Dažnai lytiniai santykiai dar vis yra gėdinga tema pokalbiuose su draugais ar net su antrąja puse. Nuo pat vaikystės esame gėdinami dėl nuogo kūno ir seksualumo apraiškų. Taip pat turbūt kiekvienam yra tekę patirti nejaukią tylą su tėvais žiūrint filmą, kuriame aktoriai pradeda aistringai bučiuotis ar mylėtis. Visai nenuostabu, kad taip auklėjami vaikai vėliau subręsta ir užauga taip iki galo ir nežinodami, kaip kalbėtis apie seksą ir kokia jo reikšmė mūsų gyvenime, turint galvoje ne tik malonumo aspektą.

Kiek kartų per savaitę „normalios“ poros mylisi?

Lytiniai santykiai užima svarbią vietą kiekvienos poros gyvenime. Vis dėlto dažnai viename ar kitame santykių etape pradedame svarstyti, ar mylimės ne per retai, koks yra vidurkis ir t.t. Pasaulyje yra atlikta daugybė tyrimų su įvairiausio amžiaus partneriais, sutuoktiniais ir nors į klausimą, kiek kartų per savaitę reikėtų mylėtis, tikslaus atsakymo nėra, specialistai pataria tai daryti bent kartą per savaitę. 2015 metais paskelbtame tyrime buvo apklausta maždaug 2400 susituokusių porų. Rezultatai parodė, kad labiausiai santykiai patenkintos poros mylėjosi dažniausiai.

Lytiniai santykiai

Kitas svarbus faktas – skyrybų ir lytinio gyvenimo intensyvumo rodikliai yra atvirkščiai susiję. Vadinasi, vienam rodikliui kylant, kitas mažėja ir atvirkščiai. Žinoma, visiškai natūralu, kad ilgalaikiuose santykiuose esantys partneriai ar daugelį metų susituokusios poros patiria potraukio sumažėjimą. Tam turi įtakos daugybė veiksnių: amžius, fizinis aktyvumas, libido, buitis, fizinė savijauta ir t.t., todėl nereikia pulti į paniką, jeigu poroje kartais būna periodų, kai lytinis gyvenimas tampa pasyvesnis. Svarbiausia yra ne atitikti kažkokį vidurkį, o atvirais kalbėtis su savo partneriu apie santykius ir dalykus, kurie kelia nerimą.

Libido pagerinti gali ne tik atviri pokalbiai ir laikas vienas kitam, bet ir šiek tiek pastangų iš šalies. Pavyzdžiui, afrodiziakai. Tai natūralios arba cheminės sudėties medžiagos, kurios skatina lytinį potraukį. Afrodiziakų galima rasti maisto papildų, stimuliuojančių kremų ir lašiukų pavidalu, todėl kiekviena pora gali rasti jų poreikius atitinkančią pagalbą intymiam gyvenimui.

Lytinių santykių svarba

Lytinių santykių įtaka mūsų savijautai

Turbūt jau seniai visiems juoką kelia mitai apie masturbacijos žalą, bet lytinių santykių nauda vyrams ir moterims dar vis nėra dažnai akcentuojama. Taigi, kaip lytiniai santykiai gali pagerinti jūsų sveikatą, savijautą ir bendrą poros gyvenimą?

Psichologinė nauda:

Poros, kurios mylisi, yra laimingesnės – tyrimų rezultatai parodė, kad porų, kurios užsiima kokybišku seksu bent kartą per savaitę, laimės rodiklis apklausose buvo aukštesnis, nei kitų tyrimo dalyvių.

Stipresnio ryšio kūrimas – sekso metu smegenys išskiria endorfinus, kurie mažiną nerimą ir dirglumą. Kitas hormonas – oksitocinas – dar vadinamas „apsikabinimų hormonu“, kuria prisirišimo, ramybės ir pasitenkinimo jausmą.

Mažina stresą – ilgalaikis lėtinis stresas gali prisidėti prie libido sumažėjimo, tačiau seksas gali būti veiksminga streso valdymo technika. Seksas sumažina hormonų, kurie atsakingi už stresą (adrenalinas, kortizolis), poveikį.

Pagerina miego kokybę – orgazmas sukelia prolaktino – hormono, atsakingo už miegą, išskyrimą, tad didelė tikimybė, kad po lytinių santykių miegas bus ramesnis.

Lytiniai santykiai

Fizinė nauda

Geresnė fizinė forma – seksas prilygsta mankštai. Kvebeko universiteto Monrealyje atliktas tyrimas parodė, kad sekso metu yra sudeginama maždaug 70–100 kalorijų. Seksualinė veikla prilygsta vidutinei fizinei veiklai, pavyzdžiui, lipimui laiptais ar greitam ėjimui. Taip pat lytiniai santykiai gali sutvirtinti pilvo ir dubens raumenis, o moterims ypač teigiamai veikia šlapimo pūslės darbą.

Pagerina smegenų funkcijas – 2018 metais Mark S. Allen atliktame tyrime, kurio metu buvo ištirta daugiau nei 6000 suaugusiųjų, lytinių santykių ir geresnės atminties funkcijų ryšys buvo pastebėtas tarp vyresnių nei 50 metų žmonių.

Teigiamas poveikis širdžiai – seksualinis aktyvumas siejamas su žemesniu sistoliniu kraujo spaudimu. Aukštas kraujo spaudimas didina insulto ir širdies ligų riziką, tad lytinius santykius galima pavadinti tam tikra prevencija.

Kaip atgaivinti intymų gyvenimą?

Santykių pradžioje, kol abiejų partnerių smegenyse siaučia hormonų audros, mylėtis norime bet kur ir bet kada. Visgi niekam ne paslaptis, kad daugelis ilgalaikiuose santykiuose esančių porų bėgant laikui susiduria su iššūkiais seksualiniame gyvenime. Sumažėjęs libido, laiko stoka ar tiesiog „nuotaikos nebuvimas“ ilgainiui gali tapti skaudžia problema, kurią pora gali įveikti tik bendromis jėgomis.

Paskutinė prekė
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Paskutinė
Populiaru
Lizingas
64.95 €
-25% Akcija
Populiaru
Nemokamas pristatymas
-25% Akcija
Populiaru
Lizingas
Video
(2)
59.96 € 79.95 €
-25% Akcija
Nemokamas pristatymas
Lizingas
-25% Akcija
Lizingas
Video
(1)
52.46 € 69.95 €
Naujiena
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Naujiena
Lizingas
Nemokamas pristatymas
198.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Video
Lizingas
Video
Nemokamas pristatymas
(2)
168.95 €
-20% Akcija
Nemokamas pristatymas
Lizingas
-20% Akcija
Lizingas
Video
127.16 € 158.95 €
-5% Akcija
Nemokamas pristatymas
Lizingas
-5% Akcija
Lizingas
Video
85.45 € 89.95 €
-30% Akcija
Nemokamas pristatymas
Lizingas
-30% Akcija
Lizingas
Video
55.97 € 79.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Video
Lizingas
Video
Nemokamas pristatymas
(3)
139.00 €
Rodyti daugiau

Organizacijos „The School of Life“ animuotame vaizdo įraše vaizdingai ir paprastai paaiškinama, kodėl porų libido, pradžioje buvęs labai aukštas, vėliau po truputį ima mažėti. Santykių pradžioje jaučiame daugiau adrenalino, rizikos, nesame iki galo „pasisavinę“ savo partnerio, todėl santykių dinamika būna daug intensyvesnė, žaismingesnė. Vėliau partnerį pradedame priimti kaip savaime suprantamą mūsų gyvenimo dalį, atsiranda rutina ir gali apimti nuobodulys. Paradoksalu, tačiau aistrą gali sugrąžinti stiprus kivirčas ir išsiskyrimo galimybė. Aiškus suvokimas, kad bet kuris iš jūsų gali išeiti iš santykių, vėl primena, kad esate laisvi, tačiau pasirenkate būti vienas su kitu.

Kad kivirčai nebūtų bevaisiai, pasiūlykite partneriui išbandyti sekso žaislus poroms, taip paįvairinsite intymų gyvenimą. Vibratoriai, skirti poroms, sukurti taip, kad idealiai prisitaikytų prie abiejų partnerių anatomijos, stimuliuodami G tašką, klitorį ir penį. Pavyzdžiui, vibratorius „Satisfyer Partner Plus“, pagamintas iš vandeniui atsparaus medicininio silikono, turintis 10 skirtingų režimų, suteiks ypatingus ir naujus pojūčius tiek vyrui, tiek moteriai.

Kaip pagerinti lytinius santykius

Visuotinės pandemijos metais tikriausiai buvo ir yra porų, kurioms reikėjo išgyventi santykius per atstumą. Tokių porų seksualinį gyvenimą atgaivinti gali vibratoriai, valdomi nuotoliniu būdu. Pavyzdžiui, išmanusis kiaušinėlis „Lush 2“. Vibratorių galima valdyti per išmaniąją programėlę telefone, jis reaguoja į muziką ir turi neribotą režimų kiekį, todėl su juo vaizdo pokalbiai gali tapti daug smagesni!

Vyrų lytiniams santykiams sekso prekių idustrija taip pat turi ko pasiūlyti. Ne visuomet reikia partneriams norint patirti stulbinamą orgazmą. Tam puikiai tinka masturbatoriai ar sekso lėlės.

Knygos – ne tik nuobodoms

Ar kada pagalvojote, kad skaitymas gali pagerinti jūsų lytinius santykius? Pateikiame keletą knygų, kurias galite skaityti kartu su partneriu, jos bus puikus atspirties taškas atviriems pokalbiams ir diskusijoms, kurios stiprina ryšį.

Knygos apie lytinius santykius

Esther Perel, „Mating in Captivity“ – knygoje amerikiečių porų terapeutė tyrinėja seksualinio potraukio ir buities santykį. Remdamasi ilgamečio darbo su poromis patirtimi, Perel analizuoja būdus, kaip į santykius sugrąžinti aistrą. Čia galite paklausyti autorės pranešimo „Ted Talk“ konferencijoje, kur jis kalba apie ilgalaikių santykių iššūkius.

Christopher Ryan, Cacilda Jetha, „Sekso aušra“ – filosofijos mokslų daktaro ir psichiatrės parašyta knyga tyrinėja modernaus seksualumo ištakas. Keliaudami per istorinius laikotarpius, visuomenės modelius, autoriai moksliškai aiškina monogamijos konceptą, žmonių poravimosi sistemas ir šeimos vieneto kilmę.

Ann-Marlene Henning, „Meilės praktika“ – garsi vokiečių seksologė knygoje pateikia ir analizuoja daugybę pavyzdžių iš savo darbo praktikos ir atsako į klausimus, kokią įtaką santykiams daro intymumas, kaip išvengti rutinos ir į santykius sugrąžinti aistrą ir pilnatvę. Autorė rašo paprastai ir vaizdingai, knyga poroms gali pasitarnauti poroms kaip puikus praktinis vadovas, kelyje į tvirtesnius santykius.

Alex Comfort, „Joy of Sex“ – pirmą kartą 1972 metais išleista knyga iš karto tapo bestseleriu, o 2009 metų leidimas grįžo su dar daugiau informacijos, pavyzdžių ir drąsiai gali būti laikomas vienu geriausių sekso vadovų. Knygoje autorius aptaria mokslinius atradimus seksologijos ir psichologijos srityse, kalba apie sekso svarbą ir koncentruojasi ne tik į jaunas poras, bet ir į vyresnių žmonių seksualinio gyvenimo iššūkius.

Taigi, ne tik sekso žaislai, bet ir knygos ir diskusijos gali padėti išlaikyti kokybiškus lytinius santykius, nes tai užima labai svarbią dalį kiekvienos poros fiziologiniame ir emociniame gyvenime. Taip pat svarbu nebijoti kreiptis pagalbos į seksologus ar porų terapeutus, jei jaučiate, kad su partneriu užmegzti dialogą sunku – tam ir yra specialistai, kurie aiškiau gali pamatyti situaciją ir problemų sprendimo būdus iš šalies.