Ir štai pilvai pilni baltos mišrainės, kepenys skundžiasi raudonojo ir baltojo vyno miksu, Kevinas ir vėl su šeima, jau nebe vienas, o Voldemortas po septynių dalių Poteriados jau nugalėtas. Kalėdų Senelis tuoj vėl eis į žvalgybą ir rengs naują dovanų sąrašą ateinantiems metams, o jo pagalbininkai elniai išsidrėbę ilsisi, guli – juk ne taip lengva per kelias dienas aplankyt visą pasaulį.

Rodos, tarpušvenčiu laikas staiga sustoja: niekas nebeskuba, niekas niekur nebėga. Tik ramybėje laukia naujo gyvenimo skyriaus, kuris vadinsis – Naujieji Metai. 2023-ieji.

Bet jūs gulėkit, gulėkit, neleiskit patiekalams pilve sujudėti. Seksu šį kartą užsiimti jūsų nekviesiu, bet akis patreniruoti prieš Naujųjų Metų žiburėlį juk reikia. Todėl kviečiu į antrą klausimų – atsakymų dalį, kurioje man ir vėl pagalbos ranką ištiesė gydytojos Aivara ir Aurėja (Instagram – @zemiau_bambos). Jos atsakė į jus neraminančius klausimus.

Kodėl man skauda įsiskverbimo metu? Nors dažniausiai esu sudrėkusi ir susijaudinusi, vis tiek skauda.

Egzistuoja daugybė priežasčių, kurios sukelia nemalonius pojūčius bei skausmą sekso metu. Kviečiame skaityti mūsų išsamų straipsnį apie tai fantazijos.lt (https://www.fantazijos.lt/nuogos-mintys/skausmingas-seksas-gydytojos-atsako/).

Kodėl man ištisai pasikartoja pienligė? Kokios to priežastys?

Dažniau makšties grybelis vargina nėščiąsias, vartojančias hormoninę kontracepciją, turinčias silpnesnį imunitetą (dėl cukrinio diabeto, ŽIV, vartojančias steroidus) ar neseniai vartojusias antibiotikus.

Po gimdymo praėjo beveik metai. Neseniai atsirado skausmas sekso metu. Kodėl?

Jeigu maitinate krūtimi, gali būti vis dar mažesnis estrogenų kiekis organizme, dėl ko yra sunkiau sudrėkti. Tačiau jei skausmas atsirado visiškai naujai, vertėtų apsilankyti pas gydytoją ginekologą.

Ar normalu orgazmo metu šiek tiek apsisiusioti? Kodėl tai įvyksta?

Manoma, kad moterims patyrus orgazmą išsiskiria ejakuliatas: gali išsiskirti iš šlaplės kaip balkšvas skystis. Nedidelis kiekis arba toks didelis, jog atrodo, kaip pasišlapinus. Galimai skvirtas išsiskiria iš Skeno liaukų, kurios atsiveria į šlaplę. Yra dvejopos sudėties – šlapimo pūslės turinio bei turintis prostatos specifinį antigeną (kaip ir vyrų ejakuliatas). Taigi, nors skvirto sudėtis iš dalies yra panaši į šlapimo – jūs nepasišlapinote. Tiesiog jūsų partneris žino, ką daro, ir tai yra labai šaunus dalykas!

Bijau, kad mano makšties skonis neskanus, todėl neleidžiu daryti man oralinio. Ką turėčiau daryti, kad nugalėčiau šį kompleksą? Pati paragauti?

Makšties išskyros yra specifinio/rūgštinio kvapo ir skonio ir tai yra visiškai normalu, nes sveikos moters makšties terpės pH yra rūgštinis. Pasidalinkite savo baime su partneriu – esu tikra, jog jis ją tikrai paneigs!

Ar vaikinai šiaip pastebi lytines lūpas? Ir ar jiems svarbu, jei vidinės lūpos didesnės nei išorinės?

Dalis moterų nerimauja, kad jų vulva atrodo nenormaliai, o iš tiesų ji yra normali tokia, kokia yra. Tariamą „normalumą“ ėmė piršti pornomedžiaga, kuri tikrai neatspindi moterų kūnų ir genitalijų įvairovės. Vulva gali būti įvairių dydžių, formų, spalvų ir plaukuotumo, netgi asimetriška. Tavo vulva yra normali tokia, kokia ji yra! Vaikinai tikrai supranta, jog moterys yra visos skirtingos.

Kodėl kai vaikinai mane fingerina iš manęs pradeda bėgti skysčiai ir aš negaliu to suvaldyti?

Jūs patiriate orgazmą, kurio metu išskyros išsiskiria gausiau iš makšties + skvirtas.

Ką reikėtų žinoti prieš pirmą lytinį aktą?

Pirmam kartui svarbiausias yra emocinis pasirengimas, pasitikėjimas žmogumi, su kuriuo ketini pradėti lytinius santykius, ir drąsa kalbėtis apie tai, ko tikiesi, kas patinka ir, svarbiausia, kas nepatinka. Taip pat būtina aptarti kontracepcijos klausimą. Nors daliai merginų skauda, tačiau didesnė dalis skausmo patirti neturėtų, jei abu pirmo karto dalyviai stengiasi, kad būtų jauku ir kad būtų pakankamai atsipalaiduota ir susijaudinta.

Populiaru
Populiaru
(14)
0.23 - 0.32 €
-17% Akcija
Populiaru
-17% Akcija
Populiaru
(15)
0.29 € 0.35 €
Populiaru
Populiaru
(9)
0.24 - 0.35 €
Populiaru
Populiaru
(33)
0.27 - 0.38 €
Populiaru
Populiaru
(23)
0.24 - 0.35 €
(1)
19.95 €
Populiaru
Populiaru
(21)
0.17 - 0.23 €
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas
(1)
34.95 €
(10)
0.27 - 0.38 €
-35% Akcija
-35% Akcija
(2)
27.92 € 42.95 €
(1)
0.24 - 0.35 €
(8)
0.24 - 0.35 €
Rodyti daugiau

Ar tiesa, kad dėl infekcijų tikimybės yra geriau šlapintis po sekso nei prieš?

Taip, pasišlapinti rekomenduojama po lytinių santykių, kad sumažintume šlapimo takų infekcijos riziką. Prieš lytinius santykius rekomenduojama apsiprausti.

Nesuprantu – ar aš pasiekiu orgazmą, ar sustoju prieš jį iš baimės (kalbu apie masturbaciją). Ką tiksliai turiu jausti orgazmo metu? Kaip moterys pasiekia orgazmą?

  1. Jaudulys. Jei moteris susijaudina, svarbiausi yra įvairūs seksualiniai stimulai. Kraujas pradeda plūsti į klitorį, makštį ir spenelius. Padidėja širdies ritmas ir kraujospūdis.
  2. Plato. Seksualinė įtampa – tai orgazmo pirmtakas. Išorinis makšties trečdalis priplūsta kraujo. Dėmesys seksualiniams dirgikliams užgožia visus kitus pojūčius. Širdies ritmas, kraujospūdis ir kvėpavimas ir toliau didėja.
  3. Orgazmas – tai ritminių susitraukimų serija. Jie vyksta gimdoje, makštyje ir dubens dugno raumenyse. Lytinė įtampa atslūgsta, o viso kūno raumenys gali susitraukti. Iš dubens po visą kūną dažniausiai pasklinda šilumos jausmas.
  4. Rezoliucija. Kūnas atsipalaiduoja, kraujas išteka iš lytinių organų. Širdies ritmas, kraujospūdis ir kvėpavimas normalizuojasi.

Jei dėl kontraceptikų būna karščio/šalčio bangos ir krūties skausmas – būtina keisti vaistus ar čia norma?

Tai šalutiniai požymiai, kurie gali varginti 3–6 mėn., po to turėtų normalizuotis.

Kai buvo proga, nepraradau nekaltybės, o dabar to be proto bijau. Ką daryt?

Palaukti tinkamo partnerio, su kuriuo tikrai norėsite pradėti lytinius santykius, jausite meilę, pasitikėjimą, ramybę, užtikrintumą – tada ir visos baimės dėl pirmojo karto dings.

Kodėl sekso metu nejaučiu jokio malonumo?

Moters orgazmas – ne toks paprastas. Moterys pasiekti jį gali tiek klitorinį, tiek per makštį (vadinamąjį G tašką), taip pat stimuliuojant kitas kūno vietas ar net nuo minčių. Galbūt verta sekso metu paprašyti partnerio, kad pastimuliuotų klitorį – tokiu būdu moterys greičiau patiria malonumą.

Paskutinė prekė
Naujiena
Nemokamas pristatymas
Paskutinė
Naujiena
Lizingas
56.95 €
Paskutinė prekė
Naujiena
Nemokamas pristatymas
Paskutinė
Naujiena
Lizingas
Video
208.95 €
-7% Akcija
Naujiena
Populiaru
-7% Akcija
Naujiena
Populiaru
Lizingas
(2)
51.00 € 54.95 €
-30% Akcija
Naujiena
Nemokamas pristatymas
-30% Akcija
Naujiena
Video
48.97 € 69.95 €
Paskutinė prekė
Naujiena
Nemokamas pristatymas
Paskutinė
Naujiena
Lizingas
Video
258.95 €
Nemokamas pristatymas
Nemokamas pristatymas
39.95 €
Naujiena
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Naujiena
Lizingas
Video
69.95 €
Paskutinė prekė
Naujiena
Nemokamas pristatymas
Paskutinė
Naujiena
Nemokamas pristatymas
45.95 €
-20% Akcija
Nemokamas pristatymas
Lizingas
-20% Akcija
Lizingas
Video
143.16 € 178.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Video
Lizingas
Video
Nemokamas pristatymas
(1)
74.95 €
Paskutinė prekė
Naujiena
Nemokamas pristatymas
Paskutinė
Naujiena
Lizingas
90.95 €
-30% Akcija
Naujiena
Nemokamas pristatymas
-30% Akcija
Naujiena
Video
40.57 € 57.95 €

Ką daryti, kad draugas lovoje būtų įdomesnis ir išradingesnis?

Kalbėtis. Išsakyti savo poreikius, norus ir fantazijas.

Kodėl įsidėjus spiralę mėnesinės vyksta 2–3 savaites?

Po spiralės įdėjimo turėtų viskas susinormalizuoti per 3–6 mėn. Jei ne – reikia nueiti konsultacijos pas gydytoją ginekologą.

Kodėl po lytinių santykių (tik po jų) jaučiamas tarsi žuvies kvapas makštyje?

Žuvies kvapas gali būti vienas iš simptomų sergant bakterine vaginoze. Dėl to reiktų kreiptis į ginekologą ir atlikti tepinėlį.

Ar vaginos skonis pasikeičia, kai vartoji arba nustoji vartot kontraceptikus?

Kai kurioms moterims kontraceptikai gali šiek tiek pakeisti vaginos išskyrų pH. Pasikeitus pH gali šiek tiek ir skonis pasikeisti.

Bijau dėtis spiralę, nes bijau, kad mylintis arba išdykaujant su žaisliukais ji gali iškristi. Ar mano baimė reali?

Įdėjus spiralę, jos siūlai nukerpami labai trumpai, tai praktiškai neįmanoma jos patiems kažkaip netyčia išsitraukti.

Ar inkštirai ant pūtytės yra normalu?

Taip, inkštirų gali būti ir vulvos srityje, nes yra plaukų folikulai, kurie gali kimštis, taip pat riebalinės liaukos.

Ar itin greitas vyro baigimas yra normalu? Ar reiktų kreiptis į urologą?

Jeigu tai kelia poroje diskomfortą – verta kreiptis į gydytoją urologą.

Ar pastoti galima tik patiriant orgazmą, ar užtenka susijaudinti?

Orgazmo patirti tikrai nebūtina norint pastoti. Reikia aktyvių spermatozoidų.

Atsirado nevalingas šlapinimasis. Man trisdešimt metų. Kodėl? Ką daryti?

Dažniausiai krūvio tipo šlapimo nelaikymu skundžiasi moterys: tai neretai būdinga viršsvorį turinčioms moterims; taip pat riziką padidina gimdymai (įskaitant Cezario pjūvio operaciją); rūkymas bei kavos vartojimas gali pasunkinti būklę; dubens organų operacijos; estrogenų trūkumas; šeiminis polinkis.

Bet ką gi tuomet daryti?

Pirmiausia, patartina apsilankyti pas specialistą – uroginekologą. Gydymas dažniausiai parenkamas individualiai pagal situaciją. Labai svarbu vartoti pakankamai skysčių, laiku ištuštinti šlapimo pūslę ir ištuštinti ją iki galo. Pasišlapinti prieš situacijas, kai prateka šlapimo (šokius, sportą ir pan.). Daug galima pasiekti ir gydant konservatyviai, t. y. dubens dugno raumenų treniravimu. Galimi estrogeno preparatai, elektrostimuliacija. Be galo svarbu kontroliuoti svorį bei atsikratyti kitų problemų, tokių kaip vidurių užkietėjimas. Mesti rūkyti, sumažinti kavos vartojimą. Ir, nepaisant šių trumpų patarimų, dar yra ir keletas operacinių metodų, jei niekas kitas nepadeda.

Ar normalu, jei mėnesinių pradžioje ir pabaigoje pasirodo rudos išskyros?

Rudos išskyros gali būti vienas iš endometriozės požymių. Verta nueiti pas gydytoją ginekologą.

Ar analinis seksas yra blogis?

Jeigu yra poroje abipusis noras ir sutikimas, why not?

Su partneriu galiu baigti tik fantazuodama, kad esu prievartaujama. Ar tai normalu?

Jeigu jums tai nekelia diskomforto, psichologinių problemų, nemanau, kad tai problema – visi turime skirtingų fantazijų. Jei yra labai neramu dėl to – verta kreiptis į psichologą.

Ar menstruacinė taurelė (su kuria ir mylėtis galima) veikia kaip apsauga?

Ne, tai nėra kontracepcijos priemonė. Reikalinga papildoma apsauga.

Kodėl kartais žiauriai ten niežti? Nors miegu su tuo pačiu biču jau dvejus metus.

Pagrindinė makšties niežėjimą sukelianti priežastis yra vaginitai ir vaginozės  (makšties uždegimai). Niežulį dažniausiai lydi pakitusi išskyrų spalva, konsistencija ir kvapas bei skausmingas šlapinimasis, skausmingi lytiniai santykiai. Vaginitai ir vaginozės dažniausiai atsiranda dėl sutrikusios mikrobų pusiausvyros, kurią gali sujaukti hormonų pokyčiai, lėtinės ligos (pavyzdžiui, cukrinis diabetas), gydymas antibiotikais ir kt.

Kodėl kartais jaučiu tempimą tarpvietėje sekso metu? Ir ji dažnai įplyšta, kai penis tiesiog normalaus dydžio. Kodėl?

Pagrindinė priežastis – per maža lubrikacija. Pabandykite naudoti daugiau lubrikanto.

Ką daryti po atsitiktinių lytinių santykių? Kaip elgtis? Tirtis?

Jeigu nebuvo naudota jokia kontracepcijos priemonė, po nesaugių lytinių santykių rekomenduojama išgerti skubios kontracepcijos tabletę per 72 val. bei po kelių mėnesių pasitikrinti dėl lytiškai plintančių ligų. 

Kraujavimas per pirmus lytinius santykius. Nuo ko tai priklauso? Kodėl kai kurios turi mergystės plėvę, o kitos ne?

Visos moterys yra skirtingos, skiriasi ir mergystės plėvės anatomija, elastingumas, forma ir t. t. Jei mergystės plėvė yra uždara, pirmųjų lytinių santykių metu ji įplyšta ir dėl to pasirodo kraujo. Bet daliai merginų ji gali būti įplyšus anksčiau (pvz., intensyviai sportuojant, jodinėjant žirgais ir pan.) arba išvis būti tokios formos, kur nėra kam įplyšti ir kraujuoti.

Kur ir kaip gauti pagalbos dėl įsitempusių dubens dugno raumenų? Mano gydytoja siūlė eiti pas psichologą…

Reiktų kreiptis į kineziterapeutą, kuris specializuojasi dubens dugno raumenų srityje ir išmokytų pratimų, kaip juos atpalaiduoti (pvz., trenerė Gerda, https://www.mastermama.lt).

Plaukai ant spenelių. Po skutimų jų tik daugiau ir tankiau. Ką daryti?

Plaukų folikulai dengia beveik visą žmogaus kūną, dėl to kartais gali atsirasti plaukelių netikėtose vietelėse, pvz., aplink spenelius, ir tai yra visiškai NORMALU ir dažnas dalykas. Tiek jų spalva, tiek storis gali skirtis priklausomai nuo rasės, amžiaus, hormonų pusiausvyros ir t. t. O ką su jais daryti – šalinti ar nešalinti – tai visiškai asmeninis moters pasirinkimas. Nuo skutimo gali atsirasti dar daugiau plaukelių. Gal verta išbandyti kitus šalinimo būdus (pincetas, šalinimas vašku ir t. t.).

Na, ką. O mes pasimatysim jau kitais metais. Linkiu nenustoti domėtis savimi ir pasauliu bei lovoje kovoti už malonumą ir orgazmą. Nes juk jei seksas iš tiesų būtų nuodėmė, Dievas jo nebūtų tokio malonaus sukūręs, hehehe.

Pirma klausimų – atsakymų dalis. Kvapelis tarp kojų, spuogai ant užpakalio, netikėtas kakutis po analinio ir keista lytinių organų forma. Klausimai – atsakymai. I dalis

Straipsnio autorės:

Agnė Kulitaitė

„Instagram“: @kulagne

„Facebook“: Agnė Kulitaitė

Aivara Urbutė

Gydytoja, Kopenhagos universiteto doktorantė ginekologijos srityje

Aurėja Trunovė

Akušerijos ginekologijos gydytoja – rezidentė, dirbanti LSMUL Kauno Klinikose

„Žemiau Bambos“

Svetainė: www.zemiaubambos.lt 

„Instagram“: @zemiau_bambos