Šis straipsnis skirtas vyrams, kurie buvo neištikimi savo antrosioms pusėms ir nežino ką daryti dabar. Bėda tokia, kad neištikimybė ne visada atsitinka planuotai, kartais alkoholis ar tam tikros kitos aplinkybės susideda ir du ne poroje esantys žmonės pasimyli. Nors ir netyčinis bučinys gali būti laikomas neištikimybe, vis dėlto šiame straipsnyje daugiau akcentuosime lytinį aktą tarp dviejų žmonių. Yra daugybė skirtingų situacijų bei aplinkybių, nuo kurių priklausys jūsų tolesnis veiksmų planas. Taigi, ką daryti, jeigu buvote neištikimas?

Situacijos nagrinėjimas

Tai gali atsitikti netyčia per vakarėlį ar tą dieną kai buvote susipykę ir jūs nuėjote į miestą. Situacija, kurios sūkuryje atsidūrėte jūs – gali būti labai paini ir komplikuota, tačiau turite iškart priimti faktą, jog jūs buvote neištikimas. Tik pripažinę šį faktą galite eiti prie sprendimų paieškos. Jeigu nejausite, jog padarėte kažką blogo ar neteisingo –jums tai nebus naudinga. Taigi, kadangi tai įvyko, reikia ieškoti protingiausios išeities. Jų gali būti labai daug, tačiau geriausias pasirinkimas dažnai priklauso ir nuo neištikimybės aplinkybių. Jeigu buvote neištikimas savo antrajai pusei su savo drauge ar bendra pažįstama, kuri irgi turi rimtus santykius ar yra vedusi, skubėti veikti ir viską pasakoti savo antrajai pusei nereikėtų. Šaltojo karo metais JAV paplito terminas MAD (reiškiantis Mutually assured destruction– abipusiai užtikrintas sunaikinimas). Jis atsirado tuo metu kai SSRS ir JAV turėjo pakankamai branduolinių ginklų, jog galėtų viena kitą visiškai nušluoti nuo žemės paviršiaus. Tokia galia stabdė nuo provokacijų ir neapgalvotų veiksmų, kadangi bet koks žingsnis priekin reikštų abipusį sunaikinimą. Tą patį galite pritaikyti ir santykiuose, kad kita pusė nenukentėtų.

Nuslėpti tokį dalyką dar galima, jeigu esate maksimaliai užtikrinti, jog tai nepasikartos. Nors realybėje yra taip vieną kartą sulaužę ištikimybės priesaiką vėliau tai pakartoti galite daug lengviau. Atvejai kada jūsų antroji pusė išgyvena sunkų etapą arba esate santykių krizėje, bet žūtbūt norite juos išsaugoti – galbūt geriau būtų ir nesakyti. Tačiau tada nesitikėkite, jeigu jūsų antroji pusė, padariusi tą patį, jums irgi tai atskleistų. Tokiu atveju elgtumėtės veidmainiškai, jeigu tikėtumėtės, kad jums atskleis tai, ko patys niekad nesakytumėte. Jeigu „posūkis į kairę“ nutiko su bendru pažįstamu – pakalbėkite su jais ir pasistenkite prieiti kompromisą. Jūsų klaida (nors ir bendra) neturėtų priverstinai sugriauti vieno iš jūsų santykių kai kitas to nenori. Na, o, jeigu ta moteris, su kuria buvote neištikimi yra visiškai atsitiktinė moteris ir jūs jos nepažįstate – elgtis reikėtų pagal savo nuožiūrą. Jeigu jaučiate, jog tai įvyko netyčia ir tai nepasikartos – galite bandyti viską išspręsti tyliai ir tai pamiršti. Bet… Sąžinė toks dalykas, kuris gali jus sugraužti, todėl pasiruoškite bemiegėms naktims arba kasdieniam galvos skausmui.

Be abejonės yra tokių pat svarių argumentų ir kitoje barikadų pusėje, kuri skatintų pasakyti ir nedelsiant pranešti apie neištikimybę. Kuo anksčiau apie tai pranešite – tuo didesni šansai, kad pavyks santykius išgelbėti. Tai turbūt ir yra pagrindinis variklis, kuris skatina žmones atskleisti savo paslaptis. Moterys neištikimybę vertina labai blogai ir neretai visiškai palaužia jų pasitikėjimą jumis arba net visa vyriška gimine. Moteriai sunku suvokti, ypač, jeigu ji pati niekad nebuvo išklydusi iš kelio, kodėl taip atsitiko. Jūs turėtumėte stengtis jai paaiškinti ir nors didelė tikimybė, kad ašarų arba isterijų neišvengsite – jūsų vyriška pareiga yra pasakyti ir pranešti žmogui, jeigu nenorite, kad jis tą patį padarytų jums. Jeigu sakysite, turite jaustis blogai ir atgailauti. Nėra kito būdo, kuris padės išsrėbti privirtą košę apart nuoširdaus atsiprašymo ir ilgos ilgos kelionės atgal į pasitikėjimo ratą. Gali būti, kad moteris norės keršto… „Žalios kortelės“ vienai nakčiai arba tiesiog nieko nesakant pasimylės su kitu vyru. Nors taip elgtis šiek tiek vaikiška, įskaudinti žmonės taip daro, supraskite tai ir nesureikšminkite… Jei norite, kad ji jums atleistų, turite būti pasiruošę atleisti jos kvailus poelgius. Galbūt toks elementas padės užglaistyti bėdas ir po to gyvensite ilgai ir laimingai.

Taigi, svarūs argumentai abiejose pusėse, bet kaip gi elgtis jums? Jeigu santykiai krizėje – geriau tylėkite ir dirbkite, kad viskas grįžtų į savas vėžes. Tačiau tylėjimas gali sugraužti jus iš vidaus, todėl, jei nesate tam pasiruošę – būkite atviri. Nors tai ir gali sugriauti santykius, tai džentelmeniškiausias dalykas, kurį galite padaryti. Galų gale, po daugelio metų moteris vis tiek turės bent šiek tiek pagarbos jums, kad nenuslėpėte to, o pasisakėte. Galbūt viskas išeis į gerą, galbūt ne, spręsti reikės jums.

Išskirtiniai atvejai

Atvejai kada reikės kitokių sprendimų yra keli, bet jų irgi pasitaiko. Jeigu neištikimi buvote su moterimi, kuriai kažką jaučiate arba su kuria užmezgėte seksualinius santykius – artėja rimtas išbandymas. Ateis diena, kada tie santykiai svarba ims konkuruoti su jūsų šeimyniniais saitais, o tada bus labai sunku viską pristatyti. Blogiausia, kada neištikimybės apsuptyje yra vaikų. Ko jau ko, bet vaikų stenkitės į šiuos reikalus neįvelti. Neskriauskite ir neatsiskirkite nuo jų, kadangi jiems svarbu, kad viskas būtų išspręsta paprastai, be didesnių kivirčų.

Taigi, grįžtant prie neištikimybės, kuri perauga į meilužiškus santykius reikėtų paminėti ir tai, kad šiais laikais darosi vis sunkiau nuslėpti tokius dalykus. Būkite atidūs ir visad pasiruošę netikėtai konfrontacijai.

Kitas ne toks jau ir retas atvejis yra neištikimybė su tos pačios lyties atstovu. Tai moterį gali labai sukrėsti ir įskaudinti, ypač, jeigu su ja gyvenate jau daug metų. Nesistebėkite, joks kitas žmogus neturi galimybės skaityti jūsų mintis ir tikrai jums nenorint nesužinotų, jog jūs turite potraukį į homoseksualius santykius. Jeigu esate biseksualus, apie tai partnerę reikėtų informuoti dar santykių pradžioje, tačiau, jeigu į santykius su moterimi ateinate būdamas homoseksualus ir tik maskuojatės – to daryti nereikėtų. Vis dėlto dabartiniais laikais homoseksualūs vyrai net ir Lietuvoje gali daryti karjerą, būti visuomenėje be didelio pasmerkimo. Nors žiniasklaida ir piešia Lietuvą kaip prastą valstybę homoseksualams, Lietuvoje smurtinių ar neapykanta paremtų nusikaltimų prieš seksualines mažumas yra tikrai, palyginti su JAV, nedaug. Tad, jeigu santykių eigoje jūsų seksualinė orientacija pasikeitė arba supratote, jog tiesiog nebegalite geisti moters – tą būtina pasakyti savo antrajai pusei. Jokiu būdu neslėpkite ir būkite atviri, tai padės jaustis laisviau ir geriau. Tas pats galioja ir homoseksualiuose santykiuose esantiems vyrams, kurie buvo neištikimi su moterimi.

Prevencija ir pasiruošimas

Nors „netyčiukų“ pasitaiko, tikrai didžioji dauguma neištikimų žmonių (bent sau viduje) dar gerokai prieš aktą galėjo pasakyti, jog jie tai padaryti išdrįstų. Užsiimkite to prevencija. Jeigu žmogui sakote, kad jo neišduosite, bet galvojate, kad galite tai padaryti arba labai norite kitų partnerių – susilaikykite nuo daug žadančių frazių. Geriau susėskite pokalbiui, pasakykite kaip jaučiatės ir paprašykite, jog jūsų antra pusė pasistengtų jus suprasti. Paruoškite partnerę tolimesniems veiksmams. Savęs nepakeisite, bet galite apsaugoti aplinkinius žmones nuo bereikalingų nuoskaudų ir skausmo, o tai ir turėtų būti jūsų pagrindinė užduotis. Galbūt toks pokalbis atskleis tiesą, jog taip pat jaučiatės abu ir laimingai išsiskirsite savais keliais. Galbūt išbandysite atvirus santykius arba svingą, įtrauksite į lovos žaidimus naujus žmones ar rasite kitą būdą kaip apsiginti nuo netikėtos neištikimybės.

Išvados ir galutinis žodis

Neištikimybė, o ypač netikėta, labai įskaudina. Ji palieka randą, pakerta arba visiškai sužlugdo pasitikėjimą. Jeigu jūs atskleisite savo partnerei faktą apie neištikimybę arba potencialią neištikimybę – bus sunku, bet turite didesnius šansus įveikti problemas. Jeigu nutylėsite – didelė tikimybė, kad tai turės lavinos efektą ir problema tiesiog augs, kol didžiulis burbulas sprogs bei liksite ir be mylimo žmogaus, ir be meilužės. Niekam nelinkime netikėtos neištikimybės, nes ji skaudina, todėl tikimės, kad šis straipsnis padės išsaugoti daug darnių porų!