Nėra abejonės, kad lubrikantai pagerina bet kokį seksualinį aktą – seksą su partneriu, masturbaciją ar masturbaciją naudojant sekso žaislą. Kalbant apie bet kokį seksualinį malonumą, galima pritaikyti vieną esminę taisyklę – kuo drėgniau, tuo geriau. O lubrikantas visada suteiks papildomos drėgmės.

Lubrikantai gali ir turi būti naudojami, nepaisant jūsų amžiaus ir lyties. Jei šį produktą siejate tik su makšties išsausėjimu, laikas pamiršti klaidingą įsitikinimą. Lubrikantas palengvins slydimą ir suteiks didesnį malonumą abiem partneriams.Na, o kai nusprendžiate įsigyti lubrikantą, gali lengvai apsvaigti galva, nes pasiūla išties labai didelė. Pradedant nuo gausybės vandens pagrindo lubrikantų, baigiant įvairių skonių lubrikantais, taigi, kurį išsirinkti? Šiame straipsnyje apžvelgsime skirtingas lubrikantų rūšis, kam jie naudojami ir kaip išsirinkti tinkamiausią.

Kam naudojamas lubrikantas?

Kartais moterys patiria makšties sausumą. Makštis pakankamai nesudrėksta, todėl moteris jaučia diskomfortą ar netgi skausmą. Lubrikantas gali padėti nebejausti diskomforto ir vėl mėgautis lytiniu aktu.

Taip pat lubrikantai naudojami ir masturbacijai pagerinti. Kaip minėjome, lubrikantas pagerina slydimą, pašalina per stiprią trintį ir neleidžia pažeisti labai jautrios lytinių organų odos bei gleivinės. O masturbuojantis su sekso žaisliukais, tiek vyrams, tiek moterims, naudoti lubrikantą primygtinai rekomenduojame. Masturbatoriai skirti vyrams, neturi natūralios drėgmės, kurią suteikia moters vagina, tad naudojant tokio tipo žaisliukus be lubrikanto, rizikuojate ne tik savo pojūčiais, bet ir jautria oda. Taip pat moterys, masturbacijai naudojančios įvairius sekso žaisliukus, neturėtų apsieiti be lubrikanto.

Galiausiai, lubrikantas yra būtinas analiniam seksui. Analinės angos sienelės yra ypač jautrios ir plonos, tad jas labai lengva pažeisti. Lubrikantas leis mėgautis slidžiu ir maloniu analiniu seksu, bei apsaugos analinės angos sieneles nuo galimų įplyšimų bei kitų pažeidimų.

Lubrikantų tipai

Prieš perkant lubrikantą, verta žinoti jų tipus ir kam kiekvienas iš jų tinka. Lubrikantų rūšių išties nemažai, štai pačios populiariausios:

  • Vandens pagrindo;
  • Silikono pagrindo;
  • Aliejaus pagrindo;
  • Natūralūs;
  • Hibridiniai.

Vandens pagrindo lubrikantai
Tai patys populiariausi lubrikantai, naudojami seksui. Vandens pagrindo lubrikantus gamina gausybė skirtingų gamintojų, dažniausiai šio tipo lubrikantai neturi skonio, kvapo ir tinkami jautriai odai. Šios rūšies produktai nebrangus ir lengvai įsigyjami.

Kadangi šio tipo lubrikantų pagrindas yra vanduo, jie greitai absorbuojami odos, todėl jie kiek greičiau džiūna, palyginti su kitų rūšių lubrikantais. Tam, kad šią problemą išspręstų, gamintojai ėmė kurti vandens pagrindo lubrikantus su papildomais aukštos kokybės drėkikliais, tokias kaip alijošius ar hialurono rūgštis. Šie drėkikliai veikia puikiai, nes jie ramina odą, mažina sausumą, ir bendrai pagerina seksualinį aktą. Kviečiame išsirinkti tarp didelės gausos prekinio ženklo Durex lubrikantų. 

Vandens pagrindo lubrikantai taip pat idealiai tinka su latekso prezervatyvais, tad jei naudojate tokią apsaugą, galite drąsiai rinktis šios rūšies lubrikantą.

Ir nors minėjome, kad vandens pagrindo lubrikantai dažniausiai neturi skonio ir kvapo, gaminami ir specialūs šios rūšies produktai skirti oraliniam seksui. Oraliniai vandens pagrindo lubrikantai yra saugūs valgyti, todėl puikiai tinka naudoti oralinio sekso metu. Galite rinktis iš daugybės skonių bei kvapų, o tokio tipo lubrikantas pagerins oralinio sekso patirtį.

Silikono pagrindo lubrikantai
Silikono pagrindo lubrikantų sudėtyje dažniausiai nėra vandens – vieniems tai privalumas, kitiems tai gali būti minusas.

Silikono pagrindo lubrikantai suteikia kitokį pojūtį, nei kitos rūšies lubrikantai todėl, kad silikonas nėra absorbuojamas odos. Būtent tai gali suteikti visiškai kitokius pojūčius jūsų seksualiniame gyvenime. Silikonas nesukelia alergijos, todėl didžioji dalis žmonių nepatirs diskomforto. Be to, šio tipo lubrikantai išlieka kur kas ilgiau nei kiti.

Taigi, silikono pagrindo lubrikantas gali idealiai jums tikti, jei norite rečiau reaplikuoti ir trokštate ilgiau išliekančio produkto.

Aliejaus pagrindo lubrikantai
Aliejaus pagrindo lubrikantai taip pat itin ilgai išlieka, tačiau neišlieka taip ilgai kaip silikono todėl, kad aliejų oda geba sugerti. Tokio tipo lubrikantai patiks tiems, kas mėgsta natūralumą, taip pat jie labai tinka erotiniam masažui.

Jei mylėdamiesi naudojate latekso prezervatyvus, neturėtumėte rinktis šios rūšies lubrikanto, nes aliejus padidina riziką, jog prezervatyvas suplyš. Taip pat nesirinkite aliejaus pagrindo lubrikanto, jei jums kartojasi įvairios makšties infekcijos.

Natūralūs
Jei rūpinatės ir kruopščiai renkatės kosmetikos ingredientus, tuomet natūralūs lubrikantai jums idealiai tiks. Per pastaruosius kelis metus, šios rūšies lubrikantai labai išpopuliarėjo. Natūralių lubrikantų sudedamosios dalys yra tik iš natūralių ar ekologiškų ingredientų, tad jūsų seksualinė patirtis bus itin saugi. Šio tipo lubrikantai ypač tinka jautriai odai.

Hibridiniai

Hibridiniai lubrikantai – tai dviejų rūšių lubrikantų kombinacija. Dažniausiai tai vandens ir silikono pagrindo lubrikantai, todėl pasižymi abiem rūšims būdingomis savybėmis. Tokio tipo lubrikantai patiks tiems, kurie nemėgsta riebumo pojūčio, tačiau nori ilgiau išliekančio produkto.

Papildomos lubrikantų savybės
Tiek vandens, tiek silikono pagrindo lubrikantai gali turėti ir tam tikrų papildomų poveikių, pavyzdžiui, šildantį ar šaldantį efektą. Šio tipo produktai suteiks aštresnių pojūčių, padidins lytinių organų jautrumą ir padės greičiau pasiekti orgazmą.

Populiaru
Populiaru
(75)
10.00 €
Populiaru
Populiaru
(22)
19.95 €
Video
Video
(7)
24.95 €
Populiaru
Populiaru
(15)
11.95 €
Populiaru
Populiaru
(21)
6.95 €
Populiaru
Populiaru
(1)
9.95 €
(2)
12.95 €
Populiaru
Populiaru
(40)
7.95 €
Populiaru
Populiaru
(30)
14.95 €
Rodyti daugiau

Kaip naudoti lubrikantą seksui?

Jei naudojate prezervatyvą, užmaukite jį ir naudokite lubrikantą tiesiai ant jo. Ir nors šiek tiek lubrikuotas prezervatyvo vidus gali suteikti malonius pojūčius, padauginti jo nederėtų, nes dėl to prezervatyvas gali nusmukti.

O jei mylintis prezervatyvo nenaudojate, o renkatės kitas kontracepcijos priemones, aplikuokite lubrikantą tiesiai ant vaginos ar penio. Nepamirškite, kad intymių vietų lubrikavimas taip pat pagerins preliudiją. O jei užsiimate analiniu seksu, turėtumėte tinkamai lubrikuoti analinė angą. Visais atvejais, naudokite lubrikanto tiek, kie jums norisi, tačiau analinio sekso metu lubrikanto negali būti per daug.

Koks lubrikantas geriausiai tiks analiniam?

Dažniausiai analiniam seksui geriausiai tinka tirštesni lubrikantai. Jau minėjome, kad analinės angos sienelės plonesnės ir jautresnės, nei vaginos, o lubrikantas padės išvengti jų pažeidimų.

Analinio sekso metu didesnė lytiškai plintančių infekcijų rizika, todėl prezervatyvas būtinas, jei norite jų išvengti (nebent esate ilgalaikiuose santykiuose ir abu su partneriu esate pasitikrinę). Taip pat labai svarbu pasirinkti lubrikantą, kuris tinka naudoti su latekso prezervatyvais.

Taip pat turite nepamiršti, kad analinė anga greitai sugeria vandenį, todėl gali išdžiūti gana greitai, jei naudosite vandens pagrindo lubrikantą. Tad dažniausias pasirinkimas analiniams žaidimams – silikono pagrindo lubrikantas.

Ar lubrikantas nulemia sekso kokybę?

Moteriai susijaudinti gali prireikti kur kas daugiau laiko nei vyrui. Tačiau būna atvejų, kai partneriai trykšta aistra, be proto trokšta vienas kito ir laiko glamonėms tiesiog nebelieka. Tokiu atveju lubrikantas bus tikras išsigelbėjimas.

Dažnai manoma, kad lubrikantai tik sudrėkina vyro ar moters lytinius organus ir užtikrina greitą pasiruošimą seksui. Tačiau šie produktai ne tik pagerins trintį, bet ir suteiks papildomų pojūčių ir paįvairins jūsų seksualinį gyvenimą.

Štai keletas faktų bei patarimų:

1. Lytinių organų sausumas. Jei jūsų makštis išsausėjusi, sunku susijaudinti ar patiriate menopauzę, lubrikantas gali padėti iš naujo džiaugtis seksu.

2. Lubrikantas gali lemti lytinio akto trukmę. Šis produktas padeda mėgautis ilgiau ir neleidžia partneriui baigti per greitai. Dėl slidesnio paviršiaus ir sumažėjusios trinties abu partneriai gali mėgautis ilgesniu aktu.

3. Penio dydis. Jei jūsų partneris gali pasigirti nestandartinio dydžio pasididžiavimu, lubrikantą naudoti būtina. Lubrikantas sumažins jaučiamą diskomfortą, o partneris galės skverbtis keik giliau.

4. Sausumo pojūtis. Dažnai mylintis su prezervatyvais jaučiamas sausumas dėl nepakankamos lubrikacijos. Lubrikantas šį pojūtį sumažins ir leis džiaugtis drėgme.

5. Ar teko girdėti, jog lubrikantas gali užkirsti kelią infekcijoms? Trintis, esanti lytinio akto metu akimirksniu pakelia makšties temperatūrą, o šiluma, didelė temperatūra – puiki vieta mikrobams ir bakterijoms daugintis.

Taigi, akivaizdu, jog lubrikantai reikalingi ne tik moterims, praradusioms natūralią drėgmę, bet ir visiems, kurie nori pagerinti sekso kokybę. Tikimės mūsų lubrikantų apžvalga padėjo jums apsispręsti ir dabar galėsite išsirinkti tinkamą lubrikantą.