali plisti net ir tuomet, kai nėra opos. Gimdymo metu motinos gali užkrėsti kūdikius.


Herpeso simptomai yra vadinami protrūkiais. Jums paprastai opos atsiranda tose vietose, pro kurias virusas pateko į organizmą. Susiformuoja pūslelės, ima niežėti, juntamas skausmas, o tada viskas praeina – išgyja. Kartais žmonės nežino, kad turi herpesą, nes jiems nepasireiškia jokie simptomai arba tie simptomai yra labai lengvi. Virusas gali būti pavojingesnis naujagimiams ar žmonėms su silpna imunine sistema.


Dauguma žmonių patiria protrūkius kelis kartus per metus. Laikui bėgant, jie vis retėja ir simptomai tampa švelnesni. Virusas lieka jūsų kūne visą gyvenimą.


Vaistai lytinių organų pūslelinės neišgydo, bet jie gali padėti jūsų organizmui kovoti su virusu. Tai gali padėti sušvelninti simptomus, protrūkius ir sumažinti riziką perduoti virusą kitiems. Teisingas latekso prezervatyvų naudojimas gali sumažinti užsikrėtimo pūsleline ar jos perdavimo riziką, tačiau jos nepašalina. Bet geriau naudoti vaistus, kad būtų kuo mažiau protrūkių.