Kiekvienos moters kūnas yra ypatingas. Jis gali užmegzti ir išnešioti kūdikį, yra ištvermingas ir stiprus. Tačiau egzistuoja dar vienas, tik moterims būdingas dalykas – organas, skirtas tik malonumui. Klitoris yra vulvos (išorinių moters lyties organų) centre, nors iš išorės jis atrodo labai mažas, kūno viduje išsitęsia dar kelis centimetrus. Klitoris turi daugiau nei 8000 nervinių galūnėlių (du kartus daugiau nei penis), tad kodėl gi jo nepanaudojus pagal paskirtį – malonumui?

Vienas iš būdų – oralinis seksas. Turbūt neįmanoma suskaičiuoti straipsnių internete, kuriuose moterims būtų dalinami patarimai, kaip patenkinti vyrą oraliniu būdu. Ir iš tiesų, kai galvojame apie oralinį seksą, dažniausiai tai asocijuojasi su vyrais, gaunančiais malonumą. Moterys šioje temoje yra šiek tiek užmirštos, bet oralinis seksas moteriai turi net atskirą pavadinimą – kunilingas, kurio kartais vyrai, deja, net nežino.

Dažnai vyrai skundžiasi, kad moterų organizmas yra per daug sudėtingas ir neįmanoma suprasti, ko jos nori iš tiesų, tačiau svarbiausia taisyklė – kalbėtis ir išmokti klausyti savo partnerio ar partnerės. Žinoma, neturint itin daug patirties, gali būti nejauku ir baisu suteikti moteriai malonumą oraliniu būdu, suklysti, tačiau šiame straipsnyje rasite pagrindinius dalykus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį.

Įdomūs faktai apie klitorį

Tinklapyje Huff Post pateikiami keli faktai apie klitorį, kurių tikriausiai nežinojote, tai padės geriau susipažinti su šia paslaptinga ir mitais apipinta moters kūno dalimi:

 • Vienas žodis, tinkantis įvardinti klitoriui, vaginai ir lytinėms lūpoms – vulva;
 • Iki 75 proc. moterų yra būtina klitorio stimuliacija orgazmui pasiekti;
 • Plika akimi klitoris matomas tik iš dalies;
 • Viso moters gyvenimo metu klitoris auga ir keičiasi – po menopauzės jis gali būti 2,5 karto didesnis nei buvo moters paauglystėje;
 • Penis ir klitoris yra iš to paties lytinio audinio, tik kitaip susiformavusio;
 • Klitoris neatlieka jokios reprodukcinės funkcijos, tik malonumo;
 • Klitorinis orgazmas gali sukelti nuo 3 iki 16 susitraukimų ir trunka nuo 10 iki 30 sekundžių;
 • Kiekvienos moters klitorio dydis ir forma skiriasi;

Klitoris

Ką sako ekspertai? Ar įmanoma moteriška ‘erekcija’?

„Žemiau Bambos“ gydytojos Aivara ir Aurėja sako:

Seksualinio susijaudinimo metu klitoris ir visa lytiniai organai padidėja ir patamsėja, kai erekcijos audiniai prisipildo kraujo, taip pat galite jausti makšties susitraukimus.
Klitorio galvutės skersmuo padvigubėja susijaudinus, o toliau stimuliuojamas tampa mažiau matomas, nes jį dengia klitorio gaubto audinių patinimas. Patinimas apsaugo galvutes nuo tiesioginio kontakto, nes tiesioginis kontaktas šiame etape gali būti labiau dirginantis nei malonus. Netrukus po stimuliacijos sustabdymo, ypač jei pasiektas orgazmas, galvutė vėl tampa matoma ir grįžta į normalią būseną per kelias sekundes ar minutes. Jei orgazmas nepasiekiamas, klitoris gali likti padidėjęs kelioms valandoms.

Visos formos ir visi dydžiai yra normalūs

Ne tik visi kūnai, bet ir visos kūno dalys yra normalios. Mokyklose negaudami pakankamai kokybiško lytinio švietimo pamokų, dažnai apie priešingos lyties ir savo kūnus mokomės iš tų kelių nuotraukų biologijos vadovėlyje arba iš nerealistiškos pornografijos. Visai nenuostabu, kad tikriausiai turime susikūrę tam tikrą vaizdą, kaip turėtų atrodyti „normali“ vulva ir „normalus“ klitoris. Turime jums sensacingą žinią – visos vulvos yra skirtingos ir visoms moterims patinka skirtingi dalykai. Tai pirmas dalykas, kurį reikia suprasti, norint atlikti gerą kunilingą ir pačiai moteriai nustoti be reikalo kompleksuoti dėl savo kūno.

-27% Akcija
Populiaru
Nemokamas pristatymas
-27% Akcija
Populiaru
Video
(81)
49.00 € 66.95 €
-35% Akcija
Naujiena
Populiaru
-35% Akcija
Naujiena
Populiaru
Video
(1)
35.95 € 54.95 €
-30% Akcija
Populiaru
Nemokamas pristatymas
-30% Akcija
Populiaru
Lizingas
Video
(1)
62.96 € 89.95 €
-35% Akcija
Naujiena
Populiaru
-35% Akcija
Naujiena
Populiaru
Video
(2)
35.95 € 54.95 €
-20% Akcija
Naujiena
Nemokamas pristatymas
-20% Akcija
Naujiena
Lizingas
Video
(2)
79.16 € 98.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Video
Lizingas
Video
Nemokamas pristatymas
(9)
99.00 €
-30% Akcija
Nemokamas pristatymas
Lizingas
-30% Akcija
Lizingas
Video
(1)
55.97 € 79.95 €
-30% Akcija
Naujiena
Nemokamas pristatymas
-30% Akcija
Naujiena
Video
38.47 € 54.95 €
Nemokamas pristatymas
Lizingas
Lizingas
Nemokamas pristatymas
(6)
69.95 €
Rodyti daugiau

Lytinių lūpų dydis ir forma, klitorio dydis, vulvos plaukuotumas – visi šie dalykai kiekvienos moters kūne yra unikalūs ir nereikia jaudintis, kad mūsų intymios vietos neatrodo taip, kaip iš biologijos vadovėlio, kol nepatiriame jokio fizinio diskomforto. Beje, kompleksavimas ir gėda dėl to, kaip atrodo jų vulva, yra labai dažna priežastis, kodėl moterys apskritai atsisako oralinio sekso malonumų, kaip teigia ir seksologė Mariona Busto.

Specifinis kvapas ir skonis – normalu

Kvapas ir skonis – dar vienas itin dažnas dalykas, dėl kurio kompleksuoja moterys ir kurio kartais bijo vyrai. Visi kūnai turi savo kvapą ir specifinį skonį – tai yra visiškai normalu. Kuo greičiau reikėtų mesti iš galvos mitus apie ananasų sulčių gėrimą ir kitus vaisius. Užtenka paprasčiausios kasdienės higienos. Bet jeigu vis dėlto itin nerimaujate dėl kvapo ir jaučiate dėl to įtampą, prieš seksą nusiprauskite, venkite nenatūralių kvapiklių, jie pažeis natūralų pH balansą. Taip pat su partneriu galite išbandyti specialius lubrikantus, skirtus oraliniam seksui – rinkitės iš įvairiausių (braškinis, avietinis, šokoladinis, tropinių vaisių ir t.t.) skonių.

Populiaru
Populiaru
(4)
9.90 €
(1)
9.95 €
Paskutinė prekė
Paskutinė
(5)
15.95 €
Naujiena
Naujiena
10.95 €
Paskutinė prekė
Populiaru
Paskutinė
Populiaru
(1)
14.95 €
(3)
19.95 €
(3)
11.95 €
(1)
15.95 €
Naujiena
Naujiena
10.95 €

Kai kalba eina apie kunilingą, vyrai dažniausiai nepasitiki savimi dėl techninių dalykų ir praktikos trūkumo, o moterims vis dėlto įtampą kelia jų pačių kūno išvaizda, tad jeigu dar neįsitikinote, kad mūsų visų intymios vietos iš tiesų labai skiriasi, apsilankykite internetinėje nuotraukų galerijoje čia, kur yra įkelta daugybė skirtingų moterų vulvų tam, kad geriau susidraugautumėte su savo pačių kūnais.

klitoris

Ką daryti ir ko geriau išvengti?

Kunilingas – subtili praktika, todėl geriau kai kuriuos dalykus žinoti iš anksto, kad išvengtumėte klaidų. Internetinis žurnalas „Healthline“ atsako į dažniausius klausimus apie kunilingą ir pateikia keletą nuorodų, kuriomis galite vadovautis viso proceso metu, kad jis būtų sklandus ir malonus:

Kur vis dėlto yra klitoris ir kaip jį rasti? Klitorį galima rasti vidinių lūpų susijungimo viršuje, tik nepamirškite, kad tai, ką matote išorėje, tik maža klitorio dalis. Jis tęsiasi ir kelis centimetrus kūno viduje.

Ar reikėtų jį laižyti kaip ledus? Tai visai gera idėja pradžiai, tik darykite tai lėtai ir švelniai, o ne grubiai.

Kaip žinoti, ar viską darau gerai? Komunikuokite. Padarykite trumpą pauzę ir paklauskite partnerės, „ar tau patinka kai darau taip?“ „gal nori, kad daryčiau taip?“. Daug galima suprasti ir iš kūno kalbos, atkreipkite dėmesį ir į ją – jeigu partnerė yra įsitempusi, bando sulenkti kojas, galbūt techniką reikėtų pakeisti.

Kiek laiko tai turėčiau daryti? Vidutiniškai orgazmui pasiekti reikia nuo 20 iki 45 minučių, tačiau kiekviena moteris yra skirtinga, o jūs irgi turite jaustis gerai. Nebūtina visą laiką užsiimti kunilingu, galbūt galite apsikeisti, pakeisti pozas ar pereiti prie kitokio sekso.

Naudokite ir rankas – didesniam malonumui pasiekti, kunilingo metu pirštais stimuliuokite ir partnerės G tašką.

Keiskite technikas – net jei ir žinote, ką tiksliai mėgsta jūsų partnerė, nedarykite visą laiką to paties, nes ilgainiui tai pabos ir nebejaudins. Keiskite tempą, techniką, intensyvumą.

klitoris

Po pradžiamokslio – technikos eilė

Kai jau daugmaž įsivaizduojate, kaip viskas turėtų vykti ir ko nereikėtų daryti – susipažinkite su įvairiomis kunilingo technikomis. Nors paskaityti apie jas galite nemažai, svarbiausia pajausti, kas patinka jūsų partnerei. Niekada nebijokite klausti, taip ir patys jausite mažesnę įtampą. Taigi, ką daryti su liežuviu?

Pirmiausia, kaip ir įprasto sekso metu, pradėkite nuo glamonių, bučinių, nelieskite klitorio iš karto, geriau stimuliuokite odą aplink jį, sukurkite įtampą. Gera pradžia – bučiniai ir trumpi prisilietimai liežuviu. Kai viskas įgauna pagreitį, bandykite liežuviu įvairias technikas:

 • Judinkite jį aukštyn-žemyn
 • Sukite ratu pagal laikrodžio rodyklę
 • Sukite ratu prieš laikrodžio rodyklę
 • Judinkite iš vienos pusės į kitą
 • Pulsuokite liežuviu viename taške
 • Švelniai čiulpkite klitorį

Skirtingos pozos kunilingo metu taip pat svarbu, tik bandydami atrasite tai, kas jūsų porai labiausiai patinka. Kelios populiariausios pozos:

Vyras atsigula ant nugaros, o moteris „atsisėda“ ant jo veido

Tai poza, kuri mažiausiai vargina kaklą ir burną, taip pat leidžia giliau įsiskverbti į makštį liežuviu, o kai kurioms moterims tai labai patinka. Moteris šioje pozicijoje kontroliuoja situaciją, nes pati gali reguliuoti sėdėjimo kampą, atsitraukti arba prisilenkti arčiau vyro.

Kunilingas iš nugaros

Moteris šioje pozoje klūpi ant kelių ir remiasi į žemę rankomis. Tokia poza daugiau atveria partnerės makštį ir jums lengviau surasti klitorį. Taip pat daugiau kontrolės turi partneris, nes gali keisti įsiskverbimo gylį.

Kunilingas atsistojus

Tokia oralinio sekso poza, žinoma, labiau būdinga vyrams, bet rekomenduojame ją išbandyti ir su atsistojusia moterimi. Tokioje padėtyje galios pozicija vėl tenka moteriai, tai gali jai sukelti didesnį susijaudinimą.

Moteris atsigula ir apsuka kojas aplink vyro kaklą

Ši padėtis, kitaip dar vadinama „68“, turbūt dažniausiai įsivaizduojama ir aprašoma, kai kalbama apie oralinį seksą moteriai. Vienas partneris guli ant nugaros ir apjuosia kito partnerio kaklą kojomis, kad jo veidas atsirastų prieš jo tarpkojį.

Ar kunilingas saugus?

Nedaug žinantiems apie oralinį seksą gali kilti klausimas, ar jis saugus. Žinoma, galimybės pastoti juo užsiimant tikrai nėra, tačiau, kaip ir vaginalinio sekso metu, galima užsikrėsti ir perduoti lytiškai plintančias ligas (LPL). Kad apsisaugotumėte nuo to, naudokite specialius prezervatyvus, skirtus oraliniam seksui. Dažnai jie būna aromatizuoti. Nors priklauso nuo jūsų bendro susitarimo, taip pat nerekomenduojama atlikti kunilingo menstruacijų metu, nes infekcijos gali plisti ir per menstruacijų kraują.

Kodėl vyrai atsisako daryti kunilingą?

Moteriai suteikti oralinį seksą vyrui atrodo kaip normalus dalykas, bet kodėl vis dar pasitaiko vyrų, kurie partnerių prašo oralinio sekso, bet patys atsisako juo užsiimti? Populiarus atlikėjas DJ Khaled viename interviu 2014 metais pasakė, kad atsisako moterims suteikti malonumą oraliniu būdu. Kaip sakė jis pats, „Aš to nedarau, vyrams galioja kitokios taisyklės. Jus turite suprasti, mes esame karaliai.“ Šis pasisakymas internete sukėlė daug pykčio, juo buvo gausiai dalintasi. Ir iš tiesų, net statistiniai duomenys rodo, kad vyrai suteikia moterims oralinį seksą daug rečiau nei patys jį gauna. Kodėl?

klitoris

Internalizuota mizoginija – dėl švietimo trūkumo mūsų požiūrį į lytinį gyvenimą formavo pornografija, kur visas dėmesys yra sutelkiamas į vyro malonumą, o vyras, suteikiantis oralinį malonumą moteriai yra rodomas kaip nuolankus vergas. Dažnai vyrai linkę koncentruojasi tik į savo malonumą, nenori suteikti oralinio, nes galvoja, kad tai juos žeminantis, nevyriškas dalykas, nors yra visiškai atvirkščiai.

Partnerė to neprašo – kartais ir pati moteris gali nemėgti oralinio sekso, jo neprašyti, bet taip dažnai būna iš gėdos dėl savo kūno ir intymių kūno vietų, todėl moterims reikia mokytis priimti visus savo netobulumus.

Vyrai nėra tikri dėl savo įgūdžių – jie išsigąsta dėl tariamo kunilingo sudėtingumo, plačiai aprašomo įvairiuose straipsniuose, bijo pripažinti, kad kažko nežino ir dėl to suklysti, todėl galvoja, kad geriau apskritai nebandyti.

Vis dėlto oralinis seksas moterims nėra raketų mokslas ir nevertėtų jo bijoti kaip kokio didelio vilko miške. Viskas yra išmokstama bandymo būdu, todėl itin svarbu partneriams pasitikėti vienas kitu ir iš pradžių liežuvį naudoti ne seksui, bet pokalbiui.