Striptizo šokėjos dažnai gyvena du gyvenimus. Šviesiuoju paros metu jos yra paprastos, dažniausiai gana jaunos merginos, studijuojančios, turinčios hobių, pramogų – esančios tokios, kaip visi kiti žmonės, tačiau naktį viskas apvirsta aukštyn kojom. Saulei nusileidus ir mėnuliui patekėjus jos tampa tikrų tikriausiomis sekso deivėmis, kurios savo kūno plastika, įspūdingais išlinkimais bei provokuojančia apranga kaitina vyrų kraują visame pasaulyje. Vis dėlto tai yra tik fasadas, ir daug dalykų lieka už kadro, o apie juos sužinoti būtų tikrai įdomu. Taigi, apžvelgsime aplinkybes, ypatumus bei niuansus, kurie dažnai būna nutylimi arba neaptariami kada kalbame apie striptizo šokėjų darbą.

Kodėl pasirenkamas toks kelias?

Istorija, kurią dažnai girdime, ypač vakarų pasaulyje: graži mergina įstojo mokytis į universitetą, mokslai brangūs – todėl ji įsidarbina striptizo šokėja. Kitos moterys renkasi tokį kelią, nes joms patinka vyrų dėmesys arba pats šokio aktas, tačiau didžioji dauguma tai daro dėl pinigų ir tai mato kaip laikiną profesiją. Atlygis čia irgi gana neblogas, lyginant su paprastais darbais, tačiau labai daug kas priklauso nuo klientų srauto ir pačios įstaigos, kurioje šokėja dirba. Darbe nereikia nei išsilavinimo ar didelių žinių, tačiau šokėja turi būti prisižiūrėjusi, plastiška, lanksti ir gebėti gundyti ir flirtuoti su auditorija. Tai tikrai nėra tik pasistaipymas ant stulpo, todėl tokį kelią neretai renkasi moterys, kurios yra apdovanotos fizinėmis galimybėmis.

Ko reikia norint šokti striptizą?

Labai geros kūno plastikos, gražių kūno linijų, striptizo klubuose kreivai nežiūrima ir į silikoninę krūtinę, didintą užpakaliuką ar paputlintas lūpytes. Čia vertinamas kūno ir judesių grožis, o visokie kūnai gali būti gražūs. Klientai nori pamatyti moteris, kurios išliktų jų atmintyje, apie kurias jie slapčia fantazuoja, todėl tai tikrai ne ta darbo sritis, kur išvaizda nėra svarbi.

Šokio technika vis dėlto turbūt yra svarbesnė už išvaizdą. Čia reikia ypatingos rankų ir kūno koordinacijos, plastikos bei lankstumo, gana nemažai jėgos ir gebėjimo flirtuoti tuo pat metu. Šokiai ant stulpo nėra tik pritūpimai ir nusileidimai, tai gali būti ir didis menas, jeigu jį tinkamai pateikia.

Kokios perspektyvos tokiame darbe?

Iš tiesų paprastai šokėjai jos gana menkos. Dirbti tenka naktimis, jokių paaukštinimų, apart geresnio pasirodymo laiko sulaukti nelabai ir pavyksta. Ypač Lietuvoje, kur rinka yra gana maža – karjeros perspektyvų nėra pačių didžiausių, tačiau užsienyje gerosios striptizo šokėjos jau tampa įžymybėmis, kurios pačios pritraukia žiūrovų į lankytojų į klubą. Būtent todėl jos turi daug sekėjų soc. tinkluose, yra gausiai reklamuojamos bei tampa savotiškomis žvaigždėmis.

Piniginiu atžvilgiu viskas priklauso nuo to, kokiu laiku šokėja šoka ir nuo lankytojų srauto. Šokėjoms nėra mokama daug, tačiau didžioji dalis pajamų – geidulingi vyrai, stebintys šokius. Daug mokama ir už privačius „lapdance“, todėl beveik visas šokėjas galima „pasiskolinti“ ir trumpam asmeniniam pasirodymui. „Lapdance“ tai nėra prostitucija. Neretai tokių šokių metu net negalima liesti šokančios moters. Lietuvoje apie striptizo šokėjų atlyginimus duomenų nėra, tačiau pavyzdžiui Jungtinėje Karalystėje vidutinio klubo šokėja uždirba gerokai per 5000 eurų per mėnesį. JAV šie skaičiai gali būti ir dar didesni, tačiau ir dirbti reikia nemažai…

Karjeros trukmė? Keletas, geriausiu atveju – keliolika metų. Klubai nuolat ieško naujų talentų, o kadangi striptizo klubų lankytojai dažniausiai yra pagyvenę vyrai – visad norima kuo jaunesnių panelių, kurios galėtų priblokšti ir sužavėti. Vis dėlto ir pačios šokėjos tai supranta ir dažniausiai baigę mokslus ar užsidirbę pakankamai pinigų iš šio darbo pasitraukia.

Tamsiosios darbo pusės ir pavojai

Deja, bet striptizo klubai neretai būna priedanga įvairiems purviniems reikalams. Dažniausiai tai – prostitucija, kuri Lietuvoje yra opi problema. Kadangi tai yra nelegalu ir nereguliuojama, viskas vyksta šešėlyje, tačiau daugumoje striptizo klubų tos pačios šokančios merginos siūlo ir sekso paslaugas. Kadangi klientų srautai nėra labai dideli, tai leidžia papildomai užsidirbti, tačiau su nereguliuojama prostitucija kyla ir daug pavojų. Štai paimkime pavyzdį:

Smurtinių nusikaltimų prieš prostitutes Vokietijoje (kur jų individuali ir komercinė veikla yra leidžiama) kiekis buvo 7 kart mažesnis nei JAV, kur prostitucija yra nelegali.

Seniau Lietuvoje, o dar ir dabar daugumoje JAV valstijų striptizo klubai priklauso nusikalstamiems susivienijimams ar gangsteriams. Tai – priedanga narkotikų prekybai, ginklų kontrabandai ar prekybai žmonėmis. Striptizo šokėjos dažnai gali pasidalinti labai pavojingomis istorijomis. Todėl čia visad dirba ne vienas, dažnai net keli ginkluoti bei gerai treniruoti apsauginiai, kurie moka dirbti ir ekstremaliausiomis situacijomis.

Šokėjoms reikia saugotis ir klientų, kurie nejaučia ribų. Jeigu yra klubo taisyklės ir lankytojas jas pažeidžia – reikia jį perspėti, kad taip nebesielgtų. Tačiau klientui nesiklausant ir taisykles pažeidus vėl – kreipkitės į apsaugą, kad klientas būtų išvarytas.

Kaip galima iš to padaryti verslą ateityje

Vienintelė reali galimybė uždirbti iš savo striptizo karjeros ateityje – kurti ryšius ir vėliau juos išnaudoti atidarant savo klubą. Neretai net baigus šokių karjerą klubai kaip savo vadoves ar administratores paskiria merginas, kurios prieš tai šoko. Visgi, labai naudinga yra ir atidaryti savo klubą. Ryšiai ir sukaupta patirtis leis geriau tvarkytis su užkulsiniais reikalais, kurių įprasti žmonės nepažįsta. Be to, toks klubas galės geriau apsisaugoti nuo nusikalstamų veiklų, veikti legaliai ir sėkmingai.

Lietuva ir užsienis

Jeigu svarstote kuo karjera užsienyje skirtųsi nuo karjeros Lietuvoje, tai atsakymas turbūt yra vienas – galimybėmis. Nors Lietuvoje įsidarbinti turbūt yra tikrai lengviau, užsienyje šokėjos uždirba daugiau, turi daugiau klientų ir gali sukurti daug didesnį pažinčių ratą. Visgi, jeigu svarstyti apie karjerą, reikėtų rinktis tokią vietą, kurioje striptizo šokėjos yra gerbiama visuomenės dalis, o ne lyginamos su prostitutėmis arba naktinėmis plaštakėmis.

Sportas

Striptizo šokėjos turi ir šokių ant stulpo čempionatus bei varžybas. Tai labai prestižiški renginiai, kuriuos laimėti gali tik pačios techniškiausios šokėjos. Tokiuose konkursuose laiminčios šokėjos yra tikrai aukščiausio lygio atletės bei sportininkės, kurios niekuo nenusileidžia profesionalioms pramoginių ar sportinių šokių šokėjoms, o kartais net būna tos pačios šokėjos.

Vyrai

Vyrų striptizas daugiau pristatomas grupinių pasirodymų arba vakarėlių formate. Filmas „Magiškas Maikas“ gana gerai reprezentuoja ką reiškia būti vyru striptizo šokėju. Deja, pasaulyje nėra daug heteroseksualioms moterims skirtų vyrų striptizo klubų, jų skaičius tikrai mažesnis nei homoseksualiems vyrams skirtų striptizo klubų. Kodėl taip yra – neaišku, nes aukščiausio lygio vyrų striptizo šou sutraukia šimtines, kartais net tūkstantines auditorijas. Vyrams reikalingos panašios savybės (ypač fizinės) kaip ir moterims, tačiau dailiosios lyties atstovės beveik visad šoka aplink stulpą, vyrai aplink stulpą sukiojasi itin retai. Karjeros galimybių be savo trupės vadybos beveik nėra, tačiau ši profesija yra bene visais aspektais daug saugesnė už moterų striptizo šokėjų.