Šį mėnesį nemažai keliauju. Neseniai dešimt dienų teko praleisti laive kartu su 83 keleiviais. Įsiminė vienas pirmųjų vakarų, kuomet saulei leidžiantis išėjau į laivo denį pasidairyti ir pamačiau grupelę moterų.

Iškart atpažinau ten stovinčias dvi seseris iš Jungtinių Amerikos Valstijų, merginą iš Šveicarijos, neseniai pilnametystės sulaukusią britę ir jau 50 metų perkopusią ispanę. Priėjau prie jų ir mano ausys trumpam aptirpo iš nuostabos. Jos kalbėjo apie seksą. Apie SEKSĄ, Karlai.

Pasirodo, viena iš seserų – biseksuali. Ilgai nesuvokė, kas su ja vyksta (o kalbant apie biseksualumą, tai – normalu), kol galiausiai suprato, kad gali mylėti ir vyrus, ir moteris. Ji pasakojo, kad žinią apie biseksualumą šeima priėmė natūraliai ir ją labai palaiko. Pasakojimo klausiusi kita sesė staiga įsiterpė ir pajuokavo, kad jų namuose jau galėtų atsirasti ir vaikinas, nes pavargo nuo kitų moterų ir jų noro skolintis makiažo priemones. Mergina iš Šveicarijos prasitarė, kad studijuoja psichologiją ir ją itin domina seksualumas ir cheminiai procesai, vykstantys mūsų kūnuose, kai patiriame malonumą ir jausmus. Ir nors save laiko heteroseksualia, prisipažino, kad labai norėtų pabandyti su moterimi – kodėl gi ne? O štai ispanė papasakojo, kaip jau trisdešimt metų keliauja su vyru po pasaulį. Jie susipažino dvidešimt kelerių ir nusprendė neturėt vaikų. Tiesiog jautė, kad nenori, o šį gyvenimą turi nugyventi dviese.

Klausiausi jų rydama pavydą. Tą bjaurų daugumai pažįstamą jausmą. Nes ta laisvė, kurią girdėjo mano ausys ir matė akys, nors ir kiek mažiau, bet vis dar įkalinta mūsų šalyje. Ir aš jos labai pavydžiu.

Eh, bet ką daryti? Domėtis, mokytis ir su kitais ta informacija pasidalinti. Nepasiduoti. Taip, kaip nepasiduodam mes su gydytojomis Aivara ir Aurėja iš @žemiau_bambos, kur laisvu nuo darbo metu jos stengiasi mus visus edukuoti ir į niežtinčius klausimus atsakyti. Į tokius atsakė ir čia. Gal taip stipriai daugiau nebeniežės.

Jau labai daug metų sekso metu aš tiesiog nieko nejaučiu. Retas atvejis, jei aplanko kažkoks jausmas. Kodėl?

Priežastys gali būti įvairios, reiktų detalaus ištyrimo. Pirmiausiai – kreiptis į gydytoją ginekologą, ar nėra kažkokios fiziologinės problemos. Jei nėra, tada rekomenduojame kreiptis į seksologą. Taip pat labai svarbu atvirai kalbėtis su partneriu, kokie dalykai jaudina, suteikia malonumą. Nes tikrai yra moterų, kurios nejaučia vaginalinio orgazmo, dėl to reikia išbandyti kitus būdus.

Ar aš čia viena tokia, kurios kelnaitės ties kontaktu su makštimi pakeičia spalvą, dažniausiai į baltą? Čia dėl mano ph?

Tikrai ne viena! Tai nėra nešvaros ar blogos higienos požymis. Kelnaitėse atsiranda balkšvos dėmės dėl to, kad visiškai sveikos makšties rūgštingos išskyros kontaktuoja su oru ir taip gali apatinius drabužius nudažyti balta ar švelniai geltona spalva. Normalus makšties pH 3,5–4,5 (rūgšti aplinka).

Kodėl kai kurios venerinės ligos pasireiškia žymiai vėliau?

Kai kurios venerinės ligos gali sukelti lėtinį uždegimą mažajame dubenyje ir nesukelti jokių simptomų. Gali atsirasti sąaugos, kurios nebūtinai sukelia simptomus, tačiau yra pavojingos, nes gali sutrikdyti vaisingumą.

Žinau, kad normalu, kai sekso metu iš makšties išeina oras… Tačiau vis tiek nemalonu, nes skamba kaip bezdėjimas. Kaip to išvengti?

Šie garsai tikrai gali būti ir tai normalu, paprasčiausia nekreipti dėmesio, paaiškinti partneriui, jog taip gali būti, arba tiesiog kartu pasijuokti. Jei šie garsai labai trikdo, galima bandyti pakeisti sekso pozą, taikyti diafragminį kvėpavimą, stiprinti dubens dugno raumenis.

Ar gali vyro penis būti per ilgas ir tiesiog sekso metu žaloti moters vidų?

Ilgas penis neturėtų sužaloti moters lytinių organų, nes jis yra elastingas, tačiau gilus įsiskverbimas gali būti skausmingas, dėl to reikia paprašyti partnerio, kad įsiskverbtų ne visu penio ilgiu.

Kas labiau užtikrina mažesnę nėštumo tikimybę – kontraceptinės tabletės ar spiralė?

Abi priemonės priskiriamos prie labai efektyvių: spiralės – 99 % efektyvios, tabletės – apie 98 % ir daugiau, jei nedaroma vartojimo klaidų (apie 90 % įvertinus vartojimo klaidas).

Ar galima bet kada nutraukti kontraceptinių tablečių vartojimą, o spiralę bet kada išimti?

Iš esmės taip galima, tik turite iškart pagalvoti apie kitą kontracepcijos priemonę, jei neplanuojate pastoti.

(1)
1.69 €
Rodyti daugiau

Ar būtinai, kai myliesi, viskas turi būti švaru? Ta prasme depiliuota arba nuskusta.

Tikrai nebūtinai! Skusti ar neskusti – tai visiškai moters asmeninis pasirinkimas, nesusijęs su higiena. Plaukeliai kaip tik gali atlikti apsauginę funkciją nuo galimo bakterijų patekimo į lytinius organus.

Man 25 metai ir aš dar niekada nebuvau pas ginekologę. Turiu labai didelę baimę. Kaip jos atsikratyti?

Vizitas pas ginekologą daugumai moterų yra nemalonus dalykas. Pabandykite pasiruošti jam, kad jis sukeltų kuo mažiau streso ir diskomforto. Nuoroda į mūsų Instagram‘o įrašą: https://www.instagram.com/p/CD8zdtmgQlu/?utm_source=ig_web_copy_link.

Linkime atrasti savo ginekologą, prie kurio gerai ir jaukiai jaučiatės. Verta pasiklausti draugių rekomendacijų, pasiskaityti apie gydytojus forumuose.

Po mėnesinių išskyrų kvapas labai nemalonus. Nežinau, ką daryti.

Įprastai išskyros yra rūgštaus kvapo. Jei kvapas blogas, o ne rūgštus – apsilankyti pas ginekologą ir išsitirti dėl galimų infekcijų.

Kodėl pas mane tiek daug išskyrų kiekvieną dieną? Ištisai turiu būti su įklotu.

Išskyrų kiekį dažniausiai lemia hormonas estrogenas ir didėjant jo kiekiui ciklo metu išskyrų gausėja. Jei išskyros skaidrios, gelsvos, tąsios, neturi blogo kvapo – viskas gerai. Dažniau reikia keisti kelnaites ar apsiprausti, jei nemalonu.

Mano lytinės lūpos labai ilgos ir nutįsusios. Tai normalu ar nenormalu?

Normalu – mes visos esame skirtingos! Tačiau, jei jaučiate diskomfortą dėl jų dydžio (pvz., trinasi, kai važiuojate dviračiu, ir pan.), galima kreiptis į ginekologą dėl lytinių lūpų korekcijos.

Man 16 metų ir aš dar neturiu mėnesinių. Bijau kažkam apie tai pasakyti.

Rekomenduojame kreiptis į ginekologą ir išsiaiškinti, kodėl mėnesinės dar neprasidėjo. Tikrai jūs ne viena, kuriai 16 metų ir nėra mėnesinių, tačiau tikrai reikia pasitikrinti.

Neturiu partnerio, bet ištisai galvoju apie seksą. Man tai trukdo gyventi ir jaučiuosi nenormali.

Normalu jausti lytinį potraukį ir lytinių santykių troškimą. Dažniausiai gera mintis – masturbacija.

Populiaru
Video
Populiaru
Video
(37)
19.95 €
Populiaru
Populiaru
(10)
25.95 €
Paskutinė prekė
Populiaru
Video
Paskutinė
Populiaru
Video
(1)
24.95 €
-10% Akcija
Populiaru
Video
-10% Akcija
Populiaru
Video
(3)
18.89 € 20.99 €
Populiaru
Video
Populiaru
Video
(12)
19.95 €
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Video
Populiaru
Video
Nemokamas pristatymas
(1)
29.95 €
Paskutinė prekė
Nemokamas pristatymas
Video
Paskutinė
Video
Nemokamas pristatymas
(4)
35.95 €
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas
(1)
29.95 €
-20% Akcija
Nemokamas pristatymas
Lizingas
-20% Akcija
Lizingas
Video
63.96 € 79.95 €
Nemokamas pristatymas
Video
Video
Nemokamas pristatymas
(4)
32.95 €
Paskutinė prekė
Populiaru
Paskutinė
Populiaru
(2)
12.95 €

Mano ex vaikinas sakė, kad mano vagina labai laisva/palaida, lyginant su kitomis merginomis. Knieti sužinoti, ar tai reali problema?

Sunku pasakyti, nes juk gali būti ir subjektyvus pojūtis. Kas gali jaustis lytinių santykių metu, tai ar jūsų tarpvietės raumenys yra aktyvūs, ar ne. Reguliariai darant Kėgelio pratimus, galima pagerinti ir tarpvietės raumenų, tuo pačiu ir makšties tonusą.

Ar normalu yra genitalijų tinimas po intensyvaus sekso su partneriu? Ar reiktų kreiptis į gydytoją?

Tai tarsi vyriška erekcija. Dėl pasitenkinimo į išorinius lytinius organus priplūsta kraujo ir jie atrodo/jaučiasi tarsi paburkę. Normalu.

Nenoriu mylėtis. Glamonės, bučiniai – ok, bet noro seksui nėra. Kodėl?

Tai gali būti dėl įvairių psichologinių bei fizinių priežasčių. Jei jums tai netrukdo gyventi – gali būti visiška norma.

Ar išskyros iš makšties yra normalu?

Tikrai taip.

Ar galima mylėtis tuo metu, kai vykdau žvakučių į makštį kursą?

Nereikėtų.

Jei nebenaudosiu kontraceptinių tablečių, kaip toliau mėgautis ir toliau užsiimti laisvu seksu?

Yra ir kitų kontraceptinių priemonių: spiralės, implantas, kontraceptinis žiedas, kontraceptiniai pleistrai, gaubtuvėlis su spermicidais ir pan.

Ar einant pas ginekologę reikia nusiskusti?

Tikrai ne. Ginekologams tai visiškai nesvarbu, niekas nemato ir neskiria dėmesio „šukuosenoms“.

Kas yra vaginizmas? Kaip jį gydyti? Kodėl apie jį tiek mažai kalbama, nors skaičiau, kad dauguma merginų susiduria su tuo?

Vaginizmas – tai kai makštis automatiškai susitraukia prieš į ją kažką įkišant. Tai automatinė organizmo reakcija, kuriai tu negali turėti įtakos.

Gali būti, kad pasitaiko kartais, o gali būti ir nuolatinis nepatogumas. Tačiau tai netrukdo seksualiai susijaudinti ar mėgautis lytiniais santykiais be vaginalinio įsiskverbimo.

Tačiau jį galima gydyti.

Jei jauti skausmą dedantis tamponą, lytinių santykių metu – gera idėja pasikonsultuoti su gydytoju tam, kad būtų atmestos infekcijos.

Jei tai ne infekcija, vaginizmo gydymui taikoma:

– psichoterapija;

– relaksacija;

– dubens dugno raumenų pratimai;

– makšties treniravimas (vaginaliniais kamuoliukais).

Taigi, svarbiausia, kad įmanoma tai sustabdyti. Skausmo kentėti nereikia.

Ar galima mylėtis menstruacijų metu? Gėda klausti ginekologės.

Galima.

Ar normalu, jei išskyros rūgštaus kvapo? Vien dėl jo neleidžiu vaikinui žemai leistis.

Visiškai normalu ir sveika.

Normalu, jei vaikinas, kuris turi merginą, masturbuojasi žiūrėdamas sex video internete?

Kiekvieno seksualiniai poreikiai yra skirtingi, individualūs. Normalu, jei jam to reikia. Tačiau gera mintis apie tai pasikalbėti, jei jums tai trukdo.

Štai taip ir baigiam mūsų trumpą, bet labai įsimintiną (ohoho, kiek jūsų skaitė) pažintį su @žemiau_bambos merginomis. Bet tikiu, kad dar sugrįšim. Šitą net galiu pažadėti.

Pirma klausimų – atsakymų dalis. Kvapelis tarp kojų, spuogai ant užpakalio, netikėtas kakutis po analinio ir keista lytinių organų forma. Klausimai – atsakymai. I dalis

Antra klausimų – atsakymų dalis. Silkutė tarp kojų, ilgametis „relationship’as“ su pienlige, šlapimas sekso metu ir inkštirai ant lytinių organų. Klausimai – atsakymai. II dalis

Straipsnio autorės:

Agnė Kulitaitė

„Instagram“: @kulagne

„Facebook“: Agnė Kulitaitė

Aivara Urbutė

Gydytoja, Kopenhagos universiteto doktorantė ginekologijos srityje

Aurėja Trunovė

Akušerijos ginekologijos gydytoja – rezidentė, dirbanti LSMU Kauno klinikose

„Žemiau Bambos“

Svetainė: www.zemiaubambos.lt 

„Instagram“: @zemiau_bambos