Turbūt niekam nereikia per daug aiškinti, kas yra mergvakaris. Tai šventė, rengiama nuotakai prieš vestuves. Dažnai juokaujama, kad tai paskutinė jaunosios galimybė pasidžiaugti „laisve“ prieš santuoką. Galbūt todėl dažnai mergvakariai pasibaigia kvailiausiais sprendimais ir nevaldomomis linksmybėmis. Tikriausiai kiekvienas yra matę „tą“ merginų grupelę miesto centre.

Šventės istorija

Vis dėlto mergvakario idėja Vakarų kultūroje įsitvirtino daug vėliau, nei kelis amžius besitęsianti bernvakario tradicija. Priešvedybinės apeigos buvo vykdomos dar Antikos laikais, o nuorodų į pirmuosius bernvakarius galima rasti jau 19 amžiaus rašytiniuose šaltiniuose. Tiesa, anksčiau šiose šventėse tikrai nebūdavo pusnuogių striptizo šokėjų ir neišsenkančių alkoholio atsargų. Pirmųjų bernvakarių aprangos kodas „black tie“ reikalaudavo klasikinio kostiumo ir solidžių manierų. Tikriausiai mergvakario šventės tradicija į mūsų kultūrą atėjo daug vėliau dėl sudėtingos moterų padėties ir ribotų teisių ankstesniuose amžiuose.

Vis dėlto šiandien dažnai jaunosios draugių suorganizuota šventė savo programa ir išradingumu pranoksta bernvakarius. Tiesa, anksčiau šventę jaunajai surengti būdavo daug paprasčiau, nes idėjų pasirinkimas nebuvo didelis – pirmieji mergvakariai dažniausiai reiškė ramų pasisėdėjimą ir vaišes jaunosios namuose. Bėgant laikui ir keičiantis pasauliui galimybės išsiplėtė, dabar mergvakarių būna pačių įvairiausių – nuo mergaitiškų savaitgalio kelionių į kitas šalis iki ekstremalaus sporto išbandymo. Įdomi Las Vegaso statistika – 35 proc. visų miesto lankytojų ten atvyksta švęsti mergvakario ar bernvakario.

Mergvakaris

Mergvakario tradicijos pasaulyje ir Lietuvoje

Nors šios šventės tikslas visur toks pats – paminėti paskutines dienas prieš santuoką, tačiau tradicijos įvairiose šalyse labai skiriasi. Pavyzdžiui, Kinijoje vyrauja itin keistas paprotys – nuotaka prieš vestuves turi verkti, kitaip bus palaikyta nekultūringa ir nemandagia. Nuotakai pradėjos verkti jos pavyzdžiu paseka ir kitos moterys, dalyvaujančios šventėje. Indijoje per mergvakarį nuotaka būna išpiešiama tradiciniais chna dažais, o raštai ir simboliai reprezentuoja pozityvumą, meilę ir sėkmę.

Vokiečiai, kaip ir į daugelį dalykų, taip ir į mergvakarius žiūri rimtai, todėl turi net dvi atskiras šventes. Pirmojoje nuotaka ir jos geriausios draugės apsirengia kuo kvailiau ir juokingiau, važiuoja į miestą ir bando pardavinėti įvairias smulkmenas sutiktiems žmonėms, sakydamos, kad taip jie prisidės prie paskutinės nuotakos nakties laisvėje. Kita šventė vyksta naktį prieš vestuves, joje dalyvauja ir nuotaka, ir jaunikis. Kartu su šeima jie daužo lėkštes tikėdami, kad tai atneš sėkmę.

Mergvakario idėjos

Senosios mergvakario tradicijos Lietuvoje buvo labai artimos stereotipiniam liūdnam, melancholiškam lietuvių mentalitetui. Pirmieji mergvakariai buvo neatsiejami nuo raudojimo, taip buvo atsisveikinama su nerūpestinga jaunyste, moteris palydima į sudėtingą gyvenimą santuokoje. Vėliau apžiūrima nuotaikos kraičio skrynia, sakomi palinkėjimai, pinami rūtų vainikėliai ir atliekami įvairūs namų ruošos darbai. Populiarus būdavo pyragas „Kasa“, kuris simbolizuodavo jaunosios kasą ir atsisveikinimą su ja. Turbūt šiais laikais merginų tokios mergvakario idėjos tikrai nevilioja, tad kaip suplanuoti šventę, kad nereikėtų raudoti?

Ką veikti?

Nebūtinas, bet svarbus kiekvieno mergvakario akcentas – tema. Sugalvojus temą bus lengviau organizuoti veiklas, ieškoti vakarėlio vietos, galėsite kūrybiškiau apsirengti, galbūt sugalvosite vieną mažą įvaizdžio detalę, kurią galės nešioti visos šventės dalyvės. Pateikiame jums kelias veiklų idėjas, iš kurių patinkančią išsirinks net ir pačios įnoringiausios merginos.

Jodinėjimas žirgais – Itin romantiška veikla, kuri leis pabūti gamtoje, atsipalaiduoti ir tikrai netradiciškai praleisti laiką su draugėmis. O jeigu atsirastų dar ir fotografas, kuris įamžintų šias akimirkas, rezultatas būtų įspūdingas.

Pasiplaukiojimas jachta – populiari pramoga mergvakariams, kurie vyksta vasarą. Puikiai tiks merginoms, kurios nenori imtis ekstremalių sportų ar naujų veiklų, o tiesiog linksmai atšvęsti su draugėmis. Vietoje baro ar restorano pakeiskite aplinką ir šventė iš karto taps išskirtinė.

ka veikti per mergvakari

Savaitgalis SPA – triukšmingas linksmybes iškeiskite į harmoningą ir ramų savaitgalį su artimiausiomis draugėmis. Ten jūsų laukia nesibaigiantys masažai, grožio procedūros, skanus maistas ir ramybė.

Kelionė į kitą šalį – jei nuotaka ir jos draugės mėgsta spontaniškas keliones, suplanuokite savaitgalio išvyką į vieną iš Europos miestų. Kas gali būti romantiškiau už vakarienę Paryžiuje, saulėlydį Romoje ar audringą vakarėlį Barselonos centre?

Kosmetikos dirbtuvės – šiandien galima išbandyti tiek kvepalų, tiek muilo ar net dekoratyvinės kosmetikos gamybos dirbtuves. Ši veikla puikiai tiks mėgstančioms rankdarbius ir ramų laiko praleidimo būdą merginoms.

Degustacija – kokią degustaciją pasirinksite, priklauso tik nuo jūsų fantazijos ir galimybių. Internete galima rasti įvairiausių pasiūlymų – nuo gurmaniškos austrių ir prabangios šampano degustacijos, iki labiau tradicinės, bet ne mažiau įdomios sūrių ir vynų degustacijos.

Aktyvios pramogos – jei nuotaka ir draugių kompanija mėgstą aktyvų laisvalaikį ir adrenaliną, drąsiai galite rinktis ekstremalų pasivažinėjimą motociklais ar keturračiais, vandens pramogas ar net šaudymą koviniais ginklais. Mergvakaris bus tikrai nepamirštamas!

Populiaru
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Populiaru
Lizingas
Video
(6)
50.00 €
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Populiaru
Lizingas
Video
(5)
100.00 €
Nemokamai
Populiaru
Nemokamai
Populiaru
(58)
7.95 €
-20% Akcija
Populiaru
Video
-20% Akcija
Populiaru
Video
(12)
28.90 € 36.00 €
Nemokamas pristatymas
Video
Video
Nemokamas pristatymas
(14)
49.00 €
Paskutinė prekė
Video
Paskutinė
Video
(3)
28.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Video
Lizingas
Video
Nemokamas pristatymas
(16)
79.00 €
Populiaru
Populiaru
(2)
5.95 €
(2)
5.95 €
(2)
9.95 €
-30% Akcija
Nemokamas pristatymas
-30% Akcija
Nemokamas pristatymas
(1)
41.97 € 59.95 €
Rodyti daugiau

Striptizas – Nors daugeliui merginų striptizas per mergvakarį asocijuojasi su dideliu alkoholio kiekiu ir nejaukia tyla, kol šokėjas nusirenginėja priešais būsimą nuotaką, nebūtinai viskas turi būti neskoninga ir nejauku! Pusnuogį vyrą galite iškeisti į privačią pamoką „pole dance“ studijoje ir kartu su trenere pasimokyti smagių choreografijų.

Ekskursija sekso prekių parduotuvėje – norinčioms šiek tiek pikantiškesnės pramogos rekomenduojame ekskursiją erotinių prekių parduotuvėje, kur ne tik sužinosite apie įvairius sekso žaislus, bet ir galėsite juos įsigyti. Beje, 72 proc. būsimų nuotakų mergvakario proga gauna kokį nors sekso žaislą.

Mergvakario žaidimai

Jau seniai pabodę žaidimai, kai mergvakario dalyvės turi surinkti kuo daugiau vyrų numerių ar miesto centre daryti įvairiausias užduotis. Kad šventė būtų ne tik linksma, siūlome kelis mergvakario žaidimus.

Jaunavedžių žaidimas – žaidimo metu tikrinama, kaip gerai jaunieji pažįsta vienas kitą. Mergvakario organizatorė iš anksto turėtų nusiųsti paruoštus klausimus jaunosios partneriui. Geriausia, kad jaunikis nufilmuotų visus atsakymus vaizdo įraše, o mergvakario metu vaizdo įrašas bus paleistas ir jaunoji spėlios, ką atsakė jos būsimas vyras. Jei spėjimas teisingas, išgeria svečiai, jei neteisingas – tik nuotaka.

Apatinių vakarėlis – šiam mergvakario žaidimui kiekviena dalyvė turės atsinešti kelnaites, kurios atspindėtų jų asmenybę. Visus apatinius žaidimo metu reikia sukabinti ar skalbinių virvės ar kaip nors kitaip išrikiuoti, o nuotaka turės atspėti, kurios kelnaitės kam priklauso.

„Išgerk, jeigu…“ – šis mergvakario žaidimas primena senąjį „Never Have I Ever“. Jam reikia sąrašo teiginių, susijusių su būsimąja nuotaka ir jos draugėmis. Kiekvienas svečias skaito po teiginį, ir jeigu jis tinka jums, išgeriate. Keli eilučių pavyzdžiai: „Pažįstu nuotaka daugiau nei 10 metų“, „Esu buvusi ten, kur jaunavedžiai keliaus medaus mėnesiui“, „Esu turėjusi romaną su jaunikio bendravardžiu“ ir t.t.

Žiedų medžioklė – Jei norite pažaisti kažką aktyvesnio, žiedų medžioklė bus pats tas. Mergvakario linksmybių vietoje paslėpkite daug plastikinių žiedų ir liepkite svečiams juos surasti. Daugiausia žiedu radusi dalyvė bus paskelbta laimėtoja. Kad žaisti būtų įdomiau, prie kiekvieno žiedo priklijuokite lapelį su maža užduotimi, kurią turės atlikti jį radusi dalyvė.

Mergvakario dovanos nuotakai

72 procentai jaunųjų per mergvakarį dovanų gauna sekso žaisliuką, tikriausiai tai daug ką pasako apie dovanų nuotakai pasirinkimą. Kitos populiarios dovanos – apatinių komplektai, keliaraištis, įvairios artimiausių draugių atminimo dovanos. Kad nepasimestumėte pasirinkimų gausybėje, pateikiame populiariausių dovanų idėjas.

Sekso žaislai – ne veltui tai viena iš dažniausiai pasirenkamų mergvakario dovanų. Vibratorius ar kitas žaislas gali tapti puikia dovana, kuri primins ir simbolizuos būsimai nuotakai, kad santuokoje nereikėtų pamiršti savęs ir asmeninių malonumų.

Apatiniai – dovanokite jaunajai seksualius apatinius su palinkėjimu, kad pirmiausia ji jaustųsi graži sau ir prieš save, o tik po to galvotų apie tai, kaip atrodys vestuvių naktį. Galbūt mergvakaris – puiki proga nustebinti draugę tokiu apatinių komplektu ar kostiumėliu, kurio ji niekada nedrįstų nusipirkti pati.

mergvakaris

Keliaraištis – dovanoti keliaraištį yra viena iš mergvakario tradicijų, todėl subtilus ir prabangus keliaraištis bus puikus pasirinkimas. Šio vestuvinio aksesuaro tradicija Vakaruose yra labai sena, vestuvių metu jaunikis turi nuimti nuo nuotakos kojos keliaraištį ir mesti į minią, kaip tai daroma ir su vestuvine puokšte. Keliaraištis viduramžiuose simbolizuodavo vestuvinio gyvenimo sėkmę, o jo nuėmimas reikšdavo, kad vyras ir moteris įžengia į santuokinį gyvenimą.

Kitos dovanų idėjos – svarbiausia, kad dovanos nuotakai būtų išrinktos galvojant apie ją, jos pomėgius ir skonį. Galite rinktis personalizuotus aksesuarus ar prabangią pižamą su jaunosios inicialais, taip pat niekada nesuklysite su prabangios kosmetikos rinkiniu ar jos mėgstamu gėrimu. Jeigu turite kantrybės rankdarbiams – surinkite į nuotraukų albumą visas smagiausias akimirkas, kurias patyrėte kartu, o albumą dekoruokite.

Kad ir kaip nuspręsite švęsti mergvakarį, reikėtų nepamiršti, kad daugiausiai prie šventinės nuotaikos kūrimo prisideda ne veiklos, dovanos ar vieta, o žmonės, kurie ateina ir skiria savo dėmesį jums. Jeigu kompanija bus smagiai nusiteikusi – šventė tikrai taps nepamirštama.