Ko gero, šių dienų visuomenėje išdavystės tema jau nieko nebestebina, visa tai tampa lyg nusistovėjusi santykių norma. Nors kiekvienas suvokia, jog išdavystė nėra laimingos santuokos ar laimingo poros gyvenimo receptas, kodėl net 15-18 proc. susituokusių porų yra prisipažinusios, jog nesąžiningai elgėsi partnerio atžvilgiu? Egzistuoja labai daug skirtingų priežasčių, dėl ko taip atsitinka, visgi vienos pasitaiko daug dažniau nei kitos. Tad kokios tos, dažniausios priežastys, lemiančios neištikimybę?

Kodėl išduoda vyrai?

Svetima moteris išreiškia susidomėjimą juo

Dažnai vyrai nebūna pratę prie tokio dėmesio, kokį gauna moterys. Juk būtent jie pratę pradėti pokalbį, pakviesti kavos, pavaišinti gėrimu ar kitaip rodyti dėmesį jiems patinkančioms priešingos lyties atstovėms. Kai visa tai vyksta jiems neįprasta tvarka, t.y. kuomet moteris imasi iniciatyvos, ne vienas jų gali staiga pamesti galvą, net jei ir namuose laukia mylinti mergina ar žmona. Toks svetimų moterų dėmesys ypač pavojingas tada, kai kelyje pasitaiko ir alkoholis, dėl kurio per daug atsipalaiduojama ir nueinama gerokai per toli.

Noras išbandyti kažką naujo lovoje

Turbūt niekas nedrįstų ginčytis, jog daugumai vyrų seksas – vienas svarbesnių santykių aspektų. Jei lovoje įsivyravo rutina bei monotonija, reiktų sunerimti, kadangi taip gali padidėti išdavystės tikimybė. Norėdami nuo to apsisaugoti, išbandykite naujų pozų, sekso žaislų ar žaidimų, kurie išblaškys visą įsisenėjusią tvarką lovoje ir atneš naujų spalvų į jūsų kaip poros gyvenimą.

Siekimas to, ko vyras negauna savo santykiuose

Ir tai nebūtinai turi būti seksas... Kartais vyrams reikia paprasčiausios meilės, švelnumo, rūpesčio ar aistros. Neįdėdami pakankamai pastangų, kad santykiuose šie elementai vėl atsirastų, dažnai stipriosios lyties atstovai pasiduoda pagundai – kitai moteriai, kuri visa tai, ko jiems trūksta, gali suteikti. Todėl jei pastaruoju metu jaučiatės ne taip, kaip norėtumėte jaustis sntykiuose, pasikalbėkite su savo partnere apie tai, ko jums trūksta ir ko iš jos tikitės. Kartais paprastas, nuoširdus pašnekesys yra geriausias vaistas nuo visų ištikusių problemų.

Skirtingi gyvenimo siekiai

Būna ir taip, jog per dideli skirtumai tarp partnerių užveria duris pilnavertiškam poros gyvenimui. Pavyzdžiui, jei vienas iš poros pirmenybę teikia šeima, o kitas karjerai, pamažu skirtingi interesai gali imti trukdyti vienas kitam, sukeldami pykčius, liūdesį ar antipatiją. Ieškodami, kaip nuo viso to pabėgti, žmonės pasirenka išdavystę, dėl kurios gali bent trumpam pasijausti suprasti. Tačiau iš tiesų tai nėra problemos sprendimas, geriausia – aiškiai susidėlioti prioritetus, apie juos pasikalbėti ir, jei yra noras, ieškoti kompromisų, kaip juos suderinti.

Kodėl išduoda moterys?

Ieško lengvo būdo, kaip viską užbaigti

Kai kurios moterys, jausdamos, jog meilė baigėsi ir atėjo metas skyryboms, tiesiog išsigąsta. Nenorėdamos pripažinti sau tokio fakto ir negalėdamos pirmos žengti žingsnio skyrybų link, jos pasirenka išdavystę. Taip moterys tarsi užsitikrina sau, jog skyrybų iniciatorėmis taps ne jos, o jų partneriai, sužinoję apie meilužį. Tačiau toks būdas pasukti skirtingais keliais yra kur kas blogesnis nei paprastas tiesos pripažinimas, kadangi taip antroji pusė yra įskaudinama tik dar labiau.

Trokšta patenkinti savo poreikius

Išsiaiškinti, ko nori moterys, neretai gali būti išties sunki užduotis. Kaip bebūtų, moterys labai vertina partnerio pastangas, įdėtas dėl jų, o kuomet jų nejaučia – gali imti ieškoti kitur. Ne tik vyrams, bet ir dailiosios lyties atstovėms svarbus seksas, dėmesys, rūpestis. Būtent dėl to abejos pusės šiais atžvilgiais turi įdėti tiek pat darbo, kad patenkintų vienas kitą. Nesitikėkite, jog vyras ims pats suprasti, ką daro blogai ar ko nepadaro iki galo santykiuose, tad prieš imdamasi tokių nemalonių veiksmų kaip išdavystė, pasikalbėkite apie problemas su savo vyru. Daugeliu atveju viską įmanoma pataisyti, jei tik yra noro!

Nekonkretumas

Tiesa tokia, jog dažna moteris nori žinoti, kur veda santykiai ir ko gali iš jų tikėtis. Kiekviena šių moterų trokšta būti ta vienintelė savo mylimam vyrui, su kuria jis planuoja praleisti visą savo gyvenimą. Jei ji to nejaučia ar negauna atsakymų, užtikrinančių judviejų ateitį, moteris ima abejoti santykiais bei antrąja puse, kas kartais priveda prie išdavystės. Visgi toks pasirinkimas – ne atsakymas į rūpimą klausimą. Jei norite žinoti, kur veda santykiai, geriau išsiaiškinkite tai nuoširdžiu pokalbiu ir tik sužinojus atsakymą nuspręskite, ar verta būti su tuo žmogumi, ar ne.

Atstumas

Nors fizinis artumas tiek pat svarbus ir vyrams, ir moterims, yra manoma, jog santykius per atstumą sunkiau išgyvena moterys. Dėl savo prigimties būti jautresnėmis, moterys ima abejoti savo partneriu, jo ištikimybe, dažnai įsivaizduodamos dalykus, kurių realiai galbūt nė nebuvo. Nejausdamos partnerio šalia, negalėdamos būti apkabintos ar priglaustos, jos jaučiasi ypač vienišos ir palaužiamos. Dėl tokio fizinio artumo trūkumo neretai moterys palūžta ir atsiduoda vienos nakties nuotykiams, kurie vėliau veda prie skyrybų su tikruoju partneriu.