Meilės ieškome visi, laimei, šiais laikais susirasti antrą pusę galimybių turime daug: pradedant nuo pasimatymų programėlių, baigiant tradiciniais susipažinimais kavinėse ar kitose vietose. Tačiau prieš pradedant eiti į pasimatymus, verta išsiaiškinti apie juos daugiau. Juk kuo dagiau žinosite, tuo didesnė tikimybė susirasti antrą pusę bei kurti sveikus santykius.

Pradėkite nuo savęs

Prieš pradėdami pasimatymų maratoną, nusistatykite standartus, tačiau nebūkite per daug išrankus. Labai svarbu žinoti, kad nusipelnėte geriausio, tačiau nekurkite svajonių partnerio savo galvoje ir nepradėkite jo laukti. Jei tapsite per daug išrankus, jums bus sunku rasti tinkamą žmogų ir kurti su juo santykius. Paprasčiausiai būkite atviras viskam.

Taip pat rekomenduojame neimti susitikinėti su žmogumi tik todėl, jog jaučiatės vienišas. Pirmiausia, įsitikinkite, kad tikrai galite ir norite eiti į pasimatymus, o ne darote tai tik todėl, kad negalite pamiršti savo buvusios meilės ar jaučiate vienatvę. Jei bijote būti vienas, ši baimė niekada jūsų neapleis. Turite išmokti būti su savimi, nes tik tada pritrauksite tinkamą žmogų. Ieškokite partnerio tada, kai jaučiatės pasiruošęs, o ne tada, kai norite užpildyti tuštumą.

Ir galiausiai, žinokite, ką galite pasiūlyti santykiuose. Mes negalime tikėtis, kad pritrauksime norimą žmogų, jei nežinome, ką galime pasiūlyti jam kartu kuriant santykius. Užduokite sau klausimą „ar norėčiau susitikinėti su savimi“? Jei atsakymas yra neigiamas, prieš pradėdami susitikinėti, turėtumėte pakelti savo savivertę. Užsiimkite mėgstama veikla, daugiau laiko skirkite sau, medituokite, skaitykite ir darykite viską, kas jus džiugina, negalvodami apie pasimatymus.

Pasimatymų patarimai

Taigi, nusprendėte pradėti vaikščioti į pasimatymus. Ką vertėtų žinoti? Visi mokomės iš klaidų, todėl geriausia patirtis yra praktika, tačiau žinodami kelis patarimus, turėsite pranašumą. Paruošėme patarimų vyrams ir moterims.

Patarimai vyrams

Pirmiausia, jei iš ties norite sužavėti moterį, venkite klišinių frazių. Ir nors tokios frazės pritraukia moters dėmesį, jos nėra labai naudingos, jei norite sėkmingo pasimatymo, paremto atvirumu ir pasitikėjimu. Jei panaudosite tokias frazes, moteris gali pasijusti nejaukiai arba iš karto supras jūsų ketinimus. Paprasčiausiai būkite savimi, nenaudodamas jokių triukų.

Kaip jau minėjome, iš pasimatymų ir sutiktų moterų nesitikėkite per daug. Nebūkite užsidaręs, nekurkite tobulos moters portreto galvoje, vietoje to, būkite atviras. Neverskite savo pasimatymo partnerės jaustis taip lyg ji būtų atėjusi į darbo pokalbį.

Planuodamas pasimatymą, paskirkite jį tinkamoje vietoje. Jei su moterimi kurį laiką bendravote ir pakvietėte ją į pasimatymą, greičiausiai žinote kas jai patinka. Pavyzdžiui, vegetarę kviesti ten, kur teikia kepsnius tikrai nebus geriausias pasirinkimas. Jei abejojate, paskirkite pasimatymą neutralioje vietoje, kur atmosfera bus atpalaiduojanti.

Dar vienas svarbus faktorius kiekvienai moteriai – kaip atrodo jos pasimatymo partneris. Gali skambėti akivaizdžiai, tačiau pasirodydamas su suplėšytais džinsais ir nešvariais marškinėliais tikrai nepadarysite jai gero įspūdžio. Palįskite po dušu, nusiskuskite ir įsitikinkite, kad jūsų išvaizda reprezentatyvi. Taip pat, jei turite galimybę, prieš pasimatymą išsivalykite dantis.

O kaip dėl sąskaitos apmokėjimo? Visiškai normalu, jei sąskaita apmoka vienas partneris, tačiau pasidalinti sąskaitą per pusę taip pat puiku. Jei jūs nenorite mokėti visos sąskaitos, paprasčiausiai pasakykite tai ir pasiūlykite pasidalinti sąskaitą pusiau. Tačiau jei primygtinai reikalausite už viską sumokėti, taip pat galite nudegti. Kai kurios moterys gali dėl to įsižeisti, todėl antro pasimatymo galėsite nesitikėti.

Ko gero svarbiausia pasimatymo dalis – pokalbis. Svarbiausia, pasistenkite būti savimi ir likite ramus. Nėra jokios sėkmės formulės pirmam pasimatymui, viskas priklauso nuo to, su kuo esate ir nuo judu supančios chemijos.

Venkite kalbėti vien apie save ir nuolat juokauti. Kartais vyrai mano, kad pasimatyme svarbiausia prajuokinti moterį ir būti pakankamai jai įdomiu, kad tik moteris neimtų nuobodžiauti. Taip pokalbyje dominuos tik jūsų pasiekimai, anekdotai ir nuomonė apie įvairius dalykus, o partnerė nė neturės progos pasisakyti. Moteriai patinka, kai jos klausinėja ir rodo nuoširdų susidomėjimą tuo, ką ji atsako. Taip pat niekada nemėginkite sumenkinti moters nuomonės, jei norite nueiti su ja į antrą pasimatymą.

Kaip elgtis po pasimatymo?
Kai ieškome meilės, ne visi pasimatymai bus tobuli. Net jei ir žinote, kad pasimatymų partnerė ne itin jus traukia, tai nereiškia, kad pasimatymas beprasmis. Daugybė moterų mano, kad gerai praleistas laikas, kuris niekur neveda, yra puikus.

O jei moteris visgi jus atstūmė, nereikalaukite jos pasakyti priežastį. Kartais konkrečios priežasties tiesiog nėra, o atkakliai reikalaudamas situaciją padarysite dar keblesnę. Jei ji jumis nesusidomėjo, negalvokite apie tai ir nereikalaukite pasiaiškinimo. Galiausiai, kuo daugiau laiko gaišite tai, kuri jumis nesidomi, tuo mažiau jo liks tikros meilės paieškoms.

Patarimai moterims

Kaip ir vyrams, taip ir moterims derėtų apsispręsti dėl to, ko ieškote, kitaip tariant – nusistatykite standartus ir žinokite kas jūsų netenkina. Žinodama tai lengviau apsispręsite, tačiau būkite atvira viskam.Taip pat neapribokite savęs. Žinoma, jei į pasimatymus susiruošėte, kai jums 20, mintis, kad vyras turi vaikų gali neatrodyti patraukti, tačiau, jei į pasimatymus einate būdama 40-ies susitaikykite su mintimi, kad vyras gali būti išsiskyręs ir turėti atžalų. Tiesiog neužsisklęskite ir likite atvira net ir išsiskyrusiems vyrams.

Suprantama, kad pasimatymo metu norite vienas kitam padaryti kuo geriausią įspūdį, tačiau jau nuo pat pradžių atvirumas veda į pasitikėjimą. Jei įspūdis apie jus bus netikslus ar jei sugalvosite pakeisti tiesą, greičiausiai ir santykiai bus apgaulingi.

Nepamirškite atkreipti dėmesį į perspėjimus. Juk žinote tą jausmą, kuris apima, kai kažkas ne taip. Jei jūsų pasimatymo partneris negali atsakyti į paprastus klausimus apie darbą arba elgiasi ypač keistai, yra didelė tikimybė, kad vyksta kažkas keisto. Klausykitės savo nuojautos. Tas pats galioja ir elgesiui: jei jau per pirmąjį pasimatymą jis jus nervina, tai dar vienas ženklas, jog tai niekur neveda.

Labai svarbu nepadauginti alkoholio, ypač pirmojo pasimatymo metu. Padauginti alkoholinių gėrimų ne tik rizikinga, tačiau tai gali daryti įtaką jūsų vertinimui.

Neslėpkite savo entuziazmo ar susidomėjimo. Moterims dažnai patariama nerodyti didelio susidomėjimo vyru ar vaizduoti sunkiai pasiekiamą. Taip pasimatymai neveikia. Žinoma, būti šiek tiek paslaptinga tikrai traukia, ypač pradžioje, tačiau tokie žaidimai gali greitai nusibosti. Paprasčiausiai leiskite vyrui žinoti, kad jis jus domina.

Taip pat nepamirškite būti savimi. Bet koks apsimetinėjimas ar netiesa neleis sužinoti ar traukiate partnerį. Jei būsite savimi, gausite tikrus rezultatus. Būkite drąsi, tikra, o svarbiausia tikėkite, kad kažkas jus vertins ir jūsų trokš.

Ir nepamirškite, kad pasimatymai yra nuotykis. Tai turėtų būti smagu ir nieko daugiau kaip būdas susipažinti ir pažinti kitą žmogų, kuris galėtų (arba ne) dalintis gyvenimu su jumis. Pasimatymai nėra savaime įpareigojantys ir niekas niekada niekam nelieka skoloje. Po pirmojo pasimatymo gali būti nesunku džiaugtis ir planuoti gyvenimą drauge, bet prisiminkite, jog jūs abu tik imate suprasti ar vienas kitam patinkate.

O svarbiausia – nebijokite smagiai praleisti laiko. Normalu jausti spaudimą, kai matote savo draugus tuokiantis ir gimdant vaikus, bet kiekvieno žmogaus kelias skirtingas. Neturėtumėte susitikinėti su vyru, kuris nėra jums tinkamas. Pabandykite sumažinti spaudimą ir negalvokite, kad jūsų pasimatymo partneris bus jūsų vyras. Į kiekvieną pasimatymą žvelkite kaip į nuotykį ir tiesiog linksminkitės.

Pažintys internete

Pažintys internete taip įsišaknijo mūsų kultūroje, kad dažnai jau nebekyla klausimas ar išbandysime taip, dažniausiai kyla klausimas kada tai nutiks. Nesvarbu ar nesate to bandęs, ar grįžtate prie pasimatymų programėlių po išsiskyrimo, ar naudojatės internetinėmis pažintimis jau seniai, jums pravers mūsų patarimai:

  • Pirmiausia nuspręskite ko tikitės. Apsispręskite ar ieškote ilgalaikių santykių, vienkartinio nuotykio ar kažko tarp santykių ir nuotykio. Tiesiog apsvarstykite tai;
  • Nebijokite. Pasitikėkite savimi ir būkite tikras. Kuo labiau parodysite savo asmenybę, tuo geriau kitas žmogus kas esate ir kokio tipo santykių ieškote;
  • Neieškokite tobulybės. Būkite atviras įvairioms galimybėms ir pamėginkite pabendrauti su įvairaus tipo žmonėmis. Gali būti, jog atrasite ką nors netikėtai malonaus;
  • Panaudokite nuotraukas geram įspūdžiui sukurti. Kai rinksitės profilio nuotrauką, pasirinkite tokią, kurioje esate atsipalaidavęs, natūraliai šypsotės, o jūsų galva kiek pakelta. Tyrimų metu paaiškėjo, kad visa tai sukuria gerą įspūdį;
  • Imkitės iniciatyvos. Jei norite sėkmingos pažinties, negalite laukti kol tinkamas žmogus „ateis“. Aktyviai naršykite ir siųskite žinutes potencialiems partneriams;
  • Nustokite rūpintis dėl tobulos pirmos žinutės. Žinoma, gali būti žavu, jei radote šmaikštų būdą parodyti, kad peržiūrėjote partnerio profilį ir turite bendrų interesų, tačiau jei taip nėra, nestresuokite. Jūsų pirmosios žinutės turinys nėra svarbus, svarbiausia, kad būtumėte nuoširdus;
  • Klausykite nuojautos. Galite paisyti visų pažinčių internete patarimų ir taisyklių ir imti susitikinėti su netinkamu žmogumi ar prarasti galimybę susipažinti su kažkuo nuostabiu, jei neklausysite nuojautos. Mūsų intuicija ne tik tiksli, bet ir susijusi su smegenimis;
  • Negaiškite laiko ir susitikite gyvai. Pabandykite kuo greičiau susitikti, o jei tai neįmanoma, bent jau susiskambinkite telefonu. Niekada nesužinosite ar tarp jūsų yra chemija, kol nesusitiksite gyvai. Tai padarydami sutaupysite daug energijos, laiko ir emocijų investicijų.

Idėjos pirmajam pasimatymui

Pirmas pasimatymas svarbiausias, nes jo metu sudarote ir susidarote pirmąjį įspūdį, o svarbiausia, šis pasimatymas gali nutiesti kelią santykiams. Jei nežinote kur eiti ir ką veikti per pasimatymą, paskaitykite mūsų atrinktas idėjas.

Pasimatymui lauke:

Išeikite pasivaikščioti. Tai ypač paprasta idėja, tačiau dažnai jos atsisakoma todėl, jog manoma, kad pirmojo pasimatymo metu reikia veikti kažką ypatingo. Deja, svarbiausia pokalbis ir jo metu sudaromas įspūdis, o pasivaikščiojimas tam tiesiog idealus;
Piknikas. Išrinkite gražią vietą netoli jūsų susitikimo vietos ir surenkite smagų pikniką lauke. Nėra reikalo leisti daug pinigų, nes piknikai turėtų būti paprasti, o jo metu svarbiausia susipažinti su nauju žmogumi, o ne prisikimšti pilvą;

Pasiplaukiojimas valtimi. Paprastas pasiplaukiojimas valtimi šviečiant saulei gali būti labai romantiškas;
Kartu bėgiokite. Jei abu mėgstate bėgti, tada bėgiojimas kartu pirmojo pasimatymo metu gali būti puiki mintis.

Idėjos uždarose erdvėse:

Aplankykite turistinį objektą savo mieste. Yra didelė tikimybė, kad yra nors vienas turistų lankomas objektas mieste, kurio nei vienas iš jūsų nesate aplankęs. Tai bus puiki proga kartu patirti nuotykį ir atrasti ką nors naujo;
Nueikite į kiną ar vietinį muzikos festivalį. Retas žmogus nenorėtų aplankyti gero renginio;
Susitikite išgerti. Tai viena saugiausių ir dažniausių pasimatymo idėjų. Jei norite ko nors smagesnio, susitikite džiazo klube ar bare, kuriame daro puikius kokteilius;
Aplankykite naują restoraną. Ši patirtis gali jus suartinti.

Ko negalima daryti per pirmą pasimatymą?

Pirmas pasimatymas nulemia tolimesnį jūsų bendravimą. Jau žinote ką galima daryti pirmojo pasimatymo metu, tačiau labai svarbu žinoti ir tai, ko daryti tikrai neverta, jei norite sėkmės.

Tardymas
Nemažai žmonių mano, kad vienas puikiausių būdų palaikyti pokalbį yra klausimai. Deja, tai netiesa. Nedarykite tokios klaidos ir nepradėkite savo naujojo draugo ar draugės klausinėti labai asmeniškų dalykų. Atminkite, pasimatymas, tai ne nusikaltėlio tardymas. Kartais – kur kas jaukesnė tyla, nei asmeninių gyvenimo detalių kvotimas.

Ginčas
Vienas geriausių būdų palaikyti pokalbį pasimatymo metu – kalbėjimas įvairiomis temomis ir savo požiūrio išsakymas. Žinoma, nutinka ir taip, kad dviejų susitikusių žmonių nuomonės vienu ar kitu klausimu išsiskiria, o tada prasideda ginčas. Net jei ir nesutinkate su pašnekovės ar pašnekovo nuomone, nepradėkite kovoti už savo tiesas, o būkite tolerantiški kito požiūriui. Jei to nepadarysite, galite apie antrą pasimatymą pamiršti.

Pagyros
Paprastai mes mėgstame sau pataikauti, o jeigu dar pasitaikė proga pasigirti savo pasiekimais, nejau galime ją praleisti? Taip! Gerus žodžius apie save geriau atidėkite vėlesniam laikui, antraip antros progos galite ir neturėti. Užuot girdamiesi savo aukštomis pareigomis, nauju automobiliu ar piniginės storiu, geriau pašnekovei ar pašnekovui pažerkite komplimentų.

Kalbos apie eks
Tai viena baisiausių klaidų, daromų per pirmąjį pasimatymą. Galbūt esate labai įskaudinti savo buvusio vaikino ar merginos ir pamanėte, kad turite gerą pokalbio temą? Deja, smarkiai suklydote. Atminkite, kad einate į pasimatymą, o ne pas psichologą.

Kvietimas į svečius
Galbūt matote, kad pasimatymas krypsta reikiama linkme: jūs juokaujate, maloniai šnekučiuojatės ir tiesiog gerai leidžiate laiką, tačiau nepradėkite skubinti įvykių ir jokiu būdu nekvieskite savo naujosios draugės ar draugo į namus per pirmąjį pasimatymą. Partneris gali pamanyti, kad jus domina tik seksas ir pasimatymas pasibaigs. Jei viskas einasi sklandžiai ir norėtumėte pratęsti pažintį, geriau pasiūlykite nuvykti į parką, klubą ar kitą lankytiną vietą.

Dirsčiojimas į telefoną
Ar jums nuobodu, o gal turite svarbesnių reikalų už savo naująjį draugą ar draugę? Kodėl ryžotės atvykti į susitikimą? Tai mažų mažiausiai nemandagu! Taip elgtis negalima niekada, net jei ir skubate pabėgti iš pasimatymo.

Kaip pasišalinti iš prasto pasimatymo?

Ko gero nerasime žmogaus šiuolaikiniame pasaulyje, kuris nebūtų nuėjęs į prastą pasimatymą. Kartais po tokio pasimatymo atsiranda daug juoko ir linksmų atsiminimų, bet tuo metu, kol vyksta pasimatymas – norisi kuo greičiau pasišalinti ir dingti bei nebegaišinti savo ir kito žmogaus laiko. Deja, bet į akis pasakyti žmogui, kad jums nepatinka čia būti – per daug šaltakraujiška ir sunku, todėl štai keletas metodų ir patarimų, kaip apsisaugoti nuo nevykusių pasimatymų.

Draugų pagalba
Sutarkite su draugu dėl tam tikro kodinio pranešimo, kuris reikštų, kad jums reikalinga pagalba. Jei pasimatymas tikrai prastas, išsiųskite pranešimą draugui, kuris jums paskambinęs rėktų, jog jūs privalote greičiau grįžti. Taip galėsite mandagiai pasišalinti.

Nustatykite laiko ribas
Nors įprasta pasimatymams nustatinėti tik pradžios laiką, šiek tiek pakeiskite savo nuostatas – nustatykite ir pabaigos laiką. Nors gero pasimatymo metu tai gali ir sukliudyti, niekas nesupyks, jei planai „netikėtai“ pasikeis. Bet kokiu atveju, sutaręs susitikti 2-3 valandom didžiąja dalimi tikrai nepralošite, nes turėsite puikų pretekstą pasišalinti ir laiku nutraukti nevykusį susitikimą, jei bus toks noras.

Prastai jaučiatės
Jeigu pasimatymas prastas, jūs galite ir pasijausti prastai. Tegu jūsų pasimatymo partneris(-ė) palydi jus iki autobusų stotelės, automobilio, padeda įsėsti į taksi arba parveža namo. Tokiu atveju išvengsite nemalonių pokalbių, tik nepamirškite, kad vaidmuo turi būti įtikinamas ir tikroviškas, o ne D lygio simuliacija.

Nebūkite savimi
Jeigu jus tiesiog erzina tas žmogus, su kuriuo susitikote, jeigu jis arba ji yra nemandagūs, neleidžia jums daug šnekėti bei elgiasi nepagarbiai – atsakykite tuo pačiu, tik kiek subtiliau.

Pasimatymai gali kelti ne tik malonų jaudulį, bet ir tam tikrą nerimą. Tam, kad išvengtumėte nemalonių jausmų, turėtumėte nusiteikti galimoms nesėkmėms, tuo pačiu priimant visas galimybes. Likite atviras, tačiau nepuoselėkite tuščių vilčių, jog pirmasis sutiktas partneris bus „tas vienintelis“. Žiūrėkite į pasimatymus kaip į tam tikrą nuotykį, atsipalaiduokite ir mėgaukitės!