Yra daugybė priežasčių, dėl kurių žmonės pasirenka būti neištikimi. Vieniems pabosta santykiai ir jie ima ieškoti nuotykių, kiti paprasčiausiai įsimyli kitą asmenį ir bijo apie tai sakyti partneriui, kad jo neįskaudintų skyrybomis, treti tiesiog negali gyventi monogaminiuose santykiuose ir nuolat ieško naujovių. Žinoma, neištikimybė būna ne tik fizinė, bet ir emocinė, o kai kurie sako, kad ši neištikimybės forma skaudina labiausiai.

Visgi, kas verčia pasirinkti tokį kelią ir sukti „į kairę“ ir kaip elgtis, jei sužinote, kad partneris jums neištikimas ar pats buvote neištikimas partneriui? O gal tam tikri asmenybės bruožai gali lemti neištikimybę? Būtent į šiuos klausimus ir atsakysime šiame straipsnyje.

Kas yra neištikimybė?

Neištikimybė – tai veiksmas, kai emociškai ar fiziškai esate neištikimas sutuoktiniui ar partneriui. Galite užsiimti seksu su kitu asmeniu, kuris nėra jūsų partneris ar paprasčiausiai sulaužote pažadą bei įsipareigojimą.

Jei kada buvote neištikimybės auka, greičiausiai, pirmas jums kilęs klausimas buvo „kodėl?“. Neištikimybės pasekmės yra be galo skaudžios ir natūralu norėti žinoti kodėl partneris pasirinko būti neištikimu. Neištikimybei gali būti daugybė priežasčių, nes neištikimybės tipų yra daugybė.

Kiekvienas neištikimybės atvejis yra kitoks ir pildo skirtingus poreikius. Žinojimas kodėl partneris buvo jums neištikimas turbūt nesumažins jaučiamo skausmo, bet sugebėjimas racionaliai suvokti elgesį gali padėti nejausti sumišimo.

Durex Fun Explosion (40 vnt.)
Pasante Xtra Sensitive
(9)
0.24 - 0.35 €
Pasante Silk Thin
(5)
0.32 - 0.40 €
Durex Mutual Climax (10 vnt.)
Egzo prezervatyvas Kirminukas
Pasante Female (3 vnt.)
Pasante Ribbed
(6)
0.24 - 0.35 €
Egzo prezervatyvas Eržilas
Egzo prezervatyvas Voras
(5)
2.89 €
-35%
Prezervatyvai be latekso SKYN Elite (10 vnt.)
-16%
Prezervatyvai be latekso SKYN Intense Feel (10 vnt.)
Pasante Cooling
(12)
0.24 - 0.35 €


Neištikimybės tipai:

  • Oportunistinė. Toks neištikimybės tipas reiškia, kad asmuo myli savo partnerį ir yra prisirišęs prie jo, bet pasiduoda seksualinei aistrai ir permiega su kitu žmogumi. Dažniausiai tokio tipo neištikimybė priklauso nuo situacijos, nebūna apgalvota, būna rizikinga, dažnai tai daroma apsvaigus;
  • Privaloma. Šio tipo neištikimybė paremta baime atsispirti kažkieno seksualumui, nes dėl to būsite atstumtas. Šio tipo neištikimybę besirenkantys dažniausiai myli partnerį, tačiau vis tiek „eina į kairę“, nes jiems reikia nuolatinio savo vertės patvirtinimo. Kitaip tariant – šiems žmonėms reikia nuolatinio dėmesio;
  • Romantinė. Neištikimasis jaučia menką emocinį potraukį savo partneriui. Toks žmogus gali būti atsidavęs santykiams, tačiau ilgisi intymumo ir emocinio ryšio;
  • Konfliktiška romantinė. Tokio tipo neištikimybė galima, kai žmogus jaučia romantiškus jausmus ir seksualinę aistrą daugiau nei vienam žmogui vienu metu. Tokio tipo situacijos gali sukelti labai daug streso ir nerimo tiek neištikimajam, tiek neištikimybės aukai;
  • Atminimo. Neištikimasis yra įsipareigojęs, tačiau nejaučia jokių jausmų partneriui. Jis nejaučia jokios aistros, meilės ir prisirišimo ir tik įsipareigojimas verčia būti su partneriu.

Kas lemia neištikimybę

Kaip minėjome, neištikimybę lemiančių priežasčių gali būti daugybė, tačiau yra tam tikros pagrindinės ir dažniausiai pasitaikančios priežastys. Visi gerai žino, kad neištikimybė tikrai nėra raktas į laimingus santykius, tačiau, neištikimybė yra tikrai neretas reiškinys. Taigi, kas dažniausiai lemia partnerio pasirinkimą „pasukti kairėn“?

-25%
Masažo aliejus DONA Vanilla Buttercream (110 ml)
-25%
Masažo aliejus Įkaisk
(2)
14.95 € 11.21 €
-25%
Masažo aliejus Šildanti avietė (150 ml)
-25%
Masažo aliejus Jaudinanti šiluma (100 ml)
-25%
LELO feromoninė masažo žvakė (vanilė/kakavos kremas)
-25%
Masažo aliejus Braškės (50 ml)
(4)
5.95 € 4.46 €
-25%
Masažo losjonas su feromonais Sinful Spring (235 ml)
-25%
SHIATSU Silky Touch gelis ir masažo aliejus (200 ml)
-25%
Masažo losjonas su feromonais Tropical Tease (235 ml)
-25%
Masažo gelis Nuru (500 ml)
28.95 € 21.71 €
-25%
Masažo aliejus Šildanti karamelė (150 ml)
-25%
Masažo gelis Nuru Energija (500 ml)
28.95 € 21.71 €


Ryšio praradimas. Viena iš dažniausiai pasitaikančių neištikimybės priežasčių yra jausmas, kad su partneriu nebėra ryšio. Tokiu atveju neištikimybė gali atrodyti kaip būdas susirasti naują žmogų, kuris jaudintų, kol senieji santykiai atrodo nuspėjami ir neįdomūs. Prarasti ryšį su partneriu galima dėl daugelio priežasčių: jums gali trūkti tinkamos komunikacijos, arba gyvenimas gali būti užvaldytas darbo, vaikų, todėl laikas kartu tampa labiau kaip funkcija, o ne meilės išraiška.

Nesijaučiate mylimas. Yra toks terminas „meilės kalba“. Jis naudojamas norint apibūdinti tai, kaip žmonės išreiškia meilę vienas kitam. Kai kurie partneriai komunikuoja verbaliai sakydami komplimentus, o kitiems labiau patinka meilę reikšti fiziškai – bučiniais ir glamonėmis. Jei jūsų meilės kalba skiriasi nuo partnerio, galite jaustis nemylimas, o tada išauga tikimybė būti neištikimu su tuo, kuris geriau atsako į jūsų meilės kalbą.

Disbalansas. Jei santykiuose trūksta balanso, vienas partneris gali imti jaustis kaip tėvas kitam partneriui. Pavyzdžiui, vienas partneris jaučiasi labiau atsakingas priimant sprendimas, tvarkantis namuose, finansiniais klausimais ir t.t. Tokiu atveju romanas gali suvilioti tuo, kad partneris vėl jausis vertinamas ir lygiavertis su kitu asmeniu. Lygiai taip pat partneris, kuris yra „vaiko“ pozicijoje gali jaustis kritikuojamas ir neištikimybė gali atrodyti kaip būdas patvirtinti savo nepriklausomybę ir autoritetą.

Baimė įsipareigoti. Kartais romanai prasideda toje santykių stadijoje, kai, atrodo, partneriai turėtų jaustis itin komfortiškai ir saugiai, pavyzdžiui, po sužieduotuvių ar kai laukiamasi vaiko. Tačiau baimė įsipareigoti gali vesti iš proto. Kartais žmonės rizikuoja tuo, ką turi, sąmoningai ar ne, tokiu būdu atsikratydami atsakomybės jausmo.

Problemos, susijusios su nepasitikėjimu savimi. Neištikimybė taip pat gali būti pasitikėjimo savimi stokos pasekmė. Maža savivertė gali priversti jaustis priklausomu nuo kitų dėmesio ir kai kuriais atvejais užtenka tik vieno žmogaus dėmesio. Taip pat, žema savivertė gali versti jaustis nesaugiai santykiuose taip stipriai, kad žmogus pasirenka būti neištikimu tam, kad atstumtų pats, o ne būtų atstumtas.

Seksualinio priklausomumo problemos. Neištikimybė dažnai siejama su seksualine priklausomybe. Žmonės, turintys tokių bėdų, dažnai linkę užsiimti seksu norėdami tiesiog patenkinti aistrą ir paleisti negatyvias emocijas, kurias jiems sunku kontroliuoti. Tai kompulsyvus elgesys, panašiai kaip priklausomybė nuo narkotikų ar alkoholio. Kai kurie žmonės būna neištikimi visiems savo partneriams visuose santykiuose.

Ar asmenybės bruožai gali lemti neištikimybę?

Mūsų asmenybės bruožai lemia mūsų elgesį su kitais ir su pačiais savimi. Kai kuriais atvejais šie bruožai tikrai gali lemti polinkį į neištikimybę. Žmonės, turintys tokius bruožus, dažniausiai mažiau galvoja apie kitus ir nemąsto kaip jų elgesys gali paveikti mylimuosius. Tokie žmonės labiau susirūpinę savimi, o ne santykiais su aplinkiniais. Žinoma, jei žmogus pasižymi šiais bruožais, tai dar nereiškia, kad jis būtinai bus neištikimas. Tačiau šie asmenybės bruožai tikrai gali padidinti neištikimybės riziką.

Dažnai neištikimieji pasižymi narciziškais asmenybės bruožais. Tokie žmonės trokšta, kad juos garbintų ir dievintų. Jausmas, kad tau neįmanoma atsispirti gali atrodyti itin viliojantis, tačiau gali būti ir labai toksiškas. Jei narcizas pajus nuobodulį santykiuose, jis tikrai gali sukti į kairę, ypač, jei pajaus, kad su kitu žmogumi jaus taip trokštamą garbinimą.

Taip pat narciziškoms asmenybėms dažnai trūksta empatijos jausmo. Kai žmogus turi šį jausmą, empatija gali apsaugoti nuo neištikimybės ir kitų „blogų“ veiksmų, nes suvokia kaip tai gali paveikti kitą asmenį. Deja, narcizai nepasižymi empatija ir yra labiau susirūpinę savimi ir savo malonumais.

Į kairę taip pat linkę sukti tie, kurie mėgsta pameluoti apie menkniekius. Juk logiška, kad jei partneris meluoja apie smulkmenas, jis galėtų meluoti ir dėl neištikimybės. Jei pastebite, kad partneris vis keičia istorijų detales, stebėkite jį ir jo reakciją, kai tai paminėsite. Jei jis lengvai susierzina ar nusimena ir nenori apie tai kalbėti, tai gali būti įspėjimas.

Neištikimybę gali lemti ir nepasitikėjimas savimi. Šis asmenybės bruožas dažnai sukelia įvairias problemas santykiuose, o nepasitikintis savimi partneris dažnai gali vengti konfliktų. Nepasitikintis savimi partneris gali norėti turėti atsarginį planą, jei santykiai nepavyktų.

Ką daryti, jei buvote neištikimas?

Neištikimybė gali būti skaudi patirtis ne tik jos aukai, bet ir neištikimam partneriui. Mintys apie tai ką daryti toliau, kankina ne tik įskaudintą partnerį, bet ir tą, kuris įskaudino. Ir nors neištikimybė visada skaudina, ne visada ji būna tyčinė. Kiekviena situacija yra unikali, susidedanti iš daugybės skirtingų aplinkybių, nuo kurių ir priklauso jūsų tolimesnis veiksmų planas.

Kaip elgtis neištikimai moteriai?

Turite suprasti dėl ko taip atsitiko, o neištikimybei priežasčių gali būti tikrai nemažai: pradedant nuo problemų santykiuose, atšalimo, pykčio, baigiant impulsyviu jūsų elgesiu. Privalote susitaikyti su faktu, kad buvote neištikima ir neimkite versti visos kaltės partneriui. Svarbu išsiaiškinti priežastis, tačiau tai nepateisina jūsų elgesio.

Po to turite imtis dar svarbesnio žingsnio ir pasakyti tai mylimajam. Tačiau kaip tai padaryti? Būtent dėl šio žingsnio labai svarbu tiksliai išsiaiškinti neištikimybės priežastis, o tada susikaupkite ir pasisakykite apie tai savo vyrui. Ir nors vyrai dažnai nuslepia neištikimybės faktą, moterims to daryti tikrai nevertėtų: vieno tyrimo metu, kuris buvo atliktas JAV, paaiškėjo, kad nemaža dalis vedusių porų susitaiko su neištikimybe. Ir nors moterys teigia, kad pirmaisiais santuokos metais jų vyrams pasukus į kairę santykiai būtų baigti, visgi 60% jų atleidžia. Kita vertus vyrai į tai žiūri kiek atlaidžiau ir vertina moterų atvirumą ir tik 14% vyrų, sužinoję apie savo partnerių neištikimybę, paprašo skyrybų.

Galiausiai, po prisipažinimo, duokite partneriui laiko viską apsvarstyti, Būkite nusiteikusi įvairioms emocijoms: pykčiui, ašaroms, klausimams „kodėl“ ir t.t. Kai partneris susitaikys su faktu, turėsite nuspręsti ką norite daryti toliau, o svarbiausia, turite nuspręsti ar norite išsaugoti judviejų santykius. Taip pat, jei sukote romaną ilgesnį laiką, turėtumėte pagalvoti ir apie savo meilužio padėtį, nes tai paveiks ir jo jausmus. Atvirai pasikalbėkite ir jei norite išsaugoti santykius su partneriu, nutraukite ryšius su meilužiu.

Kaip elgtis neištikimam vyrui?

Pirmiausia, atidžiai išnagrinėkite situaciją ir pabandykite suprasti kodėl pasukote į kairę. Situacija, dėl kurios tai nutiko, gali būti labai komplikuota, tačiau turite priimti faktą, kad tai jūs buvote neištikimas ir tik pripažinę tai, galėsite ieškoti sprendimų.

Galite mėginti nuslėpti savo neištikimybę, bet tik tuo atveju, jei esate visiškai įsitikinęs, kad tai nepasikartos. Deja, tačiau realybė skaudi ir jei kartą pasukote šiuo keliu, didelė tikimybė, kad vėl susigundysite. Jei romaną mezgėte su bendra jūsų ir partnerės pažįstama, turėtumėte su ja pasikalbėti ir prieiti kompromisą, kad nesugriautumėte nei vieno iš jūsų santykių. O jei moteris, su kuria buvote neištikimas, yra atsitiktinė, galite elgtis pagal savo nuožiūrą – jei manote, kad tai nutiko netyčia ir nepasikartos, galite viską išspręsti tyliai.

O jei nuspręsite apie tai pranešti mylimajai, nedelskite, nes kuo anksčiau tai padarysite, tuo didesni šansai, kad santykius pavyks išsaugoti. Dažnai moterys neištikimybę priima labai asmeniškai ir lieka labai įskaudintos, tačiau atleidimas tikrai įmanomas. Pasistenkite jai paaiškinti aplinkybes ir priežastis ir būtinai nuoširdžiai atsiprašykite už savo poelgį bei pasiruoškite iš naujo užsitarnauti pasitikėjimą.

Kaip to išvengti

Geriausias būdas išvengti neištikimybės – susilaikymas. Deja, daugelis neištikimųjų dar prieš pat seksą ne su partneriu galėjo sau ištarti „ne“, tačiau vis tiek pasirinko tokį kelią. Galite užsiimti neištikimybės prevencija – jei partneriui sakote, kad neišduosite, tačiau galvojate priešingai, venkite skambių frazių ir pažadų. Vietoje to, pasikalbėkite su partneriu ir išsakykite kaip jaučiatės bei paprašykite antros pusės supratingumo. Gal būt savęs nepakeisite, tačiau galite apsaugoti mylimą žmogų nuo skausmo ir leisti jam pačiam pasirinkti.

Po tokio pokalbio abu partneriai, dažniausiai, jaučia palengvėjimą. Gali būti, jog po jo išsiskirstysite savais keliais, nes suvoksite savo nesuderinamumą. Kitais atvejais poros nusprendžia išmėginti svingą arba atvirus santykius. Svarbiausia, atvirumas ir tai, jog apie tai kalbatės jau reiškia, kad gerbiate vienas kito jausmus ir poreikius.

Neištikimybė tikrai skaudina, ypač, kai to nesitikima. Šis veiksmas gali paveikti pasitikėjimą partneriu arba visiškai sužlugdyti ne tik esamus, bet ir būsimus santykius. Nebijokite pasisakyti partneriui apie tai, kad buvote neištikimas arba apie savo galimus ketinimus. Žinoma, tai padaryti tikrai nėra lengva, tačiau tai suteiks didesnius šansus įveikti problemą. Būkite atviras ir gerbkite partnerio bei savo jausmus!