Turinys
Pagrindinės taisyklės prieš vakarėlį
Kiek jaunikis turėtų būti įtrauktas į organizavimą?
Kas yra kviečiamas į bernvakarį?
Bernvakaris – šventė, kuri, visuomet tikimasi, vyksta tik vieną kartą gyvenime, todėl norisi, kad paskutinės akimirkos nesusituokusiam jaunikiui būtų linksmos ir turiningos. Šiais laikais bernvakarį dažniausiai organizuoja jaunikio geriausias draugas ar brolis, todėl artimiausiems žmonėms tenka didžiausia atsakomybė ir kyla klausimai, ką originalaus ir smagaus nuveikti?
Pirmąsias nuorodas į bernvakario linksmybes galima užfiksuoti dar 5 amžiuje prieš Kristų – tuo metu spartiečiai švęsdavo paskutinį savo vienišo draugo vakarą nesusituokus ir keldavo už jį tostus. Vėliau, 19 amžiuje, būsimo jaunikio tėvui tekdavo pareiga surengti iškilmingą pokylį, kurio aprangos kodas būdavo „black tie“ ir svečiai vyrai neišsisukdavo nuo smokingo. Banketo metu būsimas jaunikis ir nuotaka būdavo pagerbiami, už juos pakeliamas tostas. Nuo devyniasdešimtųjų JAV tapo populiaru bernvakario metu skristi į kitą šalį ar į vyrų kompaniją pasikviesti šokėjas moteris.
Pagrindinės taisyklės prieš vakarėlį
Savo galvoje galite turėti kelias dešimtis idėjų, kurios jums atrodys pačios geriausios, tačiau prieš pradėdami organizuoti bernvakario šventę, turėtumėte pagalvoti ir su kitais dalyviais suderinti kelis dalykus. Kaip ir kiekviena šventė, bernvakaris turi savo etiketą ir tam tikras taisykles, pateikiame jums svarbiausias, išdėstytas „Brides“ tinklapyje.
Kas organizuoja vakarėlį?
Dažniausiai tai daro būsimojo jaunikio vyriausiasis pabrolys arba kiti artimi draugai, tačiau nėra jokios griežtos taisyklės, kad ir pats šventės kaltininkas negali jos suplanuoti. Bet kokiu atveju reikia užtikrinti, kad informacija apie šventės planą sklandžiai pasiektų visus dalyvius ir nekiltų jokių nesusipratimų.
Kada surengti bernvakarį?
Įprasta švęsti bernvakarį likus nuo 1 iki 3 mėnesių iki vestuvių. Labai protingas sprendimas ir bernvakarį, ir mergvakarį surengti tą patį savaitgalį – tada nuotaka su jaunikiu turės panašias, bet tuo pačiu ir visai skirtingas patirtis.
Kiek jaunikis turėtų būti įtrauktas į organizavimą?
Kaip jau minėta anksčiau, jokių griežtų taisyklių nėra, sprendžia pats jaunikis. Labai svarbu išsiaiškinti, ko nori ir tikisi jis – yra žmonių, kurie staigmenas labai mėgsta, tačiau yra tokių, kurie jų pakęsti negali.
Kas yra kviečiamas į bernvakarį?
Tai nuspręsti turėtų jaunikis, vėlgi viskas priklauso nuo žmogaus norų. Tiesa, visi žmonės, kurie kviečiami į bernvakarį, turėtų būti pakviesti ir į vestuves.
Ar reikia popierinių kvietimų?
Tokio oficialumo galima išvengti, vis dėlto gyvename nebe 19 amžiuje – užteks sukurti bendrą pokalbį su visais svečiais, o vėliau galėsite bendrauti ir elektroniniu paštu.
Kas moka už bernvakarį?
Įprastai už vakarėlio linksmybes pats susimoka kiekvienas svečias. Pagrindinis šventės organizatorius prieš bernvakarį turėtų informuoti svečius, kokios maždaug sumos galima tikėtis. Labai svarbi taisyklė – pats jaunikis turėtų nemokėti už nieką.
Svarbiausias klausimas – ką nuveikti?
Vyrams labai dažnai sklandžiai suorganizuoti šventes yra sudėtingiau, todėl nereikėtų visko pasilikti paskutinei minutei tikintis, kad svarbiausias žingsnis buvo pakviesti svečius ir išrinkti šventės datą. Tikėtis, kad be iš anksto paruoštos programos naktis bus ypatinga – kiek naivu. Dažniausiai bernvakariai asocijuojasi su nemenkais išgerto alkoholio kiekiais, striptizo šokėjomis, spontaniškomis linksmybėmis iki paryčių, linksmomis dovanomis (pavyzdžiui, sekso lėlės) ir t.t., bet norime jums pasiūlyti dar keletą originalesnių idėjų, kurios pateikiamos portale „The Man Registry“.
Ekstremalūs sportai
Išbandykite savo jėgas laipiodami uolomis, šokinėdami su guma, parašiutu arba skrisdami parasparniu. Jeigu žinote, kad būsimas jaunikis bijo aukščio, rinkitės vandens sportus, pavyzdžiui, kanojas ir banglentes arba snieglenčių sportą.
Turas po alkoholio daryklą
Vietoje neįsivaizduojamo alkoholio kiekio, išgerto naktiniame klube ar bare, rinkitės edukacinę išvyką į vyno, alaus ar kito alkoholio daryklą, pamatykite, kaip gaminami ir distiliuojami gėrimai, o vėliau juos degustuokite kartu su užkandžiais.
Išbandykite golfą
Golfas – subtilus, rafinuotas ir itin vyriškas sportas, tad kodėl jo nepabandžius su draugų kompanija? Išvyka į golfo laukus gali tapti ir viso bernvakario savaitgalio pramoga. Išsinuomokite sodybą netoli nuo golfo aikštės ir praleiskite savaitgalį vyriškoje kompanijoje.
Žvejyba
Tai dar viena veikla, dažnai neatsiejama nuo vyrų laisvalaikio, tad jei būsimas jaunikis mėgsta žvejoti, patikrinkite orų prognozes, išsirinkite tinkamą vietą ir važiuokite. Gamta, maloni veikla ir ramybė suteiks nepamirštamų įspūdžių.
Savaitgalio kelionė
Tikrai netikėta ir smagi idėja – savaitgalį skristi į kitą šalį, tada detalios programos gali ir neprireikti, vietos pakeitimas ir smagi kompanija padarys savo, o nuotykių tikrai nepritrūks. Išbandykite geriausius miesto barus ir klubus, o dienomis apžiūrinėkite lankytinas vietas ar gulėkite paplūdimyje.
Viešbutis ir kazino
Holivudo filmuose dažnai pasitaikantis bernvakarių duetas. Nors tai gali ir atrodyti nelabai originalu, bet gėrimai, maistas ir žaidimai visą naktį dar jokio vakaro tikrai nesugadino, ypač, jeigu būsimas jaunikis mėgsta pokerį ir kitus žaidimus.
Kad naktis būtų kaip iš filmo
Pateikiame jums kelis populiarius filmus apie bernvakarių ir vestuvių linksmybes, kurie įkvėps, arba atvirkščiai, pamokys, ko per šią šventę reikėtų vengti.
„The Hangover“ (liet. Pagirios Las Vegase) – 2009 metų filmas, pasakojantis apie tris draugus, nusprendžiančius vieno iš jų bernvakarį paminėti Las Vegase. Naktis praeina taip linksmai, kad nei vienas iš jų neatsimena, kas įvyko. Viešbučio kambarys atrodo kaip po karo, tualete verkia mažas vaikas, o prieškambaryje riaumoja tigras, belieka išsiaiškinti, iš kur visa tai, ir suspėti grįžti į vestuves. Beje, yra sukurtos ir antra bei trečia dalys, kuriose pasakojami tų pačių draugų tolimesni nuotykiai.
„The Best Man“ (liet. Vyriausiasis pabrolys) – 1999 metų filme pasakojama apie Čikagos rašytoją, kuris sutinka dalyvauti savo geriausio draugo vestuvėse ir būti vyriausiuoju pabroliu. Vis dėlto ne viskas klostosi taip sklandžiai, kaip norėtųsi. Kai jis atvyksta į Niujorką praleisti su senais draugais kelias dienas prieš vestuves, pasirodo, kad daug kas jau yra skaitęs jo greitai pasirodysiančios knygos juodraštį, kuri yra paremta būtent jo artimiausių draugų rato nuotykiais.
„Very Bad Things“ (liet. Labai blogi dalykai) – juodojo humoro amerikiečių komedijoje per bernvakarį įvyksta visi blogiausi dalykai, kokius galėtumėte įsivaizduoti. Numiršta į vakarėlį atvykusi prostitutė, jos kūną vyrai bando paslėpti, bet viską sužino jaunikio būsimoji žmona ir situacija tampa dar blogesnė.
Rodyti daugiau„Crazy Rich Asians“ (liet. Pasakiškai turtingi) – filme matome jaunos amerikiečių poros Reičel ir Niko istoriją. Kai jie yra pakviečiami į geriausio draugo vestuves Singapūre, Nikas nusprendžia, kad Reičel pats metas susipažinti ir su jo gimine, kurie taip pat gyvena Singapūre. Šeima Reičel priima šaltai, pradeda kilti konfliktai, o viso to fone stebime dar ir pasiruošimą vestuvėms – bernvakarį ir mergvakarį.
„Search Party“ (liet. Nubusti Meksikoje) – filmo centre matome tris draugus, iš kurių vienas kitą dieną susituoks su savo išrinktąja. Būsimas jaunikis atvirai dalinasi visomis savo vedybinio gyvenimo baimėmis, o jo draugas nusprendžia išgelbėti jaunikį nuo santuokos, paviešindamas nuotakai pokalbio detales. Jaunoji supykusi vestuvių dieną pabėga į Meksiką – kur ir turėjo būti jų medaus mėnesio kelionė, o jaunikis išskrenda ją vytis. Jo draugai supranta, kad negali paleisti jo vieno, todėl leidžiasi į kelionę kartu.
„American Wedding“ (liet. Amerikietiškas pyragas: vestuvės) – filme „Amerikietiško pyrago“ herojai pagaliau subrendo ir įstojo į koledžą. Dabar Mišelė ir Džimas ruošiasi vestuvėms. Kad ir kaip jie norėtų tobulo mergvakario ir bernvakario bei vestuvių ceremonijos, švenčių metu vis tiek nutinka kvailiausi ir netikėčiausi scenarijai, o jiems belieka bandyti išsisukti iš komplikuotų situacijų.
3 dalykai, kuriuos verta prisiminti prieš bernvakarį
Neleiskite jaunikiui daryti to, ko jis vėliau gailėsis – draugų pareiga per bernvakarį yra ne tik kvailioti ir linksmintis, bet ir sustabdyti nuo kai kurių dalykų būsimą jaunikį. Ryte jis jums už tai padėkos. Pavyzdžiui, neleiskite jam rizikuoti savo gyvybe, daryti kažko pavojingo apsvaigus nuo alkoholio ar permiegoti su kita moterimi.
Planuokite šventę taip, kad visi dalyviai galėtų sau leisti pramogas – ne visi dalyviai turi vienodas finansines galimybes, todėl būtų gražu prisiderinti prie visų draugų poreikių, kad niekas nesijaustų nepatogiai.
Bernvakario metu nuveikite kažką naujo – net jei ir atrodo, kad šventei nieko įspūdingo nesuplanavote, o tik eisite į klubą ar barą, rinkitės vietas, kuriose dar nebuvote arba pramogas, kurių jaunikis dar nėra išbandęs.