Be sekso gyvenimas tikrai būtų mažiau įdomus, o santykiai poroje – praktiškai neįmanomi. Nors pradinėje įsimylėjimo fazėje sunku atitraukti rankas vienas nuo kito, ilgainiui aistros kibirkštėlė gali išblėsti. O neturėtų! Kodėl lytiniai santykiai poroje yra be galo svarbūs ir kaip juos paįvairinti?

Kiek sekso mums reikia?

Yra žmonių, kurių libido itin aukštas ir jie gali mylėtis bet kur ir bet kada, tačiau yra ir tokių, kuriems seksas kaip Kalėdos – jo jie gauna kartą per metus. O kiek sekso mums iš tikrųjų reikia? Ar tai galima kaip nors paskaičiuoti? Pasirodo, galima. Tyrimai rodo, kad poros, kurios užsiima seksu bent kartą per savaitę yra laimingesnės už tas, kurios juo mėgaujasi rečiau. Tačiau ši statistika priklauso ir nuo amžiaus. Pavyzdžiui, 40–50 metų porų vidurkis yra kartas per savaitę, 20–30 metų amžiaus žmonių – apie du kartus.

Durex Fun Explosion (40 vnt.)
Pasante Xtra Sensitive
(9)
0.24 - 0.35 €
Pasante Silk Thin
(5)
0.32 - 0.40 €
Durex Fetherlite Ultra Thin (40 vnt.)
Durex Mutual Climax (10 vnt.)
Pasante Female (3 vnt.)
Egzo prezervatyvas Kirminukas
Egzo prezervatyvas Eržilas
Pasante Ribbed
(7)
0.24 - 0.35 €
Egzo prezervatyvas Voras
(5)
2.89 €
-16%
Prezervatyvai be latekso SKYN Intense Feel (10 vnt.)
-35%
Prezervatyvai be latekso SKYN Elite (10 vnt.)

Šie skaičiai jokiu būdu nereiškia, kad dabar turite pradėti laikytis normos ir pagal ją matuoti, ar sekso jums pakanka. Kiekvienos poros lytinis gyvenimas turėtų būti matuojamas pagal abiejų partnerių pasitenkinimą, nesvarbu, ar tai 12 kartų per savaitę, ar 1 kartas per mėnesį. Taip pat labai svarbu, kad fizinis artumas būtų periodiškas, nenutrūkstamas. Vieno ar dviejų mėnesių pertrauka, kai įtemptas laikotarpis, kuris nors iš jūsų dažnai išvykęs ar neseniai susilaukėte naujagimio, yra suprantama. Tačiau jei tokios pertraukos kartojasi nuolat arba jos yra kur kas ilgesnės, reikėtų labai atvirai pasikalbėti su partneriu arba kreiptis pagalbos į seksologą.

Kodėl lytiniai santykiai poroje – būtini?

Seksas naudingas santykiams. Tai nenuginčijama tiesa, kurią įrodysime vardindami jo privalumus vieną po kito. Tačiau ar žinojote, kad lytiniai santykiai turi tiesioginę įtaką mūsų gyvenimo kokybei? Pagal žmonių pasitenkinimo gyvenimu skalę, skirtumas tarp tų, kurie mylisi kartą per savaitę ir tų, kurie tai daro rečiau, yra didesnis nei tarp tų, kurie uždirba 75 000 dolerių per metus ir uždirbančių 25 000 dolerių per metus. Tai reiškia, kad seksas mūsų laimei daro didesnę įtaką nei pinigai. O dabar grįžkime prie to, kodėl lytiniai santykiai yra be galo svarbūs esant poroje.

Skatina intymumą. Intymumas – tai ne tik seksas. Tai gebėjimas visiškai prisileisti kitą žmogų, patirti artumą, abipusį pasitikėjimą ir saugumą. Visgi jis yra neįmanomas be fizinio suartėjimo. Dažnai ilgai gyvenant poroje buitis ir rutina užgožia intymumą, ryšys tarp dviejų žmonių tampa panašesnis į draugų, o ne mylimųjų. Aktyvus lytinis gyvenimas ir aistros kurstymas padeda išlaikyti intymumą ir glaudų emocinį ryšį tarp poros.

Padeda atsikratyti streso. Seksas – puikus būdas po sunkios dienos savo energiją išlieti lovoje. Be to, reguliarūs lytiniai santykiai skatina endorfinų (laimės hormonų) išsiskyrimą, kuris padeda geriau kontroliuoti stresą, atsipalaiduoti, gerina miego kokybę. Nepamirškite ir to, kad dažnai patiriama įtampa darbe ar gyvenime atsiliepia ir santykiams. Tad daugiau sekso = mažiau streso, o mažiau streso = mažiau konfliktų poroje.

Palaiko romantiškus jausmus. Mūsų visų svajonė – santykiuose būti tokiems įsimylėjusiems, kaip pačioje pradžioje. Jei norite išlaikyti šiuos kūną drebinančius jausmus viduje, būtinas aktyvus lytinis gyvenimas. Endorfinų sprogimas po sueities yra atsakingas už porų tarpusavio ryšį, jis sukelia tą chemiją, tuos drugelius, kuriuos dar kitaip vadiname meile.

Padeda spręsti santykių problemas. Kuo ilgiau pora kartu – tuo daugiau problemų ar krizinių laikotarpių pasitaiko jų kelyje. Konfliktų įkarštyje labai svarbu neapleisti seksualinio gyvenimo, kuris gali padėti spręsti santykių problemas. Romantiškos, aistros kupinos naktys primena apie jausmus partneriui, o tai leidžia į konfliktus žiūrėti švelniau, atlaidžiau, dažniau ieškoti kompromisų.

Didina pasitikėjimą savimi. Labai sunku būti santykiuose su žmogumi, kuris nepasitiki savimi. Dažnai tokie žmonės pradeda nepasitikėti ir antra puse, tai sukelia įtampą, ginčus. Jei reguliariai užsiimate seksu su partneriu ir nesustojate geriau pažinti vienas kitą, tai kelia savivertę ir padeda jaustis labiau užtikrintiems dėl santykių.

Koks seksas būna ilgalaikiuose santykiuose?

Santuokoje seksas – retenybė, vyrai turi aukštesnį libido nei moterų, su laiku miegamojo gyvenimas tampa nuobodus… Tai tik dalis mitų, sklandančių apie lytinius santykius poroje. Atskleisime keletą mažiau žinomų tiesų, kurios padės įsivaizduoti, koks seksas gali būti ilgalaikiuose santykiuose.

Aistros sumažėjimas ilgalaikiuose santykiuose NĖRA neišvengiamas. Santykių pradžioje poros dažnai užsiima seksu vos tik turėdamos laisvę minutę. Natūralu, kad bėgant metams tai gali keistis, tačiau tai nereiškia, kad santykiuose išblėsta ir aistra. Tai, kaip dažnai užsiimate seksu, ne visada yra aistros rodiklis. Galbūt tai darysite ir rečiau, bet kokybiškiau – glamonės truks ilgiau, į seksą įtrauksite žaidimus, išbandysite kažką naujo. Tik turėkite omenyje, kad viskas priklauso nuo jūsų. Jei patys apleisite šią sritį, neverskite kaltės tam, jog esate ilgalaikiuose santykiuose – problema gali slėptis visai kitur.

Monogaminis seksas neturi būti nuobodus. Daugeliui atrodo, kad monogaminis seksas ilgalaikiuose santykiuose tampa nuobodus. Atvirkščiai – ilgalaikės poros pasiekia tokį stiprų ryšį, kad gali išbandyti tai, ko naujos poros dar nedrįsta. Su laiku partneriai tampa atviresni vienas kitam ir yra pasiryžę daugiau tyrinėti bei eksperimentuoti.

Seksas geresnis, kai ieškoma kompromisų. Dažna nesutarimų lovoje priežastimi tampa skirtingi partnerių libido – kai vienas sekso nori dažniau, o kitam jis mažiau reikalingas. Ilgalaikės poros dažniausiai yra nuglūdinusios šią sritį ir atradusios kompromisus, kurios tenkina abi puses. Be to, įrodyta, kad tie, kurie užsiima seksu su partneriu net tada, kai nėra nusiteikę, dažnai eigoje jaučia pasitenkinimą ir malonumą. Atradusios tai, poros gali džiaugtis pilnaverčiu lytiniu gyvenimu.

Seksas neprivalo būti spontaniškas, kad būtų patrauklus. Partneriai, kurie seksualinį gyvenimą laiko prioritetu santykiuose, jaučiasi artimesni. Kai partneriai pasiruošę seksualinei veiklai net tada, kai nėra tam nusiteikę, jų ryšys būna gilesnis ir stipresnis, ypač didėja bendrumo jausmas. Sekso planavimas nesugadins nei malonumo, nei patiriamo jaudulio. Tai kaip tik rodo, kad partneriai gerbia vienas kito poreikius ir troškimus.

Seksualinio potraukio sumažėjimas gali signalizuoti apie kitas problemas santykiuose. Jei sumažėjo seksualinis potraukis, nustojote mylėtis ar pastebėjote neigiamus pokyčius lovoje, tai ne visada reiškia, kad dėl to kalta rutina arba tai, kad jau ilgai esate kartu. Seksualinio potraukio stoka gali būti simptominė ir indikuoti į tai, jog santykiuose yra neišspręstų bėdų. Svarbu nenumoti ranka į tokius ženklus ir laiku pradėti spręsti problemas ar kreiptis į profesionalus. Antraip ilgalaikis šaltis lovoje gali atvesti iki dar gilesnių problemų, tokių kaip neištikimybė ar noras nutraukti santykius.

Kaip paįvairinti lytinį gyvenimą?

Kad ir kaip norėtųsi tikėtis, kad esant ilgalaikiuose santykiuose lytinis gyvenimas nepasikeis, taip nebus. Tačiau jis keisis į gera ar bloga, priklausys tik nuo jūsų. Jei pajautėte, kad jūsų miegamajame įsiviešpatavo rutina ir nuobodulys, pabandykite pakeisti situaciją. Dalinamės patarimais, kurie padės paįvairinti intymų gyvenimą.

  1. Išvykite į kelionę tiesiog pasimylėti. Nepamirškite, kad atostogos gali reikšti ir vieną naktį ištaigingame viešbutyje, ir ilgą savaitgalio kelionę. Nepriklausomai nuo to, kokį pabėgimo planą pasirinksite, seksas gali būti pagrindinis kelionės tikslas. Dažnai nauja aplinka labiau jaudina, o faktas, kad keliaujate su tikslu leistis į intymius nuotykius, sukelia intrigą.
  2. Parašykite erotinį laišką. Kartais žodžiu labai sunku išsakyti visas seksualines fantazijas, kurias norite išpildyti. Tokiu atveju galite pabandyti tai padaryti raštu! Į laišką sudėkite visus beprotiškus dalykus, kuriuos norite nuveikti su partneriu. Tokio teksto skaitymas turėtų gerokai įaudrinti.
  3. Fantazuokite. Fantazijos leidžia atsiriboti nuo realybės ir lengviau atsipalaiduoti bei išbandyti naujus dalykus. Galbūt gerbiama darželio direktorė negali perlipti baimės ir išbandyti analinį seksą, tačiau seksuali seselė arba paklusni tarnaitė yra pasiryžusi viskam. Įsikūnijimas į kitus vaidmenis padės labiau pasitikėti savimi ir įsitraukti į kur kas įdomesnius seksualinius žaidimus.
  • Kiti būdai lytiniam gyvenimui paįvairinti:
  • Išbandykite naują poziciją;
  • Išbandykite sekso žaislus;
  • Visą dieną antrai pusei siuntinėkite nepadorias žinutes;
  • Seksu užsiimkite skirtingu dienos laiku;
  • Mylėkitės ne tik miegamajame, bet ir kituose kambariuose.

Išgelbėti gali sekso žaislai

Jei norisi, kad lytiniai santykiai būtų įdomesni ir aistringesni, nebijokite į juos įtraukti sekso žaisliukus. Kadangi jų yra daugybė ir asortimentas erotinėse parduotuvėse išties stulbinantis, jau pats pasirinkimo momentas drauge su partneriu gali būti itin jaudinanti veikla. Kaip sekso žaislai gali padėti pagerinti intymų gyvenimą?

Masažuoklis SPA masažas
(7)
49.00 €
Masažuoklis Magiškasis prisilietimas
Masažuoklis Akasha (juodas)
Masažuoklis Akasha
(2)
79.95 €
Masažuoklis Enora
(1)
118.95 €
Masažuoklis SPA
(5)
43.00 €
Mini masažuoklis Wanachi (juodas)
Masažuoklis Shiatsu
(1)
118.95 €
Masažuoklis Amoressa Odilon
Šildantis masažuoklis Javida

Padeda pažinti save. Su sekso žaislais galite atrasti slaptus taškus ir erogenines zonas. Virpėti iš geismo. Greičiau susijaudinti. Erzinti vienas kitą prisilietimais. Kuo daugiau įvairių sekso žaisliukų išbandysite, tuo labiau atrasite asmeninį jautrių kūno vietų žemėlapį. Tai padės geriau iškomunikuoti partneriui, kas jums patinka ir patirti daugiau malonumo.

Padeda patirti daugiau orgazmų. Jau daugeliui aišku, kad vaginalinis orgazmas yra mitas, o patirti kulminaciją įsiskverbimo metu gali tik ketvirtadalis moterų. Tačiau tai tikrai nesustabdo nuo galimybės mėgautis seksu. Į savo seksualinį gyvenimą įtraukę žaisliukus, galėsite stimuliuoti tuos taškus, kurie veda prie didžiojo „O“ ir patirti kur kas daugiau orgazmų.

Sekso žaisliukų rinkinys Golden Moment
Porų vibratorius Rin
(2)
49.95 €
Vibratorius porai Satisfyer Partner Plus
Vibratorius LELO Tiani 3 (alyvinis)
Vibratorius porai We-Vibe Match
-15%
Vibratorius porai Purple Couples Cushion
(1)
69.95 € 59.46 €
Porų vibratorius Double Whale
Vibratorius LELO Tiani 3 (juodas)

Didina libido. Noras mėgautis intymiais malonumais priklauso nuo jūsų libido. Paprasčiausias būdas jį padidinti – reguliariai imtis veiksmų, kurie baigtųsi aistringomis dejonėmis lovoje. Įvairūs sekso žaisliukai ir kitos panašios priemonės padės atsipalaiduoti ir dar labiau mėgautis seksu.

Suaktyvina hormonus. Kokybiško sekso trūkumas gali sukelti nemalonius fizinius bei emocinius potyrius: galvos skausmą, nuovargį, stresą. Visus šiuos simptomus panaikina orgazmo metu išsiskyrę hormonai, tad geriausias vaistas nuo negalavimų – seksas. Jei ne visuomet turite partnerį šalia, pasiekti kulminaciją padės vibratorius, masturbatorius ar kiti panašūs sekso žaislai. Po malonumo kupino seanso pasijusite žvalūs, būsite kur kas linksmesni bei pozityvesni.