Kiekvieno vaginalinio ar analinio sekso metu visada naudokite naują latekso ar poliuretano prezervatyvą. (Prezervatyvai taip pat rekomenduojami oraliniam seksui su partneriu, kuris yra žinomas, kaip sergantis ŽIV arba kurio ŽIV statusas yra nežinomas). Atsargiai atidarykite pakuotę, nepažeiskite prezervatyvo.


Prieš bet kokį lytinio kontakto rūšį, kurį žadate užsiimti su partneriu, prezervatyvą dėkite ant stačios varpos galvutės, gale palikdami apie pusės colio dydžio erdvę. Pastaba: jei esate neapipjaustytas, prieš dėdami prezervatyvą ant varpos galvutės, atitraukite apyvarpę.


Prezervatyvas turėtų tilpti ant galvutės kaip maža guminė kepurė su atraitotais kraštais, tada jis lengvai nusileis žemyn. Švelniai suspauskite prezervatyvo galiuką ir pašalinkite visą likusį orą.


Laikykite prezervatyvo galiuką ir išvyniokite jį visą žemyn iki pat varpos pagrindo. Prezervatyvo išorėje esantis lubrikantas palengvins skverbtį. Naudokite tik vandens pagrindo lubrikantą.


Jei manote, kad prezervatyvas įplyšo – ar manote, kad jis gali būti suplyšęs – iš karto nuimkite. Išmeskite prezervatyvą ir naudokite naują.


Po ejakuliacijos prezervatyvą laikykite ties varpos pagrindu ir nepaleiskite tol, kol neištrauksite jo iš savo partnerės makšties, išangės ar burnos. Atsargiai nuimkite panaudotą prezervatyvą nuo varpos galiuko ir jį išmeskite. Niekada prezervatyvo nenaudokite daugiau nei vieną kartą.