Galime pasidžiaugti, jog šiandieninė visuomenė yra vis laisvesnė ir atviresnė diskusijoms apie intymų gyvenimą. Seksualinė edukacija yra svarbi siekiant turėti pilnaverčius santykius. Visgi tam tikromis temomis iš šios srities žmonėms yra vis dar nejauku kalbėti. Viena iš jų – oralinis seksas.

Ir nenuostabu kodėl. Jis juk apipintas pačiais įvairiausiais mitais bei negatyviais nusistatymais. Visgi vertėtų suprasti, jog nepaisant to, oralinis yra tiesiog dar viena sekso forma, praturtinanti seksualinę patirtį.

Šiame straipsnyje apžvelgsime vyraujančius mitus ir pateksime keletą patarimų, kurie galbūt paskatins pasinerti į oralinio sekso žaidimus.

Mitas #1. Oralinis ir kunilingas nėra vienas ir tas pats

Netiesa. Visų pirma, derėtų apsibrėžti, kas yra oralinis seksas ir ką jis apima? Oralinis seksas – tai įvairios seksualinės veiklos, kurias parneris atlieka burna (lūpomis, liežuviu, dantimis ir gerkle).

  • Feliacija – oralinis seksas, kuris atliekamas vyrui;
  • Kunilingas reiškia oralinį seksą, kuris atliekamas moteriai;
  • Rimingas reiškia oralinį asmens analinės angos stimuliavimą.

Taigi, feliacija, kunilingas, rimingas – visos šios sąvokos priklauso oralinei sekso rūšiai.

Mitas #2. Oralinis seksas yra saugus

Netiesa. Jis saugus tuo požiūriu, jog oralinio sekso metu sekso metu pastoti negalima.

Tačiau verta turėti omeny, jog jūs galite užsikrėsti ar perduoti kai kurias lytiniu keliu plintančias infekcijas (LPI). Esama įrodymų, kad moterys, kurios tenkinamos oraliniu būdu, turi didesnę makšties pienligės riziką. Rizika didesnė davėjui nei gavėjui. Taip yra todėl, kad tikėtina, jog davėjas liesis su lytinių organų skysčiais.

Oralinis

Rizika taip pat didesnė, jei turite įpjovimų, opų ar žaizdų. Po oralinio sekso venkite valytis dantis ar naudoti tarpdančių siūlą, nes tai gali sukelti dantenų kraujavimą. Jei norite atgaivinti burną, galite ją išskalauti ar sučiulpti mėtinį saldainį. Taip pat oralinio sekso metu yra įmanoma užsikrėsti ŽIV, tačiau tikimybė yra mažesnė nei nesaugaus vaginalinio ar analinio sekso metu.

Kad sumažintumėte riziką, savo ruožtu rekomenduotume mėgautis oraliniu seksu saugiai. Todėl oralinio sekso metu vyrui patartume naudoti prezervatyvą, taip sumažinsite LPI riziką. Jeigu jums nepatinka įprastų prezervatyvų skonis, pabandykite prezervatyvus su skoniu arba specialius oraliniam seksui skirtus lubrikantus.

Oralinio sekso moteriai metu arba kai atliekate rimingą, naudokite specialias servėtėles. Tai maža, plona latekso ar plastiko plokštelė, kuri veikia kaip barjeras tarp makšties ar išangės ir burnos, ir užkerta kelią LPI plitimui.

Rodyti daugiau

Mitas #3. Oralinis yra žeminantis

Netiesa. Turbūt kai kas iš jūsų tikrai prisimena paauglystę ir nekokius jaunuolių juokelius apie vadinamą „čiulpimą“. Praktiškai visais atvejais tokios frazės buvo sakomos norint pažeminti, ir manant, jog jaunam žmogui tai gali pridėti „kietumo“.

Oralinis seksas

Būtent tokie mūsų pasąmonėje užsilikę prisiminimai galėjo turėti įtakos susiformavusiam požiūriui, jog oralinis yra žeminantis dalykas. Be to, dažnu atveju, taip jis vaizduojamas ir populiariojoje pornografijoje.

Tiesa ta, jog normalių suaugusių žmonių pasaulyje oralinis nėra nei gėdingas, nei šlykštus. Verta prisiminti, jog tai tiesiog – seksas, jo forma.

Kartais oralinis gali atrodyti žeminantis dėl tam tikrų jūsų partnerio veiksmų: nuo grubaus, be jūsų leidimo atlikto plaukų pešimo iki netinkamo baigimo.. Visgi ir čia galioja ta pati taisyklė, kaip ir visur kitur: komunikuokite. Deramai pasikalbėję tikrai atrasite gražiąsias oralinio puses.

Be to, oralinis tikrai nėra žeminantis dar ir dėl to, jog akimirką, kuomet jį atliekate parneriui, galia yra jūsų pusėje. Ką tai reiškia? O gi tai, jog jūs teikiate malonumą ir tik jūs kontroliuojate situaciją. Toks vaidmenų apsikeitimas seksą labai praturtina.

Mitas #4. Oralinis atliekamas tik burna

Netiesa. Visgi nenorime jūsų suklaidinti: oralinis todėl ir vadinamas oraliniu, nes jis yra atliekamas burna. Bet norint suteikti partneriui dar didesnį malonumą, rekomenduojama nepamiršti pasitelkti ir kitų kūno dalių.

Oralinis

Technikas patariama kaitalioti dėl kelių priežasčių. Visų pirma, jį atliekančiai pusei greitas ir monotoniškas veiksmas gali sukelti nuovargį. Be to, per mažai dinamiškas seksas gali pabosti ir antrai pusei. Todėl patartina pasitelkti rankas ir glamonėti jūsų partneriui malonias erogenines zonas.

Tas pats galioja ir vyrams. Kuomet atliekate kuniligą, neapsiribokite tik burna ir lytiniais organais. Būkite išradingi, improvizuokite. Glamonėkite ir bučiuokite vidines šlaunų pusės, vietas už kelių, kaklą, ausis ir pėdas, nes tai yra karštieji taškai, kurie niekada neturėtų būti ignoruojami. Taip pat, naudokite sekso žaisliukus: klitorio stimuliatorių, vibratorių, analinius kaiščius ir žinoma, rankas.

Mitas #5. Oralinis seksas – šių laikų naujovė

Netiesa. Internete galima rasti netgi tokių įžvalgų, jog oralinis seksas gyvuoja tiek pat ilgai, kiek ir žmonės šioje žemėje. Ir iš tiesų, pirmieji oralinio sekso pėdsakai užfiksuoti senovės Egipto piešiniuose. Egzistuoja netgi mitas, jog brolio nužudytam Oziriui, jo sesuo Iris įpūtė gyvybę per.. varpą.

Kad ir kaip nejaukiai skamba ši istorija, tiesa yra ta, jog oralinis yra labai senas reiškinys. Tiesa, įvairiais laikotarpiais jis (kaip ir kitos sekso formos) buvo laikomos draudžiamomis temomis. Nepaisant to, atlikti oralinį ir apie jį kalbėti Vakaruose žmonės ypač pradėjo 20 amžiuje. Kaip teigiama šaltiniuose, ši sekso forma išpopuliarėjo pradėjus daugiau dėmesio kreipti į moterų seksualinį malonumą ir didėjančios abipusio orgazmo svarbos.

Mitas #6. Ananaso valgymas padarys jus… skanesnius

Netiesa. Daugelis vyrų yra įtikėję, jog valgant ananasus, jų sperma taps skanesnė. Visgi šiam faktui patvirtinti  nėra atliktų jokių mokslinių tyrimų, įrodančių tai. Tiesa, yra teigiama, jog tokie žalingi įpročiai kaip rūkimas, alkoholis, narkotikai, nesveika mityba, kava turi įtakos prastam kūno skysčių skoniui ar kvapui, todėl laikydamiesi sveikų gyvensenos įpročių tikrai nušausite ne vieną zuikį. Kita vertus, rezultatai tikrai nėra greitai pasiekiami: su šiais įpročiais turėtumėte susigyventi, kad rezultatai būtų matomi. Taigi, didelis kiekis išgertų ananasų sulčių tikrai nepavers jūsų rūgščiai saldžia Pina Colada.

Mitas #7. 69 yra geriausia ir universaliausia poza

Netiesa. Nors daugelis įsivaizduoja, jog 69 poza yra pati populiariausia atliekant oralinį seksą, su šiuo teiginiu galima ginčytis. Nors jokiais būdais nenorime šios pozos nuvertinti, daliai žmonių ji paprasčiausiai netinka.

Per daug… užpakalio. Toli gražu ne visiems žmonės priimtina mintis, kad oralinio sekso metu veidas atsiduria taip arti išangės ir partnerio pėdų. Ir nors užsimerkti, nežiūrėti, atsipalaiduoti – visai nesunku, tokios smulkmenos užtenka, kad poza būtų išbraukta iš seksualinio meniu.

Sunku sutelkti dėmesį. Nesvarbu, kuris partneris šioje pozoje būna viršuje, kuris – apačioje. Svarbiausia – kad daugybei žmonių sunku elementariai susikoncentruoti ir mėgautis jausmu, kai vienu metu ir pats gauna malonumą, ir suteikia jį kitam. Oralinis seksas, kitaip nei įprastas vaginalinis seksas, reikalauja tam tikrų papildomų pastangų rūpinantis, kaip suteikti partneriui malonumą. Kai tuo pat metu kūną purto ir partnerio teikiamo malonumo bangos, iš esmės tampa sunku efektyviai kontroliuoti savo judesius, o išsimušus iš ritmo vėl grįžto prie buvusio susijaudinimo lygio. Taigi rezultatas – atimta galimybė patirti pilnavertį malonumą ir praleista proga suteikti daugiau malonumo partneriui.

Baigimo momentas. Orgazmo metu kūnas dažnai nevalingai sutrūkčioja. Tiek vienas, tiek kitas partneris gali trumpam prarasti judesių kontrolę. Jei mylintis kitomis pozomis tai nėra reikšmingas faktas, pozoje 69 tai net labai svarbu.

Higiena. Dėl savaime suprantamų priežasčių, higienos klausimas – itin aktualus. Menkiausias nesklandumas su švara ar kvapais – ir tokia poza gali virsti visiška kančia. Tad jei tik rengiatės pabandyti – nepamirškite idealios švaros!

Tad jeigu, sutinkate bet su vienu iš šiuo punktu, rekomenduojame rinktis kitas oralinio pozas.

Mitas #8. Jis gali apsišlapinti

Netiesa. Tai biologiškai praktiškai neįmanoma. Kaip rašo „Psychology Today“, „parengty“ esantis vyro lytinis organas šlapimo negali praleisti. Kilus tokiems nuogąstavimams, prisiminkite, kas nutinka jam į tualetą nuėjus rytais. Iškart nusiraminsite!

Mitas #9. Oralinio metu moteris nepatiria orgazmo

Netiesa. Vis dar vyrauja įsitikinimas, jog moterys gali patirti orgazmą tik vaginaliniu būdu, o oralinis gali būti puiki preliudija ir įžanga tolimesniems žaidimams. Tačiau galime patvirtinti, jog tai yra mitas. Remiantis „Medical Daily“ duomenimis, 53 procentai moterų, kurioms jų antrosios pusės atlieka oralinį, jo metu patiria orgazmą. Tuo tarpu šiame šaltinyje teigiama, kad tik 15 procentų moterų gali patirti orgazmą tik vaginaliniu būdu, todėl galima daryti išvada, jog likusioms reikia papildomos stimuliacijos, o oralinis laikomas puikia alternatyva.

Mitas #10. Oralinis seksas yra tik preliudija

Vienas dalykas, kurį tikrai turėtumėte nustoti daryti, tai žiūrėti į oralinį seksą tik kaip į preliudiją. Žinoma, jis gali toks būti, tačiau jis yra toks pat intymus, o kartais net intymesnis už penetracinį seksą.

Nors oralinis seksas dažnai naudojamas kaip žaidimas prieš įsiskverbiantį seksą, iš tikrųjų jis yra daugiau nei tai. Juo užsiimti nereikėtų skubėti – vietoj to išnaudokite jį kaip laiką, per kurį sukuriate tinkamą, geram laikui skirtą praleisti atmosferą.

Kalbant apie atvejį, kai vyras atlieka oralinį moteriai, svarbu iš karto nesiekti jos klitorio. Prie to reikia priartėti. Lengvais laižymais ir švelniais glamonėjimais erzinkite ją aplink makštį ir vidinę šlaunų pusę. Tada liežuvio galiuku švelniai palieskite jos klitorį ir atsitraukite. Užveskite ją. Jei praleisite šį žingsnį, rizikuojate nepakankamai ją sujaudinti. Yra ir priešingas pavojus – per daug sujaudinti, kad ji negalės patirti orgazmo, o galbūt net patirs skausmą.

Ir pabaigai. Nors daugeliui kalbėti, skaityti, domėtis oralinio temomis vis dar yra „tabu“, tikimės, jog po šio straipsnio į visą šį procesą pažvelgsite paprasčiau. Oralinis – tai sekso forma, kuri nepaisant susiformavusių mitų, yra tikrai maloni ir praturtinanti poros intymų gyvenimą. Todėl šalin įsitikinimus!