Ji juos turi, jis juos turi, kai kurie turi daugiau nei vieną jų porą – speneliai yra išties nuostabus dalykas.

Tai, kaip jaučiamės dėl savo kūno ir jo dalių, gali būti perdėta, tačiau turbūt nei viena kūno dalis nesukelia tiek skirtingų emocijų, kiek jų sukelia krūtinė tiek moterims, tiek vyrams.

Tarp amžinų krūtų didinimo operacijų, krūtinę keliančių liemenėlių ir spenelių draudimų socialinių tinklų nuotraukose, lengva suprasti, kad moterų krūtys (o ypač speneliai) yra skirti ne tik palikuonims maitinti. Taip pat, kartais pamirštame, kad vyrų speneliai nelabai kuo skiriasi nuo moterų.

Ir vis dėlto, speneliai yra tokie pat individualūs, kaip ir mes, su visokiomis stebinančiomis keistenybėmis. Taigi, norėdami sužinoti šiek tiek daugiau apie šią jautrią žmogaus kūno vietą, skaitykite.

Krūtų speneliai. Kuo jie ypatingi?

Kaip dauguma žino, moterų krūtų speneliai visų pirma skirti maitinti kūdikį. Tačiau kodėl tada juos turi ir vyrai?

Spenelių jautrumas

Nėra jokios paslapties, jog speneliai yra erogeninė zona. Speneliuose yra daugybė jautrių nervų galūnėlių, o juos stimuliuojant galima patirti net spenelių orgazmą. Tačiau vienų moterų speneliai yra jautresni nei kitų. Kodėl?

Visų pirma, nėra tokio dalyko kaip „normalūs speneliai“. Nepaisant to, ar jūsų speneliai jautrūs kiekvienam prisilietimui, ar turite visiškai nejautrius spenelius, turbūt pastebėjote, jog ši kūno vieta pajautrėja per PMS ar nėštumo metu.

Šie spenelių jautrumo svyravimai visą gyvenimą atsiranda dėl estrogeno ir progesterono lygio pokyčių. Kalbant apie jūsų ir bet kurios kitos moters spenelių skirtumą, jautrumo padidėjimą gali sukelti tankesni krūties ir areolės nervai. Ir nors jautrūs speneliai gali erzinti maitinant krūtimi ar norint vaikščioti be liemenėlės, jie labai praverčia miegamajame su mylimuoju.

Speneliai yra padidėjusio jautrumo erogeninės zonos, galinčios sukelti seksualinį susijaudinimą. Žinoma, ne visos moterys gali mėgti spenelių stimuliaciją ir aišku, kad ne visos gali patirti spenelių orgazmą, bet juk pamėginti verta, tiesa?

Nors jautrūs speneliai gali būti erzinantis dalykas (arba rimtas pranašumas!), dėl to jaudintis paprastai neverta, nebent spenelius skauda ar niežti. Speneliai gali tapti skausmingi moterims, vartojančioms kontraceptines tabletes, ir toms, kurios turi fibrocistines krūtis – tai yra dažna būklė, dėl kurios gerybiniai augliai atsiranda vienoje ar abiejose krūtyse.

Gausus rūkymas, kofeinas ir mityba, kurioje gausu sočiųjų riebalų, taip pat gali sukelti spenelių skausmus.

Speneliai nėštumo metu

Turbūt vienas geriausiai žinomų pirmųjų nėštumo požymių yra rytinis pykinimas. Tačiau dar vienas akivaizdus nėštumo požymis yra pasikeitę krūtų speneliai.

Pastojus, speneliai ima akivaizdžiai keistis: jie padidėja, tampa labiau apibrėžti, dažnai tampa labiau išlindę nei buvo prieš nėštumą. Be to, aplink spenelius esanti areolė taps didesnė ir tamsesnė, o tai lemia didelis estrogeno kiekis.

Montgomerio liaukos (tie maži taškeliai, esantys areolėje) pradeda didėti ir gamina riebią medžiagą, apsaugančią jūsų spenelius ir areoles nuo įtrūkimų ar išsausėjimo per šią transformaciją.

Antrą ar trečią trimestrą galite pastebėti, kad iš jūsų spenelių nutekėjo aukso spalvos skystis. Tai priešpienis – pradinis pienas, kurį moteris gamina įpusėjus nėštumui ir per pirmąsias kelias dienas po gimdymo. Šis tirštas, koncentruotas skystis taip pat gali tiesiog nudžiūti ir likti spenelių be didesnio drėgnumo. Vis dėlto kai kurios moterys iš tikrųjų gali pastebėti, kad iš jų spenelių sunkiasi pienas. Taip nutinka todėl, jog nėštumo pabaigoje krūtys ima gaminti per daug pieno.

Ir žinoma, nėštumo metu speneliai tampa labai jautrūs.

Kokie būna speneliai?

Lygiai kaip bet kokia kita kūno vieta, ar tai būtų krūtys, ar areolė, jūsų speneliai yra visiškai unikalūs. Jų būna skirtingų formų, dydžių, spalvų, krypčių ir dar daugiau. Štai patys dažniausi spenelių tipai:

 • Nelygumai. Maži nelygumai spenelių areolėje vadinami Montgomerio liaukomis. Šios liaukos gali būti kiek labiau pastebimos ant kai kurių žmonių spenelių, nei ant kitų;
 • Išsikišę speneliai. Tokio tipo speneliai atrodo lyg visada būtų sukietėję, jų nė nestimuliuojant;
 • Sulindę į vidų. Tokio tipo speneliai būna sulindę į vidų, o ne stati, kaip išsikišusio tipo speneliai;
 • Lygūs. Lygūs speneliai būna viename lygmenyje su areole, tačiau juos stimuliuojant, speneliai išsikiša ir sustangrėja;
 • Plaukuoti. Plaukai augantys aplink spenelius yra visiškai normalus reiškinys, o kai kurių žmonių speneliai yra labiau plaukuotesni nei kitų;
 • Iškilę. Šio tipo speneliai visada sukietėję ir yra net labiau išsikišę nei išsikišusio tipo speneliai;
 • Pūsti. Tiek areolė, tiek spenelis sudaro iškilusį „piliakalnį“;
 • Papildomas spenelis. Taip, kai kurie žmonės turi ir papildomą trečią spenelį ir tai yra visiškai normalu;
 • Vienas sulindęs į vidų. Tai mišrus spenelių tipas, kai vienas spenelis yra sulindęs į vidų, o kitas ne.

Vyriški speneliai

Beveik visi turi spenelius, nepaisant to, ar tai vyras, ar moteris, ar translytis, ar asmuo su didele ar plokščia krūtine. Bet speneliai, atrodo, turi daug daugiau prasmės žmonėms, turintiems galimybę žindyti, tiesa?

Akivaizdu, kad moterų speneliai yra skirti tam, kad tarnautų tikslui maitinti kūdikį. Bet kaip su vyrų speneliais? Atsakymas dažniausiai yra gana paprastas. Vyrai turi spenelius, nes speneliai išsivysto gimdoje, kol embrionai tampa aiškiai vyriški ar moteriški. Taigi tuo metu, kai Y chromosoma pradeda spėti išskirti vaisių kaip vyrą, speneliai jau užsitikrina savo vietą.

Kai kurie žmonės galvoja apie tai taip: kiekvienas žmogus gimdoje prasideda kaip moteris. Taip galvojant galima sakyti, jog kiekvienas vyras pradėjo vystytis būdamas moterimi, tačiau galima pasakyti ir paprasčiau – kiekvienas žmogus užgimsta būdamas neutralios lyties.

Po kelių savaičių Y chromosoma pradeda kurti pokyčius, kurie lemia vyrų sėklidžių vystymąsi. Moterų vaisiai patiria pokyčių, kurie galiausiai paskatins krūtų vystymąsi.

Vyrų spenelių prasmė

Atrodo, kad vyrų speneliai neturi jokios funkcijos, tiesa? Ar vyriški speneliai yra tik tam, kad būtų?

Tiesą sakant, vyrų speneliai tarnauja kaip erogeninė zona. Kaip ir moteriški speneliai, jie jautrūs lietimui ir gali būti naudingi erotinei stimuliacijai. Be to, vyrai, kaip ir moterys, gali patirti spenelių orgazmą. Vienas tyrimas parodė, kad spenelių stimuliacija padidino seksualinį susijaudinimą 52 procentams vyrų.

Spenelių orgazmas: kaip ji patirti?

Paskutinė prekė
Populiaru
Paskutinė
Populiaru
(1)
24.95 €
Populiaru
Populiaru
17.95 €
(1)
25.95 €
21.95 €
Paskutinė prekė
Video
Paskutinė
Video
22.95 €
Paskutinė prekė
Paskutinė
(2)
19.95 €
Paskutinė prekė
Nemokamas pristatymas
Paskutinė
Nemokamas pristatymas
34.95 €
Populiaru
Video
Populiaru
Video
14.95 €
Video
Video
21.95 €
Paskutinė prekė
Paskutinė
19.95 €
Rodyti daugiau

Visiška netiesa, kad orgazmą patirti galima tik stimuliuojant lytinius organus. Jūs iš tikrųjų galite patirti orgazmą per įvairias erogenines zonas, įskaitant spenelius. Be to, stimuliuojant šią kūno dalį, galima pajusti neįtikėtinus pojūčius visame kūne.

Speneliai yra erogeninė zona, kurią palietus jausmas būna nuostabus. Keletas pavyzdžių (išskyrus spenelius) yra lūpos, ausies speneliai, kaklas ir vidinės šlaunys. Speneliai yra itin jautrūs dėl nervų galūnių. Tai gera žinia moterims ir vyrams, nes jie abu turi šias nervų galūnes visoje krūtų srityje.

Kaip tai veikia
Kai jūsų speneliai stimuliuojami, jie siunčia pranešimą jūsų lytinių organų jutimo žievei smegenyse. Tai ta pati smegenų dalis, kuri atsakinga už lytinių organų stimuliavimą. Štai kodėl stimuliuojant spenelius galite patirti orgazmus.

Galvokite apie spenelių orgazmus kaip apie malonumo bangą. Jausmas pasklinda po jūsų erogenines sritis, kaupiasi ir didėja, kol nuvilnija per visą kūną.

Jei turite makštį, spenelių orgazmas gali būti intensyvesnis mėnesinių metu. Su menstruacijomis susiję hormoniniai svyravimai gali padidinti krūtų ir spenelių jautrumą, o tai gali sustiprinti jūsų pojūčius (arba padaryti jūsų spenelius pernelyg jautrius). Tačiau spenelių orgazmą gali patirti ir vyrai.

Spenelių orgazmo privalumai:

 • Laimė ir širdies sveikata. Tyrimai parodė, kad orgazmai išskiria laimę skatinančias chemines medžiagas jūsų smegenyse, o tai gali pagerinti jūsų nuotaiką ir bendrą sveikatą. Jie taip pat gali sumažinti širdies ir kraujagyslių problemų riziką vėlesniame gyvenime;
 • Daugybiniai orgazmai. Žaidimas su speneliais taip pat yra puikus būdas pasiekti daugybinius orgazmus. Galite kulminuoti žaisdami vien speneliais ir tada pereiti į kitas savo erogenines zonas. Arba išbandykite kombinuotą metodą;
 • Paįvairina seksualinį gyvenimą. Spenelių stimuliacija yra puikus būdas pagardinti seksualinį gyvenimą. Per įprastą sekso seansą speneliai dažnai sulaukia 30 sekundžių dėmesio, jei jo iš viso sulaukia. Speneliai nusipelno daugiau. Padarykite spenelius šou žvaigžde!

Kaip paruošti spenelius pojūčiams?
Ne visiems sekso ir masturbacijos seansams reikia specialiai ruoštis, tačiau, jei turite tam laiko, rekomenduojame tai ir padaryti. Štai keletas patarimų, kaip pasiruošti neįtikėtinai spenelių stimuliacijai:

Aplinkos paruošimas. Tinkamai paruošdami aplinką lengviau nusiteiksite. Prislopinkite šviesas, įdiekite jausmingą muziką ir jaukiai įsitaisykite. Tai gali būti dušas, jūsų lova, sofa ar grindys, kur norite;

Pozos. Išbandykite kelias sekso pozas. Atsistokite ant keturių arba atsigulkite ant pilvo. Jei norite būti ant nugaros, naudokitės keliomis pagalvėmis. Skirtingos pozicijos gali sukelti intensyvesnį orgazmą;

Fantazijos. Fantazuokite apie tai, kas jus jaudina. Jei tai pornografija – pirmyn;

Neskubėkite. Jums nereikia peršokti tiesiai prie spenelių. Neskubėkite ir švelniai paglostykite visą kūną. Tada pereikite prie krūtinės;

Padidinkite pojūčius. Išbandykite įvairius lubrikantus ir losjonus. Jei jūsų speneliai bus drėgni ir pūsite ant jų, jie taps ypač jautrūs. Taip pat galite išbandyti ir kutenimui skirtą plunksnelę;

Populiaru
Populiaru
(72)
10.00 €
Populiaru
Populiaru
(22)
19.95 €
Populiaru
Populiaru
(51)
11.95 €
-15% Akcija
Populiaru
Nemokamas pristatymas
-15% Akcija
Populiaru
Video
(3)
32.26 € 37.95 €
Populiaru
Populiaru
(15)
11.95 €
Populiaru
Populiaru
(3)
8.95 €
Populiaru
Nemokamas pristatymas
Video
Populiaru
Video
Nemokamas pristatymas
(6)
29.95 €
Populiaru
Populiaru
(20)
4.95 €
Populiaru
Populiaru
(3)
11.95 €
Populiaru
Populiaru
(36)
4.95 €
Populiaru
Populiaru
(30)
14.95 €

Naudokite sekso žaislus. Žaidimas pirštais yra puikus, bet ar svarstėte apie spenelių žaislus? Galite perbraukti vibratorių per spenelius arba investuoti į spenelių pompą ar spenelių spaustukus. Spaustukai palieka jūsų laisvas rankas, kad galėtumėte tyrinėti kitas įdomias zonas.

Technika: kaip pasiekti didįjį O

Dabar, kai jau žinote kaip pasiruošti, laikas pereiti prie veiksmų. Tik nepamirškite – jūsų rankos nėra prilipusios prie krūtinės, žaiskite ir su kitomis erogeninėmis zonomis!

Solo žaidimų metu
Jei esate nusiteikęs pažaisti, apsvarstykite savo spenelius. Štai kaip pasiekti orgazmą per spenelių žaidimą per kitą meilės sau seansą:

1. Atsipalaiduokite. Giliai įkvėpkite ir nusiraminkite.
2. Judinkite rankas aukštyn ir žemyn vidinėmis šlaunimis, o tada pilvu. Pradėkite erzinti kitas erogenines zonas. Tegul pojūčiai stiprėja palaipsniui, kol būsite super susijaudinęs.
3. Pirštų galiukais pradėkite daryti apskritimus aplink savo spenelių pakraštį. Jausmas bus dar malonesnis, jei pirmiausia pirštus ar spenelius sušlapinsite su seilėmis, lubrikantu, aliejumi ar losjonu. Slidus efektas tikrai sustiprins gerus pojūčius.
4. Kai jūsų speneliai bus pakankamai kieti, kad „pjaustytų ledą“, pradėkite juos lėtai glostyti. Palaipsniui didinkite greitį.
5. Pradėkite juos švelniai spausti. Priklausomai nuo to, kas jums patinka, didinkite spaudimą.
6. Įkiškite spenelį tarp nykščio ir rodomojo piršto. Tempdami pradėkite spenelius tarp pirštų sukti.
7. Kai esate ant kulminacijos slenksčio, sulėtinkite tempą. Darykite tai vėl ir vėl, kol nebegalėsite. Pasidavę pajusite tą malonumo bangą, kurios taip laukėte.

Su partneriu
Tos pačios technikos, naudojamos solo masturbacijos metu, taip pat gali būti naudojamos kartu su partneriu. Partneris tikrai gali papildyti spenelių linksmybes, nes juk negalite įsikišti spenelių į burną, tiesa?

1. Pirmiausia, prieš bandydami ką nors naujo su savo partneriu, visada paprašykite sutikimo. Praneškite jam, kad norite žaisti su jūsų speneliais, arba pasakykite, kad norite žaisti su jo.
2. Pradėkite trindami ir spausdami krūtinę. Liežuviu švelniai padarykite mažus apskritimus aplink spenelius.
3. Kai speneliai bus kieti, galėsite pradėti juos intensyviau laižyti. Tada atsitraukite ir pradėkite pūsti į juos. Tai labai stimuliuos.
4. Dabar galite pradėti čiulpti. Tai padidins kraujo tekėjimą į spenelių zoną, o tai padidins pojūčius.
5. Jei partneriui malonu, galite pradėti švelniai kramtyti spenelius.
6. Naudokite partnerio reakcijas kaip matuoklį. Kuo daugiau jis aimanuoja – tuo labiau jam patinka.

Kodėl vyrus domina speneliai?

Yra trys pagrindinės priežastys, kodėl vyrus traukia moterų speneliai ir krūtys:

1. Tai akivaizdžiai moteriškas bruožas
2. Krūtys rodo, jog ji yra pasiruošusi poruotis
3. Taip galima parodyti jai akivaizdų potraukį

Pradėkime nuo pradžių…

 

Speneliai ir krūtys – akivaizdžiai moteriškas bruožas
Vyrus traukia moterų ypatybės, dėl kurių ji atrodo kitaip nei vyras. Vyrų ir moterų kūnai yra labai panašūs, bet pagrindiniai skirtumai yra akivaizdūs – moters moteriški bruožai ir skirtumai tarp mūsų lytinių organų.

Akivaizdūs moteriški bruožai yra jos klubai, krūtys, kai kurie veido bruožai ir lytiniai organai. Kai heteroseksualus vyras pamato kitą vyrą, tai nesukelia jokios traukos. Tai tik vyriškas kūnas, kuris jam nenaudingas. Tačiau, kai heteroseksualus vyras pamato moterį, turinčią akivaizdžių moteriškų bruožų, jo seksualinis potraukis iškart atsiranda, nes ji akivaizdžiai yra moteris.

Krūtys rodo, jog moteris yra pasiruošusi poruotis
Gali nuskambėti paviršutiniškai vien kalbant apie poravimąsi, tačiau iš čia kyla traukos instinktas. Mes turime pirminį instinktyvų poreikį pasiekti tašką, kuriame galime daugintis, kad galėtume perduoti savo genus. Vyro potraukis moteriai automatiškai įsijungia, kai jis pamato sveiką, fiziškai patrauklią moterį, turinčią visiškai išsivysčiusį, dauginimuisi tinkamą kūną. Potraukis grindžiamas pirminiu instinktyviu poreikiu pasėti sėklas ir sukurti palikuonis.

Taip galima parodyti jai akivaizdų potraukį
Kai vyras ir moteris rodo tikrą abipusį potraukį vienas kitam, tai padeda išlaisvinti smegenų chemines medžiagas dopaminą ir oksitociną, kurie sukuria seksualinį potraukį ir suartina porą.

Moters krūtys yra akivaizdžiai moteriškas dalykas, į kurį vyras gali sutelkti dėmesį, o tai priverčia ją jaustis susijaudinusią, jei trauka yra abipusė. Jei moteris nejaučia potraukio vaikinui, ji nesijaudins, kad jis žiūri į jos krūtis ir nori jas paliesti. Tačiau, jei moteris potraukį jaučia, vyro prisilietimai prie krūtinės ją išties jaudina ir nuteikia seksualiai.

Įdomūs faktai apie spenelius, kurių galbūt nežinojote anksčiau

Kaip ir kiekviena žmogaus kūno dalis, speneliai yra įdomūs. Tačiau, kaip ir daugelį kūno vietų, speneliai mums įprasti ir dažniausiai mūsų nedomina. Žinoma, sekso metu juos patyrinėjame, kai sušąlame juos jaučiame, kai motina maitina vaiką krūtimi, tačiau nedaugelis žmonių yra iš tikro susidomėję jais. Todėl faktai apie spenelius gali jus nustebinti.

Kiekvieno speneliai skirtingo jautrumo
Lygiai taip pat, kaip kiekvienas skirtingai toleruoja skausmą, kiekvieno žmogaus speneliai skirtingai jautrūs.

Nors visų speneliai skirtingai reaguoja į prisilietimus, tačiau tai nereiškia, kad malonumui patirti reikia skirtingo intensyvumo spaudimo. Kai kuriems spenelių jautrumas iš viso nėra malonus. Taigi, tik todėl, kad tą jaučiate, nereiškia, kad tai yra malonu.

Speneliai stimuliuojami gali būti įvairiai
Nors spenelių stimuliacija dažniausiai atliekama burna ar ranka, tai yra tik ledkalnio viršūnė.

Spenelius stimuliuoti galima skirtingais įrankiais. Mūsų burnomis, lūpomis ir liežuviu, dantimis, pirštais, ar kitais objektais, tokiais kaip plunksna, ledu ir kitokiomis medžiagomis. Tačiau nepamirškite, kad pirštai gali būti grubūs dėl to, jog nuolat juos naudojame.

Spenelių žaidimo gali būti per daug
Reguliarus žaidimas su speneliais kartais gali pažeisti spenelius, o tai gali sukelti nervų ir audinio pažeidimus.

Taigi, niekas nenori pakenkti sau ar kitam visam laikui. Todėl, jei mėgstate grubesnį žaidimą su speneliais, nepamirškite, kad mūsų kūnams kartais reikia pertraukos atsigauti.

Speneliai gali būti stimuliuojami be tiesioginio kontakto
Spenelius stimuliuoti galite įvairiais būdais ir tai neprivalo būti tiesioginis jų lietimas. Stimuliuodami zoną, esančia aplink spenelius, padėsite kraujui suplūsti į juos. Tai gali būti atliekama pirštais, burna ir kitais įrankiais.

Žmonėms, kurių speneliai per daug jautrūs, tokia stimuliacija gali suteikti daug malonumo ir jaudulio.

Speneliai kinta su amžiumi
Nors gali būti, jog jau žinote, kad speneliai kinta pastojus ir maitinant krūtimi, tačiau paprastas senėjimo procesas irgi keičia spenelius.

Daugelis moterų pastebi mažus iškilimus aplink spenelį senstant, ypač per ir po nėštumo. Šie maži iškilimai vadinami Montgomerio liauka ir išskiria sekretą, kuris padeda palaikyti spenelio drėgmę. Tai normalu ir dėl to nereikia nerimauti.

Speneliai gali būti visų erogenine zona
Žmogus neprivalo turėti krūtų, kad galėtų mėgautis spenelių žaidimu. Žmonės neturintys krūtų yra tiek pat jautrūs tiek tiesioginei, tiek ir netiesioginei spenelių stimuliacijai, nes speneliai gali būti visų žmonių erogenine zona. Dėl to, neignoruokite partnerio spenelių ir komunikuoti su juo.

Dėl spenelių stimuliacijos galima patirti orgazmą
Žinant tai, kad žmogus gali patirti daugybę skirtingų orgazmų, nėra nuostabu, jog spenelių stimuliacija taip pat gali sukelti orgazmą.

2011 metais atliktas tyrimas parodė, jog spenelių stimuliacija aktyvuoja tam tikras smegenų dalis, kurios atsakingos už lytinių organų jautrumą, taigi, stimuliuojant spenelius, sukuriamas panašus efektas kaip stimuliuojant kai kurias vulvos dalis.

Taigi, nepamirškite savo spenelių! Nes nesvarbu kaip jei atrodo, jie yra nuostabūs.