Pasimatymai – turbūt kiekvieno žmogaus gyvenime nemažą dalį užimantis socializacijos būdas. Ypač tų, kurie dar nėra sukūrę santykių, tačiau net ir poros, esančios ilgalaikiuose santykiuose dažnai palaiko pasimatymų tradiciją – jie asocijuojasi su netikėtumu ir pabėgimu nuo rutinos. Vis dėlto šiame straipsnyje didžiausias dėmesys bus teikiamas tiems pasimatymams, kuriuose artumo ir santykių žmonės dar tik ieško.

Pasimatymai yra palyginti neseniai mūsų visuomenėje atsiradęs reiškinys, labiausiai išryškėjęs per pastaruosius kelis šimtmečius. Žiūrint iš sociologinės ir antropologinės perspektyvos, pasimatymai yra tiesiogiai susiję su šeimos ir santuokos institucijomis, kurių samprata, priklausomai nuo daugelio veiksnių, vis keičiasi.

Nors pasimatymų sąvoka turi daug reikšmių, iš esmės tai yra laikotarpis, kurio metu du žmonės leidžia kartu, svarstydami, ar toliau vystyti ilgalaikius santykius. Pasimatymo metu mes vertiname potencialų partnerį ir esame vertinami patys. Tai socialinis aktas, kuris savyje turi labai daug skirtingų emocijų – susijaudinimo, smalsumo, džiaugsmo, bet tuo pačiu nežinomybės ir nerimo, ar patiksime, pastangų parodyti save iš geriausios pusės, kartais ir liūdesio ar nusivylimo.

5 mitai, kuriuos sakome sau, kai einame į pasimatymus

Įžymi psichoterapeutė Esther Perel, žmonių vadinama „šiuolaikinių santykių guru“, savo tinklaraštyje rašo apie pasimatymų kultūrą ir klaidingas nuostatas, kuriomis vadovaujamės, eidami į pasimatymus ir ieškodami sau poros.

pasimatymas

Egzistuoja tik vienas man skirtas žmogus

Pasimatymai, kurių tikslas yra tik vienas – surasti „tą vienintelį“ dažniausiai atneša daug nusivylimo. Niekada nerasite absoliučiai tobulo žmogaus, kuris atitiks visus jūsų kriterijus, kurio meilė išgydys visas žaizdas ir užpildys tuštumą jūsų gyvenime. Didelis spaudimas romantiniam ryšiui nuo pat pirmųjų susitikimų dažnai užkerta kelią galimybei vystytis kažkam toliau. Kam uždėti didžiulius savo lūkesčius ant potencialių partnerių, jei puikiai suprantame, kad patys nesame tobuli? Užuot ieškoję tobulumo, ieškokite potencialo. Būtent potencialas yra augimo pagrindas, o poros nuolat auga ir keičiasi.

Tam tikru metu pasimatymai turėtų išaugti į santuoką

Žiūrėdami santuoką kaip į galutinį romantinio ryšio tikslą, sumažiname daugybės socialinių ir emocinių poreikių rinkinį, kurio negali suteikti visi santykiai, kuriuose esame. Yra daugybė žmonių, su kuriais galite gyventi ir galbūt tai darėte, yra ir tokių santykių, kurie nenuveda iki bendro gyvenimo kartu, tačiau tai nėra kažkuo prastesnė ar nelaimingesnė meilė.

-28% Akcija
Populiaru
-28% Akcija
Populiaru
(5)
25.00 € 34.95 €
Populiaru
Populiaru
(9)
10.95 €
Populiaru
Populiaru
(4)
15.95 €
Populiaru
Populiaru
(8)
24.95 €
Populiaru
Populiaru
(6)
19.95 €
Video
Video
(1)
21.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Lizingas
Nemokamas pristatymas
69.95 €
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas
29.95 €
(3)
19.95 €
Rodyti daugiau

Santykiai patenkina daugelį žmonių poreikių, tačiau labai nedaugelis iš jų gali patenkinti visus mūsų poreikius. Žinoma, santuoka gali būti puiki, o prašymas įsipareigoti ir išskirtinumas yra įprasta daugelio santykių dalis, tačiau du žmonės, apsimainę žiedais, automatiškai nebus labiau suderinami kaip gyvenimo partneriai.

pasimatymai

Vis nerandu „to žmogaus“

Kai aktyviai vaikštome į pasimatymus, kartais išryškėja tam tikras modelis – susipažįstate su žmogumi, jis atrodo nuostabus ir tobulas, esate gundymo ir viliojimo stadijoje, siekiate santykių, o tada pamažu ateina nuobodulys, nepasitenkinimas santykiais ir sau pasakote, kad „tai ne mano žmogus“. Vietoje to, kad klaustumėte savęs, ar radote tinkamą žmogų, geriau pasvarstykite, kaip atrodytų santykiai, kuriuose du žmonės yra vienodai suinteresuoti būti gerais vienas kitam. Išlaikyti mūsų dėmesį, padėti augti ir pasirūpinti n, padėti augti ir pasirūpinti nėra vien tik kito žmogaus pareiga. Tai – jūsų abiejų darbas, todėl visada pradėkite galvoti, ką jūs patys galėtumėte daryti geriau.

Jei tik labiau pasistengsiu, kitas žmogus tikrai manimi susidomės

Yra laikas, kai turime parodyti žmogui, kad jis mums rūpi, bet ateina momentas, kai turime sustoti. Į atstūmimą dažnai reaguojame dar labiau prisirišdami ir bandydami tą žmogų išlaikyti, tačiau tai neduoda nieko gero nei mums, nei tam žmogui. Prisiminkite, kad niekada negalėsite priversti kito žmogaus jūsų įsimylėti. Galite pakviesti meilei, bet jeigu žmogui, kuris jums patinka, esate neįdomus, turite leisti jam jus prarasti. Šiuolaikinė meilė ir aistra yra paremta laisva valia.

Aš niekada nemylėsiu dar kartą

Kiekvieno iš mūsų širdis buvo arba bus sudaužyta, dėl šios patirties dažnai nenorime bandyti vėl. Vis dėlto tas širdies skausmas gali mums padėti suprasti, ko norime iš kitų santykių ateityje. Jei mūsų širdis sudaužoma, tai ne tik todėl, kad „to vienintelio“ sąvoka yra klaidinga, bet ir todėl, kad pasaulyje yra daugybė žmonių, kuriuos galime mylėti ir kurie mylės mus. Beje, kai rasite partnerį, kuris vėl jums leis patikėti meile, būsite dėkingi, kad ankstesni santykiai nesusiklostė taip, kaip svajojote.

Didžiausia baimė – nebus apie ką kalbėtis

Turbūt vienas iš nejaukiausių pasimatymo momentų – nesugalvoti, apie ką kalbėtis. Jeigu nuo pirmųjų susitikimo minučių žodžiai nesilieja laisvai, tai nereiškia, kad su žmogumi nieko nepavyks. Nepamirškite, kad ypač pirmojo pasimatymo metu abu žmones veikia didelis stresas, su kuriuo susitvarkyti kartais sunku.

Organizacija „The School of Life“ puikiame vaizdo įraše „What to Talk About on a Date“ (liet. Apie ką kalbėtis pasimatymo metu) pasakoja apie tai, kaip mes instinktyviai elgiamės pasimatymų metu. Pavyzdžiui, dėl įtampos pradedame kalbėtis apie nereikšmingas aplinkos detales, pasakojame apie savo karjerą ir t.t. Vis dėlto, jeigu pasimatymą matome kaip bandymą suprasti, ar potencialus partneris gali tapti ilgalaikių santykių palydovu, pasimatymų metu turėtume bandyti koncentruotis gilesnį žmogaus pažinimą.

Dažniausiai tai pavyksta, jeigu kalbamės apie tai, ko įprastose, buitinėse situacijose žmogus nebūtų paklaustas. Pavyzdžiui, dėl ko paskutinį kartą žmogus verkė? Kas buvo sudėtinga jo vaikystėje? Dėl ko gyvenime jis labiausiai gailisi? Tokie klausimai leidžia atsiverti kitam žmogui, bet taip pat suteikia galimybę ir mums būti pažeidžiamiems. Nors būti pažeidžiamu turbūt yra vienas iš sudėtingiausių dalykų santykyje su kitu žmogumi, tačiau tik per tokius pokalbius iš tikrųjų pradedame pažinti kitą žmogų.

Na, o jeigu iš karto nedrąsu pradėti asmeniškų pokalbių, bet bijote pritrūkti apie ką kalbėti, visada galite pažaisti klausimų žaidimus, kurių internete yra tikrai daug. Juose yra tokių klausimų kaip „Jeigu dabar galėtum nuvykti į vieną šalį, kur vyktum?“, „Jeigu galėtum dirbti bet ką, kuo užsiimtu?“, „Koks yra tavo idealus laisvalaikis?“ ir t.t. Vėliau galite pereiti prie asmeniškesnių klausimų.

Ko negalima daryti per pirmą pasimatymą?

Pirmi pasimatymai gali būti labai smagi patirtis, bet kartais jie baigiasi nusivylimu ir nesėkme. Ir nebūtinai dėl kito žmogaus kaltės. Būtent todėl reikėtų prisiminti kelis dalykus, kurių pasimatymo metu geriau nedaryti jau vien iš mandagumo ir pagarbos kitam žmogui. Skaitmeninės žiniasklaidos portalas „Buzz Feed dalinasi savo skaitytojų pastebėjimais apie tai, ko nereikėtų daryti pirmo pasimatymo metu:

  • Nekalbėkite apie ateities planus, tai gali išgąsdinti;
  • Prisiminkite, kad pokalbis vyksta tarp dviejų žmonių – nekalbėkite visą laiką apie save, leiskite įsiterpti ir kitam žmogui;
  • Su visai elkitės pagarbiai – su vietos, kurioje esate, darbuotojais, su nepažįstamaisiais ir t.t. Elgesys su aplinkiniais labai daug parodo apie patį žmogų;
  • Nebūkite visą laiką negatyvus;
  • Galbūt tai labiau galioja vyrams, bet valdykite savo rankas ir neinicijuokite nepageidaujamo kontakto;
  • Netikrinkite telefono – niekas neerzina labiau, nei pokalbio viduryje rankose staiga atsirandantis telefonas, reikalai gali palaukti;
  • Nekalbėkite apie praeitus santykius, tai gali parodyti, kad galbūt dar nesusitaikėte su išsiskyrimu;
  • Niekada nevėluokite į pasimatymą, taip iš karto parodote nepagarbą kitam žmogui ir jo laikui;

pasimatymas

Pasimatymų idėjos

Nepersistenkite bandydami sugalvoti kuo originalesnę pasimatymo vietą – svarbiausia ne tai, ką veiksite ar kur būsite, o ar jums bus kartu linksma ir jauku.

Išeikite pasivaikščioti – tai gali atrodyti banalu, bet būtent vaikščiojant, palaikant tam tikrą ritmą, o ne sėdint vienoje vietoje, pokalbis gali vystytis daug sklandžiau. Parodykite vienas kitam savo mėgstamiausias miesto vietas, taip leisite geriau jus pažinti.

Piknikas – idealus pasimatymas šiltuoju metų laiku. Galite susitarti atsinešti savo mėgstamiausius užkandžius ir gėrimus.

Nueikite į kiną – pirmų pasimatymo valandų nejaukumą ir tylą gali padėti išsklaidyti kino filmas. Po jo galėsite aptarti matytą kūrinį ir pokalbis vystysis lengviau.

Nueikite kartu pusryčių – šiais laikais vėlyvieji pusryčiai yra itin aukštos kokybės, tad jei norite pabūti originalūs, eikite kartu ne vakarieniauti, o pusryčiauti.

Paskutinė prekė
Nemokamas pristatymas
Paskutinė
Nemokamas pristatymas
(6)
49.95 €
Paskutinė prekė
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Paskutinė
Lizingas
Nemokamas pristatymas
(2)
69.95 €
Paskutinė prekė
Paskutinė
(1)
21.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Lizingas
Nemokamas pristatymas
53.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Lizingas
Nemokamas pristatymas
53.95 €
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas
(1)
49.95 €
Paskutinė prekė
Nemokamas pristatymas
Paskutinė
Nemokamas pristatymas
35.95 €
Paskutinė prekė
Naujiena
Nemokamas pristatymas
Paskutinė
Naujiena
Nemokamas pristatymas
(1)
49.95 €

Nueikite į barą – o tiksliau, į vienas kito mėgstamiausius barus. Kiekvienas turime savo mėgstamiausias vietas, kuriose jaučiamės geriausiai, pažįstame barmenus, todėl pasidalinti tuo su kitu žmogumi gali būti suartinantis dalykas.

Aplankykite galeriją ar muziejų – menas visada yra gera idėja, jis visiems sukelia skirtingas mintis, emocijas, apie kurias galite diskutuoti ir taip geriau susipažinti.