Flirtą drąsiai būtų galima pavadinti žaidimu tarp dviejų žmonių. Tai natūrali ir reikalinga žmonių rūšies sąveikavimo forma. Flirtuodami norime atkreipti mums patinkančio žmogaus dėmesį, jį sužavėti, parodyti save iš gražiausios ir patraukliausios pusės. Nors ryškiausiai matomas flirtas slepiasi už tam tikrų frazių, intonacijos ar pokalbio temų, labai dažnai flirtuojame ir neverbaliai – daug ką gali pasakyti mūsų kūno kalba, gestai ar net mimikos.

Flirtavimo akte visada egzistuoja rizikos ir nežinomybės faktorius – niekada iš anksto nežinome, ar flirtas bus pavykęs, ar žmogus, kuriam rodome dėmesį, atsakys tuo pačiu, ar nesupratęs, ką norime pasakyti, situaciją padarys nejaukią. Turbūt kiekvienam iš mūsų yra tekę tiek bandyti flirtuoti su žmogumi, kai jis aiškiai to nelabai supranta ar nenori suprasti, tiek bandyti išvengti nepageidaujamo dėmesio bare ar vakarėlyje. O jeigu flirtas abipusis? Tada ugnelės tarp abiejų žmonių tiesiog kibirkščiuoja! Rizika ir suteikia šiam žaidimui tiek žavesio.

Ar su manimi flirtuoja?

Dažnai žmonės, ypač vyrai, nesupranta, kai su jais flirtuoja. Tada kyla nepatogių situacijų, žmonės vienas kitą ne taip supranta ir lieka įsižeidę ar nusivylę. Socialinė antropologė Jean Smith, daugybę metų tyrinėjanti flirtą iš mokslinės pusės, konsultuodama žmones ir bandydama suprasti, kaip jie flirtuoja, konferencijoje „Ted Talk“ 2015 metais aptarė, iš ko susideda flirtas, kas jame svarbu ir kaip suprasti, kad su tavimi flirtuoja. Po ilgų tyrinėjimų ir mokslinės veiklos skirtingose šalyse ir žemynuose, flirtui apibūdinti ji sugalvojo akronimą „H.O.T. A.P.E“ (liet. karšta beždžionė). Jį galima iššifruoti taip – humoras (angl. humor), atvirumas (angl. openness), prisilietimas (angl. touch), dėmesys (angl. attention), artumas (angl. proximity) ir akių kontaktas (angl. eye contact).

flirtas

Humoras

Tyrimai rodo, kad humoras yra itin svarbus traukos faktorius. Vis dėlto, humoras moterims renkantis partnerį svarbesnis, nei vyrams renkantis partnerę. Dažniau moteris trauks ne tokie išvaizdūs, bet su geru humoro jausmu, nei fiziškai patrauklūs, bet nemėgstantys juokauti vyrai. Flirtuojant svarbu prisiminti, kad ne visų žmonių humoro jausmas vienodas. Vienam jūsų pokštai gali būti juokingi, o kitoje kompanijoje liksite nesuprasti. Tačiau visai nereikia dėl to nusiminti! Humoro jausmo suderinamumas – romantiniuose santykiuose labai svarbus, todėl flirtuodami puikiai galite suprasti, su kokiais žmonėmis rasite bendrą kalbą, o su kokiais tikriausiai nelabai. Visiems patikti negalite, o net jei taip ir būtų, tikriausiai apsisunkintumėte gyvenimą to net nesitikėdami.

flirtuoti

Atvira kūno kalba

Ar žinojote, kad tam tikra kūno laikysena gali pakelti testosterono kiekį mūsų kraujyje? Harvardo mokslininkė Amy Cuddy po ilgų tyrinėjimų 2012 pasidalino išvadomis, kad mūsų kūno kalba veikia mūsų savijautą ir pasitikėjimą savimi. Pavyzdžiui, pakelti testosterono ir sumažinti kortizolio kiekį mūsų kraujyje. Taip jaučiamės galingesni ir ryžtingesni, labiau savimi pasitikime. Ką tai reiškia flirto praktikoje?

Populiaru
Nemokamas pristatymas
Video
Populiaru
Video
Nemokamas pristatymas
(1)
29.95 €
Nemokamai
Populiaru
Nemokamai
Populiaru
(30)
9.95 €
Paskutinė prekė
Paskutinė
(5)
10.95 €
Paskutinė prekė
Paskutinė
(2)
10.95 €
Paskutinė prekė
Nemokamas pristatymas
Video
Paskutinė
Video
Nemokamas pristatymas
(1)
29.90 €
-40% Akcija
Populiaru
-40% Akcija
Populiaru
(1)
11.97 € 19.95 €
Paskutinė prekė
Populiaru
Paskutinė
Populiaru
(5)
0.85 €
Rodyti daugiau

Jeigu norite padaryti kitam žmogui įspūdį, nestovėkite susigūžę ar nusisukę – nusiųsite visai kitokius signalus, negu norėtųsi. Svarbu, kad jūsų pečiai ir pėdos būtų nukreipti į žmogų, su kuriuo mezgate kontaktą. Jeigu vaikino pėdos nukreiptos link durų, nors ir kalbasi su jumis, tikriausiai mintyse rezga pabėgimo planą. Taip pat nenuleiskite galvos, kaip kalbate su kitu žmogumi, o svarbiausia – nekryžiuokite priešais save rankų. Šis kūno gestas aplinkai sako, kad norite „užsidaryti“ ir esate nusiteikę gynybai.

Prisilietimas

Kitas flirto elementas, taip pat labai svarbus, tačiau daug subtilesnis, yra prisilietimai. Tuo pat metu jis yra ir rizikingiausias, labiausiai pastebimas. Su juokeliu ar tam tikrais gestais galima pasirodyti dviprasmiškai, bet prisilietimai dažniausiai būna labai aiškūs. Jean Smith savo pranešime mini, kad tyrinėdama „Hot Ape“ metodą pastebėjo, jog prisilietimai yra tas flirto elementas, kuris žmonių bendravimą perkelia į kitą lygmenį. Saugiausia vieta prisilietimui – pečiai, tačiau einant ranka žemyn link plaštakos prisilietimas darosi intymesnis. Taip pat galima švelniai prisiliesti prie nugaros tarp žmogaus menčių. Nors inicijuoti prisilietimą gali atrodyti baisu ir nepatogu, bet tai yra geras būdas suprasti, ar patinkate žmogui. Tikrai pajausite, jei jūsų prisilietimas kitam nemalonus, tai reiškia, kad dėti didelių pastangų flirtuoti toliau gal nė neverta.

Dėmesys

Dėmesys gali atrodyti toks akivaizdus dalykas, kad nėra prasmės jo aptarti atskirai, tačiau nėra lengva suprasti, kiek to dėmesio žmogui reikia rodyti, o kada galbūt jo jau šiek tiek per daug. „Kuo daugiau dėmesio rodysiu, tuo geriau žmogus supras, kad man patinka, ir atvirkščiai“ – ne visada galiojanti taisyklė. Dauguma vyrų galvoja, kad kuo daugiau dėmesio merginai rodys, tuo labiau jos norės būti kartu, bet visur reikia jausti saiką. Per didelis dėmesys gali pradėti slėgti, todėl visuomet rekomenduojama naujo žmogaus, nesvarbu, ar tai mergina, ar vaikinas, dėmesiu „neprispausti“ ir duoti erdvės. Geriausia, jei bendraudami su kitu žmogumi sugebate tuo pat metu matyti situaciją ir iš šalies, stebėti, kaip žmogus reaguoja į jūsų flirtą, ar nenori šiek tiek atsitraukti.

Artumas

Jeigu žmogus, buvęs kitame kambario kampe, atsiduria šalia jūsų – tai ne sutapimas, o flirto išraiška. Vadinasi, kad jam patinkate ir jis nori būti arčiau. Kita artumo reikšmė flirte – atstumas tarp žmonių, kai jie jau kalbasi. Flirtuodami žmonės dažnai stovi arčiau nei įprasta. Tai puiku, jei trauka abipusė, tačiau asmeninės erdvės pažeidimas garantuotas, jeigu flirtuoja tik vienas iš dviejų žmonių. Nors merginos retai žengią pirmą žingsnį, viena iš dažnai jų naudojamų taktikų – atsistoti arti šalia patinkančio vaikino, todėl šio ženklo nereikėtų praleisti pro akis. Geriausias atstumas pirmą kartą kalbantis su patinkančiu žmogumi – per ištiestą ranką.

Akių kontaktas

Paskutinis, bet pats svarbiausias flirtavimo elementas iš mokslininkės teorijos – akių kontaktas. Tai yra pirmasis ženklas, iš kurio žmonės lengviausiai supranta, kad su jais flirtuoja, tad jei norite parodyti žmogui, kad jis jums patinka, nebijokite žiūrėti jam tiesiai į akis ir akių kontaktą išlaikyti ilgiau. Žinoma, taip pat nereikėtų spoksoti, kitaip flirto ženklas sukels tik įtampą ir nejaukumą. Svarbu, kad ne tik akys, bet ir visa jūsų kūno kalba sakytų žmogui: „tu man patinki“. Čia vėl reikėtų prisiminti atviros kūno kalbos svarbą. Tyrimai parodė, kad smegenyse yra aktyvuojamos tos pačios smegenų dalys, kai nepažįstami žmonės žiūri vienas kitam į akis ilgiau nei septynias sekundes, ir kai du nepažįstamieji mato vienas kitą nuogus. Tai turėtų daug pasakyti apie akių kontakto svarbą.

flirtas

Flirtuoti turėtų būti smagu

Galvodami apie šešis aukščiau aptartus flirto elementus ir būdus, kaip flirtuoti, į šį procesą dar lengviau galėsite pažiūrėti kaip į žaidimą, kuriame reikia atlikti tam tikras užduotis. Toks flirtas ir turėtų būti. Tai ne sunkus darbas, kuriame reikėtų kurti sudėtingas strategijas, planuoti kelis žingsnius į priekį ar pan. Kai matysite flirtavimą kaip smagų žaidimą, lengviau priimsite ir atstūmimo faktą, nes juk ne visada žaidimuose laimime. Svarbiausia nepamiršti, kad aplink yra daugybė žmonių, todėl galimybė sutikti tą, su kuriuo galėsite juoktis iš tų pačių dalykų ir norėsite būti šalia, visada išlieka.